Yaz

PHUKET GEZİLECEK YERLER

calendar_today Mar 19, 2018

PHUKET GEZİLECEK YERLER

Deniz ve kültür turizmini sizlere yaşatan tüketici, aynı zamanda da masaj, spa, evlilik seremonileri, balayı tatilleri gibi bir çok alt başlıklar sizlere yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda tüplü dalış, şnorkel ile dalış, sea kayak gibi çeşitli sporlar da yapılabilmektedir. Fil üzerinde trekking, golf, mini golf, boks maçları da adanın ön plana çıkan aktiviteleri olarak geçmektedir. Aynı zamanda gece hayatı da çok hızlı ve çok keyifli şekilde zamanlar geçer bilmeniz için sizlere özel bir sunum yapmaktadır.

Hint Okyanusu'nun bir parçası olarak Andaman Denizi'nde bulunmaktadır. Phuket 570 kilometrekarelik yüzölçümü ile en büyük adadır. Tayland için Tayland'ın tek başına eyalet olan tek adası olarak önemli bir yeri bulunmaktadır. Her yıl ortalama olarak 6 ve ya 7 milyon civarında kişinin ziyaret ettiği paket en popüler tatil merkezlerinden biri haline gelmiş bulunmaktadır. Büyüleyici bir doğası vardır. Beyaz kumlu kumsalları, masmavi denizi ve birbirinden farklı güzellikte adaları dünyaca ünlü olmayı başarmıştır. Sıcakkanlı insanları sayesinde buraya geldiğiniz zaman hiçbir şekilde yabancılık çekmezsiniz ve çok çabuk ayak uydurabilen bir yer olarak ön plana çıkmış bulunmaktadır.

Tüm bunlarla birlikte zengin bir kültürü ve leziz yemekleriyle ön plana çıkan Phuket'te sizler de zaman geçirebilirsiniz. Phuket aslında 18. yüzyılda kalay madenleri ve 20. yüzyılda ise, kauçuk üretimi lokomotif olmuş bir ekonomiye sahipken, 1970'lerde kalay ve kauçuk fiyatlarının düşmesi ile artık bu endüstriye bir müdahale gerekmesi gibi bir ortaya çıkmıştır. Bundan sonra Andaman Denizi'nin birincisi olarak, Phuket bir numaralı gelir kaynağı, turizm olarak ön plana çıkmıştır.
 

Phuket Adası'nın Güzellikleri

Büyüleyici güzelliğini ön plana çıkan Phuket’i sizler de görmek isteyeceksiniz. Turizm ile geçimini sağlayan ülkenin, ekonomisi oldukça güçlüdür. Phuket'e gitmek için, ayrıca şunu da bilmelisiniz ki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemeyen ülkeler aralıksız 30 gün kalma şansınız bulunmaktadır. Herhangi bir sıkıntı çıkmadan, sizler de bu şekilde kalabilirsiniz. Phuket de 30 derecenin altına sıcaklığını düşmemesi ve özellikle Aralık, Ocak, Şubat, Kasım aylarında çok rahat bir şekilde tatil yapılabilmesi, çok daha farklı şekillerde değerlendirilmektedir.

Phuket paket turları emin olun ki, sizleri büyüleyecek doğal güzellikleri ve eşsiz bir turlar da yapabilirsiniz. Burada fırsatları yakalamak için, erken rezervasyon yaptırdığınızda çok daha ucuz fiyata da bu işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Seçiminizi yapma hakkı kesinlikle fayda var. Phuket başkenti, Phuket şehri, renkli manzaraları ve pazarları ile görülmeye değer ve gerçekten de kesinlikle görülmesi gereken bir yer olarak ön plana çıkmaktadır. Dünyadaki en iyi on dalış noktasından bir olarak görülen Phuket'te sizler de su sporları ile ilgileniyorsanız. Özellikle bunun için kesinlikle gitmemiz gerekiyor.

