Yaz

Azerbaycan Bakü Gece Hayatı

calendar_today Ara 12, 2019

Azerbaycan Bakü Gece Hayatı

Azerbaycan Bakü, ekonomik ve kültürel bir başkent olduğu kadar eğlence konusunda da bayrağı eline almış ve bırakmaya pek de niyeti olmayan bir kenttir. Kafkasya’da özellikle Azerbaycan Bakü'de gece hayatı bölgenin her yerinde oldukça sınırsız ve keyifli yaşanmaktadır. Azerbaycan Bakü'nün gece hayatı bu konuda bölgenin izlerini taşımakta ve üzerine eklemeler yapmaktadır. Azeriler günlük yaşamlarında fazlasıyla eğlenceli insanlar ve özellikle yaz akşamlarında bu karakterlerini şehrin mekanlarında da geçirmekteler. Soğuk kış dönemlerinde ise öğrencilerin başını çektiği genç topluluk Bakü gece hayatının temel unsurların oluşturmaktadır. Gencinden yaşlısına Bakü'de gece hayatını yaşamak isteyen kadın erkek herkes kılık kıyafet konusunda da oldukça hassaslar. Özelleri Azerbaycan kadınları süslü olmaları (kürk giymeleri) ile nam salmıştır.

Azerbaycan Bakü Gece Hayatı; Kulüpler

Bakü’de publardaki sakin akşamların dışında daha çok müzik ile iç içe bir gece geçirmek istiyorsanız en doğru tercih gece kulüpleri olacaktır. Şehrin hemen her yerinde bulunan bu kulüplerde genel olarak genç Azeriler ve öğrenciler takılmaktadır. Türkiye’deki kulüplere benzer olarak içeride oldukça yüksek sesli bir müzik çalmakta ve insanlar dans etmektedir. Bakü’deki gece kulüplerinde büyük çoğunlukla dam sormuyorlar ancak bazı özel durumlarda size yanınızda biriyle olup olmadığınızı sorabiliyorlar. Şehrin merkezinde yer alan nispeten daha kaliteli olarak görülen gece kulüplerinde giriş ücreti talep ediyorlar. Genelde bu ücrete bir içki de dahil ediliyor. Eğer gece kulüplerin uzun süre vakit geçirmeyi düşünüyorsanız mutlaka içkinizi almadan fiyatını sorun. Çünkü bazı durumlarda içkilere talep edilen ücretler standartların üzerinde olabiliyor. 

video_library

Azerbaycan Bakü Gece Hayatı; Publar

Bakü’de gece hayatının yaşandığı mekanların başında publar ve lokal barlar gelmektedir. Bu mekanlarda hem içkinizi yudumlayıp hem de oradaki insanlarla keyifli sohbetler gerçekleştirebilirsiniz. Her barın kendine ait bir konsepti vardır. Örneğin bir barda caz ağırlıklı müzikler çalarken bir başka barda tamamen gençlere yönelik pop ve trans müzik dinleyebilirsiniz. Mekanların konseptleri genelde takılan kitlenin yaşlarına ve beklentilerine göre belirlenmektedir. Bakü’nün her yerinde farklı konseptlerde bulabileceğiniz bu publar, fiyat olarak da diğer gece mekanlarına göre makul seviyelerdedir. Bakü publarının büyük kısmında alkol fiyatları Türkiye’ye oranla düşüktür. En pahalı publar olarak görülen mekanlarda ise Türkiye ile hemen hemen aynı seviyelerdedir. Eğer Bakü gece hayatında yeni insanlar ile tanışıp, sohbet etmek istiyorsanız publar sizin için keyifli seçenekler olacaktır.

video_library

Azerbaycan Bakü Gece Hayatı; Fevvareler Meydanı

Azerbaycan Bakü gece hayatının bütün parçalarından bir kaç tane bulabileceğiniz bölge ise Fevvareler Meydanı’dır. Genel olarak turistlerin ve öğrencilerin tercih ettiği bu bölge her türlü gece mekanına sahiptir. Dünyaca ünlü markaların alışveriş mağazaları, farklı konseptlerde bar ve publar, gece kulüpleri, her çeşit restoran ve lüks mekanlar meydanı kuşatmış durumdadır. Fiyatların Bakü ortalamasına göre biraz daha yüksek olduğu bu bölge özellikle turistler için tam bir cazibe merkezidir. Fevvareler Meydanı yalnızca alışveriş ve gece hayatı için de dizayn edilmemiştir. Aynı zamanda meydanın bir çok yerinde Bakü için kültürel ve tarihi önemi olan eserler de mevcuttur. Bakü’de akşamınızı tarih kokan bir meydanda, gençlerin ve turistlerin içinde geçirmek isterseniz Fevvareler Meydanı sizin için doğru tercih olacaktır.

Azerbaycan Bakü Gece Hayatı; Restoran ve Lüks Mekanlar

Bakü gece hayatının önemli bir parçasını da özel konseptlere sahip lüks mekanlar oluşturmaktadır. Bu mekanlar bir otelin çatı katında veya şehir merkezinde yer alabiliyor. Fiyatları Bakü ortalamasının oldukça üstüne olan lüks mekanlara girmek için kapıda kontrolden geçmeniz gerekiyor. Eğer güvenlik görevlisi sizden hoşlanmaz veya giyiminizi mekana uygun bulmazsa içeri girebilme şansınız oldukça düşüyor. Bu nedenle yanınızda Bakü’yü ve mekanları bilen biri olursa daha rahat edersiniz. Böylece hem kendinizi anlatmakta zorluk çekmez hem de hangi mekanı tercih etmeniz gerektiğini bilirsiniz. Bakü’nün lüks mekanları Dünya’nın bir çok yerinde görülemeyecek kadar ışıltılı mekanlardır. Buralarda eğlenmeye çıkan insanlar da genel olarak mekana uygun şık giyimli kişilerdir. Bu nedenle kadın veya erkek fark etmeksizin doğru kıyafet seçimi yapmanızı öneriyoruz.

Azerbaycan Bakü gece hayatının diğer bir kısmını ise restoranlar oluşturmaktadır. Her bütçeye uygun olarak bulunabilen bu restoranlarda Azeri mutfağından Dünya mutfağına her türlü yemeği bulabilmek mümkün. Hem karnınızı doyurup hem de yanına söyleyeceğiniz ufak bir içecekle Bakü restoranlarında oldukça keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bakü Azerbaycan gece hayatının dışında Gence gibi şehirlerin de gece hayatı hakkında bilgisi olanlar tecrübelerini aktarabilirler.

"Azerbaycan Bakü Gece Hayatı" Hakkındaki Genel Yorumlar (0)

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z