Yaz

PATTAYA GEZİLECEK YERLER

calendar_today Mar 19, 2018

PATTAYA GEZİLECEK YERLER

PATTAYA GEZİ REHBERİ

Pattaya, Tayland'ın Doğu kıyısında bulunmaktadır. Bir sahil şehri olarak bilinir çok kaliteli ve çok güzel bir görünüme sahiptir. Plajları çok iyidir. Gece hayatı ile birlikte 5 milyon civarında turisti ağırlamaktadır. En büyük ilgi sebebi de, yıl boyunca sıcaklık ortalamasının 30 derecede olmasıdır. Şehirde daimi olarak gidilebilecek, güzel tatil güzergahı olarak görülmekte ve bu yüzden de çok fazla tercih edilmektedir. Son yıllarda özellikle, çok gidilen yerlerden biri olarak ön plana çıkmaktadır. Odaya halkının geçim kaynağı özellikle, turizm olarak oluşturmaktadır. Zaten söyleneceği üzere, sahil şehir olması ve bu konuda da çok büyük yatırımların olması sebebiyle batarya çok büyük fırsat doğurmaktadır.

Bu arada son yıllarda ön plana çıkmasının en önemli sebeplerinden bir tanesi de, hiç kuşku yok ki, deniz, kum ve güneşi bir arada sunmasıdır. Aslında bir Avrupa ülkesi gibi olsaydı çoktan yüksek maliyetler çıkardı. Karşınıza ancak tatil konusunda da çok daha uygun fiyatlarla seçenekler sunması, detayı ön plana çıkarmaktadır. Gerçekten de gittiğinizde, sizler de görmüş olacaksınız ki Bangkok içerisinde zaman geçirmek için bir çok farklı seçenek sunuluyor. Ayrıca, bu arada en önemli şeylerden bir tanesi de, halk sizleri çok olumlu şekilde karşılıyor ve sizlere yardımcı olmak için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Bu sayede sizler de burada zaman geçirirken hiçbir şekilde zorluk yaşamıyorsunuz.

Bu arada halkı hepsi İngilizce bildiği için çok rahatlıkla iletişim kurabiliyor ve istediğimiz her konuda bilgi alabiliyorsunuz. Bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşamıyor en önemli noktalardan bir tanesi de hiç kuşku yok. Pattaya'ya giderken hiç bir şekilde bize işlemi yapmanıza gerek kalmıyor. Sadece 30 gün boyunca kaldırılan sonra, pasaport sahibi herkes rahatlıkla Pattaya'da zaman geçirebiliyor bu konuda. Herhangi bir sıkıntı olmadığı için, insanlar çok tatlı şekilde son zamanlarda, çokça tercih ettikleri yerlerden biri haline gelmiş durumda.

Aynı zamanda da sayesinde indiğiniz zaman, bir Malili havası yaşayabiliyorsunuz. Bu konuda da size ve birçok farklı seçenek sunuyor. Ayrıca gece hayatında zaman geçirmek isteyenler için çok güzel fırsatlar bulunuyor. İsterseniz bir barda, bir pubda zaman geçirilirken, aynı zamanda de isterseniz bir cazz dinletisine ulaşabiliyorsunuz. Gecenin geç saatlerine kadar gece hayatı devam ediyor ve hiçbir şekilde sıkıntı olmadan devam ediyor.

Bu arada tropikal birçok meyve bulunuyor. Tropik ikliminde etkisiyle bulunmuş olan, bu meyveleri genellikle baharatlarla istiyorlar ve bu şekilde sizlere sunuyorlar. Bu tarz meyveleri isterseniz özel lokantalarda ve restoranlarda ulaşabileceğiniz gibi isterseniz, aynı zamanda da yolda sokakta herhangi bir yerde denk gelebiliyorsunuz. Bu tarz meyvelerin de, birçok faydalarını ne olduğu bilinmektedir ve sizler de yiyerek, aynı zamanda da sevdiklerinize birkaç tane bile olsa getirerek çok daha güzel bir hal aldırabiliyorsunuz.

