Yaz

Pegasus Uçak Bileti

calendar_today Şub 15, 2017 label

Pegasus Uçak Bileti

Bu yazımda sizlere Pegasus Hava Yolları'ndan aldığım ucuza uçak bileti kampanyalarından nasıl faydalandığımı anlatacağım. Pegasus uçak bileti hakkında sizler de fikirlerinizi özgürce yazabilirsiniz. Pegasus Airlines hakkında yazmış olduğum bu uçak bileti yazısı kesinlikle reklam değildir. Pegasus'tan bilet almak isteyenlere zaten aşağıda yazacaklarımdan reklam olmadığını anlayacaksınız :) Pegasus kampanya yaptığı zaman Çılgın Gezgin Facebook sayfamdan 2016 yılında duyuru yaptığımda bir çok kişi teşekkür etmişti. O zaman Fly Pegasus Ukrayna'ya 150 TL'ye gidiş dönüş çok indirimli uçak bileti kampanyası yapmıştı. En uygun uçak bileti Pegasus'tan o zamanlar alınabiliyordu. İşte 2016 yılı ile 2019 yılı arasında yakaladığım Pegasus uçak bileti fiyatları fotoğraflarla sizlerle. Ucuz uçak bileti Pegasus firmasından en son 2019 Mart ayında Romanya'ya gidiş dönüş 300 TL'ye almıştım.

Pegasus Hava Yolları ‘’ucuza biletin adresi Fly Pegasus’’ demelerinde çoğu zaman haklıydı. Özellikle 2012-2016 yıllarında yurt içi Pegasus uçak bileti kampanyalarından aşırı faydalanmıştım. Daha sonra gözümü yurt dışı Pegasus en uygun uçak bileti fiyatlarına çevirdiğimde ilk rotam Balkanlar olacaktır. Pek tabi o zamanlar Dolar kuru 2 küsür TL idi. Şu an yazarken bile ucuza uçak bileti yakalamanın artık neredeyse imkansız olduğunu düşünüyorum. Ama sürekli olarak ucuz uçak bileti kovaladığım için mesela en son Azerbaycan’a 1300 TL yerine 500 TL’ye yakalamıştım.

Pegasus Uçak Bileti Fiyatları Makedonya

Pegasus ucuz bilet fiyatlarına daha önceleri bakmak daha kolaydı. Masaüstü bilgisayarınızda ekranda hangi gün uygun uçak bileti pegasus firmasında vardı görebiliyorduk. Şu an nasıl ki Skyscanner.com adresine girip gün gün fiyatlara bakıp gidiş dönüş tarihlerine bakabiliyorsak o zamanlar da öyleydi. Sürekli olarak Pegasus mobil uygulamasını değiştiriyor. Şu an ki mobil uygulamasından hiç memnun değilim sadece 3 - 4 günlük fiyatlara bakabiliyoruz. 2016 Ocak ayında Pegasus’un sitesinden kendime en uygun uçak bileti almak için baktığımda Makedonya’ya uçak biletini 190 TL’ye alabiliyorduk. O tarihte pasaportum olmadığı için biletimi almadım. Mayıs ayında tekrar en ucuz uçak bilet fiyatları Pegasus firması araştırmalarım sonucunda 250 TL civarında ucuza uçak biletimi Balkanlar’ın Makedonya ülkesine almıştım. Aynı yıl arkadaşlarım ise 350 TL civarında Makedonya’ya Pegasus’tan en ucuz uçak bileti alabilmişlerdi.

Pegasus en ucuz uçak bileti nasıl bulunur?

Pegasus İndirimli Bilet Alacaklara Uyarılarım

Şu an ise Pegasus’un Balkanlar’a ucuza uçak bileti kampanyaları (2019 yılında) çok gereksiz diye düşünüyorum. Özellikle yüzde 50 Pegasus uçak bileti fiyatlari adı altında kampanya yapsalar da öncelikle kampanya dönemi öncesinde fiyatları bir güzel şişiriyorlar. Daha sonra indirim yapıyorlar. İndirimin burada bir güzelliği elbette var. Mesela Kırgızistan’a Pegasus şu anda 1300/1400 TL’ye giderken kampanya döneminde 750 TL civarı gidiş dönüş ucuza uçak bileti bulmuştum fakat o kadar yolu Pegasus’un hiç bir ekstrası olmadığı için gitmek istemedim.

Bunu daha canlı bir örnekle anlatmak gerekirse Pegasus’un Sırbistan’a gidiş dönüş uçak bileti kampanyasından faydalanıp 900 TL’lik olan bileti 600 TL’ye alıp seviniyorsanız kampanya dönemi bittiğinde tekrar fiyatları kontrol ettiğiniz zaman zaten biletlerin 600 TL olduğunu göreceksiniz. Bu durumda ne yapmalı?

Gideceğiniz ülkenin uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol edin ve gerçek uçak bileti fiyatını öğrenin.

Pegasus en ucuz uçak bileti nasıl bulunur?

İndirimli Uçak Biletleri Pegasus Yalan MI Söylüyor?

Tabi ki bu yazıyı Pegasus firmasını karalamak için yazmadım. Zaten ben de bu yazıyı yazarken Romanya’ya 300 TL’ye gidiş dönüş uçak biletini Pegasus Havayolları firmasından satın aldım. Yukarıda bahsettiğim durumu ucuza uçak bileti kampanyası yapan bir çok firma yapıyor. Eğer size uygun Pegasus en ucuz bilet budur diyorsanız hemen alın derim. Benim uçak bileti alırken tek prensibim vardır ‘’Ucuzsa asla kaçırmam’’ Eğer bu fiyatlara bir daha asla uçak bileti bulamam diyorsanız hemen o bileti alın. Öte yandan sürekli aynı yere (ülkeye/şehre) uçak bileti bakmayın. Pegasus ciddi anlamda hiç ummadığınız yerlere uçak bileti kampanyası yapabiliyor. Aklınızda olmayan bir ülkeyi dahi araştırın derim.

