Yaz

LOS ANGELES GEZİLECEK YERLER

calendar_today Tem 23, 2017 label

LOS ANGELES GEZİLECEK YERLER

Los Angeles’ın bir sürü filme konu olan müthiş güzellikleri ve tarihi yerlerini görmenizde fayda var. Bu yerler aşağıda sıralı olarak bulunmaktadır. Ayrıca gitmeden önce birçok bilgi edinmiş olursunuz.

Los Angeles’ın bir sürü filme konu olan müthiş güzelliklerini ve tarihi yerlerini görmenizde fayda var. Bu yerler aşağıda sıralı olarak bulunmaktadır. Ayrıca gitmeden önce bir çok bilgi edinmiş olursunuz. Los Angeles ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan en kalabalık şehridir. Film dünyasının kalbi sayılan Hollywood buradadır. Bir çok Hollywood starı da Los Angeles’ta yaşamaktadır. Çocuklarınız varsa Disneyland’a götürebilirsiniz. Türkiye’den uçakla yolculuk yaklaşık 13-14 saat sürmektedir. Nüfusu çok yoğun olmasının dışında her yıl binlerce turist ağırlamaktadır.

Universal Hollywood Stüdyoları

Dünyada görülmesi gereken on yer arasında ilk beşe girecek bir yer. Amerikan sinema tarihinin hangi süreçlerden geçerek bu güne geldiğini görüyorsunuz. Amerikan filmlerinden tanıdık mutlaka bir film seti görebilirsiniz. Mekan programını detaylı okuyarak önceliğinize göre stüdyo, saat ve içeriğini adım adım takip etmelisiniz. Bu yer için kesinlikle birgün ayırmalısınız. Bu tür yerlere giriş için fast pass almanızda fayda var. Tek bir biletle tüm gün eğlence keyfi yaşayabilirsiniz. Biletinizi internetten alınca daha ucuza gelmektedir. Kuyruk sıkıntısı yaşamamak için hafta içi gidebilirsiniz.

Los Angeles Gezilecek Yerler Los Angeles Gezisi

Griffith Gözlem Merkezi

Los Angeles’ı ziyaret eden birinin mutlaka gitmesi gereken bir yer. Burada, Los Angeles şehir manzarasını tepeden izleyebilirsiniz. Hollywood yazısını görebileceğiniz, bir alan da var. Holywood oldukça net görünüyor ve sizi bir filmin sahnesinde oynuyormuşsunuz havasına bürüyen büyülü bir yer burası. Giderken yanınıza piknik için birkaç yiyecek alırsanız daha çok keyfini çıkarabilirsiniz. Gezerken yerlere iyi bakın çünkü bilgiler çok güzel yerleştirilmiş.

The Nethercutt Koleksiyonu

Eğer araba koleksiyonlarına merakınız varsa Los Angeles’da bulunan bu yere bayılacaksınız. Amerika’nın muhteşem taşıtlarının bulunduğu koleksiyon ve daha fazlası. Sadece 1 katlı binada birçok arabalar ve parçaları bulunuyor. Bu yerde adeta zamanda geri gitmiş olucaksız.

Kaliforniya Bilim Merkezi (California Science Center)

Uzay araçlarının bulunduğu bir yer. Fizik alanına ilgi duyanlar için kesinlikle çok uygun. Özellikle çocuklar deneylere çok meraklılar. Çöl odaları, yağmur odaları ve bahçeler var. Uzaya giden maymunlu ilk araç da burada. Uzay mekiğini yakindan görmek ilgi çekici olabilir. Mekiğin içinde kullanılan eşyalar da teşhir ediliyor. Astronotların yiyecekleri, giysileri ve pek çok şeyi görebilirsiniz. Bir hafta sonunuzu burada pek cok etkinlikle birklikte geçirebilirsiniz. Ulaşım olarak metro tercih etmeniz daha iyi. Bu yer hafta sonu çok kalabalık olmaktadır.

Los Angeles Gezilecek Yerler Los Angeles Gezisi

Los Angeles County Sanat Müzesi

Müzede bulunan eserler çok çeşitli sanat eserlerini içermektedir. Özellikle bahçesinde de eserler bulunmaktadır. Müzenin içinde modern sanat eserleri resim, heykel ve objeleri, klasik resim ve heykel örnekleri bulunuyor. Birçok ünlü ressamın resim ve heykelleri mevcut. Hindu simgesi heykeller de bulunuyor. Los Angeles’taki en önemli müzelerden biri. Bu yere girmek için giriş ücreti 15$. Salı öğleden sonraları ise ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.

