Yaz

Kamp ve Doğa Rehberi

Türkiye'nin En İyi Kamp Alanları

Türkiye'nin en iyi kamp alanları listesi hazırlarken hangi kriterleri koyduğumu söyleyerek başlamak istedim. Kamp alanı diye adlandırdığımız yerler eğer ücretli ise bize sunacakları hizmetler de ücrete paralel olarak güzel olmalı. Eğer ücretsiz kamp yerleri bakıyorsak beklenti de düşük oluyor. Türkiye çadır kamp alanları o kadar çok fazla ki bunların içinde en güzel kamp alanları listesini hazırlama vaktim gelmişti. Listede en iyi kamp yerleri verirken verdikleri hizmetleri,müşteri memnuniyeti ve güzel bir mevkide olmasını şart koştum. Türkiye'nin en iyi kamp yerleri listesi sizlerle...

45 B görüntüleme • 5 yorum

Türkiye'de Kamp Alanları Listesi

Türkiye'de kamp yapılacak yerler o kadar çok fazla ki inanın hepsini bir arada toplasak ansiklopedi kalınlığında bilgiler çıkar. Bu yazımda sizlere en iyi kamp yerleri ve alanları listesi hazırlamaya çalıştım. Olur da sizler de Türkiye kamp alanları listesine ekleme yapmak isterseniz özgürce yorumlarınızda bizlere eşlik edebilirsiniz. Türkiye'deki kamp alanları yazısında kamp yerleri hakkında genel bilgiler vermeye çalıştım. Özellikle yaz kampı yapacak kişilere Sinop kamp alanları , Bodrum kamp alanları , Bozcaada kamp , Fethiye kamp yerleri ve alanları , Antalya kamp alanları (yerleri) , İzmir,Çanakkale,Muğla,Mersin ve Marmaris kamp alanları ve yerleri hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

182 B görüntüleme • 20 yorum

Göreme Panorama Camping

Kapadokya kamp alanları arayışında olanlara instagram Çılgın Gezgin hesabından Kapadokya kamp yeri çekilişi yapıyorum. Kapadokya camping arayışındaysanız instagram Çılgın Gezgin hesabından ara sıra yaptığım ücretsiz kamp çekilişine katılabilirsiniz. Bu yazımda sizlere benim de gittiğim Kapadokya kamp alanlarından olan Panorama Camping Kapadokya kamp alanı hakkında bilgiler veriyorum.

21 B görüntüleme • 6 yorum

İstanbul'a Yakın Kamp Yerleri

İstanbul kamp alanları arasında benim en çok beğendiğim yer Ağva Hacıllı Şelalesi kamp alanı olmuştu. İstanbul kamp yerleri ve fiyatları göz önünde bulundurulduğunda burası tamamen ücretsiz bir yer olması minicik de olsa bir şelalesi olması Hacıllı Köyü'nü de cezbedici hale getiriyor. İstanbul'a yakın kamp alanları arayanlara Kilimli Koyu'nu tavsiye edebilirim. İstanbul'da olmasa da İstanbul'a yakın kamp yerleri arasında Yedigöller özellikle sonbaharda ziyaretçi akınına uğruyor. Bir başka İstanbul'a yakın kamp alanları arasında ise Çanakkale Gelibolu Güneyli Köyü'nü özellikle yazın tavsiye ederim. Peki İstanbul kamp yerleri arasında başka nereler varmış hep birlikte bir göz atalım.

26 B görüntüleme • 15 yorum

KİLİMLİ KOYU KAMP

KİLİMLİ KOYU KAMP ALANI

18 B görüntüleme • 3 yorum

AĞVA HACILLI ŞELALESİ KAMP

AĞVA HACILLI KÖYÜ ŞELALESİ

16 B görüntüleme • 4 yorum

Kömür Limanı Kamp Alanı

Kömür Limanı kamp alanının sosyal medyaya yüklenen o eşsiz fotoğraflarını görür görmez buraya muhakkak gitmem gerektiğini aklımın bir köşesine not ettim. Birlikte gittiğim arkadaş Çanakkale Kömür Limanı’nda dalış yapıldığını duyunca pek bir mutlu olmuştu. Kendisi profesyonel dalış uzmanı olduğu için Kömür Limanı Gelibolu kamp yerlerini zaten benden daha önce araştırmaya başlamıştı. Hatta ve hatta Kömür Limanı haritasını ve Gelibolu Kömür Limanı’nda balık avına kadar her şeyi en ince ayrıntısına kadar araştırıp önüme sunum olarak hazırlamıştı. Şoför ben olunca da ‘’Ee herşey iyi güzelde Kömür Limanı nerede? Kömür Limanı’na nasıl gidilir? ‘’ diye sormuştum. Kömür Limanı Saros'da pansiyon , otel ve konaklama şekli nasıl oluyordu. Kamp severler bilirler ki şehir merkezinde uzak mesafeye kamp atılınca; başınıza gelecek en kötü durum ya vahşi hayvan saldırısı ya da doğal afetler oluyor. Bunu da merak ettiğim için Saroz Kömür Limanı kamp alanının nerede olduğunu tam olarak bilmem gerekiyordu.

