Popüler Başlıklar

Kamp ve Doğa

Türkiye'nin En İyi Kamp Alanları

Türkiye'nin en iyi kamp alanları listesi hazırlarken hangi kriterleri koyduğumu söyleyerek başlamak istedim. Kamp alanı diye adlandırdığımız yerler eğer ücretli ise bize sunacakları hizmetler de ücrete paralel olarak güzel olmalı. Eğer ücretsiz kamp yerleri bakıyorsak beklenti de düşük oluyor. Türkiye çadır kamp alanları o kadar çok fazla ki bunların içinde en güzel kamp alanları listesini hazırlama vaktim gelmişti. Listede en iyi kamp yerleri verirken verdikleri hizmetleri,müşteri memnuniyeti ve güzel bir mevkide olmasını şart koştum. Türkiye'nin en iyi kamp yerleri listesi sizlerle...

42 B görüntüleme • 5 yorum

Salda Gölü Nerede

Salda Gölü nerede diye araştırma yapıp arkadaşımla birlikte Ramazan Bayramı tatili için yola çıktık. Burdur Salda Gölü için yolumuz bir hayli uzundu,bu yüzden Salda Gölü'ne nasıl gidilir diye bir bakındıktan sonra en yakın yoldan Salda Gölü tatil başlasın dedik. Yolda giderken Salda Köyü hakkında uzun uzun konuştuk. Antalya Salda Gölü arası yakın sayılırdı acaba Salda Gölü kahvaltı sonrası oradan da Antalya'ya mı geçsek yoksa Salda Gölü balık tutmak için ideal bir yerse orada mı kalalım derken bir baktık ki yol bitmiş ve Salda Gölü Denizli yoluna gelmişiz bile. Bu yazımda sizlere Salda Gölü'nde yüzülür mü? Salda Gölü nasıl gidilir ve Salda Burdur hakkında tüm detayları yazdım.

44 B görüntüleme • 21 yorum

Göreme Panorama Camping

Kapadokya kamp alanları arayışında olanlara instagram Çılgın Gezgin hesabından Kapadokya kamp yeri çekilişi yapıyorum. Kapadokya camping arayışındaysanız instagram Çılgın Gezgin hesabından ara sıra yaptığım ücretsiz kamp çekilişine katılabilirsiniz. Bu yazımda sizlere benim de gittiğim Kapadokya kamp alanlarından olan Panorama Camping Kapadokya kamp alanı hakkında bilgiler veriyorum.

14 B görüntüleme • 6 yorum

İstanbul'a Yakın Kamp Yerleri

İstanbul kamp alanları arasında benim en çok beğendiğim yer Ağva Hacıllı Şelalesi kamp alanı olmuştu. İstanbul kamp yerleri ve fiyatları göz önünde bulundurulduğunda burası tamamen ücretsiz bir yer olması minicik de olsa bir şelalesi olması Hacıllı Köyü'nü de cezbedici hale getiriyor. İstanbul'a yakın kamp alanları arayanlara Kilimli Koyu'nu tavsiye edebilirim. İstanbul'da olmasa da İstanbul'a yakın kamp yerleri arasında Yedigöller özellikle sonbaharda ziyaretçi akınına uğruyor. Bir başka İstanbul'a yakın kamp alanları arasında ise Çanakkale Gelibolu Güneyli Köyü'nü özellikle yazın tavsiye ederim. Peki İstanbul kamp yerleri arasında başka nereler varmış hep birlikte bir göz atalım.

21 B görüntüleme • 15 yorum

Kömür Limanı Kamp Alanı

Kömür Limanı kamp alanının sosyal medyaya yüklenen o eşsiz fotoğraflarını görür görmez buraya muhakkak gitmem gerektiğini aklımın bir köşesine not ettim. Birlikte gittiğim arkadaş Çanakkale Kömür Limanı’nda dalış yapıldığını duyunca pek bir mutlu olmuştu. Kendisi profesyonel dalış uzmanı olduğu için Kömür Limanı Gelibolu kamp yerlerini zaten benden daha önce araştırmaya başlamıştı. Hatta ve hatta Kömür Limanı haritasını ve Gelibolu Kömür Limanı’nda balık avına kadar her şeyi en ince ayrıntısına kadar araştırıp önüme sunum olarak hazırlamıştı. Şoför ben olunca da ‘’Ee herşey iyi güzelde Kömür Limanı nerede? Kömür Limanı’na nasıl gidilir? ‘’ diye sormuştum. Kömür Limanı Saros'da pansiyon , otel ve konaklama şekli nasıl oluyordu. Kamp severler bilirler ki şehir merkezinde uzak mesafeye kamp atılınca; başınıza gelecek en kötü durum ya vahşi hayvan saldırısı ya da doğal afetler oluyor. Bunu da merak ettiğim için Saroz Kömür Limanı kamp alanının nerede olduğunu tam olarak bilmem gerekiyordu.

