Yaz

Bebek İstanbul Sahili Gezilecek Yerler (Kafeler - Bebek Sahili - Waffle Dükkanları)

calendar_today Eyl 22, 2017

Bebek İstanbul Sahili Gezilecek Yerler (Kafeler - Bebek Sahili - Waffle Dükkanları)

Bebek Sahili, İstanbul’un en fazla duyulan ve en ünlü bölgelerinden biridir. Bu bölgede sanatsal anlamda ve özellikle eğlence anlamında yapılacak pek çok etkinlik bulunmaktadır. Bebek gezilecek yerler bakımından şehrin en dolu bölgeleri arasında bulunmaktadır. Eğlence mekanları ile dolu olan bu alan aynı zamanda manzarası ile de herkesi büyüleyecek bir yapıya sahiptir. İstanbul Bebek sahili her gece arkadaşlarla yürüyüş yaptığımız ve Bebek Parkı'nda denize karşı oturup sohbetler ettiğimiz,güzel hatıralarla dolu yerler arasındadır. Bu yazımda sizlere İstanbul Bebek kafeleri ,Bebek'te gidilecek yerler ve kahvaltı yapacağınız yerleri önereceğim.

İstanbul Bebek Sahili Hakkında Bilgi

Bebek’te sadece gezilecek yerler değil bu gezide neler yapılacağı ya da eğlencesi de önemlidir.  Güzel bir manzara izlemek isteyenler özellikle hafta sonu yürüyüş yapmak isteyenler ve Boğaz havası almak isteyenler genelde bu sahili tercih etmektedir.  İstanbul’luların yanında şehirde yaşayan yabancılar da genelde burayı uğrak gezinti yeri olarak belirlemektedir. Çünkü bölgede tanınmış pek çok yer restoran ya da kafe bulunmaktadır. 

Bebek Park içinde bir bankta oturup Boğaz manzarası seyretmek veya yürüyüş yapmak bölgenin havası açısından oldukça önemlidir.  Köpeği olanlar için düzenlenmiş ayrı bir yer bulunması da bu bakımdan bölgeyi daha çekici hale getirmektedir. Bebek gezisinde eğlence ve aktivite bakımından pek çok farklı seçenek bulunmaktadır. Bölge sadece eğlence ve gezinti alanları bakımından değil manevi anlamda da pek çok yere yer vermektedir.

photo_library

İstanbul Bebek Nerede?

photo_library

İstanbul Bebek’e Nasıl Gidilir?

İstanbul Bebek Şenliği Hakkında

Bölgenin en eğlenceli aktivitelerinden biri de Bebek’te bahar aylarında yapılan Bebek Şenliği bulunmaktadır.  Bahar döneminde cıvıl cıvıl bir dönemde yapılan şenlik parkta standlarda kurulan tezgahta satılmaktadır. Burada bulunan kıyafetler ya da takılar özel tasarım olarak yer almaktadır.  Müzik gruplarının yaptığı konserler de alanı daha eğlenceli hale getirmektedir.

Bebek’te Gidilecek Kafeler - Kahvaltı Mekanları - Waffle Dükkanları

Bebek’te sadece manzara olarak değil aynı zamanda kafe ve restoran olarak da bir takım yenilikler ve seçenekler bulunmaktadır.  Bebek dendiği zaman hemen hemen herkesin aklına kafeler ve restoranlar gelmektedir. Gerek kahvaltı açısından gerekse yemek açısından bu mekanlar her zaman Bebek sakinleri tarafından tercih edilmektedir.  Ayrıca Bebek civarında gezmeye çıkanlar için de yine bu mekanlar oldukça fazla tercih edilen yerlerden biri olmaktadır. Yazın sıcak yaz günlerini dondurma yiyerek geçirmek isteyenler ya da hafif bir sütlü tatlı ile geçirmek isteyenler için alternatifler oldukça fazla sayıda bulunmaktadır.

1. La Sirene Bebek

Bebek’te gidilecek yerler anlamında farklı ve muhteşem manzarası ile La Sirene Bebek yer almaktadır. Bebek içinde boğaz manzarası seyrederek vakit geçirebileceğiniz çok güzel bir mekan olan bu kafe zengin menüsü ile de dikkat çekmektedir.  Mekanda sandviçten et yemeklerine kadar bir çok yemek ve atıştırmalık bir arada bulunmaktadır. Burada sadece kısa bir mola vermek isteyenler ya da yemek yemek yerine manzarada dinlenmek isteyenler kahve yanında hafif bir tatlı ile zamanını lezzetli hale getirecektir.

2. Bebek Happily Ever After

Bebek sahilinde benim de çok sık tercih ettiğim kahvaltı mekanlarım arasında ilk sırada yer alıyor. Bebekte yine boğaz manzarası eşliğinde güzel bir vakit geçirilecek mekanlar arasında Bebek Happily Ever After yer almaktadır.  Boğaz manzarası ile yemek yiyebileceğiniz mekan bir bayan tarafından işletilmesinin bütün inceliklerini taşımaktadır. Ayrıca mekanın en güzel taraflarından biri burada ünlülere de rastlayabileceğiniz bir ortamın bulunmasıdır.

3. Bebek Lucca

Bebek Lucca  özellikle zengin menüsü ile on plana çıkan ve herkes tarafından beğeni kazanan bir mekan olarak karşımıza çıkmaktadır.  Yediği yemeklere dikkat edenler ve damak tadı konusunda hassas olanlar için bu mekan en ideal menüye sahiptir. Elbette lezzetli yemekler açısından ve zengin menü açısından iddialı olan bu mekan doluluk bakımından da yüksek kapasiteye sahiptir. 