Pattaya Hakkında

Pattaya denilince akıllara öncelikle masmavi bir deniz ve bembeyaz kumsallar gelmektedir. Sıcaklık ortalamasının 30 derecede olması sebebiyle, birçok kişi tarafından tercih edilmekte olan Pattaya'da çok güzel şekilde sizler de vakit geçirebilirsiniz. Dünyanın en önemli turizm merkezlerinden biri olmayı başarmış olan ve özellikle bungalovları ile ön plana çıkmış olan şehirde, sizler de zaman geçirmek isteyeceksiniz. Şehrin özellikleri tabii ki bunlarla sınırlı değil aynı zamanda da birçok farklı özel tarihi yapı bulunmaktadır.

Son derece kaliteli plajlarında sizler de zaman geçirebilirsiniz. Bu arada şunu söylemek gerekir ki, Pattaya halkının geçim kaynağı turizm olduğu için Pattaya halkı da gelen turistlere çok iyi davranmakta ve çok hoşgörü göstermektedir. Güler yüzle karşılamaktadır. Bu yüzden dolayı da sizler de bu tatil güzergahını kullanabilirsiniz. Özellikle son yıllarda bu konudaki yatırımlar artmış ve Pattaya çok önemli bir turizm merkezi haline gelmiş bulunmaktadır.

Pattaya'da alışveriş yapmak istediğimizde sizlere birçok farklı seçenek sunulmaktadır. Dükkanlar sokak satıcıları alışveriş merkezleri her türlü şeyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Giyim ve teknoloji ve elektronik üzerine sahte malların olmasına da dikkat etmek gerekmektedir. Bakır, bronz, örgü, gümüş, ahşap ve yahut da seramikten yapılmış olan hediyelik eşyalar çok ilgi çekmektedir. Aslında buraya geldiğiniz zaman, eğer gezmeye kalkarsanız, hem uygun fiyatlarıyla hem de sizlere çok farklı seçenekler sunmasıyla ön plana çıkmaktadır.

Yöresel kıyafetlerde de bu ipek kumaşlar ön plana çıkmaktadır. Dokuma ürünleri ön plana çıkmaktadır. Bu yüzden dolayı sizler de bu tarz ürünler alarak çeşitli ürünlere sahip olabilirsiniz.

Hindistan'dan ve içinden etkilenmesinin ara sıra son yıllarda yaşamış olduğu yatırımlarla tam bir turizm şehri olmasıyla da ön plana çıkan Pattaya'da aynı zamanda birçok farklı yapıyı görebiliyorsunuz. Bu yapıların hepsinde çok ciddi anlamda mimari var ve tasarım var bu mimari ve tasarımların yanı sıra isterseniz eski türde eserler de görebiliyorsunuz ve eski türde eserler ağırlıklı olarak için çizgilerin de taşımaktadır. Sizler de buraya gittiğinizde bu tarz tapınaklarda için ve Hinduizm yanlılarının ve budistlerin birçok eserlerini görebiliyorsunuz. Bu şekilde de sizlere çok farklı seçenek ve özellikler sunuluyor. Turizm şehri olarak çok kalabalık olmamasının yanı sıra aynı zamanda da uygun fiyatları ile ön plana çıkmakta olan Pattaya'da aynı zamanda da işin içerisinde trafik olmaması da sizlerin ilgisini çekecektir.

Çok güzel bir butik otelde otururken kahve içerken yan taraftan geçecek olan çok az nadir araçları görebilirsiniz. Bu arada, bu tarz butik oteller, sahil kıyısında da bulunmakta ve sizlere çok uygun fiyatlı bir şekilde hizmet vermektedir. Bu fırsatlardan yararlanmak için sizler de Pattaya'yı tercih edebilirsiniz. Bu arada Pattaya'ya gitmek için, isterseniz Bangkok üzerinden çok rahat bir şekilde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tayland uçak servisleri bulunmaktadır. Bu uçaklarla istediğiniz gibi gidip gelebilirsiniz, hiçbir şekilde de problem yaşamadan bu işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu arada Pattaya kumsalları ne zaman geçirirken aynı zamanda da bir anda çevrenizde bazı seyyar satıcılar görebiliyorsunuz. Bu seyyar satıcılar, sizlere özel olarak yerel tatları sunmaktadır. Bu yerel tatların arasında, birçok farklı tropikal meyve bulunmaktadır. Tropikal meyveleri özel sosları ve baharatları içtiğinde sunduğu için, sizler de çok uygun fiyatlarla bu tarz seyyar satıcılardan alışveriş yapabiliyorsunuz.