Santa Monica Bay

Çok uzun alabildiğine kumsal olan bir plaj. Sahile özel araçla gelmemenizde fayda var. Park sorunu vardır. Otoparklar oldukça pahalı. Plaj çok büyük, temiz ve plaja girmek için hiçbir ücret ödemenize gerek yok. Herhangi bir şezlong ve şemsiye hizmeti de bulunmamaktadır. Etrafında birçok restaurant ve kafe bulunmaktadır. Fiyatlar genelde ortalama düzeydedir.

Los Angeles Gezilecek Yerler Los Angeles Gezisi

Venice Canals Walkway

Büyüleyici bir yapısı bulunmaktadır. Sahille kara arasında çok sayıda kanal var. Pek çok insan bu kanalları görmeden plajdan ayrılmıyor. Kalabalık değil ve sakin olan bir yer. Yürüyüş yapan bir çok insanı burada görebilirsiniz. Fotoğraf çekmek için çok uygun bir yer. Daha çok kanal kıyısındaki evlerde oturan insanlar ya da bu yeri görmek için gelen turistler bu yerde yürüyüş yapmaktadır.

Runyon Canyon Park

Bu yerde yürüyerek harika bir deneyim yaşayabilirsiniz. Bu yerde yürümek sıradan bir yürüyüşten çok daha zor. Harika bir egzersiz olabilir. Sayısız yolları ve rotaları var. İki seçenek bulunuyor. İsterseniz mermerle döşenmiş yolu ya da kir olan yolları tercih edilirsiniz. Geri dönmek için kesinlikle farklı bir yol seçin. Los Angeles’taki manzara nefes kesicidir.

Madame Tussauds Hollywood

Hollywood bulvarında görülmeye değer yerlerden biridir. Tüm ünlülerin balmumu heykelleri bulunuyor. Hepsi de gerçek gibidir. Eğer go Los Angeles kartınız varsa hiçbir ücret ödemeden giriş yapabilirsiniz. Bir çok ünlü ile beraber fotoğraf çektirebilirsiniz.

Universal CityWalk Hollywood

Bolca alışveriş yapmak için mağazalar ile dükkanın bulunduğu ve sayısız yemek yiyebileceğiniz alanı vardır. Eğlenceli bir yer, çok canlı bir yapısı var. Sıkılmadan bu yerde gezebilirsiniz. Özellikle bu yerde çeşitli şekerler vardır dilerseniz tadına bakabilir, satın alabilirsiniz.

Los Angeles Gezilecek Yerler Los Angeles Gezisi

Hollywood Tabelası (Hollywood Sign)

Bir dağda bulunan yazıdır. İşte filmlerde gördüğünüz o dev harfler Los Angeles’ta bulunuyor. Yapabileceğiniz tek şey en uygun yeri bularak fotoğraf çekmek. Özel aracınız yoksa pek gidilebilecek bir yer değil. Arabayla epey bir tırmanmanız gerekir ve Los Angeles şehir manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Şehrin belli noktalarından da simgeyi rahatlıkla görebilirsiniz.

TCL Chinese Theatres

Hollywood bulvarında görülmesi gereken yerlerden biridir. Dekor ve mimari yapısı önemlidir. İçine girmek her zaman mümkün değildir. Ama kapısının önünde eski ve yeni sanatçıların, aktör ve aktristlerin el ve ayak izleri vardır. Burada fotoğraf çekebilirsiiz.

Watts Towers

Hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Bir ya da iki saat geçirebileceğiniz bir yol. Burası adeta gizli bir hazine gibidir. Benzersiz ve ilham verici bir yapısı var. Bu yerde bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.

Los Angeles Gezilecek Yerler Los Angeles Gezisi

Will Rogers Devlet Tarihi Parkı (Will Rogers State Historic Park)

Bu parka aileniz veya arkadaşlarınızla birlikte gelip piknik veya yürüyüş yapabilirsiniz. Bunun için çok uygun ve harika bir yer. Her yaştan insanların bulunduğu bir ortamdır. Eğlenceli bir yer. Bu yerde çeşit  çeşit ağaçlar bulunmaktadır. Özellikle yürüyüş yolları, ilham vericidir. Harika bir manzarası vardır. Gitmeye değer bir yerdir.

Mısır Tiyatrosu (Egyptian Theatre)

Tiyatro muhteşem ve film izlemek için iyi bir yer. Ana katta bulunan koltuklar oldukça dardır. Mısır tiyatrosuna gitmenize rağmen filmler Hollywood ürünleridir. Bu yer sadece haftada bir kaç gün açıktır. Bazen özel etkinlikler olmaktadır.

