Yaz

Vize Rehberi

Vizesiz Avrupa Ülkeleri

Vizesiz Avrupa ülkeleri benim gibi schengen vizesi sorunu yaşayan kişiler için adeta biçilmiş kaftan. Tam 4 defa vize reddi yedikten sonra vizesiz gidilen Avrupa ülkeleri hakkında tüm bilgileri yazdım. Vize evrakları ile uğraşmadan vize istemeyen Avrupa ülkeleri için uçak biletleri de gayet uygun oluyor. Vizesiz ülkeleri Avrupa listesi yapıp uçak bileti için uygun kampanya dönemlerini kovalarsanız benim gibi Ukrayna'ya gidiş dönüş 150 TL'ye bile bilet bulabilirsiniz. İşte sizlere Türkiye'den vize istemeyen Avrupa ülkeleri...

8 B görüntüleme • 0 yorum

Vizesiz Afrika Ülkeleri

Vizesiz Afrika ülkeleri listesi çıkartırken özellikle benim gibi schengen vizesi alamayanları düşündüm. Vizesiz gidilebilen Afrika ülkeleri için hiç bir evrak gerekmiyor. Malum Afrika ülkelerinin güzelliği anlatmakla bitmez. Gelin hep birlikte binlerce evraklarla uğraşmadan, sadece uçak biletinizi alıp gidebileceğiniz vizesiz gidilebilen Afrika ülkeleri hakkında detaylara bakalım.

7 B görüntüleme • 0 yorum

VİZESİZ BALKAN TURU ROTASI

Vizesiz balkan ülkeleri maceram bir hayli uzun sürmüştü. Makedonya Üsküp'ten başlayan vizesiz balkan ülkeleri rotası sırasıyla Sırbistan , Bosna - Hersek , Karadağ , Kosova ve Arnavutluk ile devam etti. Vizesiz balkan turu yaparken tanıştığım bir kız arkadaş ile yolumuza tekrar Bosna-Hersek Mostar'dan devam ettik. Balkanlar gezilecek yerler ve Balkan haritası hakkında detayları bu yazımda ele aldım. Umarım balkanlar haritası sizlere yardımcı olur.

24 B görüntüleme • 18 yorum

İnterrail Vizesi

İnterrail vize işlemleri nasıl yapılır? İnterrail yapmak için gerekli olan en temel şart İnterrail vizesi desek de aslında böyle bir şey yok. Seyahat süresince size lazım olan schengen vizesi işinizi görecektir. Bu vize olmadan kesinlikle İnterrail ya-pa-maz-sı-nız ! İnterrail yapmak için vize sürecimi bu yazımda ele aldım. İnterrail vize diye hitap ettiğimiz vize bildiğimiz schengen vizesidir fakat schengen vizesi almak için interrail biletinizi göstermeniz daha kolay vize almanızı sağlayacaktır. Peki bahsettiğimiz interrail vizesi nasıl alınır?

7 B görüntüleme • 3 yorum

Bulgaristan Vize

Bulgaristan vize başvurusu yapacak olan kişilere İstanbul Bulgaristan Başkonsolosu ile arkadaş olup röportaj sonrası en doğru bilgileri yazdım. Bulgaristan vizesi nasıl alınır diye uzun süren araştırmalarım ve uğraşlarım sonunda 1 yıllık Bulgaristan multi vizeyi kaptım. Sosyal medyadan bana en çok sorulan sorular arasında, Bulgaristan vizesi schengen mi? Bulgaristan transit vize nasıl alınır? sorularına ek olarak Bulgaristan vize işlemleri nasıl oluyor? soruları vardı. Bulgaristan vize başvurusu yapacak olanlara tüm ayrıntıları yazdım. Sizlerde Bulgaristan vizesi hakkında tüm merak ettiklerinizi yorum kısmında sorabilirsiniz. Sormuş olduğunuz soruları İstanbul Bulgaristan Başkonsolosu'na sorup sizlere cevap aldığım an geri dönüş yaparım.