Pattaya Nerede ?

Pattaya, Tayland Doğu kıyısı Körfezi'nde yer alan turistik ve özel bir şehirdir. Bangkok ile arasında 150 kilometre mesafe vardır. Bangkok'un güneydoğusunda yer almaktadır. Tayland Körfezi denildiği zaman sahil kıyısında bulunan çok özel ve çok güzel bir şehir olarak bilinmektedir. Aynı zamanda özellikle turizm şehridir.

Pattaya'ya Nasıl Gidilir ?

Pattaya ile ilgili olarak şunu bilmek gerekir ki, Türkiye'den şu anda direkt uçuş bulunmamaktadır. Uluslararası bir havalimanı mevcuttur. İçerisinde ancak, Bangkok, Singapur veya Katar üzerinden aktarmalı olarak gidilmesi gerekmektedir. Bangkok üzerinden gitmek sizler için en kolay tercih olabilir. Bu yüzden de sizler de, bu yolu tercih ederek çok hızlı bir şekilde parayı ulaşabilirsiniz, aşağı yukarı 13 saat kadar sürmektedir.

Pattaya Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir içi ulaşım için Pattaya'da özel bir otobüs kullanılmaktadır. Bunlar küçük otobüsleridir. Ring seferleri yapmaktadır. İstediğiniz yerden binip, istediğiniz yerde yine biliyorsunuz. Aynı zamanda da yerel halkın sıklıkla kullanmış olduğu motosiklet kiralama işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu sayede sizler de trafiğe takılmadan, çok kolay bir şekilde istediğiniz her yere gitme şansına sahip olabiliyorsunuz.

Pattaya Gezilecek Yerler

Pattaya sizlere gezilecek yerler konusunda çok farklılıklar sunmaktadır. İsterseniz etkinlik isterseniz görülecek yerler hakkında birçok seçenek bulunmaktadır. Dilerseniz bir anda golf oynamaya gidebilirsiniz. Bu konuda bir çok seçenek sunulurken, aynı zamanda da go kart yarışı yapabilirsiniz. Dilerseniz tüm gün virajlarda çok rahat bir şekilde zaman geçirebilirsiniz. Aynı zamanda da, anıtsal parklar veya tarihi yapıları gezebilirsiniz.

Görülmesi gereken birçok farklar bulunmaktadır. Bunların başında kuşku yok ki, Prasat Satchatham gelmektedir. İsminin Türkçesi aslında Gerçeklik Tapınağı olarak bilinir. Şehrin Kuzey bölgesinde yer alır sadece tahta kullanılarak inşa edilmiş özel bir tapınaktır. Sabah 8 akşam 17'ye kadar açıktır ve deniz kıyısında yer alan bu tapınağı sizler de gezip çok farklı desenleri ve oymaları görebilirsiniz. Gerçekten de ihtişamlı bir yapısı vardır. Gittiğiniz zaman sizler de göreceksiniz ki, sağda 3 bölüm, solda 3 bölüm olmak üzere, toplam 6 bölümün ortada tek bir bölümden oluşmasıyla, meydana getirilmiş bir tapınak olarak karşımızda durmaktadır.

Bu arada çok enteresan bir şekilde ahşaptan yapılmış sistemler de dikkat çekmektedir. Bunun yanı sıra Paradise Pattaya bir Sanat Müzesi olarak sizlere çok güzel anlar yaşatmaktadır. Bölgenin sanat kültürünü ve anamorfoz tekniğini sizler de bu sanat müzesinde birçok fotoğrafta ve birçok resimde görebileceksiniz. Aynı zamanda 3D resimleri görmek hatta bunları dokunmak da mümkündür. Özellikle çocuklarınızla zaman geçirmek istiyorsanız, burası kaçırılmaz bir fırsattır. Sanat müzesinin içerisinde girdiğinizde, sizler de göreceğiniz üzere sizleri birçok farklı seçenek ve birçok farklılık sunulmaktadır. Sizler de bu müzeyi gezerken, çocuklarınızın çok mutlu olduğunu görebileceksiniz. Turist gruplarının sıkça ziyaret ettiği ve önemsediği yerlerden bir tanesi de müzelerin arasında olan Anek Kusala Sala olarak bilinmektedir.

