Yaz

Belgrad Gece Hayatı

calendar_today Kas 29, 2016 label

Belgrad Gece Hayatı

BELGRAD GECE HAYATI - SIRBİSTAN BELGRAD GECE HAYATI

Aramızda Sırbistan başkenti Belgrad’a gidip de Belgrad gece hayatı hakkında yazılanları çözenler var mıdır? Ya da Belgrad gece hayatı acaba sadece erkeklere mi özeldir? Belgrad gece hayatı blog yazıma farklı bir bakış açısı kazandırmak için değişik bir yazı hazırlamayı düşündüm. Ben Sırbistan Belgrad gece hayatı hem sadece erkeklere, hem sadece kadınlara hem de çiftlere özel unutulmaz Belgrad geceleri yaşatacağına inananlardanım. Belgrad gece hayatı kadınlarından tutun Belgrad striptiz kulüplerine kadar bakalım Belgrad’ın gece hayatı nasılmış? Merak edilenler Belgrad kadınları , Sırbistan Belgrad gece hayatı hakkında yazdığım yazı sizler için hazırlanmıştır.

Belgrad gece hayatı kadınlar için Belgrad’a giden erkeklere hak vermemek elbette kaçınılmaz olurdu. Dünyanın en güzel kadınlarının bulunduğu Belgrad şehrine elbette Belgrad sokaklarının havasını solumaya ve Belgrad gezilecek yerler hakkında detaylı bilgileri keşfetmeye gidiyoruz. Farklı kültürden farklı yaşamlardan insanların yaşam tarzlarını gözlemlemek ve genel kültürümüze az da olsa bir şeyler katma arayışı içerisindeyiz. Tabi konumuz Belgrad gece hayatı olunca bu konulara çok fazla değinmek de gereksiz olacaktı.

(Skadarlija Caddesi-Bohem Köşesi-Belgrad gece hayatı)

Türkiye’de ve dünyada her çeşit karakterin var olduğunu sayarak Belgrad gece hayatı yazısına giriş yapmak zorundayım ve burada yazılanlar tamamen gerçekçi olup öncelikle bayanlara ve çiftlere özel yazılar yazıp daha sonra Belgrad gece hayatı yazısını erkeklere özel yazacağım. Belgrad gece hayatı blog yazımın son kısmı erkeklere özel olacaktır.

SIRBİSTAN GEZİLECEK YERLER HAKKINDA YAZDIĞIM DİĞER BLOG YAZILARIM

Belgrad gezi rehberi

Belgrad'da gezilecek yerler

Belgrad turu tavsiyeleri

Belgrad'da yapılacaklar

Novi Sad gezilecek yerler

Sırbistan gezilecek yerler

(Belgrad gece hayatının en yoğun yaşandığı yer Sava Nehri)

photo_library
video_library

KİM DEMİŞ BELGRAD GECE HAYATI SADECE ERKEKLERE ÖZEL DİYE

Toplumda bazı ülkelerin gece hayatları için inanılmaz bir ön yargı oluşturuluyor. Ukrayna ve Sırbistan ülkeleri başta olmak üzere bazı turizm firmaları internette öyle bir algı yaratıyor ki (düşünün Belgrad’a haftada 30 sefer düzenleniyor) bizler de merak etmeden duramıyoruz. Belgrad gece hayatı kadınlar şöyle güzel böyle güzel. Üstü kapalı şekilde yazmak durumunda olduğum için ‘’turistik gezi amaçlı’’ değil de ‘’bilmem ne turizmi’’ olarak adlandırılıyor. Hal böyle olunca da bizim erkekler ver elini Ukrayna ve Sırbistan halleri oluyor. Tabi ki Sırp kızlarının anlatılanlar kadar güzel ve çekici olduğunu kabul ediyorum. Hem Ukrayna’ya hem de Sırbistan’a gitmiş birisi olarak açıkça söylüyorum ‘’İnternette yazılan her şeye kulak asıp yollara çıkmayın’’ bu sizin kesenize ciddi zarar verecektir. Neredeyse Ukrayna’da hemen hemen her kadın Türkçe biliyor aynı durum Sırbistan içinde geçerli. Orada yaşayan bu işi sektör haline getirmiş her kadın artık Türk erkeklerini Belgrad gece hayatı başlığı altında enayi yerine koyuyorlar. Bu konudaki tavsiyelerimi ciddiye almayanlar tecrübe edinmekte özgürler. Bunlar duyduklarım ve gördüklerimdir. Ne yapalım gecelere akmayalım mı? diye soranlar oluyor. Elbette hayır. Gidin eğlenin ama amacınız eğlenmekten öte olduğu takdirde dediklerim geçerli olacaktır.