36 B görüntüleme • 2 yorum

Bulgaristan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar schengen vizesi kadar uğraştırmıyor. Schengen vizesi başvurusu yaparken okul hayatımda bile bu kadar belgeleri bir araya toplamadığımı düşündüm. Bulgaristan vizesi için belgeler toplarken çok rahat bir nefes almıştım. Oradan oraya koşturma telaşımın olmaması sanırım İstanbul Bulgaristan Başkonsolosluğu'na çok yakın bir konumda olmamdan kaynaklandı. Peki Bulgaristan vize evrakları nelerdir? Bulgaristan vize başvurusunda bulunacak olan kişiler evrak toplarken bazı noktalara dikkat etmesi gerekiyor.

19 B görüntüleme • 0 yorum

Bulgaristan Vize Ücreti

Bulgaristan vize ücreti 60 Euro'dur deyince biraz kafa karışıklığı yaşattım sanırım. Sosyal medyada Bulgaristan vizesi ne kadar diye merak edenlere bu rakamı söyleyince biraz şaşırdılar. Bende Bulgaristan vize fiyatları için bir yazı hazırlamayı uygun gördüm. Bulgaristan vizesi kaç para diye merak edenler Bulgaristan vizemin üzerindeki rakama bakabilirler. Ben Bulgaristan vizeme kendim başvuru yaptığım için bu ücreti ödedim. Sizler de Bulgaristan D vizesi ücreti ya da transit vize,turistik vize ücretine fazla para vermemek istiyorsanız kendiniz Bulgaristan Başkonsolosluğu'na başvuru yapabilirsiniz.

12 B görüntüleme • 7 yorum

İran Vize İstiyor Mu

İran vizesi olmadan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları 3 aya kadar İran’da vizesiz şekilde gezebilir. Fakat eğer İran’a arabayla gitmek gibi bir niyetiniz varsa İran’a vize var mı sorusunun yanı sıra dikkat etmeniz gereken başka konular var. Ben İran’a 1984 model Renault 12 arabayla gittim. İran vize işlemleri olmadığı için sınırdan çok rahat şekilde geçtim.

5 B görüntüleme • 1 yorum

Azerbaycan Vizesi Nasıl Alınır

Azerbaycan vizesi nasıl alınır? Büyük bir heyecanla İstanbul Yeni Havalimanı’ndan Azerbaycan Bakü’ye 529 TL’ye uçak bileti bulunca hemen aldım. Bir daha asla bu fiyata Azerbaycan’a asla uçak bileti bulamayacağım için bu fırsatı kaçırmak istemedim. Bu vizelere karşı inanılmaz ön yargılarım var. Dile kolay tam 4 defa schengen vizesinden red yedikten sonra Azerbaycan vizesine karşı da bir ön yargı olmadı değil. Geçen senelerde İran’a ve Gürcistan’a arabayla gidip sonrasında Azerbaycan’a da arabayla gitmeyi çok istemiştim fakat iş yoğunluğu sebebiyle gidememiştim. Kars’ta iken bir esnaftan aldığım bilgilere göre Azerbaycan’ın Türkiye’ye vize uygulamasının tek sebebi iran’ın Azerbaycan’a baskı uyguladığını öğrenmiştim. Bu konuya da yavaş yavaş değineceğim. Bu yazımda sizlere Azerbaycan vize ücreti , Azerbaycan’a vize alırken dikkat etmeniz gerekenler ve Azerbaycan başvuru formunu nasıl doldurmanız gerektiğini anlattım. Azerbaycan Konsolosluğu nerede ve nasıl gidilir bilgileri de işinize çok yarayacak. Benim evim hemen İstanbul Azerbaycan Başkonsolosluğu'nun yanında olduğu için hiç zorlanmadan size otobüs ile gidişi anlatacağım. Buyrun size Azerbaycan vizesi hakkında tüm detaylar…

9 B görüntüleme • 2 yorum

Vizesiz Asya Ülkeleri

Her ne kadar Asya ülkelerine uçak biletleri pahalı olsa da zaman zaman ucuza uçak bileti kampanyalarından faydalanıp hemen vizesiz asya ülkelerine kendimizi atmak istiyoruz. Vizesiz seyahat edebileceğimiz Asya ülkeleri listesi oldukça fazla. Bazı Asya ülkeleri var ki kapıda vize alma kolaylığı sağlıyor. Bakalım vizesiz ve/veya kapıda vize veren Asya ülkeleri nerelerdir?