Turist gruplarının sıkça ziyaret etmesinin en önemli sebebi için sanatından yaklaşık 300 tane örnek bulunmaktadır. Bronz ve pirinç heykellerin dikkat çektiği müzede 16 kilometre güneyinde olmasına rağmen gerçekten de Pattaya'nın 16 kilometre güneyine kadar gidip burayı incelemek ve görmek sizler için çok daha farklı bir heyecan ve çok daha farklı bir keyif yaşatacaktır. Bunların yanı sıra, şehir merkezinde yer alan tapınakların içerisinde bulunan Wat Chai Mongkhon  da ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir. 350 yıllık bir Buda heykeli barındırmaktadır. 1937 yılında inşa edilmiş olan tapınağı, isterseniz ücretsiz bir şekilde girebiliyorsunuz.

Bu konuda da herhangi bir sınırlama veya sıkıntı bulunmuyor. Tapınağa gittiğiniz zaman, özellikle sarı ve kırmızı renklerin hakim olduğunu göreceksiniz. 3 bölmeden merdivenler yükselmektedir. Merdivenlerin 2 başlarında özel heykeller bulunur. Bu heykellerin arasından geçiş yaparak tapınağın içerisinde girdiğinizde, sizler de çok ihtişamlı bir yapı göreceksiniz. Özellikle Hindistan ve budizmin bütün görsellerinin sergilendiği bir tapınak olarak dikkat çekmektedir. Pattaya'nın 7 kilometre açığına gidelim biraz da.

Burada küçük bir ada bulunmaktadır. Bu adanın adı Kolan Adası olarak bilinir. Burada da masmavi bir deniz ve bembeyaz bir kumsal sizleri karşılamaktadır. Beş farklı plajı günübirlikçi olarak girebilir ve burada zaman geçirebilirsiniz. Dönüş için son tekne saat 18'dedir. Bunun da bilmeniz gerekir her gün yarım saatte bir tekne kalkmaktadır. Beyaz kumsalı ile dikkat çekerken, aynı zamanda da sizlere biraz Havai Adası'nı anımsatacak bir havası bulunmaktadır. Üst kısım tamamen yeşillikler, alt kısım ise tamamen masmavi bir deniz ve berrak bir deniz sizleri karşılamaktadır.  Sizler de burada zaman geçirdiğiniz zaman, zamanın nasıl geçtiğini bile anlayamayacaksınız.

Pattaya Çevresinde Gezilecek Yerler

Pattaya denildiği zaman, merkezi bir bölge akla gelmesi gerekmektedir. Bu yüzden dolayı da buradan çok rahatlıkla Bangkok, Phi Phi Adası, ve yahut da isterseniz, Phuket adasına geçiş sağlayabiliyorsunuz. Bu konuda herhangi bir sıkıntı veya problem bulunmamaktadır. Uluslararası havalimanına gitmek için, çok rahatlıkla şehrin içerisinde dolaşan küçük otobüsleri kullanabilirsiniz. Çok rahatlıkla buraya ulaştıktan sonra, belirli süre aralıklarıyla kalkan uçakları kullanabileceğiniz gibi, aynı zamanda da tren yoluyla da şehirler arasında yolculuk yapabilirsiniz. Buraya en yakın bölge Bangkok bölgesidir. Çok kısa bir sürede, Bangkok'a trenle de geçiş sağlama şansınız bulunmaktadır.

Pattaya çevresinde gezmek istediğiniz zaman, birçok farklı yer ve birçok farklı seçenek sizlere sunulmaktadır. Eğer isterseniz çok basit şekilde motorsiklet kiralayabiliyorsunuz. Burada halkın bir çoğunu motosiklet kiralamaktadır. Sizler de motosiklet kiralayarak, şehrin içerisinde gece bildiğiniz gibi aynı zamanda çevresinde dolaşabiliyorsunuz. Çok farklı seçenek ve birçok farklı yer bulunmaktadır. Bu şekilde sizler de farklı Tay mutfağının lezzetlerini de ulaşabilir. Aynı zamanda da çok güzel bir ortamda zaman geçirebilirsiniz. Bu arada şunu da söylemek gerekir ki, burada bulunan birçok gece hayatı için sunulmuş olan parka gündüz de ailecek gidebileceğiniz özel mekanlar olarak sizlere hizmet sunmaktadır. Böylece bu ayrıcalıklardan da yararlanma şansınız bulunmaktadır.