video_library

SADECE BAYANLARA VE ÇİFTLERE ÖZEL BELGRAD GECE HAYATI

Skardalija Caddesi’nde (Bohem Köşesi) gece hayatını yaşamak ister misiniz? Sırbistan yerel müziklerini dinleyip Belgrad turu yorgunluğunuzu atıp o güzel Sırp ezgilerini dinlemek istemez misiniz? Belgrad şehrinin bohem köşesi olarak geçen bu bölge itinayla çiçeklerle süslenmiş arnavut kaldırımlarıyla dizayn edilmiş her masada farklı bir Sırp müziği duymak sizi zamanın dışında bir atmosfere sokacağına emin olun. Bir bayan olarak tek başınıza güvenle gidebilirsiniz. Hani biz Taksim Nevizade sokaklarında oturup bir iki kadeh bir şeyler içelim diyoruz ya aynı onun gibi masalar dışarıda açık hava konseri keyfi gibi. Bu müziğe kafana diyorlar. İki kız baş başa oturup Skadarlija restoranlarında Sırp yemeklerini tadıp bir şeyler içebilirsiniz. Aynı şekilde güzel romantik bir akşam yemeği yemek isteyen çiftlere de tavsiye ediyorum. Belgrad’da yeme içme fiyatları çok ucuz. Evlilik yıl dönümünüzde ya da özel günlerinizde Belgrad gece hayatının tadını bu bölgede yaşamak inanın unutulmaz bir gece olacaktır

.

(Belgrad gece hayatı kulübü- Sava)

Üstelik Türkiye’de en lüks restoranlara gidip dünyanın parasını ödemek ve otopark bulmak zorunda kalmayacaksınız. Skardarlija nerede? Diye merak edenler Knez Mihailova Caddesi’ne yürüme mesafesinde olduğunu unutmasınlar.

Belgrad gece hayatına Kale Meydanı Parkıyla devam edelim. Kale Meydanı Park içerisinde bulunan gece kulüpleri gerçekten gece hayatına damga vuruyor denilebilir. İçeriye girmek için rezervasyon zorunluluğu vardır. Burası bir açık hava gece kulübü havasında olup, şık giyimli uzun boylu Sırp kızlarının içeriye girmesini izledikten sonra bodyguardlara içeriye girmek için sorsam da red cevabını alıyorum. Müziğin sesini hemen kapı dışından dinledikten sonra buraya ertesi gün gelmek isteyeceksiniz.

Knez Mihailova Caddesinin üzerinde hemen hemen her saat bir sokak sanatçısı ile karşılaşıyorsunuz. Caddenin ara sokakları keşfedilmeye değer gece hayatı tadını sizlere verecektir. Tuhaf olan şu ki; Knez Mihailova Caddesinde sabaha kadar dolaşayım dedim akşam saat 00:00’dan sonra kimsecikler caddede yoktu. Belgrad şehrinin gece hayatı Cuma ve Cumartesi geceleri inanılmaz kalabalık olduğunu hatırlatmakta fayda var. İstanbul’daki Reina gece kulübü kadar elit olmayan Belgrad gece hayatı kulüplerinin bu kadar kalabalık olmasının tek sebebi Sırp insanları inanılmaz alkol tüketiyorlar. Sırbistan’ın Belgrad gece hayatını görmek için on binlerce insan dünyanın dört bir yanından buralara akın ediyorlar.

(Belgrad gece hayatı-Knez Mihailova Caddesi’nde salsa danslar)

Sava Nehri üzerindeki gece kulüpleri ise Belgrad gece hayatının tam adresi olarak geçiyor. Belgrad’ın ünlü gece hayatının Time dergisine konu olmasının hakkını sonuna kadar verdiğini düşünüyorum. Belgrad gece hayatıyla ilgili anlatılanların hepsi doğruymuş demekten insan kendini alıkoyamıyor.

photo_library
video_library

BELGRAD GECE HAYATI KULÜPLERİ

Belgrad’da gece hayatı kış mevsiminde bile hareketli olduğunu meraklılarına duyurayım. Belgrad’da hava durumu nasıl diye kontrol edip yola çıkabilirsiniz. Ama balkanların soğuğunu ve kışını da unutmayalım.

