Yaz

KİLİMLİ KOYU KAMP

calendar_today Tem 30, 2017 label

KİLİMLİ KOYU KAMP

KİLİMLİ KOYU KAMP ALANI

Kilimli Koyu kamp alanı sosyal medyada herkes tarafından bilinmeye ve popüler olmaya başlamıştı. Aslına bakarsanız bu kadar bilinmeseydi çok daha temiz olurdu. (Özel işletme alanı hariç) Konuya lönk diye girmemin sebeplerini yavaş yavaş anlatacağım. Güzel bir Pazar günü arkadaşımla birlikte Ağva Kilimli Koyu’nda kamp atma kararı alıp yola çıktık. Kilimli Koyu Ağva’yı seçmemizin sebebi ise hem denize çok yakın olması hem de İstanbul’a yakın ücretsiz kamp alanı olmasıydı. Öyle ki sadece 1,5 saat uzaklıktaki Ağva bizim için en iyi alternatifti. Sabah erkenden yola çıkıp meşhur Boşnak Börekçisi’nde kahvaltımızı da yaptık.

Arkadaşım Kilimli Koyu’nun adresini iyi bildiğini iddia etse de yolları çok güzel bir karıştırıp bir saatlik gecikme yaşadık. Kilimli Koyu’nda hava durumu da gayet güzel olduğunu hissediyorduk. Hedefe ulaşmak bir hayli zor olsa da nihayetinde Ağva Kilimli Koyu’na geldik. Arabayı tepeye bırakıp etrafa bir bakalım dedik ama gel gör ki çevreye verilecek ne kadar zarar varsa hepsi verilmiş…

Kilimli Koyu Kamp

AĞVA KİLİMLİ KOYU NEREDE?

Kilimli Koyu, Ağva beldesine ait olup İstanbul’a 100 km uzaklıktadır.

"AĞVA KİLİMLİ KOYU NEREDE?" Hakkındaki Yorumlar (1)

Erdem 25 Temmuz 2021 Pazar
Başta da bizde int yazan şeyler hakkında gittik ama gitmez olsaydık int yazdığına göre odun elektk felan hepsi veriliyo ama işin aslı çok farklı girişte bı para veriyor sonra elektrik nerde soruyon aile kamp alanı varmış orda Oraya ekxtra para oduna başka para bı 2,5 lt su alam dedim 13tl istedi suyuna gelince dalgalı suya giriş çakıllı sonra kuma donuyo o arada ayakları kesiliyo nerdeyse sitdetle tavsiye etmem ben

KİLİMLİ KOYU'NA NASIL GİDİLİR? ŞİLE KİLİMLİ KOYU'NA NASIL GİDİLİR? KİLİMLİ KOYU ULAŞIM

Kilimli Koyu’na gitmeniz için ilk hedefiniz Şile olmalıdır. Şile’ye kadar yollar süper kalitede asfalt yoldur. Bizim gittiğimiz yol; sahil yolundan Şile Çayırbaşı’ndan ikiye ayrılan yoldan Sahilyolu – Kabakoz – Akçakese yoluna devam ederek Şuayipli’ye kadar gitmek oldu. İsaköy dönüş tabelasından sonra Ağva’ya geldikten sonra muhakkak tabelaları takip edin. Kilimli Koyu adresini ve yol tarifini muhakkak navigasyona giriniz. Aksi halde hem bizim gibi yolları karıştırışınız hem de çok minik olan Kilimli Koyu tabelasını göremeyebilirsiniz. Ya da en iyisi esnaflara ya da orada yaşayan insanlara sorunuz.

İzmit'ten Ağva Kilimli Koyu'na nasıl gidilir?

İlk önce Kandıra otobanına girip Kandıra üzerinden Akçaova’yı takip ederek Ağva’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Karadeniz’den gelecek arkadaşlar ise Akçakoca yolundan gelebilirler.

Ağva Kilimli Koyu'na otobüsle nasıl gidilir?