Pattaya Para Birimi

Tayland sınırları içerisinde yer alan Pattaya şehrinin para birimi bilinecek üzere Tayland bahtı olarak bilinmektedir. Türk Tayland bahtı 1 euro ortalama 35-40 Tayland bahtı civarında denk gelmektedir.

Pattaya'ya Ne Zaman Gidilir ?

Tayland sınırları içerisinde yer alan Pattaya'da Tayland gibi elbette ki Tropikal iklim görülmektedir. Hava aralık ve şubat ayları arasında, sıcak ve kuru olmaktadır. Mart ve Nisan ayları arasında ise sıcak ve nemli olmaktadır. Tüm yıl boyunca, ortalama 30 derece civarında olmaktadır ve ağırlıklı olarak sıcak hava hakim olduğu için istediğiniz zaman gidebilirsiniz. Ancak Mayıs ve Kasım ayları arasında yağış dönemi bulunmaktadır. Bildiğiniz gibi Muson yağmurlarının etkisindedir. Bu yüzden dolayı yağışla birlikte sıcak sevmiyorsanız, ancak Mayıs ve Kasım ayları arasında gitmeyebilirsiniz. Ama bunun dışında gerçekten de güzel ve harika bir fırsat sunmaktadır.

Pattaya Otelleri

Pattaya yıl boyunca 30 derecenin altına düşmediği için sıcaklıkların da etkisiyle çok fazla turisti ağırlamaktadır. Bu turistin 5 milyon civarında olduğu söylenmektedir. Ancak bunun da üstüne çıkabilmektedir. Bu yüzden dolayı da şehirde birçok farklı konaklama yeri bulunmaktadır. Doğu kıyısı Körfezi'nde bundan Pattaya önemli bir turizm merkezi olarak bilinmektedir. Çok ucuz bir turistik yerdir otel fiyatları Avrupa şehirleri ile kıyasladığımızda gerçek anlamda çok uygun fiyatlara gelmektedir. En lüks otelleri dahi 2 yıldızlı otel fiyatına sizlere hizmet sunmaktadır genel anlamda manzaralı ve ferah yapıları bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra otellerden ayrı sizlere farklı hizmetleri sunmakta olan pansiyon tarzı küçük hosteller de bulunmaktadır. Pattaya otel fiyatları, gayet uygun şekilde sizlere sunulmuştur. Çok lüks bir otelde de kalabilirsiniz. Bir hostelde de kalabilirsiniz. Orta dereceli bir otelde de kalabilirsiniz. Bu seçim bakımdan tamamen sizlere kalmış bir durumdur. Çok lüks beş yıldızlı bir otele de gidebilirsiniz. Bu konuda tamamen seçenekler, sizlere kalmıştır. Ancak, merkez bölgesinde birçok farklı otel seçeneği bulunmaktadır. Bu yüzden dolayı da, burada zaman geçirmek isteyebilirsiniz.

Pattaya'da Ne Yenir ?

Turistik bir bölge olarak bilinen batarya yeme içme sektöründe oldukça gelişmiş durumlarda durumdadır. Zaten Tay Mutfağı son yıllarda çok fazla ön plana çıkmaktadır. Elbette ki yarar lezzetleri ile Tay mutfağında sizlere taşımaktadır. Ayrıca içinde İngiliz, Alman, İrlanda, Kore, Avrupa, Amerika gibi bir çok mutfaktan da yer aldığı restoranlar bulunmaktadır. Bitki ve baharatlar yemeklerin arasında çok bulunmaktadır.

Papaya salatası, pilav türü gibi bir çok şey de bulunmaktadır. Aynı zamanda burada birçok popüler restoran bulunmaktadır. Bunlardan da yararlanabilirsiniz. Deniz ürünü restoranları ön plana çıkmaktadır. Deniz manzarası eşliğinde yerel lezzetleri tadabileceğiniz restoranlar bulunmaktadır. Aynı zamanda yemeklerle ilgili olarak model yorumları bulabileceğiniz farklı yöresel restoranlar da bulunmaktadır. Bu şekilde sizler de birçok farklı tadı, çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ancak burada özellikle ön plana çıkan papaya salatası, kızarmış kedi balığı salatası, baharatlı domuz eti salatası ve pilav türü Khao Neow'dur.

