Yaz

Schengen Vizesi Nedir ?

calendar_today Şub 24, 2018 label

Schengen Vizesi Nedir ?

Schengen Vizesi Nedir ? - Schengen Vizesi Fiyat - Schengen Vizesi Ne Kadar - Schengen Vizesi Ne Kadar ? - Schengen Vizesi Almak - Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar - Schengen Vizesi Ülkeleri - Schengen Vizesi Başvuru - Schengen Vizesi Şartları

Yemişim Avrupa’sını benim memleketim mis gibi. Ne var ki Eyfel Kulesi’nde altı üstü Demir parçası , Lan oğlum Euro olmuş zibilyon TL boşver gel biz Çorum’a gidelim diyen arkadaş tayfasına sahip olanlara öncelikle selam olsun. Aradığınız soruların cevabı Schengen Vizesi Nedir ? - Schengen Vizesi Fiyat - Schengen Vizesi Ne Kadar - Schengen Vizesi Ne Kadar ? - Schengen Vizesi Almak - Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar - Schengen Vizesi Ülkeleri - Schengen Vizesi Başvuru - Schengen Vizesi Şartları nelerdir ? ise tamamen doğru adreste olduğunuza emin olup kahveleri hazırlayın ve söylediğim her cümleyi ‘’ Gerekirse 2 kere “ okuyup kolayca Schengen vizenizi almanız için kendimce bazı taktikler vereceğim.

Herkesin bahsettiği konsolosluğa karşı dürüst olun , Schengen vizesi mantığını doğru anlayın sözüne hem katılıyorum hem de katılmıyorum.

1.kez Schengen vizesi başvurusu yaptığımda ; Hollanda’ya sadece turistik gezi amaçlı gideceğimi söyledim. Vize reddi sebebi ise seyahatin amacı kanıtlanmamıştır. Ulan turistik gezinin ne gibi bir amacı olabilir ki ? Bunun mantığı nerede ? Diyelim ki bir Hollanda vatandaşı ülkemize gelip turistik gezi yapacak. Ne yazacak bu adam konsolosluğa .?

İstanbul’a inip güzel bir kahve içip Galata Kulesi, Kız Kulesi ve Sultanahmet’i gezip daha sonra Çamlıca Tepesi’ne gidip meşhur Kurufasulyciye gidip oradan da otobüsle Kapadokya’ya gidip üç güzelleri görüp rotamı Pamukkale Traverterleri’ne mi çevirecem diyecek. 

 

2.kez  Schengen vizesi başvurusu Hollanda’dan yaptığım zaman Fas’a ucuza uçak bileti bulmuş ve Hollanda Amsterdam Schiphol Havalimanı’ndan aktarmalı gideceğimi, uçak biletlerimin aktarmalı olduğu için her ne kadar da Hollanda transit vize istemiyor olsa da bir sorunla karşı karşıya kalmak istemediğimi açıkça söyledim . Hatta Amsterdam ve Fas uçak biletlerimin iptal edilemez , değiştirilmez olduğunu , gezi bloğumun olduğunu ve tıpkı bu yazıyı yazıp insanlara Bilgi vermek olduğunu tamamen dürüstçe ve ispatlı bir şekilde yazdım. Ama ne vizenin mantığı ne de dürüstlük 5 para etmedi. 

Buraya kadar bu vize olayına ayar olmuş sinirden kriz geçirmiştim. Dile Kolay Schengen vizesi başvurusu yapan Türklerin %95’i onaylanırken neden beni %5’lik kısma layık görmüşlerdi ? 

Hollanda’da mülteci sorunları. Hollanda nüfusu 17 milyon ilken Konya kadar coğrafyası olan Hollanda’da 2 milyon Tprk yaşıyor . Bu bilgiyi öğrenmeden önceki ruh halim ile öğrendikten sonraki ruh halim değişti . Ben de Hollanda’yı Türklere zor vize veren ülkeler listesine aldım:) 

Gelelim Fransa’ya . Acele etmekle çok büyük bir hata yaptım. Hırsıma yenik düşmekte de az biraz haklıydım. Bir an önce Schengen vizesini almak istiyordum. Ek iş yaptığım ve resmî kağıt üzerinde gerçek mesleğim motor kurye olarak görünüyordu . Arkadaşlarım da 3 ay sonra restoranı kapatıyorlardı . Bir an önce bir kere vizemi alıp 2 ay sonra da daha uzun süreli Schengen vizesi almak istiyordum. 

Tavsiye 2: Acele etmeyin ! 

  1. Schengen vizesi başvurusu Fransa’da bir hataydı. 
  2. Man kafam o an durmuştu . Zaten Hollanda ile Fransa arası 1 saat. Konsolosluk der ki , bu adamın amacı Hollanda’ya kaçmak. Benim ülkeme gelip (Fransa’ya) oradan da hoooopp Hollanda’ya…
  3. Amacım gerçekten interrail yapmak ve ülkeme geri dönüp Avrupa kıtasını karış karış gezip bu caaanım ülkeme geri dönüp tekrar çalışıp para kazanıp diğer dünya ülkelerini gezmek. Bunu bir türlü ispatlayamamanın vermiş olduğu üzüntü bir yana neredeyse Türklere kolay vize veren ülkelerden sürekli red yersem Avrupa’nın kapıları bana tamamen kapanacaktı.

    Yunanistan nasılsa komşumuz beni anlarsa Yunanistan anlar deyip şansımı Schengen Vizesine son kez başvurmak adına Yunanistan üzerinden denemek istedim. Hem Nisan ayında Yunanistan şehirlerini arabayla gezip gelirim Haziran gibi tekrar Schengen vizesi başvurusu yapıp daha uzun süreli vize alırım diye düşündüm.

"Schengen Vizesi Nedir ?" Hakkındaki Genel Yorumlar (0)

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z