Yaz

Kastro Çamlıköy-Kastro Plajı-Kastro Koyu Kıyıköy-Kastro Koyu

calendar_today Nis 07, 2017 label

Kastro Çamlıköy-Kastro Plajı-Kastro Koyu Kıyıköy-Kastro Koyu

İstanbul’a yakın hafta sonu kaçamak yerlere şöyle bir göz atayım derken dikkatimi çeken Kastro Çamlıköy’e güzel bir Eylül ayında gidip kafa dinlemek için yollara düşmüştüm. Eylül ayında gitmek tesadüfen de olsa güzel bir tercih oldu sanırım. Sessiz sakin tam kafa dinlemelik bir yer olan Kastro Koyu’na tekrar tekrar gitmeyi düşünüyorum. Yazın Kastro Kıyıköy inanılmaz kalabalık oluyor. Benim de amacım İstanbul’un trafiğinden,stresinden,gürültüsünden ve hava kirliliğinden kaçıp bir nebze de olsa soluklanmaktı. Bir Cuma akşamı evimde oturup Kastro Kıyıköy Kastro nerede? Kırklareli Kastro Kıyıköy kamp alanına nasıl giderim diye kısa bir araştırma yaptıktan sonra hemen ertesi gün attım kendimi yollara. Hemen baştan belirteyim Kastro sahili bir çok kişi tarafından beğenilmiyor. Kıyıköy kastro kamp alanı beklentinin çok çok altında hizmet verdiği için gitmeden önce bir kez daha düşünün derim.

Sit alanı içerisinde olan Kıyıköy Kastro’nun yollarının yaklaştıkça bozulduğunu göreceksiniz. İlk başta bu uyarıyı yaparak Kastro Sahili yazıma başlamak isterim. Özellikle otostop ile Kastro Kıyıköy’e gideceklere pek tavsiye edilmiyor. 

Kastro Çamlıköy Nerede?

Kıyıköy Kastro sahilinin özel işletmeciler tarafından işletildiğini hemen belirteyim. Kastro koyuna dışarıdan yiyecek içecek getirmek serbest. Ben şarabımı dışarıdan getirip yiyecekleri Kastro Çamlıköy plajındaki restorandan sipariş vermiştim. Bazı kaynaklarda Kastro bazı kaynaklarda ise adı Çamlıköy olarak geçiyor. Eski adının Kastro koyu yeni adının ise Çamlıköy plajı (Çamlıköy Tabiat Parkı) olduğunu söyleyebilirim. Kastro koyu Tekirdağ ilinin Saray ilçesi sınırları içerisinde de yer almaktadır ama Kıyıköy Kırklareli ilçesine bağlı olduğu için şehir olarak Kırklareli şehrindedir. Tekirdağ’ın Saray ilçesi Çamlıköy (Kastro) Tabiat Parkı’na 28 km uzaklıktadır. Tekirdağ’ın Karadeniz kıyısı boyunca uzanan Istranca Dağlarının eteklerinde bulunan Kastro koyu yani Kıyıköy Kastro plajı çok fazla insan tarafından bilinmemektedir. Bahçeköy deresinin denize döküldüğü ve Karadeniz’e açılan tek kapı olan Kastro Kıyıköy’de hem deniz,hem göl hem de dere görmeniz mümkündür. Ben en son gittiğimde de Kıyıköy Kırklareli içerisinde takılmayı tercih etmiştim.  Kıyıköy’de gezilecek yerler yazımdan detaylara ulaşabilirsiniz.

Kastro Koyu - Kastro Çamlıköy - Kıyıköy Kastro

Kastro Çamlıköy Kamp Fiyatları

Kastro kamp fiyatları, arabayla 12.00 TL,arabasız giriş ücreti kişi başı 4 TL,motosiklet giriş ücreti 8 TL,Kastro Çamlıköy’de camping ücretleri ise 4 kişilik çadır yeri+ortak kullanım ücreti 25 TL’dir. Haftasonu ise Çamlıköy kamp fiyatları değişkenlik göstermektedir. Açıkcası bu kadar güzelim bir yere istedikleri fiyat gerçekten çok pahalı. Pahalı dememin bir diğer sebebi ise bazen fiyatları daha yukarı çekip kendi kafalarına göre fiyat veriyorlar. Kastro Plajı’nın girişindeki ücret tarifesini okumanızı tavsiye ederim. Ayrıca içeride tuvalet temizliğinin de mükemmel olduğu söylenemez. Tekirdağ’ın Kastro koyuna gidip de memnun olan insan sayısının az olmasının sebeplerinden birisi de işletmenin çok zayıf olduğudur. Gelen müşterilere yeterli ilgiye göstermelerini bırakın çay ya da yemek istediğimizde etrafta 5 6 tane müşteri olmasına rağmen çok aşırı geç gelmişti.