TMZ Ünlü Turu (TMZ Celebrity Tour)

Los Angeles şehrinde tur yapmak için tercih edebilirsiniz. Üstelik kalabalıkta olmaz. Yol gerçekten çok eğlenceli ve bilgilendiricidir. Hatta tur ile gezilen yerleri anlatan tur rehberi de vardır. Tur sırasında pencereden dışarı bakarken bir çok ünlü ismi görebilirsiniz.

Hollywood Walk of Fame

Her yıl Oscar Ödül Töreni’nin yapıldığı yerdir. Tören günü meşhur kırmızı halı seremonisi için kapanır. Çok geniş ve uzun bir caddedir. Ayrıca caddede mağazalar da bulunmaktadır. Cadde üzerinde kaldırımın üstünde ünlü aktör ve aktristlerin isimleri yazılı yıldızlarını görebilirsiniz. Etrafta bütün artistlerin taklitlerinin bulunduğu ve gençlerin onlarla fotoğraf çektirmek için yarıştığı her saatte cıvıl cıvıl hareketli bir caddedir. Cadde üzerinde park etmek kesinlikle yasaktır. Caddenin arkasında ücretsiz otopark bulabilirsiniz. Los Angeles’a gidip bu caddeyi görmenizde fayda var.

Los Angeles Gezilecek Yerler Los Angeles Gezisi

Melekler Leydim Katedrali (Cathedral of Our Lady of the Angels)

Kilise çok ilginç ve ziyaret etmeye değer bir yer. Bahçede çeşitli hayvan heykelleri bulunmaktadır. Şehrin tam ortasında çok sakin bir kilisedir. Bir hediyelik eşya dükkanı da vardır. Bu yerden hatıra için bir kaç eşya alabilirsiniz.

Wat Thai of Los Angeles

Bu yerin mistik bir havası vardır. Huzurlu bir enerji verir. Çok güzel yemekler bulunmaktadır. Yağlı olmasına rağmen çok lezzetli ve meşhurdur. Hafta sonları oldukça ucuz. Ziyaret ederseniz rahiplerden bilgi alabilirsiniz. İnsanlar çok dost canlısıdır.

Milyon Dolarlık Tiyatro (Million Dollar Theater)

Bu tiyatro sadece yılın bir günü özel etkinlikler için açıktır. Dekor oldukça güzel ve gösterişlidir. Uzun sütunlar ve dekore edilmiş tavanı harikadır. Oturma yerleri yumuşak olduğu için rahattır. Merkezi bir konumdadır. Eğlenceli bir akşam yemeği için tercih edilebilir. Fiyatları da çok uygundur. Bölgede birçok park yeri de vardır.

Los Angeles'ın İlk Kongre Kilisesi (First Congregational Church of Los Angeles)

Adından da anlaşılabiliceği gibi ilk kongre kilisesidir. Kapıdan içeri girdiğinizde kilisenin dekorunun gotik bi havada olduğunu görüceksiniz.

Walt Disney Konser Salonu (Walt Disney Concert Hall)

Yeri itibariyle downtown bölgesinde bulunuyor. Çevresinde gezilebilecek The Broad ve Contemprary müzeleri de vardır. Hayran bıraktıracak bir mimari yapısı bulunmaktadır. Mutlaka görülmelidir. Özellikle çocuklar için çok faydalı olacaktır.

Disneyland

Dünyada bir kaç ülkede bulunan çok büyük bir alanda hem büyüklere hem de küçüklere hitap eden eğlence parkıdır. Disneyland gezilecek yerler arasındadır. Disneyland özellikle turistlerin en çok ilgisini çeken ve ziyaret edilen yerlerden biridir. Son derece keyifli ve sürpriz dolu bir yerdir. Yaz ayları burada büyük eğlenceler, şenlikler, gösteriler, geçit törenleri, havai fişek gösterileri sıklıkla düzenlenir.

Los Angeles Gezilecek Yerler Los Angeles Gezisi

Union İstasyonu (Union Station)

Dinlenme koltukları ve bekleme alanları vardır. Çok sayıda seyahat broşürü bulabilirsiniz. Çok büyük bir otoparkı var. Özellikle tren hızlı bir ulaşım aracıdır.

Melekler Manastırı (Monastery of the Angels)

Manastır küçük ve sevimli bir yer. Hediyelik eşya dükkanı da bulunmaktadır. Ziyaretçiler bu eşyalardan alabilir. Hediyelik eşyalar arasında dua kartları ve düz tespihler vardır.

