Popüler Başlıklar

Gezginlere Tavsiyeler

En Büyük Hayalim

DÜNYA TURU HAYALLERİM

5 B görüntüleme • 2 yorum

En Tehlikeli Ülkeler

DÜNYANIN EN TEHLİKELİ ÜLKELERİ

18 B görüntüleme • 0 yorum

OTOSTOPLA DÜNYA TURU YAPAN HAZAL'IN BAŞARISI

OTOSTOPLA DÜNYA TURU YAPAN HAZAL'IN BAŞARISI

8 B görüntüleme • 0 yorum

Hostel Nedir?

Açık söylemek gerekirse hostel vardır tekrar tekrar gitmek istersiniz hostel vardır sabah olsa da buradan bir an önce gitsem dersiniz. Mesela Azerbaycan'da kaldığım hostelde masa tenisi ve müzik sistemi vardı bu sayede hem Bakü şehri içerisinde hem de hostel içerisinde çok keyifli zaman geçirebiliyordum. Ama kaldığım bu hostelin bir dezavantajı vardı. İçeriye ayakkabı ile girilmediği için herkes hostelin dış kapısında ayakkabısını bırakıyordu. Ayakkabımı çıkardım ve çantamdan terliklerimi çıkarıp giydim. Dışarıya çıktığımda ise terlikler hostelde kalmıştı. Geri döndüğümde ise benim terliğimi bir başkası giymişti. Ben de mecburen başkasının terliğini giymiştim. Eğer benim gibi bu konularda hassassanız dikkat etmelisiniz.

12 B görüntüleme • 0 yorum

Couch Surfing Nedir?

Couch Surfing ile ilgili ilk bilgi araştırması yaparken çok komik yorumlara denk gelmiştim. Couch surfing kullanma kılavuzu gibi bilgiler veren ve böbreklerinizi çaldırmadan nasıl kullanabilirsiniz diye komik yazılar yazan bir arkadaş vardı sosyal medyada. Bu couch surfing terimini ilk defa orada duymuştum. Couch surfing nedir? Türkiye'de ya da yurt dışında evinde ücretsiz konaklama yapabileceğiniz arkadaşları bulma platformu. Sizler de couch surfing deneyimlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

7 B görüntüleme • 1 yorum

UCUZA UÇAK BİLETİ

UCUZA UÇAK BİLETİ ALMAK

10 B görüntüleme • 0 yorum

SIRT ÇANTASINDA OLMASI GEREKENLER

SIRT ÇANTASINDA OLMASI GEREKENLER

14 B görüntüleme • 0 yorum

KAMP İÇİN GEREKLİ MALZEMELER

KAMP İÇİN GEREKLİ MALZEMELER NELERDİR?

6 B görüntüleme • 0 yorum

PEGASUS %50 İNDİRİMLİ UÇAK BİLETİ

UCUZA UÇAK BİLETİ KAMPANYASI

3 B görüntüleme • 0 yorum

DÜNYA TURU İÇİN CEM YILMAZ'DAN 50 TL ALDIM

Şimdi sizlere dünya turu hayallerim için Cem Yılmaz’dan 50 TL aldığımı söylesem bana güler misiniz? Dünya turuna çıkmak, içinde gezgin ruhu olan insanların hep hayali olmuştur. Hayaller Paris gerçekler Bayburt bizimkisi… 13 15 yaşlarında yabancı tenis takımında oynarken (ki o zamanlar da para yoktu ama ben ve arkadaşlarım bedava oynuyorduk) yabancılar kendi aralarında İngilizce konuşurken hiçbir şey anlamıyordum,o zaman kafaya koymuştum ingilizce öğrenmeyi ve dünya turu rotasını çıkarmayı. İşte herşey o zamanlar başladı KEŞFETMEK duygusu içime yerleşti. İngilizce öğrendikçe sohbetler koyulaştı bu sefer yüzlerce sorular sormaya başladım, öğrendikçe yurt dışı hayallerim içten içe beni ele geçirmeye başladı… Dünya turu ne kadar sürer? Bilemem ama ömrümün sonuna kadar gezmeyi kafaya koymaya başladığımı söyleyebilirim. Dünya turu blog yazılarımda beni takip edecek eden kişilere de kendi hayallerimden bahsetmek istedim. Peki dünya turu için gerekenler nelerdir? Bunları tecrübe ettikçe sizlere yazacağım.

18 B görüntüleme • 0 yorum
A
B
F
G
H
İ
K
M
S
T
U
A
B
Ç
D
E
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z