MR. STEPHAN BRAUN (MR.STEFAN BRAUN)

Haftanın 7 günü açık olan bir mekan Belgrad’da en çok tercih edilen gece kulüplerinden sayılır. Balkanska Caddesi’nin oraya yakın bir konumda olan Mr. Stephan Braun’da rezervasyon zorunluluğu olduğunu unutmayın. İçeride fiyatlar gayet ucuz olmakla birlikte bir çok Türk ile karşılaşacağınızı da hatırlatırım.

Belgrad gece hayatında Mr.Stefan Braun gece kulübü çalışma saatleri 00:30 ile 07:00 arasındadır. İletişim numarası: 066 222 153

Belgrad gece hayatı-Sava nehri üzerindeki gece kulübü

CLUB ANGELS

Belgrad gece hayatının en ünlü gece kulüplerinden birisi olan Club Angels mekanı çalışma saatleri 00:00-04:00 arasındadır. Sırbistan Belgrad gece hayatı videomu izlemenizi öneririm.

SAVA

Belgrad gece kulüpleri önerisinde benim de gittiğim adeta öğrenci fiyatı gibi hesap ödediğim Sırbistan Belgrad gece hayatını en ucuza yaşayacağınız kulüp.

Belgrad gece hayatı fiyatlarının bu kadar ucuz olacağını görünce siz de bana hak vereceksiniz. Bir biraya 4 TL verdim. Branko Köprüsünden karşıya geçince en uçta bulunan teknenin adı SAVA gece kulübüdür. Ama dozu aşarsanız fiyatların ucuzluğuna kanıp oradan oraya akarsanız ertesi sabah ‘’Ben ne yaptım yaa’’ modunda bir güne uyanırsınız.

video_library

Diğer Belgrad gece hayatı kulüpleri önerilerim;

Belgrad gece hayatındaki gece kulüplerinin ana merkezi Sava Nehri kıyısındaki gece kulüplerinde olduğunu hatırlatırım.

CLUB BETON

Baş döndürücü Belgrad’daki gece hayatının en iyileri arasında olarak gördüğüm yerlerden birisi de burası olmuştu. Sava Nehri üzerinde bulunan Beton Club , elektronik müzik sevenlere hitap etse de Belgrad’ın en seçkin gece kulüplerinden olmasından dolayı bir çok insan burayı tercih ediyor. Ses sistemi güzel olsun diyorsanız burayı tercih edebilirsiniz. Hani hem Avrupai olsun hem de tasarımı bana Sırbistan’da olduğumu hatırlatsın diyenlerdenseniz hatta üzerine Belgrad şehrinin en iyi DJ’leri eşliğinde gecenin tadını çıkarmak isterim diyorsanız buyrun Beton Club tam size göre. Kış Kulübü olarak da adlandırılan mekanda yaş ortalaması ise orta yaşlardadır.

Cuma ve Cumartesi günleri gece 04:00’e kadar dur durak bilmeden dibine kadar eğlence ve müzik sunan mekanda aradığınız kaliteye doyacağınızın garantisini veriyorlar. Çalışanlarının İngilizce bilmeleri ve geniş menü seçenekleri ile üzerine bir de canlı müzik performanslarına denk geldiniz mi ohh değmeyin keyfinize.

Alkol Fiyatları 300 – 400 Sırp Dinarı , kokteyller ise tercihe bağlı olarak 500 Sırp Dinarından başlıyor.

Giriş ücretsiz olup, açılış ve kapanış saatleri : 00-04:00 arasındadır.

Detaylı bilgi için Whatsapp/Viber : +381 66 519 8888

video_library

CLUB SOUND

Belgrad’a sadece yazın gideceklere tam da aradığı gece kulübü Club Sound , Belgrad gece hayatı DJ performansı arayanlara bir başka alternatif. Diğer mekanlara göre fiyatlar biraz daha pahalı olduğunu hemen belirteyim. Ağırlık olarak House geceleri sunuyor. Ama olur da giderseniz unutulmaz bir gece yaşayacaksınız. Burada dikkat etmeniz konu mekana gitmeden önce bankaya gidip biraz para çekmek olsun.

Mekan içerisinde kaba ve taşkın hareketler sizi itici gösterebileceği gibi kalabalıkta istenmeyen hadiselere sebep olacaktır. Bu gözler Belgrad’da neler gördü neler? Yanlış anlamayın sözüm meclisten dışarıya sırf parası var diye sanki o şehrin hakimiyeti kendilerinden sanan yabancı turistler geliyorlar. Sözü çok uzatmadan bu mekanın kapasitesi 300 ile 400 kişiliktir. Çarşamba günleri giderseniz özel organizasyonlara denk gelme olasılığınız oldukça yüksek olacaktır. Bazen 20 Euro ücret isteyebilirler ama korkmayın karşılığında sınırsız içki ikramları olacaktır.