12 B görüntüleme • 0 yorum

Türkiye'den Vize İstemeyen Ülkeler

Türkiye'den vize istemeyen ülkeler hem ucuz olsun hem de Türkiye'ye yakın vizesiz ülkeler olsun diyorsanız bu liste tam da size göre. Türkiye'den vizesiz gidilen ülkeler Euro bölgesi ağırlıklı olmadığı için hem ucuza gezeyim hem de Türkiye'ye yakın olsun şöyle 2 günlük gidip geleyim diyenler için bile ideal. Türkiye'ye vize uygulamayan ülkelerin başında ucuz olsun diyorsanız kesinlikle Ukrayna'yı tavsiye ediyorum. İşte sizlere Türkiye'nin vizesiz gittiği ülkeler listesi.

10 B görüntüleme • 0 yorum

Vizesiz Güney Amerika Ülkeleri

Güney Amerika'da vizesiz gidilen ülkeler hakkındaki tüm bilgiler sadece turistik girişli amaçlı yazılmıştır. Eğer Güney Amerika'da öğrenci vizesi,çalışma vizesi ve oturum izni almak gibi bir niyetiniz varsa ilgili ülkelerin temsilciliklerinden detaylı bilgiler alabilirsiniz. Vizesiz Güney Amerika ülkeleri bilgileri içerik yazıldığı andan itibaren geçerli olmayabilir. Uçak bileti satın almadan önce son kontrolleri yapmanızı tavsiye ederiz.

7 B görüntüleme • 0 yorum

Vizesiz Okyanusya Ülkeleri

Okyanusya ülkelerini keşfetmek ve doya doya tatil yapmak şüphesiz herkesin hayalidir. Okyanusya kıtasındaki ülkeleri araştırırken bazı ülkelerin vizesiz olduğunu öğrendim. Okyanusya kıtası namı diğer Avustralya kıtasıdır. İşte sizlere vizesiz Okyanusya ülkeleri listesi...

3 B görüntüleme • 0 yorum

Schengen Vizesi Nedir?

Schengen Vizesi Nedir?

21 B görüntüleme • 0 yorum

Schengen Vizesi Red Yedim Ne Yapmalıyım?

Vize Red Sebepleri ve Schengen Vize Reddi

6 B görüntüleme • 0 yorum

En Kolay Schengen Vizesi Veren Ülkeler

Sanırım schengen vizesi konusunda balataları yaktıktan sonra en kolay schengen vizesi veren ülkeler ve en zor schengen vizesi veren ülkeler diye bir yazı yazmanın geldiğinin farkına varmış olacam ki en azından benim yaptığım hatayı yapmayın. Bazı hataların geri dönüşü ve telafisi zor olur derler ya işte bu lanet vize sizin sicilinize kötü olarak işlemesin diye bu yazıyı sakince okumanızı tavsiye ediyorum. 3 defa red yedikten sonra ve 6 ay boyunca araştırmalarım, vize Acentaları daha önce Schengen vizesi alan arkadaşlarımın da tecrübelerinle harmanlayıp yazdım.

29 B görüntüleme • 0 yorum

Schengen Vize Ücretleri

Her vizede olduğu gibi Schengen Vizesi için de bir ücret ödemek gerekiyor. İşin kötü tarafı ise vizeniz reddedildiğinde dahi bu zorunlu ücreti geri alamıyorsunuz. Dolayısıyla başvurularınızdaki evrakları tam ve eksiksiz olarak hazırlayın. Hatta birden fazla ülkeye gidecekseniz daha kolay vize veren ülkeleri seçerseniz sizin için daha iyi olabilir.

