Sultangazi Mimar Sinan Kent Ormanı

Sultangazi Mimar Sinan Kent Ormanı

Sultangazi Mimar Sinan Kent Ormanı

Tam tamına 820 dönümlük bir arazi üzerine kurulu Sultangazi Mimar Sinan Kent Ormanı 2012 yılından itibaren faaliyet göstermeye başlamıştır. Baraj Gölü’ne karşı, İstanbul’un sıkıcı havasından,sıcağından,gürültüsünden uzaklaşmak için mangalınızı yakıp sanki İstanbul dışında bir tatile gelmiş gibi huzur bulabilirsiniz. İstanbul piknik alanlarından Sultangazi piknik alanı nerede ve nasıl gidilir bilgilerini detaylıca yazdım.

İstanbul’da haftasonu gezilecek yerler listesinde olan Sultangazi Belediyesi Mimar Sinan Kent Ormanı’na ister çocuklu ailenizle,ister sevgilinizle isterseniz de erkek erkeğe gidip kafanızı dağıtabilir ve bolca yeşilliğe doyabilirsiniz.

Sultangazi Kent Ormanı

"Sultangazi Mimar Sinan Kent Ormanı" Hakkındaki Yorumlar (0)

Mimar Sinan Kent Ormanı'nda Hamak Keyfi

Mimar Sinan Kent Ormanı içerisinde her yaşa hitap eden aktiviteler de mevcuttur. Su kaydırağından,borulu kaydıraklara tutun seyir tepesinden eski filmlerdeki salıncaklara kadar herşeyi burada bulabilirsiniz. Ayrıca park içerisinde sezonluk kiralayıp sebze meyvenizi ekebileceğiniz bahçeler de mevcut.

Mimar Sinan Kent Ormanı o kadar çok büyük ki içerisinde tenis kortları,basketbol sahaları,futbol sahaları hatta ve hatta 2000 kişiden fazla kişiye hitap eden anfi tiyatrosu bile var.

Mimar Sinan Kent Ormanı’nda mangal yakmak serbesttir. Mimar Sinan Kent Ormanı’nda kaydırak aktivitesini yapmak isteyenler de buraya çok sık geliyorlar. Tuvaletleri ve mescidi de bulunan parkta göle doğru masa kapmak için özellikle Pazar günleri erken gelmeye çalışın. Sultangazi Mimar Sinan Kent Ormanı’na piknik yapmaya gelen yüzlerce insanın tercihi elbette göl tarafı olacaktır. İçeriye girdiğinizde hemen bir yere oturmak isteyeceksiniz fakat ben size önce çevreyi güzelce gezmenizi tavsiye ederim.

Sultangazi Kent Ormanı

Sultangazi Mimar Sinan Kent Ormanı Nerede?

Sultangazi Mimar Sinan Kent Ormanı açık adresi: Zübeyde Hanım Mahallesi,Sultangazi

Sultangazi Mimar Sinan Kent Ormanı’na Nasıl Gidilir?

İstanbul Tem Otoyolu’nu takip edip Sultangazi sapağından içeriye doğru sapıyorsunuz. Gazi Polis Karakolu’nun az ilerisindeki Gazi Mezarlığını geçtikten sonra 1502 numaralı sokağa girdiğiniz zaman Sultangazi Belediyesi’nin Mimar Sinan Kent Ormanı’na girmiş olacaksınız. Aslında bulması çok kolay fakat siz yine de Gazi Mezarlığı’na gelince tekrar adresi sorunuz.

Otobüsle gelmek için 36s1 iett otobüsleriyle Sultangazi’den gelmek mümkündür.

Sultangazi Kent Ormanı

Sultangazi Kent Ormanı Giriş Ücreti

Mimar Sinan Kent Ormanı’na arabayla giriş ücreti 10 TL olup yaya girişi ücretsizdir. 

İstanbul piknik alanlarından olan Sultangazi Kent Ormanı hafta sonu ya da hafta içi gidip nefes alınabilecek yerlerden. Polonezköy hem Anadolu Yakası’nda olması hem de özellikle hafta sonu yolunun çok aşırı kalabalık olması nedeniyle insanları canından bezdiriyor. Bu yüzden İstanbul Avrupa Yakası’nda geniş alanda piknik yeri arayanlar Sultangazi Kent Ormanı’nı tercih edebilirler.

A
B
F
G
H
İ
K
M
S
T
U
A
B
Ç
D
E
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z