16 B görüntüleme • 6 yorum

FATMA KADIN KOYU KAMP VE FATMA KADIN PLAJI

FATMA KADIN KOYU VE FATMA KADIN KOYU KAMP ALANI

14 B görüntüleme • 0 yorum

KİLİMLİ KOYU KAMP

KİLİMLİ KOYU KAMP ALANI

10 B görüntüleme • 3 yorum

EĞRİOVA GÖLETİ KAMP

KARABÜK YENİCE ORMANLARI

10 B görüntüleme • 12 yorum

AĞVA HACILLI ŞELALESİ KAMP

AĞVA HACILLI KÖYÜ ŞELALESİ

11 B görüntüleme • 4 yorum

LİVERA CAMPİNG MAÇKA TRABZON

LİVERA CAMPİNG

9 B görüntüleme • 0 yorum

GİRESUN KÜMBET YAYLASI KAMP

GİRESUN KÜMBET YAYLASI KAMP

10 B görüntüleme • 0 yorum

Pokut Yaylası Kamp

Pokut Yaylası Rize Türkiye’de o kadar çok meşhur oldu ki gitmek isteyen onbinlerce insanın kafasında hem soru işaretleri oluştu hem de bilgi kirliliği insanların kafalarını fazlasıyla karıştırdı. Bilgi kirliliği diyorum çünkü ben Pokut Yaylası’na gitmeden önce bazı videolar izledim. Pokut Yaylası yolunda çekilen bazı videolar eksik olduğu için yolların bazı bölümleri binek araçla gitmeye uygun görünüyordu, bazı bölümleri ise çok bozuktu. Facebook’ta bazı sayfalarda Pokut Yaylası’na nasıl gidilir? Ve Pokut Yaylası nerede? diye bilgi verirken çok fazla yorum alan gönderimin altına yapılan yorumları sizlerle buluşturup daha sonra kendi gözlemlerini aktaracağım. ‘’Pokut Yaylası ulaşımın zor olduğunu düşünmüyorum’’ ‘’Pokut Yaylası’na turla gitmeye gerek yok’’ ‘’Pokut Yaylası yolu çiçek gibidir’’ ‘’Ooo adına Çılgın Gezgin demişsin ama sen bu yola yol mu diyorsun?’’ gibi onlarca yorum geldi. Pokut Yaylası konaklamadan , hava durumuna , Rize Pokut Yaylası yol tarifinden herşeye kadar kendi tecrübelerimi sizlerle buluşturuyorum. Buyrun efenim Pokut Yaylası hakkında bilgiler ve gezi rehberi...

18 B görüntüleme • 15 yorum

Salda Gölü Konaklama ve Burdur Salda Gölü Otelleri

Salda Gölü konaklama rehberimiz bir çok kişi tarafından okunuyor. Fakat şu konuda sizlerle hem fikir olmak istediğim için bu uyarıyı yapmak istiyorum. Salda Gölü otel fiyatları ve Salda Gölü nerede kalınır yazısını sadece ve sadece insanlara bilgi olsun diye yazdım. Salda Gölü otel ya da Salda Gölü pansiyon arayışında bulunan kişiler bana iletişim kısmından ulaşarak otelinize gelmek istiyorum diyor. Bunun gibi onlarca Burdur Salda Gölü bungalov , camping ve otel ile ilgili geri bildirim aldığım için buradan özellikle belirtmek isterim ki Burdur Salda Gölü otelleri ile hiç bir ticari bağımız yoktur. Burdur Salda Gölü konaklama rehberine gittiği otellerden memnun kalanlar da otel ismi verip diğer kullanıcılara bilgiler verebilirler. Bu konuda hem fikir olduğumuzu varsayarak Salda Gölü kalacak yer arayanlara en ucuzu ve en kaliteli yeri bulmasını temenni ediyorum:)

19 B görüntüleme • 23 yorum

Türkiye'de Kamp Alanları Listesi

Türkiye'de kamp yapılacak yerler o kadar çok fazla ki inanın hepsini bir arada toplasak ansiklopedi kalınlığında bilgiler çıkar. Bu yazımda sizlere en iyi kamp yerleri ve alanları listesi hazırlamaya çalıştım. Olur da sizler de Türkiye kamp alanları listesine ekleme yapmak isterseniz özgürce yorumlarınızda bizlere eşlik edebilirsiniz. Türkiye'deki kamp alanları yazısında kamp yerleri hakkında genel bilgiler vermeye çalıştım. Özellikle yaz kampı yapacak kişilere Sinop kamp alanları , Bodrum kamp alanları , Bozcaada kamp , Fethiye kamp yerleri ve alanları , Antalya kamp alanları (yerleri) , İzmir,Çanakkale,Muğla,Mersin ve Marmaris kamp alanları ve yerleri hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

