Yaz

LİVERA CAMPİNG MAÇKA TRABZON

calendar_today Ağu 22, 2017 label

LİVERA CAMPİNG MAÇKA TRABZON

LİVERA CAMPİNG

Livera Camping Maçka Trabzon’u Karadeniz turu öncesi Çılgın Gezgin sosyal medya hesabımdan bir arkadaş sayesinde keşfetmiş oldum. Maçka kamp yerlerini gerçekten çok merak ediyordum. Daha önce Maçka Sümela Manastırı yolunda bir pansiyonda kaldım, bir keresinde de Uzungöl kamp alanında kaldığım için farklı yerler görmek ve daha ucuza seyahat edip çok daha fazla yer görmek istiyordum. Livera Camping fotoğraflarına da internetten bakıp beğenince kesinlikle buraya gitmeliyim diye plan yapmıştım. Trabzon’da kampımızı burada yapıp arkadaşlarla birlikte çok beğenmiştik. Livera Camping Trabzon yazısında sizlere Livera neresi? Livera Camping’e nasıl gidilir? Livera Camping fiyat ve kendi tecrübelerimi anlatacağım.

Livera Camping Maçka Trabzon

LİVERA NERESİ? LİVERA KÖYÜ

Trabzon’un Maçka ilçesinde bulunan Livera Köyü’nü tarif etmek gerekirse Trabzon Sümela Manastırı’na çok yakın konumdadır demek daha sağlıklı olacaktır. Türkiye’nin dört bir yanından herkesin ziyaret ettiği Sümela Manastırı gezisi programınızı da buna göre yapabilirsiniz. Trabzon Maçka merkeze gelince muhakkak yerel insanlara sorun zira biz çok yanlış bir yoldan gittik. Aslında Livera Camping Maçka Trabzon işletmecisi bize yolu çok güzel tarif etmişti fakat şarzlarımız bittiği çok daha bozuk olan yoldan gitmiştik. Livera Köyü kamp alanına gitmek için birkaç alternatif yol var. Navigasyonu KESİNLİKLE takip etmeyin! Livera Camping Maçka merkeze yaklaşık 8-9 km uzaklıktadır.

Livera Camping Maçka Trabzon

"LİVERA NERESİ? LİVERA KÖYÜ" Hakkındaki Yorumlar (1)

Taner Altay 23 Ocak 2019 Çarşamba
Trabzon'da kampın beş yıldızlı hali Livera Camping,ister otağ tarzı eski Türk Beyliklerinin kullandığı bungalow evlerde konaklayabilir,ister çadırınızda 24 saat sıcak su bulunan ve kendi ateşinizi yakıp kahvenizi yapacağınız veya hazır kahve ve yemek sipariş edeceğiniz güzel ortamı bulunan emekli polis Salih abinin işlettiği güzel bir kamp alanı burası.Sümele Manastırına 15 dk uzaklıkta olması cabası...

LİVERA CAMPİNG MAÇKA TRABZON'A NASIL GİDİLİR?

Livera Camping ve kamp alanına navigasyona girdiğiniz zaman sizlere birkaç alternatif yol sunacak ve zihin bulanıklığı yaşayacaksınız. Bize öyle olmuştu! Biz de o an bir an önce Trabzon kampımızı yapmak için acele edip en yakın rotayı tercih ettik. Biz Livera Camping’e Sümela Manastırı’na giderken sol tarafta Yazlık Mahallesi yazan tabeladan sapıp yolun sonuna kadar gittik. Yol burada bitmişti 50 metre geriye gelip bir başkasının da kamp alanına gittiğini görünce öndeki aracı takip ettik. Yol ciddi derecede arabaya zarar veriyordu. Bu yol üzerinde Livera Camping tabelası yoktu insanlara sora sora bulduk. Tekrar etmekte fayda görüyorum Livera Camping işletmecisi bize yolu tarif etmişti fakat bizim şarzlar bitince iletişime geçemedik. Sonradan Maçka Livera Camping’ten ayrılırken Salih abi bizi yolu tarif edince aslında çok kolay olduğunu gördük. Bizim gittiğimiz yol komple stabil yoldu.

Livera Camping Maçka Trabzon

"LİVERA CAMPİNG MAÇKA TRABZON'A NASIL GİDİLİR?" Hakkındaki Sorular ve Cevaplar (1)

Merhaba kamp çadırları 1gece kalmalı fiyatı nedir aile olarak kısa bir bilgi verirmisiniz yemek kendimizmi getiriyoruz add

Henüz hiç cevap yazılmadı.

LİVERA CAMPİNG MAÇKA TRABZON'A EN KISA YOLDAN NASIL GİDİLİR?

Maçka merkezde bulunan Belediye binasının orada bulunan A101 Marketi bulup orada tekrar adresi sorunuz. A101 marketin oradan giderseniz yolun büyük bir bölümü asfalt olup küçük bir bölümü stabil olacaktır. Hem de bu sayede market alışverişinizi yapabilirsiniz.

Maçka merkez Jandarma karakolu karşısındaki Kılıçdaroğlu Ekmek Fırını’nın yanından da devam edebilirsiniz.

