Yaz

Bulgaristan Vize Ücreti

calendar_today Ağu 03, 2018 label

Bulgaristan Vize Ücreti

Bulgaristan vize ücreti 60 Euro'dur deyince biraz kafa karışıklığı yaşattım sanırım. Sosyal medyada Bulgaristan vizesi ne kadar diye merak edenlere bu rakamı söyleyince biraz şaşırdılar. Bende Bulgaristan vize fiyatları için bir yazı hazırlamayı uygun gördüm. Bulgaristan vizesi kaç para diye merak edenler Bulgaristan vizemin üzerindeki rakama bakabilirler. Ben Bulgaristan vizeme kendim başvuru yaptığım için bu ücreti ödedim. Sizler de Bulgaristan D vizesi ücreti ya da transit vize,turistik vize ücretine fazla para vermemek istiyorsanız kendiniz Bulgaristan Başkonsolosluğu'na başvuru yapabilirsiniz.

Bulgaristan Vizesi Ne Kadar

Bulgaristan ziyaretiniz öncesinde yapacağınız Bulgaristan vize başvuru ücretinin yanı sıra ödemeniz gereken ekstra tutarlar da çıkacağını tahmin edebilirsiniz. Bulgaristan vize fiyatları da sizin vaktinize, taleplerinize ve başvuracağınız Bulgaristan vize tipine göre değişiklik gösterecektir. Bulgaristan vizesi için 60 Euro ödeyerek İstanbul Sofya Ekspresi treni biletinizi bedavaya getirebilirsiniz. 

Bulgaristan’dan sadece geçmeyi düşünüyorsanız Bulgaristan transit vize, Bulgaristan’ı gezmeyi düşünüyorsanız Bulgaristan C tipi turistik vize, turistik olmayan ama 90 güne kadar uzayabilen bir ziyaret planlıyorsanız Bulgaristan C tipi vize ya da daha uzun süre burada kalmayı veya sık sık gidip gelmeyi düşünüyorsanız da Bulgaristan D tipi vize başvurusu yapmanız gerekecektir.

Kısa süreli ziyaretleriniz için Bulgaristan vize hizmet merkezlerini kullanabiliyorken uzun süreli ziyaretleriniz için direkt olarak Bulgaristan Konsolosluğu’na başvurabiliyorsunuz. Bulgaristan vizesi kaç para diyebilmek için de vize tipini belirlemiş olmanız ve diğer giderleri hesaplamış olmanız gerekecektir. Örnek verelim mesela siz vize hizmet merkezine gittiniz ve fotokopi çektirmeniz gerekti. O zaman +1 TL ya da vize başvuru formunu ben dolduramıyorum vize hizmet merkezi doldursun derseniz 1 Euro ödemeniz gerekecektir. Bulgaristan vizesi ne kadar tutar dediğimizde çok farklı kalemler ortaya çıkabilir bu nedenle biz size standart giderleri belirtelim. Siz zamanınıza ve azminize bağlı olarak bu fiyatı biraz daha yükseltebilir ya da sabit tutabilirsiniz.

Burada belirttiğimiz ücretler de Türk Vatandaşları için belirlenmiş ücretlerdir. Eğer Makedonya ve Sırbistan vatandaşı iseniz Bulgaristan vize harcı ödemek zorunda kalmayacağınız gibi Bulgaristan ile anlaşmalı ülke vatandaşı iseniz ücretleriniz daha düşük çıkacaktır. Ayrıca İstanbul’a yakın şehirlerden kendiniz Bulgaristan Başkonsolosluğu’na vize başvurusu yapmak için gelecekseniz yol parasını da hesaba katın. 

photo_library

"Bulgaristan Vizesi Ne Kadar" Hakkındaki Yorumlar (1)