Pattaya'da Ne Yapılır ?

Pattaya elbette ki, bir sahil kenti olarak aynı zamanda turizm kenti olarak sizlere birçok eğlence, zevk ve farklı keyif seçenekleri sunmaktadır. Güneyinde ve merkez bölgesinde çok daha hareketli mekanlar yer alırken, Kuzey kesiminde biraz daha barlar ve publar bulunmaktadır. Bunların hepsini de, farklı şekillerde ulaşabilirsiniz. Walking Street bu şehrin bütün ünlü mekanlarının toplanmış olduğu bir bölgedir. Bunun sokakta istediğiniz her türlü farklı mekanı çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda da belirli dönemlerde festivaller düzenlenmektedir. Bildiğiniz gibi Şubat ayında özellikle Çin yeni yılı burada kutlanmaktadır. Bunun yanı sıra, şubat aylarında aynı zamanda da Pattaya bisiklet haftası olmaktadır ve herkes bisikletleri ile çok rahat bir şekilde çıkarak dışarlarda dolaşarak belirli bir karnaval havasında kutlamaktadır. Şubat ayında Pattaya karnaval denilen bir karnaval kutlanmaktadır ki, bu karnavalda gerçekten de herkes inanılmaz keyif almaktadır. Şehrin içerisinde getirilmekte fillerin tepesinde insanlar birbirlerini satmakta ve inanılmaz keyifli zamanlar geçirmektedirler. Bunlarla birlikte mi Steven Universe, Mayıs ayında düzenlenmektedir. Bir güzellik yarışması, Mayıs ayında yine Meyve Festivali bulunmaktadır. Burada da zaman geçirebilirsiniz. Temmuz ayında çok uzun bir koşu yapmak istiyorsanız, Pattaya maratonu tam size göre, gerçekten de burada da çok keyifli zamanlar geçirmeye şansınız olacaktır.

Ekim ayında yapılmış olan Pattaya Klasik Gitar Festivali'nde harika dinletilen dinleyebilir ve çok güzel zamanlar geçirebilirsiniz. Ekim ayında da Buffalo yarışları yapılmaktadır. Ayrıca gezilecek yerler ile ilgili olarak şunu da söylemek gerekir ki, gerçek anlamda her türlü etkinliğin ve gezilecek yerlerin olduğu yer bir yerdir. Bir anda golf oynarken bir anda plaja inebilirsiniz veya bir Anıt Parkı ziyaret ederken arkasından go kart yapabilirsiniz.

Yani sizlere inanılmaz fırsatlar ve seçenekler sunmaktadır, ancak gezilmesi gereken yerler arasında elbette ki bir çok önemli mekan bulunmaktadır. Bu mekanlarda geldiyseniz, bu durumda Pattaya'da yapılabilecek en güzel şeylerden biri, hiç kuşku yok ki denizdir. Deniz ve kumsalı sizlere inanılmaz güzel anlar yaşatacaktır. Eğlence mekanları yine aynı şekilde inanılmaz güzel anlar yaşatacaktır. Bir gündüz yemeğinizi gidip bir restoranda yerken arkasından plaja inip akşamın muhteşem bir gece hayatına kendinizi kaybedebilirsiniz. Kısacası Pattaya sizlere istediğiniz her şeyi sunan çok özel bir yerdir.

Pattaya ile ilgili olarak, şunu söylemek gerekir ki, Bangkok'tan otobüsle geçebileceğimiz ve gerçekten de çok güzel bir yer olarak dikkat çeken çok önemli bir şehir. Tayland Körfezi kıyısında şehir gerçekten de turizm bölgesi olarak özel bir idare ediyor. İletiliyor ve bu yüzden dolayı da aslında çok güzel şekilde hizmet veriliyor. 1950'lerin sonuna kadar küçük bir balıkçı köyü olarak geçiyor. Ancak 1964'te belediyeye dönüşüyor. Vietnam Savaşı sonrasında Amerikalı askerler buraya geliyor ve dinlenme mekanı olarak kullanmaya başlıyorlar. 1978'de ise artık iyice büyüme gösterince, şehir haline gelmeye başlıyor.