LİVERA CAMPİNG MAÇKA TRABZON İLETİŞİM BİLGİLERİ

Salih abinin cep telefonu: 0532 230 25 99

Kendisi sürekli yaylada ve kamp yerinde olduğu için cep telefonu bazen çekmeyebilir, gitmeden önce ararsanız sizler için daha sağlıklı olacaktır.

Açık adresi: Yazlık Mahallesi , Düzler Mezrası No:1

MAÇKA/TRABZON

Livera Camping Maçka Trabzon

MAÇKA LİVERA CAMPİNG HAKKINDA

Aslında burası ekolojik köy desek yeridir. Elektiriği kendisi rüzgar ve güneş ile elde edip tüm kamp alanına vermeye çalışıyor. Otağ çadırlardan,tuvalet banyoya,yemeklere ve duşta üretilen sıcak suya kadar herşey kendi elektiriğinde güç veriyor. Trabzon kamp alanlarında benim tercih etmemin sebeplerinden birisi de buydu. İlk defa ekolojik bir köy havasında kamp yapmıştım. Uzun yürüyüşler yapmayı seviyorsanız, doğal kahvaltı yapmak isterseniz ve sabah uyandığınızda kuş sesleri hatta ve hatta karaca görme ihtimalini de seviyorsanız Livera Camping Trabzon’u tercih edebilirsiniz. Restoranda her öğün yemek yiyebileceğiniz gibi isterseniz ateş yakmak için ayrılan ayrı bir bölümde kendi kamp yemeğinizi de yapabilirsiniz. Ateş yakılan yerin hemen yanında çardak ve masa vardır. Trabzon çadır kamp alanlarından olan Livera Camping’te otağ çadırların her birinin bir adı vardır.

Eko turizme bağlı olan Livera Camping Maçka Trabzon’da her Kamış Çadır’a Oğuz Boyları’nın adı verilmiştir. İsteyen gruplara da trekking,foto safari,yayla safari,kuş gözlemciliği,olta balıkçılığı ve endemik geziler hizmeti veriliyor.

24 adet Oba Çadırı 50 kişilik kapasitesi ile çadırların içerisinde halı,komidin,ayakkabı dolabı,priz ve aydınlatma sistemi vardır.

SİZLERE KOLAYLIK DEĞİL ZORLUK VAAD EDİYORUZ !

Sloganını çok beğendiğim Livera Camping’in insanı cezbeden tarafı, isteyen otağ çadırlarda kalabilir isteyen kendi çadırını getirip konaklayabilir. Zorluk kısmı ise yollarının karışık olduğundan ziyade belirli bir elektrik gücüyle o kadar kişiye hizmet vermesi olabilir. Küçük bir tavsiye vermek gerekirse yanınızda kafa lambası ve el feneri bulundurun. Hava kararınca tuvalet ve banyoya giderken lazım olacak. Akşamları elektirik kısıtlı oluyor ama 24 saat sıcak su hizmeti vardır. Restoran kısmında elektirik var ama çadırınıza giderken de fener lazım olacak. Livera’da kamp atacaklar hayattan belli bir süre bağlantıyı koparacaklarına emin olabilirler. Dağın başında bambaşka bir ambiyans içinde olacaksınız.

Livera Camping Maçka Trabzon

LİVERA CAMPİNG FİYAT

Livera köyünde kamp yapmaya giderken kendi çadırımı götürmüştüm. Livera Camping fiyatı 25 TL. Kendi çadırınızla gelirseniz bu fiyatı ödersiniz. Çadır kiralama hizmeti sadece büyük gruplarla gidince veriliyor. Livera Camping’te otağ çadırlarda kalmanın geceliği ise kişi başı 50 TL’dir. Bu fiyatlara duş ve tuvalet hizmeti dahildir.

Livera Camping Maçka Trabzon

LİVERA CAMPİNG MAÇKA TRABZON KENDİ YORUMLARIM

Benim için önemli olan ilk kriter insan ilişkileridir. İşletmeci eğer misafirlerine kötü davranıyorsa benim için orası yaşanılmaz bir hale gelir. Salih abi ,eşi ve çalışanlar hem güler yüzlü hem de sohbetine doyum olmuyor. Uzun süreli sohbetimizden çıkardığım sonuç Salih abi çok iyi niyetli birisi. Kendisi otağ çadırları bir başkasına yaptırmış ama istediği gibi olmayınca kendisi uzun süre el emeğiyle yapmaya çalışmış. O kadar sağlam yapmış ki çadırlar su geçirmiyor. Eşi de işine çok özen gösteriyor.

Sabah erken kalkma durumu olanlar Livera Camping Maçka Trabzon’un üst taraflarındaki yaylalara yürüyüşe çıkabilirler. Sabah biz uyurken tuvalet önünde Karaca görenler olmuş ama maalesef biz görmedik. Eğer yemeği kendiniz yiyecekseniz yemekleri dışarıda bırakmayınız bazen tilki gelebiliyormuş. Sizlerde Livera Camping Maçka Trabzon yorumlarınızı yazabilirsiniz.

"LİVERA CAMPİNG MAÇKA TRABZON" Hakkındaki Genel Yorumlar (0)

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z