Yaz

Hobbit House Balat Cafe

calendar_today Nis 18, 2017

Hobbit House Balat Cafe

İnsanın karşısına kötülük yapma fırsatı günde 100 kere,iyilik yapma fırsatı ise yılda 1 kere çıkarmış. Eğer olurda bir gün yolunuz Balat İstanbul’a düşerse ‘’Hobbit House Balat’’ kafeye uğrayıp kendinize bir iyilik yapmanızı tavsiye ederim. Balat’ta kahvaltı mekanları arıyorsanız ve çocuklara da bir iyiliğim dokunsun diyorsanız bu kafeyi tercih edebilirsiniz. Uzun süredir aklımda hep Balat gezi rotası vardı. Buram buram Balat tarihine yakından şahitlik etmek için neden bir Pazar günümü burada geçirmeyeyim diye düşünüp internetten Balat’a nasıl gidilir? Diye bakınırken Hobbit House Balat ekşi sayfasından okuduklarım karşısında çok mutlu olmuştum. Hemen Hobbit House Balat cafe iletişim numarasını bulup Murat Bey’i aramıştım.

Balat gezisinden bir gün önce Balat’ta ne yenir? Balat’ta gidilecek kafeler nerelerdir? Diye bakınırken karşıma çıkan Hobbit House Balat kafe çok dikkatimi çekmişti. Kafe dediğime bakmayın Sinem&Murat çifti Balat’ta açtıkları kafeden elde ettikleri gelirleri çocuklara bağışlıyorlar. Burası aslında bir iyilik evi ve çocuklara burada her şey tamamen ücretsiz.

Bizim de çorbada tuzumuz olsun diyenler ve Balat’ta kahvaltı mekanları için alternatif yer arayanlar Balat Hobbit House kafede güzel bir hafta sonunu burada kahvaltı yaparak çocuklara destek olabilirler. Balat’ta cafeler çok fazla olduğu için başka yerde kahvaltı yapmak isteyenler ise en azından evlerinde kullanmadıkları oyuncakları,kitapları ve eşyaları buraya bağışlayabilirler. Balat Hobbit House Cafe’nin bir diğer adı da Paylaş&Kurtul Derneği, evinizde kullanmadığınız (çocukların işine yarayacak) eşyaları paylaşarak sizler de evinizdeki kalabalıktan kurtulabilirsiniz.

Hobbit House İstanbul’da çocuklara gönüllü öğretmenler tarafından bazı dersler veriliyor. Balat’ta Hobbit House Cafe’ye gittiğimde üst katta çocuklara resim dersleri veriliyordu. Ayrıca burada çocuklara ücretsiz olarak tiyatro dersleri de veriliyor. Hatta çocuklar gönüllü öğretmenler tarafından eğitilerek tiyatro grubu bile kurmuşlar. 23 Nisan’da özel gösteriler bile yapıyorlar. Gitmeden önce Hobbit House Balat iletişim numarasından arayarak hangi günlerde çocukların gösteri yaptığını öğrenebilirsiniz.

Çocuklara 7 gün 24 saat ve yılın her günü karşılıksız olarak iyilik yapılıyor. Çocukların yeme-içme,kırtasiye,kıyafet,oyuncak,kitap,kırtasiye ve her türlü ihtiyacı karşılanıyor.

Balat’ta gezilecek yerler yazısından ayrı bir şekilde Hobbit House Balat kafeyi yazmamın sebebi ise bu sistemin desteğe ihtiyacı olduğu içindir.

photo_library
video_library

Peki Bizler Paylaş&Kurtul Derneği Yani Hobbit House Balat Kafeye Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Güzel bir hafta sonu hem Balat gezisi yapıp hem de Balat’a giderken evimizden bir kitap ya da bir kırtasiye malzemesi götürebiliriz.

Çocuklu aileler varsa çocukların kullanılmış ve de artık çocuğuna küçük geldiği kıyafetleri bağışlayabilir. Ya da çocuğunun kullanmadığı eşyaları ve oyuncakları buraya bağışlayabilirler.

Doğum günlerini burada kutlayabilirler. Giderken ekstra bir pasta daha götürerek oradaki çocuklara hediye edebilirler.

Olurda aramızdan birileri kurumsal bir firmada çalışıyorsa bağlantı kurup Paylaş&Kurtul derneğine destekte bulunabilir.

Ekonomik durumu iyi olanlar ise Hobbit House Balat kafenin işletmecisi Murat Bey ile iletişime geçip nelere ihtiyacı olduklarını öğrenebilirler ve destekte bulunabilirler.

Balat Hobbit House kafenin dışarısında ise açık hava kitaplığı ve hayır sandığı bulunmaktadır. Dileyenler kitaplarını buraya bağışlayabilirler. Genel olarak Hobbit House’da çocuklara çorba,pilav ve lokma dağıtılıyor. Gitmeden önce telefon ile arayarak dağıtım saatleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

photo_library

Hobbit House Balat Menüsü

Serpme kahvaltı 35 TL,Destek kahvaltısı 75-150 TL,ölümsüzlük çorbası 30 TL,çay 3 TL ve Türk kahvesi 10 TL. Hobbit House Balat cafe fiyatlarının aslında pek de bir önemi yok. Elde edilen gelirlerin çocuklara bağışlandığını bir kere hatırlatmakta fayda var.

Hobbit House Balat Cafe

Hobbit House Balat İletişim Ve Adresi

Eğer olurda bir gün yolunuz Balat’a düşerse hem Balat gezilecek yerleri görüp hem de Hobbit House Balat’a uğrarsanız açık adresi ve iletişim bilgilerini buraya yazıyorum.

Hobbit House iletişim:

Murat Bey-0544-544-43-42

"Hobbit House Balat İletişim Ve Adresi" Hakkındaki Sorular ve Cevaplar (1)

Merhaba Murat Bey hobbit house kafenize eşya bırakmak istiyorum.İnternette gezerken kafenin kapandığı yazıyordu.şimdiki adresinizi yazmanızı rica ederim.Hangi günler açıksınız saat kaça kadar açık kafeniz bir sorum daha olacak daha onceden giyinmiş ama yıpranmış kıyafetleri de kabul ediyormusunuz.Beni bilgilendirirseniz sevinirim.iyi günler dilerim.Hayırlı berekli çalışmalar kolay gelsin. add

Henüz hiç cevap yazılmadı.

Hobbit House Kafe'ye Nasıl gidilir?

Balat mahallesi/Yıldırım Caddesi/No:119 Balat/Fatih (Eminönü sahilden Ayvansaray tarafına doğru giderken Ayvansaray’a gelmeden tekrar Eminönü tarafına U dönüşü yapmalısınız. Eminönü tarafına giderken (Ayvansaray’dan Eminönü’ne giderken) sağ taraftaki bir üst cadde Yıldırım Caddesi oluyor. Hobbit House Balat Cafe instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz. Balat’ta gezilecek yerler yazısına buradan ulaşabilirsiniz. Burası kapandığı için instagram hesabı da kapatılmıştır.

"Hobbit House Balat Cafe" Hakkındaki Genel Yorumlar (0)

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z