Şehirde yaşayan ve çalışanların çoğunu, Batı Avrupa ve Kuzey Amerika'dan gelenler ile ilgili olarak yabancı talep talebi doğurması ile birlikte şiirde çok katlı yapılar sayısı artmaya başlıyor. Bölge şehir yüksek katlı yapı sayısında Bangkok'tan sonra 2. sırada yer alıyor. Şu anda bunların yanı sıra Pattaya timsah çiftliklerinin de bulunduğu bir yer ve gerçekten de bu şekilde de hayvanlara da birçok hayvanlara da ev sahipliği yapıyor. Kaplanlarla, fiillerle fotoğraf çektirebiliyorsunuz. Elbette burada biraz da cesaretti işin içine giriyor ancak, Pattaya konusunda gerçekten de sizlere birçok farklı seçenek ve fırsat sunulmuş durumda gözüküyor. Şehrin merkezi denildiği zaman, akla ilk olarak barlar sokağı ismi de Walking Street geliyor.

Burada uzaktan bardan puba, cazza her türlü farklı eğlence mekanı bulmuyor ve akşam 7'de cadde tamamen trafiğe kapanıyor. Böylece istediğiniz gibi yürüyerek her yeri gezme şansına sahip oluyorsunuz. Bir pikap şeklinde dolmuşlar var, aslında her yere buradan ulaşım var bu şekilde ulaşım var. Özellikle birçok turiste bu şekilde kullanıyor, zaten uzun bir sahil şeridi ve temiz bir şekilde sizlere hizmet veriyor. Ayrıca denize girmek istiyorsanız, farklı yakın adalar mevcut bu adalar üzerinden de giriş yapabiliyorsunuz. Adayı düzenli olarak gidiş dönüş yapan katamaranlar var. Ayrıca günlük olarak kirayabileceğiniz sürat tekneleri de, mevcut bunlara da bindiğinizde aşağı yukarı 30-35 dakika gibi bir süreçte.

Sizler de bu noktalara gitmiş oluyorsunuz ve bunlarda da herhangi bir sıkıntı yaşamıyorsunuz adada ulaşım ağırlıklı olarak motosiklet ve taksilerle sağlanıyor. Çünkü motosiklet zaten yerel halkın da en çok kullandığı şeylerin başında geliyor. Trafik böylece hiçbir şekilde olmamış oluyor. Ağırlıklı olarak plajları geldiğimiz zaman tek kafeleri olan ve sakin olan dingin olan yerler bu şekilde, sizler de zaman getirebiliyorsunuz. Herhangi bir sıkıntınız da olmuyor bu arada plajlar da oturduğunuzda çok sayıda, hediyelik eşya dükkanları ve kafelerde mevcut taze deniz ürünleri çok lezzetli bir şekilde sizlere sunuyor istediğinizi gösterdiğiniz de sizler için ızgara yapılıyor ve öğlen yemeklerinizi bu şekilde yiyebiliyorsunuz.

Hem de çok uygun fiyatlarla, ayrıca Pattaya Plajı kısmında bir de büyük iskele mevcut buradan katamaranlar kalkıyor ve çok uygun fiyatlarla farklı bölgelerde denize girmiş oluyorsunuz. Denizi kesinlikle çok temiz ve kusursuz bir denizi mevcut. Bu sayede sizler de çok güzel zaman geçirebiliyorsunuz. Bunlarla birlikte tabii tam merkezi kısımda olan bir alışveriş merkezi var. Alışveriş Merkezi özellikle üçüncü kat kısmında farklı site kabuslarda var bu şekilde sadece balık yemek yerine farklı tatlarda iyi biliyorsunuz.

Burada suşi, meyve, yiyecek, içecek, et gibi çok daha farklı çeşitlerde mevcut burada da zaman getirebiliyorsunuz. Hatta 4. katta bir de Lübnan restoranı mevcut. Yani sizlere her şey çok lezzetli ve leziz bir şekilde sunuluyor. Bu arada Pattaya'da her köşe başında bir masaj salonu var ve bu masaj salonunda ayak masajı dahi yaptırabiliyorsunuz ve bunlar çok uygun fiyatlı olarak size ve sonunu erkeklere erkek masajı yönlendiriliyor. Bu şekilde de işlemlerinizi gerçekleştirmiş olabiliyorsunuz.

"PATTAYA GEZİLECEK YERLER" Hakkındaki Genel Yorumlar (0)

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z