Yaz

Kartalkaya Kayak Merkezi

calendar_today Ara 22, 2019 label

Kartalkaya Kayak Merkezi

Kartalkaya kayak merkezi İstanbul'a yakın kayak merkezi olması sebebiyle sıkça tercih edilen kayak merkezleri arasındadır. Bolu şehir merkezine 38 km uzaklıkta olması da Bolu'ya kadar gidip etrafındaki gezilecek yerleri de görmenizi sağlıyor. Türkiye'nin en büyük snowparkı da Kartalkaya kayak merkezi'nde olmasından dolayı tercih edilmektedir. Öte yandan pansiyon ve Kartalkaya Kayak Merkezi otelleri arayışında olanlar da bölgeden istifade edebiliyor. Kartalkaya kayak merkezi ulaşımı,otel fiyatları ve turu hakkında detaylı bilgileri bu yazıda bulabilirsiniz.

Kartalkaya Kayak Merkezi sadece kayak yapanlar için değil ayrıca etrafında gezilecek Sarıalan Yaylası'nı da içinde barındırmaktadır. Fotoğraf tutkunlarına da görsel şov sunan Köroğlu Dağları buna ek olarak etrafındaki termal oteller ile de ünlüdür. Kışın tavsiye etmesem de yazın Bolu'ya kadar gelmişken Bolu Yedigöller , Sülüklügöl ve Bolu Abant Gölü'nü de ziyaret edebilirsiniz.

video_library

İstanbul Kartalkaya Kaç Km?

İstanbul Kartalkaya arası arabayla 300 km olup yolun durumuna göre 4 saat sürmektedir.

video_library

Kartalkaya Kayak Merkezi Nerede? Hangi İlde?

Kartalkaya Kayak merkezi Bolu ili sınırları içerisinde yer alıp Bolu merkeze 38 km uzaklıktadır. Köroğlu Dağları'nda yer almaktadır desek daha doğru olur.

Kartalkaya Kayak Merkezi'ne Nasıl Gidilir?

İstanbul'dan Kartalkaya Kayak Merkezi'ne araçla gitmek için Tem Otoyolu takip etmeniz gerekiyor. Bolu Batı gişelerine kadar gidip gişelerden çıktıktan sonra D-100 karayolundan Bolu'dan Ankara istikametine doğru 12 km daha gidip Kartalkaya tabelasından dönmelisiniz. Burada sizi 28 km'lik bir yol daha bekliyor.

Kartalkaya Otelleri

Kartalkaya merkez otelleri; 

  • Dorukkaya Otel
  • Grand Kartal Otel 
  • Gazelle Resort & Spa 
  • Golden Key Hotel 
  • Lagoon Palace Spa 
  • Kartalkaya Kaya Palazzo Ski & Mountain Resort

Kartalkaya Otel Fiyatları

Kartalkaya'da pansiyon fiyatlarına şöyle bir göz attım ve fiyatlar uygun olarak şöyle karşımıza çıkıyor;

  1. Narven Termal Kasaba : 265 TL (Bolu şehir merkezinde),
  2. Bolu Koru Hotels Spa & Convention : 243 TL (Bolu şehir merkezinde),

Diğer Kartalkaya otelleri ve tabiri caizse tuzlu fiyatlı oteller şu şekilde;

  1. Grand Kartal Otel gecelik ; 2746 TL,
  2. Kartalkaya Kaya Palazzo Ski & Mountain Resort ; 3 gecelik 11.000 TL tutuyor.

Bu fiyatlar Ocak ayına ait güncel fiyatlardır. Hiç bir Kartalkaya oteli reklam içermemektedir. Sizler de Kartalkaya'da konaklama yaptığınız ve tavsiye edebileceğiniz otelleri özgürce yazabilirsiniz.

 

Kartalkaya'ya Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Otobüsle Kartalkaya Kayak Merkezi'ne gitmeyi planlıyorsanız öncelikle Bolu merkeze gitmeniz gerekiyor. Bolu şehir merkezinden 28 km uzaklıkta olan kayak merkezine ulaşım için halk otobüslerini tercih edebilirsiniz. Ankara - Kartalkaya arası 180 km olup ulaşım 2.5 saat sürmektedir. Kartalkaya'ya tırmanışta muhakkak arabanızda kar lastiği ve zincir olmalı aksi takdirde ciddi sorun yaşayabilirsiniz.

video_library

Kartalkaya Turu Fiyatları

Kartalkaya Kayak Merkezi turla otobüsle 100 TL'den başlamaktadır. 100 TL'ye dahil olan hizmetler sizi Kartepe'ye kadar otobüsle götürüyorlar,araç içi bir iki ikramlık ve geri dönüş yolculuğu. Kartalkaya'ya giriş ücreti de bu fiyata dahildir. Bu fiyata kayak takımı kiralama fiyatları dahil değildir.

Kartalkaya Kayak Merkezi Pistleri

Yapılış tarihi 1978 yılına kadar dayanan Kartalkaya Kayak Merkezi'nde binlerce çam ağaçları bulunmaktadır. Şu anda hali hazır toplam 13 adet pist bulunmaktadır. Bu pistlerin ise toplam uzunluğu 20 km'ye kadar dayanmaktadır. Acemiler için Resul Dede ve Çamçukuru pistleri uygundur. Eğer kayakta biraz daha ileri seviye iseniz Kırmızı Pist, Gezi Pisti, Kazankaya ve Arka Çanak pistlerini tercih edebilirsiniz. Yok ben profesyonel seviyede kayak yapmayı biliyorum derseniz de Efe Pisti, Yılmaz Demir Pisti ve Siyah Pistleri tercih edebilirsiniz.. Kartalkaya’da ayrıca Türkiye’nin en profesyonel snowpark pisti de mevcuttur.

"Kartalkaya Kayak Merkezi Pistleri" Hakkındaki Sorular ve Cevaplar (1)

Kartalkaya'ya giriş yaparken kendi aracımla girmek istiyorum ücreti ne kadardır acaba? add

Henüz hiç cevap yazılmadı.

Kartalkaya Kayak Merkezi'ne Ne Zaman Gidilir?

Yoğun talep gören Kartalkaya Kayak Merkezi'nde sezon Aralık ayında başlayıp Mart sonuna kadar devam etmektedir. Tabi siz yine de gitmeden önce kar durumunu takip edin.

"Kartalkaya Kayak Merkezi" Hakkındaki Genel Yorumlar (0)

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z