Yaz

Amerika Rehberi

AMERİKA GEZİ REHBERİ

Eğer ki sokaklarında kaybolup, tanımadığınız kişilerle dans ederek dibine kadar eğlenebileceğiniz bir ülkeye seyahat etmek istiyorsanız size tek önerim A-M- E-R- İ-K- A.

16 B görüntüleme • 0 yorum

AMERİKA GEZİSİ İÇİN TAVSİYELER

New York, Amerika gezisinin başlangıç noktasıdır. Dünya üzerinde yaşayan hemen her insanın hayalinde bir Amerika gezisi, New York, Los Angeles tutkusu vardır.

16 B görüntüleme • 0 yorum

LOS ANGELES GEZİLECEK YERLER

Los Angeles’ın bir sürü filme konu olan müthiş güzellikleri ve tarihi yerlerini görmenizde fayda var. Bu yerler aşağıda sıralı olarak bulunmaktadır. Ayrıca gitmeden önce birçok bilgi edinmiş olursunuz.

16 B görüntüleme • 9 yorum

NEW YORK GEZİLECEK YERLER

New York gibi kalabalık bir şehirde gezip görülebilecek o kadar çok yer var ki kendinizi bu şehirde kaybedebilirsiniz. Sizlere New York eyaletinde bulunan en güzel yer ve mekânları neden gezmeniz gerektiğini anlatacağız.

17 B görüntüleme • 0 yorum

SAN DİEGO GEZİLECEK YERLER

Eğer uzun bir tatil yapma imkanınız varsa ve gözünüzü karartıp 15-16 saat uçak yolculuğu yapmayı göze alıyorsanız Amerika’nın en güzel şehirlerinden biri olan San Diego tatili tam size göre.

16 B görüntüleme • 0 yorum

Vizesiz Güney Amerika Ülkeleri

Güney Amerika'da vizesiz gidilen ülkeler hakkındaki tüm bilgiler sadece turistik girişli amaçlı yazılmıştır. Eğer Güney Amerika'da öğrenci vizesi,çalışma vizesi ve oturum izni almak gibi bir niyetiniz varsa ilgili ülkelerin temsilciliklerinden detaylı bilgiler alabilirsiniz. Vizesiz Güney Amerika ülkeleri bilgileri içerik yazıldığı andan itibaren geçerli olmayabilir. Uçak bileti satın almadan önce son kontrolleri yapmanızı tavsiye ederiz.

8 B görüntüleme • 0 yorum

Amerika Vizesi

Amerika ülkesi ve Amerika vizesi hem son 200 yıllık tarihi hem de günümüzdeki yaşam olanaklarıyla Dünya’nın her yerinden insanlar tarafından büyük ilgi görmektedir. Gerek kısa süreli seyahat etmek isteyen gezginler gerek ise devamlı olarak Amerika’da yaşamak isteyenler tarafından her yıl yüz binlerce Amerika vize başvurusu ve Amerika oturum izni başvurusu almaktadır. Amerikan halkı ve devleti de bu ilginin oldukça farkında. Bu nedenle öncelikle kendi yaşamlarını garantiye almak koşuluyla Dünya’nın hemen hemen her yerinde yaşayan insanlara oturma izni kolaylığı sağlamaktalar. Bütün Dünya’nın Green Card olarak bildiği bu oturum iznini her geçen yıl başvurular fazlasıyla artmaktadır. Amerika Green Card aracılığıyla hem çalışan nitelikli nüfusu artırmakta hem de Dünya ile olanaklarını paylaşmaktadır. Bu olanaklar bir çok Avrupa ve İskandinavya ülkesinde daha gelişmiş durumda olsa da Amerika daha çok tercih edilmektedir. Bu durumun sebebi ise Amerika’nın fırsatlar diyarı olarak görülmesidir bu sebeple de Amerikan vizesi başvuruları çok sık yapılır. Her eyaletinde başka bir yaşam ve başka bir ülkeyi barındırabiliyor olması sebebiyle onlarca kültürün aynı anda yaşanabildiği bir ülke kimliğine bürünmüştür. Bu kültür çeşitliliği beraberinde her türlü yaşam biçimine saygıyı ve refahı da getirmiştir. Din, dil, ırk ve günlük yaşam alışkanlıkları ne olursa olsun insanlar Amerika’nın bir yerinde mutlaka kendilerini ait hissedebilecekleri yerler bulabilmektedir. Tabi ki bütün bu sebepler Dünya’nın her yerinden gezginlerin de dikkatini çekerek Amerika’ya seyahat eden turist sayısının her geçen gün daha da artmasına neden olmuştur. Tabi ki bu durum beraberinde en önemli soru olan Amerika vizesi konusunu da gündeme getiriyor. Bu yazımda sizlere Amerika turist vizesi başvurusu, Amerika vize ücreti , Amerikan Konsolosluğu İstanbul’da nerede ve Amerika vizesi için gerekli evraklar nelerdir gibi bilgileri yazdım. Sizler de Amerika vizesi için gerekli belgeleri ve Amerika vizesi başvurusu hakkında tecrübelerinizi yazabilirsiniz.

3 B görüntüleme • 0 yorum

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z