Alkol Fiyatları 500 Sırp Dinarı ile başlayıp, kokteyller ise 600 Dinar ile başlayıp yine sizin tercihinize göre farklılık gösterecektir.

Giriş her ne kadar ücretsiz olsa da rezervasyonsuz içeriye almıyorlar haberiniz ola.

Mekan açılış-kapanış saatleri : 00-04:00 arasındadır.

video_library

FREESTYLE

Özellikle Belgrad geceleri ile yakından ilgilenenlere burayı yerli insanlar muhakkak tavsiye ediyorlar. Saatler gece yarısını gösterdiği andan itibaren güneş doğana kadar sınırsız eğlence arayışında olanlara fırsat niteliğinde olan gece kulübü. Belgrad gece hayatı malum tüm dünyada nam salmış ve dışarıya çıkılmadığı sürece güneşin doğuşunu göremeyeceksiniz. Zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız keşke sabah olmasa da eğlenceye devam etsek diyeceksiniz. Kendi halkı değil dünyanın dört bir yanından bu güzel şehrin gece hayatını yaşamaya gelen binlerce insan göreceksiniz. Avrupa’nın en ucuz gece hayatı olması , baş döndürücü güzellikte Belgrad şehri ve kendisine aşık eden Sava Nehri üzerindeki gece hayatının renkli ışıkları eşliğinde Kalemegdan Parkı…

CLUB TERASSA BELGRAD

Hani gece kulübüne gideriz ve ertesi gün yorgunluk hissederiz ya heh işe Belgrad gece hayatı yaşayanlar çok iyi bilirler ki ertesi gün güneş doğduğundan gece olmasını iple çekeceksiniz. Hatta Belgrad geceleri yerel insanlara o kadar normal geliyor ki insanlar gece geç saatlere kadar eğlenip ertesi gün işlerine gidiyorlar. Artık tamamen gece ve gündüz ile birlikte yaşamış insanlar göreceksiniz. Mali durumu nasıl yapacağız? Dediğinizi duyar gibiyim. Korkmayın eğer mekanlarda kimselere şov yapmaya kalkmazsanız Türkiye’de cadde üzerinde bir bira fiyatına çok daha fazlasını vaad ediyor bu şehir.

TAG

Ne demiştik? Belgrad gece kulübü ile değil barlar , striptiz kulüpleri , sokak şovları , diskoları , pubları ve aklınıza gelecek her türlü gece hayatına ev sahipliği yapıyor. Hatta gireceğiniz mekanların dolup taştığını gördükçe gözlerinize inanamayacaksınız. Dışarıdan bakıldığı zaman soğuk görünen insanların eğlenirken aslında dışarıdan bakıldığı gibi olmadığına kendi gözleriniz ile şahitlik edeceksiniz. Öyle olmasa Times ve CNN haberlerine çıkar mıydı hiç? Tag gece kulübü de Sava Nehri üzerinde bulunuyor.

video_library

PORT

Belgrad gece hayatını bu kadar övdük peki nasıl olur da buna para yetiririz diyenler olacak ve hep olmuştur. İşin bütçe kısmına daha realist ve Sırbistan Belgrad gece hayatı ile ilgili gözlemleri yapmış biri olarak yazıyorum. En kral gece kulübüne gitseniz bile maksimum rakam 60-70 Euro olacaktır. Hatta ben abartarak yazıyorum fakat bunu Taksim İstiklal Caddesi’nde girip çıkmadık mekan bırakmayan, Reina ve Sortie’ye defalarca gitmiş ve İstanbul’daki gece hayatına hakim birisi olarak yazdığım da Belgrad’da fiyatların çok daha düşük olduğunu söyleyebilirim.

Club Terassa Belgrad Kale meydanı park içerisinde bulunuyor. Buraya muhakkak girmeye çalışın. Ayrıntılı bilgilere ve rezervasyon bilgilerine buradan bakabilirsiniz. Club Teras gece kulübü çalışma saatleri 09:00-03:00 arasındadır.

(Belgrad geceleri-Villa Maskara)

belgrad gece hayatı

BELGRAD GECE HAYATIYLA İLGİLİ DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Sava Nehri kıyısındaki ünlü gece kulüplerine gitmek için Branko Köprüsü’nden karşıya geçmek gerekiyor. Taksi kullanmadan köprü üzerinden yürüyerek karşıya geçebilirsiniz mesafe uzak değil. Taksi kullanmak zorunda olanlar taksicilerin açtığı taksimetreye dikkat etmeli yoksa sizin yabancı olduğunuzu anladıkları an güzel bir Belgrad turu yaptırırlar. Belgrad gece hayatı kadınlar için her yıl on binlerce Türk Belgrad gecelerine akıyorlar taksiciler Türk olduğunuzu anlamakta zorluk çekmeyecekler.