Kastro Koyu - Kastro Çamlıköy - Kıyıköy Kastro

"Kastro Çamlıköy Kamp Fiyatları" Hakkındaki Yorumlar (1)

Nazım 30 Temmuz 2020 Perşembe
Arabayla 28 TL kendi çadırınızsa 50 TL günlük denizi güzel gerisi boş bakımsız bir yer lokantada fiyatlarında makul market için aynı şeyleri söylemem saraya 28 km taksi 100 TL gider minübüs yok sahili kum ama temizlik yeterli değil duşlar milattan kalma yetersiz personel yetersiz güzel bir yer ama bakımsız yatırımsız orman bakanlığının prosedürümüdür bilmiyorum

"Kastro Çamlıköy Kamp Fiyatları" Hakkındaki Sorular ve Cevaplar (1)

4kişilik 2 yetişkin2 çocuk günlük çadır fiyatı nedir çadır sizden Teşekkür ederim add

Henüz hiç cevap yazılmadı.

Kastro Kıyıköy'e Nasıl Gidilir?

İstanbul Kastro Çamlıköy arası 142 km olup yaklaşık 2 saatte gidilebiliyor. Tekirdağ kamp yerlerinden olan Çamlıköy Kastro’ya İstanbul’dan gitmek isteyenler için alternatif yol güzergahları:

Kastro Koyu - Kastro Çamlıköy - Kıyıköy Kastro

İstanbul'dan Kastro'ya nasıl gidilir?

İstanbul Mahmutbey gişelerinden Edirne istikametine doğru giderken Saray tabelalarını takip ederek ulaşabilirsiniz.

Tekirdağ’dan Kastro Plajı’na gitmek için Muratlı yolundan ulaşım mevcuttur.

İstanbul'dan Kastro'ya otobüsle nasıl gidilir?

İstanbul otogarından Tekirdağ’ın Saray ilçesine giden otobüslere binip,Saray ilçesinden Kastro Çamlıköy plajına giden minibüslere binebilirsiniz.

Kastro Koyu - Kastro Çamlıköy - Kıyıköy Kastro

Kastro PLajı Konaklama

Kastro otelleri ve Kastro Kıyıköy otellerine ulaşmak için Kastro Plajı’ndan yarım saatlik bir araç yolculuğu sonunda varabildik. Kıyıköy’de bu minik ve sevimli kasaba benim çok çok hoşuma gitmişti. Kastro otelleri için en ideal seçim Kıyıköy’deki otellerde kalmanız olacaktır.

Kastro Koyu - Kastro Çamlıköy - Kıyıköy Kastro

Kastro Kıyıköy Kamp Alanı

Kastro Çamlıköy çadır alanında kamp yapmak gerçekten çok güzel fakat tercihini yazın yapanlar hem sineklerden şikayetçi olacaklar hem de kalabalıktan şikayetçi olacaklardır. Tekirdağ’da kamp yapılacak en güzel yerlerden birisi olan Kastro Çamlıköy camping alanına giderken market alışverişlerinizi Saray ilçesinde yapmanızı tavsiye ederim.

Kastro Koyu - Kastro Çamlıköy - Kıyıköy Kastro

Kıyıköy Kastro Piknik Alanı

Kıyıköy Kastro Plajı’nda piknik yapmak serbest olsa da piknik yapmak için Tekirdağ’ın iç kesimlerinde daha güzel yerler bulabileceğinizi söyleyebilirim.

Kastro(Çamlıköy) Koyu’ndan sonra İğneada’ya da uğramanızı tavsiye ederim. Kastro Koyu ya da şimdiki adıyla Çamlıköy her ne kadar işletmecileri kötü de olsa İstanbul’a yakın kamp alanları arayanlar için çok ideal bir seçim olacaktır. Buraya 2. kez gittikten sonra fikrimi değiştirip gitmeyin demek istiyorum. 

"Kastro Çamlıköy-Kastro Plajı-Kastro Koyu Kıyıköy-Kastro Koyu" Hakkındaki Genel Yorumlar (0)

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z