174 B görüntüleme • 20 yorum

Bolu Yedigöller Kamp

Yedigöller kamp maceram şöyle başlamıştı. Ukrayna’da tanışıp maceralar yaşadığım 2 Güney Kore’li kız arkadaş bana sürpriz yaparak İstanbul’a geldiler. Ben de 2.kez gitmek istediğim Bolu Yedigöller kamp alanına gideriz diye plan yapıp arkadaşlara Bolu Yedigöller gezilecek yerler hakkında bir yandan fotoğrafları gösterip bir yandan da Yedigöller çadır kiralama olmazsa hep birlikte aynı çadırda kalmak zorunda olduğumuzu anlatarak daha önce kamp deneyimi olmadıkları için ne gerekiyorsa anlattım. Bolu Yedigöller sonbahar mevsiminde özellikle daha da soğuk oluyordu. Yedigöller nerede kalınır? Yedigöller Milli Parkı konaklama hakkında önceden tecrübeli olduğum için bu konuda bir sorun olmayacaktı. Hani en kötü Bolu’ya yakın yerde Öğretmenevi daha uygun fiyatlı olarak alternatif olabilecekti. Yedigöller kamp alanı hakkında detayları başlıyorum anlatmaya. Bu arada Bolu Yedigöller deneyimlerinizi yorum kısmında yazabilirsiniz.

47 B görüntüleme • 21 yorum

Acarlar Longozu

İstanbul’dan çıkıp yalnızca 2.5 saatte ulaşabileceğiniz, şehrin gürültüsünden ve stresinden uzaklaşabileceğiniz harika bir dünya Acarlar Longozu. Bataklığa rağmen o çamurun içinden yükselip açan lotus çiçeklerinin görüntüsü bir muhteşem. Bu longoz tam 250 kuş türünü barındırıyor bünyesinde. Doğal bir yaşam harikası olan Acarlar Longozu'nun tam karşısında ellerinizle domates biber toplayacağınız bir tarla mevcut. Tam bir doğa sever mekanı olan Acarlar Longozu nerede ve Acarlar Longozu'na nasıl gidilir sorularının cevabını bu yazımızda sizlerle buluşturduk.

16 B görüntüleme • 0 yorum

BOLU ABANT GÖLÜ GEZİLECEK YERLER

BOLU ABANT GÖLÜ GEZİLECEK YERLER

23 B görüntüleme • 2 yorum

Kastro Çamlıköy-Kastro Plajı-Kastro Koyu Kıyıköy-Kastro Koyu

İstanbul’a yakın hafta sonu kaçamak yerlere şöyle bir göz atayım derken dikkatimi çeken Kastro Çamlıköy’e güzel bir Eylül ayında gidip kafa dinlemek için yollara düşmüştüm. Eylül ayında gitmek tesadüfen de olsa güzel bir tercih oldu sanırım. Sessiz sakin tam kafa dinlemelik bir yer olan Kastro Koyu’na tekrar tekrar gitmeyi düşünüyorum. Yazın Kastro Kıyıköy inanılmaz kalabalık oluyor. Benim de amacım İstanbul’un trafiğinden,stresinden,gürültüsünden ve hava kirliliğinden kaçıp bir nebze de olsa soluklanmaktı. Bir Cuma akşamı evimde oturup Kastro Kıyıköy Kastro nerede? Kırklareli Kastro Kıyıköy kamp alanına nasıl giderim diye kısa bir araştırma yaptıktan sonra hemen ertesi gün attım kendimi yollara. Hemen baştan belirteyim Kastro sahili bir çok kişi tarafından beğenilmiyor. Kıyıköy kastro kamp alanı beklentinin çok çok altında hizmet verdiği için gitmeden önce bir kez daha düşünün derim.

8 B görüntüleme • 0 yorum

AYDER YAYLASI KAMP ALANLARI

AYDER YAYLASI KAMP YERLERİ VE GALLER DÜZÜ KAMP ALANI

26 B görüntüleme • 1 yorum

AYDER YAYLASI OTELLERİ VE GEZİLECEK YERLER

AYDER YAYLASI RİZE

53 B görüntüleme • 1 yorum

Sinop Kamp Martı Kamping

1995 yılında faaliyete giren Sinop kamp alanlarından Sinop Martı Camping denize sıfır konumu ile Sinop çadır kampı ve bungalov yeri arayışında olanlara hitap ediyor. Açıldığı günden bugüne bir gün bile kapılarını kapatmayan Sinop Camping Sinop'ta kalınacak yer arayan her türlü ziyaretçiye ''Önemli olan kampçı memnuniyeti'' sloganı ile herkesi bekliyor. Sizler de Sinop bungalov evleri arayışındaysanız Sinop Martı Camping sizi bekliyor.

1 B görüntüleme • 0 yorum
A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z