Belgrad’da gezilecek yerleri görmeye giden herkes şehrin Knez Mihailova Caddesi tarafında olacaktır. Belgrad’ın en ünlü gece kulüpleri ise Sava Nehrinin diğer tarafında olacağı için oraya nasıl geçeceğini düşünecektir. Branko Köprüsü yani size en yakın köprüden karşıya yürüyerek geçilebiliyor. Boşuna taksilere paranızı kaptırmayın. Ama çiftler için taksi kullanılmasını uygun görürüm. Sebebini Belgrad gezi rehberimde anlatmıştım.

NOT: Belgrad’da sigara fiyatları sanıldığı kadar ucuz değildir. Sırbistan içki fiyatları ise bedavadan biraz daha pahalıdır:)

(Belgrad gece hayatı-Belgrad'da bira fiyatları 3-4 TL)

photo_library

ERKEKLERE ÖZEL BELGRAD GECE HAYATI

Türkiye’de aradığını bulamayan ya da sosyalleşemeyen bir çok erkek olabilir. Nasıl ki iş yerlerinde hepimiz ciddi olmak zorundayız ve sosyal hayatımızda da özgürüz. Bu özgürlüğü kendi ülkesinde yaşayamayan Türk erkekleri rotayı Belgrad gece hayatına çeviriyor. Bazıları utanıyor,bazıları çekingen oluyor,bazıları ise nereden başlayacağını bilemiyor. İşte Belgrad şehri size tam aradığınızı veriyor. O güzelim Sırp kızlarını Knez Mihailova Caddesi’nde oturup izlemek bile apayrı bir göz banyosu olmalı.

Belgrad Genelevi Hakkında

Belgrad şehir merkezinde de aradığını bulamayan Türk erkekleri soluğu Belgrad’daki genel evlerde almak isteyeceklerdir. Buradaki iş taksicilere düşüyor. Sizi çok güzel Belgrad kadınlarının olduğu yere götürmek isteyeceklerdir. Ben böyle bir şey yapmadım ama giden arkadaşların tavsiyesi gitmemeniz yönünde haberiniz olsun.

(Belgrad gece hayatı-Sava Nehri üzerindeki gece kulübü)

Belgrad’da gece hayatı kadınlar ile yakından ilgileniyorsanız couchsurfing sitesinden arkadaşlarla irtibata geçebilirsiniz. Onlar size Belgrad gece hayatıyla ilgili çok daha detaylı bilgiler verecektir. Ben ne kadar yazsam da Belgrad gece hayatının efendisi benim gibi bir algı oluşmasın.

Belgrad gece hayatı nasıl? Belgrad gece hayatı fiyatlarını 2016 yılında yaşamış birisi olarak pahalandığını söyleyeceğim ve ekliyorum. Pahalanmış dediğime bakmayın Sırbistan Belgrad gecelerini en kral haliyle yaşasanız maksimum 200 TL ödersiniz. ( Bu rakamı biraz da abatmış olduğumu varsayın)

Belgrad hayat kadınlarının var olduğu duyumlarını almıştım ama gel gör ki Belgrad’a gidip de hayat kadınlarına kadar düştüyseniz vay halinize derim:) Belgrad gece hayatı yorumlarımı yazarken Belgrad gece hayatının çok daha farklı olduğunu size anlatmaya çalıştım umarım faydalı olmuştur. Meşhur Belgrad gece hayatı hakkında sizler de yorumlarınızı ve sorularınızı yazabilirsiniz.

Belgrad gece hayatı

"Belgrad Gece Hayatı" Hakkındaki Genel Yorumlar (4)

Şahin 15 Eylül 2017 Cuma
Belgrad'da gece hayatı Skadarlija'da hafta içi bile çok hareketlidir
Ali Korkmaz 15 Eylül 2017 Cuma
Sırbistan Belgrad gece hayatı ile ilgili verdiğiniz bilgiler için teşekkürler
sedat.ayoglu 25 Mayıs 2017 Perşembe
Teşekkürler Sırbistan'ın Belgrad şehrindeki gece hayatı gerçekten çok harika:)
Nesringokce 25 Mayıs 2017 Perşembe
Belgrad gece hayatını çok samimi şekilde özetlemişsiniz.

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z