Yaz

İstanbul'a Yakın Kayak Merkezleri

calendar_today Ara 22, 2019 label

İstanbul'a Yakın Kayak Merkezleri

Malum sömestr tatili ve kış tatili yaklaşıyor. Hem ekonomik olması hem de zaman sorunu yaşayan aileler ve kayak severler için en ideal olan İstanbul'a yakın kayak merkezleridir. İstanbul'da henüz bir kayak merkezimiz yok. Bir İstanbul'lu olarak sizlere İstanbul'a yakın günü birlik de olsa gidip gelebileceğiniz kayak merkezi yazısı hazırladım.

İstanbul'a en yakın kayak merkezleri arasında ilk sırayı Kartepe Kayak Merkezi alıyor. Her ne kadar uzman kayakçılara çok hitap etmese de kayağa benim gibi yeni başlayanlar için idealdir. İkinci sırada ise Kartalkaya Kayak Merkezi yer almaktadır. Kartalkaya Kayak Merkezi, Kartepe Kayak Merkezi'ne nispeten daha uzaktır. Bu sebepten dolayı Cuma gidip Pazar akşamı İstanbul'a geri dönmek isteyenler için daha ideal olsa da ''Kayak tutkusu engel tanımaz'' deyip günü birlik gidip gelenlere de hitap ediyor. Gelelim bu 2 kayak merkezinin ayrıntılarına.

Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi

İstanbul'da yaklaşık 300 km uzaklıkta olan Kartalkaya Kayak Merkezi'ne , Bolu Doğu gişelerini geçtikten sonra ulaşabilirsiniz. Pek tabi sonrasında yarım saatlik bir dağ tırmanışını da göze almalısınız. İstanbul ile Kartalkaya Kayak Merkezi mesafesi 4 saate yakın sürse de bu durum dağ yolundaki kar yoğunluğuna bağlı olarak değişebiliyor. Sizlere tavsiyem zincir ve kar lastiği olmadan yola çıkmayı hayal bile etmeyin. Kartalkaya Kayak Merkezi'nde her ne kadar konaklama için otel olsa da siz ne olur ne olmaz önceden otelinizi ve fiyatlarını iyice araştırınız. Kartalkaya Kayak Merkezi hakkında çok daha detaylı bilgilere linkten ulaşabilirisiniz. İstanbul'a yakın kayak merkezleri arayışında olanlar yorum ve sorularını özgürce sorabilirler.

Kartepe Kayak Merkezi

Büyük bir heyecanla gittiğim Kartepe Kayak Merkezi hayatımda ilk defa kayak yaptığım için benim beklentilerimi fazlasıyla karşıladı desem nokta atışı yapmış olurum. İlk defa kayak sporu yapacaksanız bir sporcu olarak burayı tavsiye ederim. Ama öte yandan da hafta sonları ve sömestr tatilinde burayı tercih edeceklerin bilmesi gereken etrafta çok insan oluyor. Tabiri caizse ana baba günü olan Kartepe'deki acemi kayak pistinde rahat edemem diyenler varsa gitmesinler. Kartepe'de fiyatlar diğer kayak merkezlerine nazaran daha uygun. Ama çay kahve içeyim yemek yiyeyim derseniz en az kişi başı 100 TL'yi gözden çıkarın. Kartepe Kayak Merkezi pistlerinin hepsini deneyimleme fırsatım olmadı. Diğer pistler iyi kayak yapabilenlere hitap ediyor. İstanbul'dan Kartepe  arası mesafe 110 km'dir. İstanbul'dan yola çıkıp İzmit Doğu gişelerinden çıkarsanız Kartepe'ye ulaşmış olursunuz. Kayak malzemeleri olmayanlar için dağ yoluna tırmanmadan hemen önce kayak takımı kiralamak için mağazalar mevcut. Bu mağazalardan kayak ayakkabısından,elbisesine gözlüğünden takımına kadar snowboard ya da normal kayak takımları kiralamanız mümkündür. İstanbul'a en yakın kayak merkezleri listesi benim bildiklerim bu kadar ama daha da uzak yolu göze alanlar Bursa Uludağ Kayak Merkezi'ni de tercih edebilirler.

"İstanbul'a Yakın Kayak Merkezleri" Hakkındaki Genel Yorumlar (0)

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z