4. Bebek Caffe Nero

Bebek Caffe Nero Bebek Kafenin hemen yanında bulunan hoş kafeler arasında bulunmaktadır. Özellikle hafta sonları rahatça oturup vakit geçirilebilecek olan bu mekan olan kafe formunu korumak isteyenler için de özel menü seçenekleri bulundurmaktadır.  Bu mekânda yine formuna dikkat edenler için özel olarak hazırlanan havuçlu tarçınlı keklerin ilgi gördüğü mekanda İtalyan lezzetleri ile de zenginleştirilmiş menü bulunmaktadır. Irak’tan lezzetleri ile mekan daha enterasan ve daha çekici bir hale gelmektedir.  Kahve eşliğinde üst katlarda vakit geçirenler buradan muhteşem bir boğaz manzarasını izlemektedir. Burada yer alan kafeler için boğaz manzarası eşsiz bir dinginlik de yaratmaktadır.

5. Bebek Waffle

Bebek Waffle , waffle sevenler için uğrak bir mekan olarak bölgenin gözde mekanları arasındadır.

6. Bebek Abbas Waffle

Bebek Abbas Waffle da aynı şekilde onu sürekli kalabalık olan her daim müşterisi bulunan ve nefis waffle ile dikkat çeken mekandır.  Dışarıdan dahi fark edilen nefis koku ile dikkat çeken mekan her daim tam teşekküllü şekilde en sevilen lezzetleri sunmaktadır.

Bebek’te Gidilecek Yerler

1)Rumeli Hisarı

2)Aşiyan

3)Arnavutköy

4)Bebek Camisi ( Hümayun-u Abad Camisi) Hakkında

Bebek Camii Bebek gezisi için tercih edilen alanlar arasında yer almaktadır.  Bebek sahili süsleyen Camii 1726 yılında Damat İbrahim Paşa tarafından yaptırılmıştır.  Camii Bebek Camii ismini daha sonradan almıştır. Önceki dönemlerde camii Hümayun-u Abad ismi ile anılmaktadır.

5)Mısır Konsolosluğu ve Valide Paşa Yalısı

Mısır Konsolosluğu da yine İstanbul Bebek sahili açısından görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır.  Bölgede bulunan Valide Paşa Korusu 1902 yılında İtalyan tarafından yaptırılmıştır. Boğaz kıyısında bulunan yapı zarif mimarisi ile ilgi çeken bir yapıdadır. Ayrıca bu zarif yapı Mısır Konsolosluğu olarak da kullanılmaktadır.  Hali hazırda yapı konsolosluk olarak hizmet vermektedir. Genel olarak Bebek açısından gezinti yapılacak yerler ve gezinti sonrasında yapılacak etkinlikler beğeni kazanmaktadır. Bebek sahili bu anlamda televizyonlarda ve ünlüler arasında en fazla ilgi gören alanlar arasında bulunmaktadır.

İstanbul Bebek Sokakları Ve Gece Hayatı Hakkında

İstanbul Bebek semti sadece kafeleri ile ünlü olan değil aynı zamanda farklı restoran seçenekleri ile de dikkat çeken bir bölgedir.  Bebek gezilecek yerler bakımından şehrin diğer bölgelerine oran ile daha az tarihi yapı bulunduran bir şehirdir.  Fakat eskiden beri bu bölgenin eğlence açısından daha fazla kullanıldığı bilinmektedir. Bu bakımdan tarihi anlamda pek çok eser bulundurmayan bölge eğlence bakımından sahip olduğu etkinlikler ve mekanlar ile ön plana çıkmaktadır.  Bölgede sadece gündüz eğlenceleri için değil aynı zamanda gece eğlenceleri içinde bulunan onlarca mekan yer almaktadır. Yaz ya da kış fark etmeden her daim bu mekânlarda geceleri farklı eğlenceler düzenlenmektedir. Eğlence bakımından gece kulüpleri Bebek caddelerini daha da canlı hale getiren mekanlar arasında bulundurmaktadır.  Müzik ve eğlence dolu sokaklar yanında rengarenk ışıkları le bu mekan son derece tercih edilen bölümler arasında bulunmaktadır. Bebek gezilecek yerler açısından ünlülerin uğrak mekanları daha fazla dikkat çekmektedir. Hatta şehre gezmeye gelen pek çok kişi sadece ünlü görmek için bile semte uğramaktadır. Özellikle kış aylarında Bebek sokaklarında mutlaka bir ünlüye rastlamak mümkün olmaktadır.  Bebek sokakları ünlülerin gezdikleri mekanlar bakımından muhteşem manzarası yanında lezzetli menüleri ile de öne çıkmaktadır. Burada gezmek isteyen herkes tam anlamıyla bir lezzet şöleni yaşamak istediklerinde kendi damak lezzetine uygun restoran ya da kafe secimi yapmalıdır. Elbette bölgenin bu kadar gözde olmasında boğazın olmazsa olmaz bir etkisi bulunmaktadır. Bölgede yer alan boğaz manzarası her açıdan bölgeyi çekici hale getirmektedir.  Sadece kafe ya da restoran bakımından değil sadece sahilde manzara bakımından dahi Bebek sahili pek çok bölgeyi geride bırakacak kadar güzel bir görüntüye sahiptir. Manzara yanında muhteşem doğal yapısı da eskiden bu yana bebek için avantajlı bir ortam sağlamaktadır ve ziyaretçi sayısını artırmaktadır. Sizler de Bebek’te gidilecek yerler hakkındaki yorumlarınızı yazabilirsiniz. Nerede waffle daha güzel ? Bebek’te hangi restorantı tavsiye ediyorsunuz? gidip gelenlerin fikirlerini merak ediyorum.

"Bebek İstanbul Sahili Gezilecek Yerler (Kafeler - Bebek Sahili - Waffle Dükkanları)" Hakkındaki Genel Yorumlar (0)

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z