Üsküdar’dan gelenler 139A otobüsleri ile Ağva’ya ulaşım sağlayabilirler. Daha sonra taksiyle Kilimli Koyu plajına ulaşabilirsiniz. Eğer arabayla gidecekseniz Kilimli Koyu sahilin yanına kadar arabayla gitmiştim. Bu kısım ücretli olsa da bazı arkadaşlarımın Ağva Kilimli Koyu restaurantın önüne izin alarak park ettiklerini duymuştum.

Ağva Kilimli Koyu Kamp

KİLİMLİ KOYU GİRİŞ ÜCRETLERİ

Her güzel şeyin bedeli olduğu gibi Kilimli Koyu plajına da girişin bir bedeli var. Özel işletmesi olan Kilimli Koyu’na giriş ücretleri hafta içi 5 TL hafta sonu ise 10 TL’dir. Sadece Kilimli Koyu kamp ve plaj alanı değil Ağva ve Şile’de nereye giderseniz gidin bir çok yer ücretlidir. Tabi ücretsiz olan yerler de var. Mesela Ağva Hacıllı Köyü Şelalesi’ne kamp atmak için hiç para vermemiştim. Ağva Kilimli Koyu özellikle hafta sonu İstanbul ve çevresinden gelen insanların akınına uğruyor. Size tavsiyem hafta içi günlerini tercih ediniz. Herkes tarafından burası artık biliniyor bu durumda işletmecilerin gözlerinde Dolar işaretinin görünmesine sebep oluyor. Mesela şezlong ücretleri hafta içi daha uygunken hafta sonu ise biraz daha pahalı. Evet, Kilimli Koyu’na gitmek için bunları göze almak zorundasınız. Hatta o kadar pis bırakıyorlar ki inanın insanın gidesi bile gelmiyor.

Ağva Kilimli Koyu’nda kamp atmak isteyenler beklentileri çok çok yüksek tutmasınlar. Kilimli Koyu instagram hesaplarında o muhteşem doğası herkes gibi beni de etkilemişti. Gitmeyin diyemiyorum zaten bu kısım beni ilgilendirmiyor. Beni ilgilendiren kısım insanların çevreyi bu kadar kirli bırakması ve adım başı para alınması. Çok zor değil arkadaş bir çöp poşeti al yanına. Eğer illa Ağva Kilimli Koyu’nda kamp atmak istiyorsanız özel işletmecinin olduğu bölüme ya da iç taraflara doğru kampınızı atabilirsiniz. Ya da küçük adanın üzerine de kamp atanlar var.

photo_library

AĞVA KİLİMLİ KOYU OTELLERİ

Şimdi efenim benim en çok şikayet ettiğim konu (ayar olduğum konu) kendi memleketimde bile turist muamalesi görmek. Elbette turistleri kazıklayalım daha fazla fiyat çekelim mantığında değilim. Mesela Bosna Hersek Mostar’da bulunan Kraviçe Şelalesi’ne arabayla gittiğimde ne otopark parası vermiştim ne de giriş ücreti. Videolarımdan ya da Mostar gezi rehberinden Kraviçe Şelalesi’nin güzelliğine bir bakın Allah aşkına. İstanbul Avrupa yakasında yaşıyorum sahile arabayla inip bir çay içeceğim. Otopark parası 1 saati 10 TL , tezgahlarda çay içelim esnaf kazansın diyoruz çay 5 TL. Konuyu nereye bağlayacağım. Arkadaşlarla evde oturuyoruz ‘’Hacı bu hafta sonu nereye kaçalım?’’ İstanbul’a yakın orman deniz olsun diye Ağva – Şile’ye gidiyoruz. Yol kenarında çay,börek ya da gözleme yiyelim diyoruz dünyanın parasını istiyorlar. Neymiş organikmiş! Abi çayın organiği ne demek? Denize gidelim diyoruz giriş ücretleri efsane paralar artııııı otopark parası. Hadi bunları da anladım kola bilmem kaç para köfte bilmem kaç para? Kendimi enayi gibi hissediyorum resmen. Ben Ağva’ya ve Şile’ye 20 kere gitmişimdir. Bazen kız arkadaşımla bazen erkek erkeğe ama her gittiğimde nedense bir türlü bütçe hesabını tutturamıyorum.