Sedat Ayoğlu 20 Ağustos 2019 Salı
Bulgaristan vize ücreti 2019 yılında ne kadar diye merak edenlere söyleyeyim. Bu yıl da 1 yıllık Bulgaristan çoklu giriş vizesi aldım ve konsolosluğa 60 Euro ödedim

Bulgaristan C Tipi Vize Ücreti

Bulgaristan vize ücreti 60 Euro’dur. Bu fiyat Bulgaristan vize harcı içindir. Ek olarak Bulgaristan’a vize başvurusu yaparken acentalara da Bulgaristan vize parası için 60 Euro (60 Euro’ya kadar) da hizmet bedeli ödemeniz gerekecektir. Ayrıca schengen vizesi başvurusu yaparken o ara çok acil işim olduğu için de Vfs Global’in Vip Salonu’nu kullanmıştım. Eğer seyahatiniz için acil bir durum söz konusu ise ve vip salondan hizmet almak istiyorsanız bunun da eksra bir ücreti olacaktır. Vfs Global Vip Salonu için de bir kaç şey eklemek istiyorum. Kapıdan içeri girerken vip salona geldim dediğiniz zaman üzerinizi aramıyorlar. Salon hemen alt katta,içeri giriyorsunuz çay ve kahve ikramı var. Formu sizin yerinize ücretsiz dolduruyorlar. Sonra bir görevli sizinle birlikte yukarı gelip parmak izinizi alıyor. Başka hiç bir numarası yok. Buradaki esas konu acil bir durum söz konusu ise randevunuzu çok daha erken tarihlere çekmek için sizi buraya yönlendiriyorlar. Bazen çok yoğun oldukları için 1 ay sonrasına kadar randevu verebiliyorlar.

0-12 yaş (12 yaşını doldurmasından 1 gün önce) çocuklar ücretsiz.

Bulgaristan Vizesine Kendiniz Başvurun 60 Euro Ödeyin. - Bulgaristan Sofya

Bulgaristan D Vizesi Ücreti

Bulgaristan D tipi vize ücreti 100 Euro’dur.

0-12 yaş (12 yaşını doldurmasından 1 gün önce) çocuklara Bulgaristan vizesi ücretsiz. (Son kez Bulgaristan Başkonsolosluğu ya da acentalardan teyit alınız.)

Vize Hizmet Merkezi için hizmet bedeli 25 Euro +KDV. (Bulgaristan D tipi vize ile ilgili olarak vize hizmet merkezi sadece Ankara Büyükelçiliği için hizmet vermektedir. )

Çılgın Gezgin Sosyal Medya Hesapları

İnstagram: @cilgingezgin_

Facebook: Çılgın Gezgin

Bulgaristan Vizesi İle Bulgaristan Ve Komşu Ülkeleri Keşfedin

Bulgaristan Vize Ücreti Hangi Bankaya Yatırılır?

Bulgaristan vize ücretleri Garanti Bankası’na yatırılıyor. Ama siz parayı yatırmadan önce banka ismini ve hesap numarasını konsolosluk ya da vize hizmet merkezinden teyit etmeyi unutmayın. Ben Bulgaristan vize harcı ücretimi direkt olarak Garanti Bankası’na yatırdım.

Bulgaristan Turistik Vize Ücreti

Bulgaristan turistik vize ücreti 60 Euro’dur.

0-12 yaş (12 yaşını doldurmasından 1 gün önce) çocuklar ücretsiz.

Vize Hizmet Merkezi için hizmet bedeli 25 Euro +KDV. (Bu fiyatlar yıldan yıla zam gelerek değişmektedir.)

Bulgaristan Vizesi İle Bulgaristan Şehirlerini Keşfedin

Bulgaristan Vizesi Hakkında Diğer Yazılarım

Bulgaristan Vize

Bulgaristan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Bulgaristan Transit Vize Ücreti

Bulgaristan transit vize ücreti 60 Euro’dur.

0-12 yaş (12 yaşını doldurmasından 1 gün önce) çocuklar ücretsiz.