Los Angeles gerçekten çok renkli bir şehirdir. Canınız hiç sıkılmaz. Ulaşım için metro otobüse göre daha iyi bir ulasim sekli. Los Angeles’ta toplu tasima kullanmak icin TAP Card almaniz gerek. Bu kartı metro istasyonlarından alabilirsiniz. Kartın fiyatı 1$ ve içine yükleyip yükleyip kullanıyorsunuz. Metronun iki türlüsü var. Biri yerin üstünden gidiyor diğeri yerin altından gidiyor. Bu şehirde taksi durakları yok. Şehirde taksi görmek de zor zaten. Buradaki taksicilerin hepsi GPS kullanıyor. Bar veya gece kulüplerine gitmek isterseniz: The Key Club Dans etmeyi ve rock müzik dinlemeyi sevenler için ideal. Yemekleri de güzel. The Coconut Club herkese her yaştan kişiye uygun. Otopark imkanı var ama çok pahalı.

Restoranda yemek yemek isteyenler için; Valentino iyi fiyatlarda İtalyan yemekleri yiyebilirsiniz. Mıshıma düşük fiyatlarda Japon yemekleri yiyebilirsiniz. Ayrıca şehrin plajlarında gün içinde ve akşamları ünlü dj’lerin katıldığı partiler yapılmaktadır. Los Angeles’ın sıcak iklime sahip olduğunu söyleyebilirim. Şehir çok kalabalık olduğu için hava kirlilği sorunu vardır. Los Angeles’ta standart bir otelde bir gece kalmak için en az 235 TL ödemeniz gerekmektedir.

Ben rahatıma düşkünüm diyorsanız 5 yıldızlı bir otelde tek gece kalmak için en az 1500 TL’yi gözden çıkarmanız gerekir. Los Angeles’a gelipte hediyelik eşya dükkanlarına uğrayıp hatıra hediyelerden almayı unutmayın. Los Angeles’a haftasonu için gidebilir, şehrin hareketli yapısında keyifli vakit geçirebilirsiniz.

"LOS ANGELES GEZİLECEK YERLER" Hakkındaki Genel Yorumlar (9)