Gel gelelim Ağva’daki otel fiyatlarına, hafta içi 150 TL’den başlayan fiyatlar hafta sonu 300 TL’ye kadar çıkıyor. Eee Kilimli Koyu’nda kamp atalım diyoruz ücretsiz yerlerde arıza çıkartıyorlar. İlla para vereceksin. Kıyı şeritleri kanununa bakıyorsunuz diyor ki para alamazlar ama sadece hizmet bedeli alabilirler. Biz hizmetlerinizi kullanmayacağız sadece denize gireceğiz desek bile her yerde mafyavari adamlar türemiş durumda. Kanunda sanırım kıyı şeridini çitle ve tel örgüyle çevirmek yasaktır yazıyor. Kararı siz verin? Gezmeyelim mi?

Ağva Kilimli Koyu’nda konaklama yapacak olanlar eğer arabaları varsa en ucuz oteli seçebilirler zaten sadece uyumaya gideceğiz di mi? Ağva Kilimli Koyu’nda restaurant vardır. Eğer sevgiliniz ya da eşinizle gidip yemek yapmakla kim uğraşacak diyorsanız bu bilgiyi vereyim. Kilimli Koyu’nda kamp atacaklar Ağva ya da Şile’deki marketlerden alışverişlerini yapabilirler zira az önce bahsettiğim gibi uçuk rakamlarla yeme-içme ihtiyaçlarınızı karşılarsınız. Kilimli Koyu kamp alanı özel işletmecide olduğu için başka alanda kamp atan bazı arkadaşlara küçük rahatsızlıklar verilmiştir. Ağva’da çadır kurulacak yerleri tecrübe edenler fikirlerini yorum kısmında paylaşabilirler.

photo_library

"KİLİMLİ KOYU KAMP" Hakkındaki Genel Yorumlar (3)

Berkay Alparslan 30 Haziran 2019 Pazar
30 haziran 2009 itibariyle artık devlet adı altında bi kaç ölücü mafyanın eline düşüp gecelik çadır başı girişi 50 Türk Lirası olmuş ve Türk insanı tarafından çöplüğe döndürülmüş cennetimsi yerdi(r).Lan zaten param olsa otel var pansiyon var o fiyata ege dolaylarında neyse iyiki de 2 yıl üst üste gitmişim daha önceden.karşılaştığım ikinci bi kötü durumsa 50 lira verdiğim halde daha kötü bi yere girecek olmam :)) Hizmet tuvalet duş vs hiçbirşey yok ve en kötü yılında ücret alıyolar her yer mangal kömürü yeni rakı şişesi umarım bir kaç yıla yanmaz.Daha da arkadaşımla kredi kartından 50 lira verdik sonra beğenmedik baktık geçen seneye göre logaritma 10 tabanında 10000000 kat daha kötü o zaman çıkalım hacılara gidelim dedik para iadesi istedik. Sonuç : gençler yalnız nakit olsa alıyozda kredi kartıyla olmuyo o işler falan dediler biz olayın müdavimi olduğumuzu pos cihazını verin biz iptal ederiz dedik :D adamlar sonra dedi ki: -%18 Kdv kescez yoksa olmaz o para uçtu melih dedim içimden eyvallah deyip uzaklaştık.
burak demir 17 Haziran 2019 Pazartesi
yıllardır giderim tam hatırlamıyorum bi ara ücret alındı sonra kalktı . tekrar ücterli olmuş kardeşim tamam oda olsun 70 lira alıp ta pislik içinde olmak nedir rezalet hale gitirmişler ne wc si ne de duş olayı war araç park için 70 lira iyi para sahile taşları döküp deniz suyunun doğal filitreleme olayını bitirmek nedir pislikten geçilmio
BEKİR YAŞAR 2 Eylül 2018 Pazar
Kendi memleketinde tatil yapamazsan nerde tatil yapacaksın.Devlet bu işe el atsın.Para yı düşüneceksem tatile niye gideyim değil mi?

"KİLİMLİ KOYU KAMP" Hakkındaki Sorular ve Cevaplar (1)

iyi günler, ağva kilimli koyuna gittik ama sol tarafta aşağıda bulunan kayalıkların olduğu beyaz taşlı sahile bir türlü iniş yolunu bulamadık. eğer bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. add

Henüz hiç cevap yazılmadı.

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z