Vize Hizmet Merkezi için hizmet bedeli 25 Euro +KDV.

Bulgaristan Vizesine Kendiniz Başvurun 60 Euro Ödeyin. - Bulgaristan Sofya

Bulgaristan Konsolosluğu Randevu Ücreti

Bulgaristan Konsolosluğu’ndan randevu alabilmeniz için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor.

Bulgaristan hakkında yazdığım Bulgaristan gezilecek yerler ve Sofya gezilecek yerler yazılarımıza da bir göz atın derim.

Ben ekonomik gezi seven bir gezgin olarak Bulgaristan vize ücreti bedelini kendim bankaya yatırıp kendim Bulgaristan vize başvurusu yapmayı tercih ettim. Bulgaristan vizemde görmüş olduğunuz gibi üzerinde 60 Euro yazıyor. Bulgaristan vizesi ne kadar diye çok soran olmuştu. Burada belirtmek istediğim; Kendiniz başvuru yaparak 60 Euro daha kara geçin ve acentaların istediği o 60 Euro’yla Bulgaristan’a gidiş dönüş uçak bileti için ayırın. Euro’nun son zamanlardaki artışını da göz önünde bulunduracak olursak Bulgaristan’a en ucuz vize sadece kendiniz başvuru yapılarak alınır. (Bulgaristan vizesi kaç para sorusunun en net cevabı budur) Umarım Bulgaristan vize fiyatları yazımız sizler için faydalı olmuştur.

"Bulgaristan Vize Ücreti" Hakkındaki Genel Yorumlar (7)

muharrem 19 Şubat 2019 Salı
selam ben bulgaristana türüs gitmek için bir senelikpasobort çıkardım vize parası ne kadar alınıyor vede kaçgünde vize veriliyor . amacım evlenmek için bulgaristana giitmek resmi nikahımı etdigimde devamlı vize almam vize parası vermem gerekiyormu bilginizeihtiyacım var lütven eni bilglendirseniz memnunkalacam şimdiden tşk ederi SAYGILSRIMLA SEAMLAR.
Turan 14 Kasım 2018 Çarşamba
Ben manisada ikamet ediyorum Bulgaristan vizesi almak istiyorum evlilik icin sizce hangi vizeyi almam gerekiyor.
sedat.ayoglu 5 Kasım 2018 Pazartesi
Merhaba Bulgaristan vizesine kendiniz başvuru yaptıysanız size bir kağıt veriyorlar olması lazım. Bulgaristan vizesi için şu tarihte gelin pasaportunuzu teslim alın diye. Ben kendim aldım konsolosluktan öğlen saat 12:00'de orada olun eğer kapı kapalıysa da kapıya vurun görevli geliyor.
Narie Ali 2 Kasım 2018 Cuma
Merhaba,d vizesi sonuclandigunda bizzat kendimizmi tekrar alip gidegiz?
Narie Ali 2 Kasım 2018 Cuma
Vize d sonuclandiginda bizat kendimizmi tekrar konsolosluga almaya gidecegiz yoksa adrese ginderiliyormu
sedat.ayoglu 27 Ekim 2018 Cumartesi
Merhabalar Bulgaristan'a d tipi vize ücreti 100 Euro diye biliyorum. Aracı kurumlar çok fazla komisyon alıyorlar kendiniz başvurun derim. Beşiktaş/Ulus semtindeki konsolosluğa gidebilirsiniz. Etiler Akmerkez Ulus kapısından Ulus Parkı'na doğru gitmeniz gerekiyor. İstanbul Bulgaristan Başkonsolosuluğu oradadır.
Ece 26 Ekim 2018 Cuma
Merhabalar Bulgaristan d tipi vizeye başvuracağım Erasmus öğrencisiyim. 200 Euro yazıyor bu tutar doğru mu? Normal de benim bildiğim bu kadar ücret ödemiyordu Erasmus öğrencileri

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z