ASLAN TAŞKIN 23 Eylül 2017 Cumartesi
Not: Dolar kuru arttığı için herşey size pahalı gelebilir çünkü Türk Lirası kullandığımız için hemen 3.5 ile çarpıp ufak bir şok yaşasak da burada ödeyeceğimiz fiyatların yarısını ödeyeceğinizi görünce rahatlayacaksınız.
ASLAN TAŞKIN 23 Eylül 2017 Cumartesi
Alışveriş yapmak istiyorsanız birçok alışveriş merkezi bulabilirsiniz. Benim önerim Los Angeles gezisi yapmadan araştırmanız ve bizim burada ki gibi outlet ürünlerinin satıldığı yerler var ve fiyatları gerçekten ucuz hele ki birde indirim zamanına denk gelirseniz demeyin keyfinize. Bu arada outlet yazdığıma bakmayın alacağınız bir çok ürün siz geldiğinizde burada daha satışa çıkmamış olacak yani onların seri sonu bizim yeni sezon oluyor endişelenecek bir durum yok. GAP’den Abercombie’den yada Tommy Hilfiger’dan 15 – 20$’a gömlek yada kot alabilirsiniz.
ASLAN TAŞKIN 23 Eylül 2017 Cumartesi
Spora meraklıysanız Los Angeles ’84 olimpiyatlarının yapıldığı yerleri ve olimpiyat köyünü ziyaret edebilirsiniz şahsen ben gitmedim şehirde çünkü 4 günüm vardı ve bunu daha keyifli değerlendirmek istedim.Hollywood’da şöhretler kaldırımına gitmenizi ve sevdiğiniz ünlünün yanında fotoğraf çekmenizi öneririm döndüğünüzde hatıra olmasını kim istemez ki? Hatta illa görmek isterseniz biraz araştırma sonucu hayranı olduğunuz ünlüleri görebilirsiniz. Ben yapmadım fakat bazı arkadaşlarım bu girişimde başarılı oldular yani yapılamayacak bir şey değil.
ASLAN TAŞKIN 23 Eylül 2017 Cumartesi
LOS ANGELES CLIPPERS VE LOS ANGELES LAKERS MAÇIGittiğiniz tarihlerde NBA oynanıyorsa Lakers ya da Clippers maçlarını izleyebilirsiniz. Gittiğim dönemde şansımıza Lakers maçı vardı ve izleme şansı yakaladık. Eğer şanslıysanız maçta hedeflenen sayıya ulaşılırsa size taco bile ısmarlayabilirler. Maç sonrası Hard Rock Cafe de güzel bir akşam yemeği yiyerek eğlenebilir ve arkadaşlarınıza hediyelik ürünler alabilirsiniz.
ASLAN TAŞKIN 23 Eylül 2017 Cumartesi
UNIVERSAL STUDIOS Otelde dinlenip ertesi gün Universal Studio’yu gezmeye gittik. Günlük giriş ücreti 75 Dolar olan bu muhteşem yere herkesin gitmesini tavsiye ederim. Paranın hakkını sonuna kadar veren bir yer. İçeride geleceğe dönüş filminden tutun dünyalar savaşına, Jaws, Despırete house wife setlerini gezebiliyorsunuz. 5D sinemaları da gezebiliyorsunuz. Sıra beklemek gibi bir derdiniz yoksa eğlence parkında eğlenebilirsiniz. Forrest Gump ile fotoğraf çektirebilirsiniz.Eğer Forrest Gump filmini seviyorsanız Bubba Gump Shrimp^de deniz ürünleri yiyebilirsiniz. Hatta isterseniz food courtta Türk yemekleri de bulabilirsiniz. Bütün bir gününüzü mutlaka Universal Studios’u gezmek için ayırmanızı mutlaka tavsiye ederim. Mutlaka Hollywood yazısı önünde fotoğraf çektirin
ASLAN TAŞKIN 23 Eylül 2017 Cumartesi
Yaklaşık 15 saatlik uçak yolculuğu sonrası insanın nevri dönüyor. İlk günümüzü yemek yedikten sonra otele yerleşip dinlendik. Bizim otelimiz Hollywood bulvarındaydı ve otele gitmemiz yaklaşık 1 saat sürmüştü. Amerika’da konaklayacaksanız illa 5 yıldızlı otel aramanıza gerek yok, Amerika’daki 3 4 yıldızlı otellerin kalitesi Türkiye’deki 5 yıldızlı otellerin kalitesiyle aynı oluyor,istenirse Airbnb üzerinden ev kiralamak daha da uygun fiyata gelecektir. Amerika Los Angeles’ta gezilecek yerleri görmeye gidiyorsanız ve Los Angeles’ta araba kiralamak gibi niyetiniz varsa size tavsiyem şehir dışındaki otellerde kalmanız fiyat açısından daha mantıklı.
ASLAN TAŞKIN 23 Eylül 2017 Cumartesi
Amerika’yı 2011 yılında okul gezisi ile keşfetme imkanı buldum. Türkiye saatiyle sabah 08:00’de uçağa binip Amerika saatiyle saat 14:00’te orada olduk,tabi bu durum aktarma saatiyle de doğru orantılı. Bizim aktarmamız 1 saat 15 dakikaydı. Los Angeles şehir gezisini daha rahat yapabilmek için araba kiralama ihtiyacı duyduk. Okul gezimiz kalabalık olduğu için Hertz firmasından günlük 200 dolara minibüs kiraladık. Araba kiralamak için kredi kartımıza 10 gün için 2.000 dolar provizyon koymuşlardı. Türkiye’deki mevcut ehliyetiniz eğer 21 yaşından büyükseniz Amerika’da araba kullanabiliyoruz.
ASLAN TAŞKIN 23 Eylül 2017 Cumartesi
AMERİKA UÇAK BİLETİ Uçak ve otel rezervasyonlarını birlikte yapabileceğiniz siteler var. Mutlaka expedia.com ya da orbit.com gibi sitelerden kampanyalı ya da uygun fiyatlı bir şekilde hem konaklama hem de Amerika uçak biletini çözebilirsiniz. Bu tarz siteler uçak ve otel rezervasyonu aynı anda yapmanız durumunda ciddi indirimler yapabiliyor. Örneğin Amerika’ya uçak biletini alırsanız Los Angeles’ta otel ücretleri 0-40 daha uyguna gelecektir. Toplam 10 günlük Amerika turu için uçak ve konaklama dahil 1250$ ödediğimi düşünecek olursak ki gittiğim yer Amerika ona göre bakılacak olursa tam anlamı ile bedavaya geldi gezim.
ASLAN TAŞKIN 23 Eylül 2017 Cumartesi
Öncelikle Amerika malum uzak bir ülke ve pahalı, her şeyden önemlisi gitmeden önce minimum harcama yapmamız gerek ki Los Angeles’ta hem daha edelim hem de Los Angeles’ta gezilecek görülecek yerleri gezebilelim.

"LOS ANGELES GEZİLECEK YERLER" Hakkındaki Sorular ve Cevaplar (1)

Holywood los angeles’da mı? add

Henüz hiç cevap yazılmadı.

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z