26 B görüntüleme • 6 yorum

FATMA KADIN KOYU KAMP VE FATMA KADIN PLAJI

FATMA KADIN KOYU VE FATMA KADIN KOYU KAMP ALANI

30 B görüntüleme • 0 yorum

EĞRİOVA GÖLETİ KAMP

KARABÜK YENİCE ORMANLARI

20 B görüntüleme • 12 yorum

LİVERA CAMPİNG MAÇKA TRABZON

LİVERA CAMPİNG

12 B görüntüleme • 0 yorum

GİRESUN KÜMBET YAYLASI KAMP

GİRESUN KÜMBET YAYLASI KAMP

13 B görüntüleme • 0 yorum

Pokut Yaylası Kamp

Pokut Yaylası Rize Türkiye’de o kadar çok meşhur oldu ki gitmek isteyen onbinlerce insanın kafasında hem soru işaretleri oluştu hem de bilgi kirliliği insanların kafalarını fazlasıyla karıştırdı. Bilgi kirliliği diyorum çünkü ben Pokut Yaylası’na gitmeden önce bazı videolar izledim. Pokut Yaylası yolunda çekilen bazı videolar eksik olduğu için yolların bazı bölümleri binek araçla gitmeye uygun görünüyordu, bazı bölümleri ise çok bozuktu. Facebook’ta bazı sayfalarda Pokut Yaylası’na nasıl gidilir? Ve Pokut Yaylası nerede? diye bilgi verirken çok fazla yorum alan gönderimin altına yapılan yorumları sizlerle buluşturup daha sonra kendi gözlemlerini aktaracağım. ‘’Pokut Yaylası ulaşımın zor olduğunu düşünmüyorum’’ ‘’Pokut Yaylası’na turla gitmeye gerek yok’’ ‘’Pokut Yaylası yolu çiçek gibidir’’ ‘’Ooo adına Çılgın Gezgin demişsin ama sen bu yola yol mu diyorsun?’’ gibi onlarca yorum geldi. Pokut Yaylası konaklamadan , hava durumuna , Rize Pokut Yaylası yol tarifinden herşeye kadar kendi tecrübelerimi sizlerle buluşturuyorum. Buyrun efenim Pokut Yaylası hakkında bilgiler ve gezi rehberi...

21 B görüntüleme • 15 yorum

Ayder Yaylası Kamp Alanları

Ayder Yaylası Kamp alanları ve Rize'deki kamp alanları arayışında isenize bir kaç kez deneyimlediğim ve Rize'de ücretsiz çadır kamp alanları hakkında detayları yazdım.

35 B görüntüleme • 1 yorum

MACAHEL YAYLASI KAMP VE GEZİLECEK YERLER

MACAHEL YAYLASI - MACAHEL MARAL ŞELALESİ - MACAHEL KONAKLAMA - MACAHEL CAMİLİ KÖYÜ

18 B görüntüleme • 0 yorum

Bolu Yedigöller Kamp

Yedigöller kamp maceram şöyle başlamıştı. Ukrayna’da tanışıp maceralar yaşadığım 2 Güney Kore’li kız arkadaş bana sürpriz yaparak İstanbul’a geldiler. Ben de 2.kez gitmek istediğim Bolu Yedigöller kamp alanına gideriz diye plan yapıp arkadaşlara Bolu Yedigöller gezilecek yerler hakkında bir yandan fotoğrafları gösterip bir yandan da Yedigöller çadır kiralama olmazsa hep birlikte aynı çadırda kalmak zorunda olduğumuzu anlatarak daha önce kamp deneyimi olmadıkları için ne gerekiyorsa anlattım. Bolu Yedigöller sonbahar mevsiminde özellikle daha da soğuk oluyordu. Yedigöller nerede kalınır? Yedigöller Milli Parkı konaklama hakkında önceden tecrübeli olduğum için bu konuda bir sorun olmayacaktı. Hani en kötü Bolu’ya yakın yerde Öğretmenevi daha uygun fiyatlı olarak alternatif olabilecekti. Yedigöller kamp alanı hakkında detayları başlıyorum anlatmaya. Bu arada Bolu Yedigöller deneyimlerinizi yorum kısmında yazabilirsiniz.

56 B görüntüleme • 21 yorum

Sinop Kamp Martı Kamping

1995 yılında faaliyete giren Sinop kamp alanlarından Sinop Martı Camping denize sıfır konumu ile Sinop çadır kampı ve bungalov yeri arayışında olanlara hitap ediyor. Açıldığı günden bugüne bir gün bile kapılarını kapatmayan Sinop Camping Sinop'ta kalınacak yer arayan her türlü ziyaretçiye ''Önemli olan kampçı memnuniyeti'' sloganı ile herkesi bekliyor. Sizler de Sinop bungalov evleri arayışındaysanız Sinop Martı Camping sizi bekliyor.

11 B görüntüleme • 0 yorum

Kamp İçin Gerekli Malzemeler

Kampta gerekli malzemeler listesi hazırlarken ilk başlarda çok aşırı gereksiz malzemeler yanımda taşıdığımı fark ettim. Kamp malzemeleri listesi aslında kampa gideceğiniz yerin neresi olduğuna göre de farklılık gösterse de bazen kamp için gerekli malzemeler listesi içerisinde olmazsa olmazlar vardır. Kampa giderken alınması gerekenler kişiden kişiye de farklılık gösteriyor desem ne anlama geldiğini anlatmak gerekiyor. Bazı kişiler bu olayı abartıp özel kamp bıçakları ve özel kamp sandalyeleri olmadan asla kamp yapmam da diyebiliyor. Uzun lafın kısası kampa giderken alıncakları şöyle bir kabaca yazdım. Siz ihtiyacınıza göre bir kamp listesi oluşturabilir ve yola öyle çıkabilirsiniz.

10 B görüntüleme • 0 yorum

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z