Pegasus'tan uçak bileti alıp Ukrayna'ya gitmiştim

Ukrayna'ya Pegasus Uçak Bileti Kampanyası

Ukrayna’ya ucuza uçak bileti kampanyası kovalarken karşıma böyle bir fırsat çıktı. En uygun fiyata uçak bileti almak için karşıma çıkan bu fırsatı geri çeviremezdim. Uçak biletini erken almak çoğu zaman işe yaramıyor ama böyle uçak bileti sitelerine üye olarak ansızın gelen mesaj sizi yolculuğa teşvik edebilir.

Pegasus uçak bileti kampanyası için geçerli tarihler:

Öncelikle kampanya tamamen %50 indirim sağlamıyor, %30, %40 ve %50 indirim seçeneklerini sizin uçuş yapacağınız rotaya göre ayarlıyor.

Ucuza uçak bileti almak için bilet satış tarihleri: 15 ŞUBAT/17 ŞUBAT 2017

Uçuş tarihleri: 15 Mart/22 HAZİRAN

Ucuza uçak bileti kampanya kapsamına girmeyen tarihler: 28 NİSAN-2 MAYIS/18-22 MAYIS/8-12 HAZİRAN

Benim bulabildiğim gidiş dönüş en ucuz Ukrayna uçak bileti: 150 TL 

Pegasus en ucuz uçak bileti nasıl bulunur?

Pegasus Romanya'ya Ucuza Uçak Bileti

2018 yılında giderek daha da ucuza uçak bileti bulma konusunda tecrübelenmeye başladığımı hissettim ve sürekli olarak her gün en az yarım saatimi Pegasus ucuz uçak bileti bulma konusuna ayırıyordum. Her gün mutlaka Pegasus’un sayfasına bakıyordum kampanya var mı yok mu diye… Hedefim en ucuz uçak bileti Pegasus firmasından nereye varsa oraya almaktı. Pek tabi vize sorunum olmamalıydı. Pegasus bilet kontrolü yaparken zaten vize isteyen ülkeleri aklımda tutuyordum. Öte yandan da Pegasus Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan daha ucuza uçuşlar yaptığı için Avrupa Yakası’ndan trafiği de hesaba katıyordum. Nitekim Bulgaristan vizemi 1 yıllık multi aldığım için 2019 yılı için Romanya’ya gidiş dönüş ucuza uçak biletimi 300 TL’ye aldım. Bu bileti Romanya seyahatimden 9 ay önce almıştım:)

Pegasus Ramazan Ayında Ciddi İndirim Yapıyor

Ukrayna’ya ucuza uçak biletimi Pegasus’tan aldığım zaman Ramazan ayıydı. Hemen ardından Ramazan Bayramı geldiği için uçak biletleri 3 katına çıkıyordu. Eğer Ramazan ayında ucuz uçak bileti al Pegasus diye aratırsanız uygun uçak biletleri bulabilirsiniz. Ama size tavsiyem bu kampanyaları Ocak ayında kovalamanız olacaktır. Pegasus bilet fiyatları iç hatlar ve dış hatlar özellikle Ocak ayında daha uygun geldi bana. Ya da şöyle söyliyeyim en bomba (en ucuz uçak bileti) kampanyaları Ocak ayında yapıyorlar.

Pegasus Uçak Bileti Kampanyalarının Geçerli Olmadığı Tarihlere Dikkat

Pegasus Hava Yolları bilet fiyatları kampanya yapılan dönem içerisinde bir kaç tarih aralığını içermeyebilir. Mesela Kasım 2019 sonuna kadar biletini şimdi satın al der. Daha sonra bu almış olduğunuz ucuza uçak biletini Şubat 14 ile Nisan 30’a kadar kullan der. Ama Şubat 14 ile Nisan 30 arasında x/y tarihleri arasında uygun fiyata bilet alamazsın der. Yapmanız gereken öncelikle Pegasus ucuz bilet fiyatlarının hangi tarih aralıklarını kapsamadığına iyice bir bakmak olsun.

Pegasus ucuza uçak bileti alıp Saraybosna'yı keşfedin

Skyscanner'da Pegasus Uçak Bileti İndirimlerini Göremezsiniz

Pegasus ucuz uçak bileti fiyatlarını her zaman Skyscanner sitesinde göremezsiniz. Hatta bir çok firmanın kendi internet sitesine özel indirimleri vardır. Ya da mobil uygulamayı indirmenizi isterler.

Pegasus'tan Bilet Satın Almak Sonuna Kadar Gidin

Pegasus bilet satış sitesine girdiniz ve kampanyalı dönemi yakaladınız diyelim. Öncelikle bilet fiyatları hemen gözünüzü korkutabilir. Bilet satış (bildiğimiz sepet) kısmına kadar gidip o anki kampanyayı seçtikten sonra indirimli uçak biletinin fiyatlara yansıdığını görebilirsiniz.

En başta da belirttiğim gibi Pegasus Hava Yolları yazım kesinlikle reklam amaçlı değildir. Sizler de ister ucuza uçak bileti Pegasus kampanyalarını buradan duyurabilirsiniz. İsterseniz Pegasus hakkındaki tüm olumlu/olumsuz tecrübelerinizi özgürce yazabilirsiniz.

"Pegasus Uçak Bileti" Hakkındaki Genel Yorumlar (0)

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z