Yaz

Gezi Yazarlığı Hakkında

calendar_today Eyl 15, 2019

Gezi Yazarlığı Hakkında

GEZİ YAZARLIĞI HAKKINDA TEKNİK BİLGİLER

GEZİ YAZILARINIZI NASIL YAZABİLİRSİNİZ? TEKNİK DETAYLAR NELERDİR?

Gezi yazılarınızı yazarken kontrol paneli kullanımı hakkında bilgilendirme vermek istedim, Ne tür yazılar yazabileceğinize dair yazımı da okumanızı tavsiye ederim. Kısaca tekrar bahsetmek gerekirse; Türkiye’de sonbaharda gidilmesi gereken yerler hakkında,İstanbul’a yakın 2 günlük gidilecek yerler,Türkiye’de kışın gidilecek yerler,Türkiyede’ki kamp alanlarını,Türkiye’de yazın gidilecek yerler kısaca Türkiye’de görülmesi gereken yerler hakkında ve yurt dışı gezilerinizi yazabilirsiniz.Örneğin; Sevgiliyle gidilecek ülkeler,en iyi yurt dışı balayı ülkeleri ya da her hangi bir yurt dışı gezinizi yazabilirsiniz.

Yazdığınız yazının yayına alınması için gereken bilgiler;

1)Öncelikle Cilgingezgin.com’a  HESAP OLUŞTUR kısmından üye olmanız gerekmektedir,

2)Üye olduktan sonra mail adresinize gelen onay mailini onaylayıp GİRİŞ yapmalısınız,

3)Giriş yaptıktan sonra sistem size özel olarak hazırlanmış kontrol paneline yönlendirecektir ya da siz kendiniz GİRİŞ kısmına tıklayarak yazıları yazmak için KONTROL PANELİ’ne erişim sağlayabilirsiniz,

4)BLOG YÖNETİMİ’ne tıkladıktan sonra BLOG EKLE kısmına tıklayarak yazılarınızı yazabilirsiniz,

5)BLOG EKLE kısmında SAYFA BAŞLIĞI’na yazdığınız yazının başlığını yazmalısınız,Örneğin; URFA ile ilgili yazı yazacaksanız URFA GEZİSİ ya da URFA’DA GEZİLECEK YERLER yazabilirsiniz buradaki amaç yazmış olduğunuz yazının alakalı bir başlığı olmalı,

6)AÇIKLAMA kısmına ise yazmış olduğunuz yazının içeriğini daha da detaylı belirtebilirsiniz,URFA GEZİSİ HAKKINDA yazabilirsiniz.Burada illa böyle yazacaksınız diye bir kural yoktur fakat bu alanların doldurulması ZORUNLUDUR.

7)DOSYA SEÇ  kısmından yazılarınıza kapak fotoğrafı ekleyebilirsiniz,dikkat etmeniz gereken konu ise en fazla 5 MB fotoğraf yükleyebilirsiniz.Kapak fotoğrafı olmayan yazılar onaydan geçmez.

8)YAZILARINIZIN İÇİNE FOTOĞRAF EKLEMEK İÇİN;

Yukarıdaki görselde görülen yere bastıktan sonra yazıya eklemek istediğiniz fotoğrafı seçip,KARŞIYA YÜKLE tuşuna basıp SUNUCUYA YOLLA tuşuna basın,daha sonra da fotoğraf boyutunu ayarlamanız gerekmektedir.

Fotoğraf boyutları sistemde otomatik olarak düzeleceği için ekstra özel bir boyut yazmanıza gerek yoktur.

Eğer gezi yazılarınız yazarken yapamadığız işlemler olursa iletişim kanalını kullanarak bana ulaşabilirsiniz ya da gezi yazılarınızı cilgingezgin34@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.

photo_library

"Gezi Yazarlığı Hakkında" Hakkındaki Genel Yorumlar (0)

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z