3 B görüntüleme • 0 yorum

Schengen Vizesi için gerekli evraklar

Schengen Vizesi şartları

12 B görüntüleme • 0 yorum

Transit Vize İstemeyen Ülkeler

Fas'a giderken ve gelirken toplamda 2 gece Hollanda Amsterdam Havalimanı'nda kaldıktan sonra Hollanda transit vize istiyor mu sorusuna kesin cevabı verebilirim. Hollanda transit vize istemiyor. Peki transit vize nedir? Transit vize nasıl alınır? Özellikle kara yoluyla Balkanlara ve Avrupa'ya gideceklere Bulgaristan transit vize olayını da ele aldım. Ucuza uçak bileti bularak uzak doğu ülkelerine ya da Afrika ülkelerine gitmek istiyoruz. Transit vize konusunda bana sorulan soruların başında Almanya transit vize istiyor mu? , İngiltere transit vize istiyor mu? Yunanistan,Kanada,Dubai gibi ülkeler transit vize istiyor mu? Bu soruların cevaplarını bilen kişiler de yorumlarda (deneyimlediği transit uçuşlarını) paylaşabilirler. Transit vize isteyen ülkelerden bilet almayın ya da uçak bileti alacaksanız da önce vizenizi alın derim. Hemen hemen her konsolosluk da transit ya da normal vizeniz onaylanmadan önce biletinizi almayın diyor.

39 B görüntüleme • 6 yorum

Schengen Vizesi Nedir ?

Schengen Vizesi Nedir ? - Schengen Vizesi Fiyat - Schengen Vizesi Ne Kadar - Schengen Vizesi Ne Kadar ? - Schengen Vizesi Almak - Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar - Schengen Vizesi Ülkeleri - Schengen Vizesi Başvuru - Schengen Vizesi Şartları

5 B görüntüleme • 0 yorum

Amerika Vizesi

Amerika ülkesi ve Amerika vizesi hem son 200 yıllık tarihi hem de günümüzdeki yaşam olanaklarıyla Dünya’nın her yerinden insanlar tarafından büyük ilgi görmektedir. Gerek kısa süreli seyahat etmek isteyen gezginler gerek ise devamlı olarak Amerika’da yaşamak isteyenler tarafından her yıl yüz binlerce Amerika vize başvurusu ve Amerika oturum izni başvurusu almaktadır. Amerikan halkı ve devleti de bu ilginin oldukça farkında. Bu nedenle öncelikle kendi yaşamlarını garantiye almak koşuluyla Dünya’nın hemen hemen her yerinde yaşayan insanlara oturma izni kolaylığı sağlamaktalar. Bütün Dünya’nın Green Card olarak bildiği bu oturum iznini her geçen yıl başvurular fazlasıyla artmaktadır. Amerika Green Card aracılığıyla hem çalışan nitelikli nüfusu artırmakta hem de Dünya ile olanaklarını paylaşmaktadır. Bu olanaklar bir çok Avrupa ve İskandinavya ülkesinde daha gelişmiş durumda olsa da Amerika daha çok tercih edilmektedir. Bu durumun sebebi ise Amerika’nın fırsatlar diyarı olarak görülmesidir bu sebeple de Amerikan vizesi başvuruları çok sık yapılır. Her eyaletinde başka bir yaşam ve başka bir ülkeyi barındırabiliyor olması sebebiyle onlarca kültürün aynı anda yaşanabildiği bir ülke kimliğine bürünmüştür. Bu kültür çeşitliliği beraberinde her türlü yaşam biçimine saygıyı ve refahı da getirmiştir. Din, dil, ırk ve günlük yaşam alışkanlıkları ne olursa olsun insanlar Amerika’nın bir yerinde mutlaka kendilerini ait hissedebilecekleri yerler bulabilmektedir. Tabi ki bütün bu sebepler Dünya’nın her yerinden gezginlerin de dikkatini çekerek Amerika’ya seyahat eden turist sayısının her geçen gün daha da artmasına neden olmuştur. Tabi ki bu durum beraberinde en önemli soru olan Amerika vizesi konusunu da gündeme getiriyor. Bu yazımda sizlere Amerika turist vizesi başvurusu, Amerika vize ücreti , Amerikan Konsolosluğu İstanbul’da nerede ve Amerika vizesi için gerekli evraklar nelerdir gibi bilgileri yazdım. Sizler de Amerika vizesi için gerekli belgeleri ve Amerika vizesi başvurusu hakkında tecrübelerinizi yazabilirsiniz.

2 B görüntüleme • 0 yorum

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z