Harika gezi lokasyonları bulunmaktadır. En büyük ada olarak bilinen Phuket Adası Tayland'ta çok fazla ön plana çıkmaktadır. Türkiye'de de yurt dışı turları arasında çok fazla tercih edilen lokasyonları başında gelmektedir. Yeşil ile mavi çok güzel bir şekilde buluşmuştur. Tepelerin üzerleri komple yeşilkent aynı zamanda da bir anda indiğinizde aşağıda masmavi bir deniz ve bembeyaz bir kumsal sizi karşılamaktadır. Doğa ile iç içe olmak isteyenler için, kesinlikle kullanılması gereken bir tur şeklidir. Tropikal iklime sahip olan Phuket Adası'nda, hava durumunu da kontrol etmelisiniz. 30 derece hava sıcaklığı genellikle hakimdir. Bu arada şehrin içerisinde çok ciddi bir kalabalık olmadığı için, içeride nfes almakta zorlanmazsınız.

Ayrıca yeşillikleri sayesinde de sizlere fayda sağlamaktadır. Phuket adasının bir çok plajı bulunmaktadır. Burada istediğiniz gibi zaman geçirebilirsiniz. Aynı zamanda Phuket balıkçılık parkı işte, Timsah Çiftliği, Kelebek Çiftliği, Ulusal Park, tapınaklar, plajlar gerçekten de sizler için her şey düşünülmüş. Sizlere sunulmuş olduğu bir yer olarak ön plana çıkmaktadır. Bunun haricinde akşamleyin, gezmek istediğiniz zaman, çok güzel gezi planları yapabilir ve istediğiniz gibi çok güzel zaman geçirebilirsiniz.

Phuket kısacası sizler için biçilmiş bir kaftandır. Ve inanılmaz şekilde zaman geçirmeniz için birçok farklı fırsatı sizlere sunmaktadır. Gündüzleyin ailecek gidebileceğiniz, kafelerde canlı müzik dinleyebilir. Bu arada caz dinletileri de dinleyebilirsiniz. Bu konuda bir çok fırsat sunulmaktadır. Aynı zamanda içkili mekanların yanı sıra içkisiz mekanlar da bulunmaktadır. Genellikle Budizm yanlılarının olduğu bir yer olmasına rağmen dini geleneklere de her zaman saygı gösterilmektedir. Ayrıca turizmin önemli şehirlerinden biri olarak, bilinen Phuket'te gittiğiniz yerde, her zaman güler yüzlü ve sıcakkanlı insanlar tarafından karşılanıyor ve çok zevkli ve keyifli şekilde zamanlar geçirme şansınız oluyor.

PHUKET NEREDEDİR?

Phuket Tayland'ın güney batısında bulunmakta ve Güneydoğu Asya'da bulunan bir ada olarak bilinmektedir. Bangkok ile arasında 860 kilometre bir mesafe bulunmaktadır ve BangKok'a göre biraz daha güneyde bulunmaktadır. Ekvator'un 830 kilometre kuzeyinde yer alır. Etiyopya, Nijerya, Venezuela ile birlikte aynı paralel üzerinde bulunan Phuket'te batı kıyıları Hint Okyanusu ve bir parça olarak da Andaman denizine bakmaktadır. Aslında tamamen şehir ile arasında dar ve bir deniz kanalı vardır. 600 metrelik Sarasin Köprüsü ile ve Punk Nga eyaletine bağlanır. Plajların çoğu adanın batı kıyılarındadır. Şehir merkezi olarak adanın güneydoğusunda bakmanız gerekir. Havalimanı ise adanın kuzeyinde bulunur yani, biraz farklı bir dağılımı vardır. Phuket'in ağırlıklı olarak turizme dönük hareket ettiği için, gelen kişilerin belirli bölgelerde turizm olarak yaşaması sağlanmaktadır. O yüzden havalimanı şehrin dışarısına doğru kurulmuş bulunmaktadır.

PHUKET'E NASIL GİDİLİR?

Phuket'e direkt olarak uçuş bulunmamaktadır Türkiye'den. Ancak, Türkiye'den uçuş yapmak istiyorsanız, örnek vermek gerekirse, Bangkok üzerinden uçabilirsiniz. Yani aktarmalı olarak uçuş yapmanız gerekir. Uluslararası havayolu şirketleri bu konuda sizlere yardımcı olmaktadır. Bu arada şunu söylemek gerekir ki, indiğiniz yerden itibaren şehrin merkezine doğru gitmek için otobüs, metro gibi toplu taşıma kullanabilirsiniz. Aynı zamanda takside kullanabilirsiniz. Çünkü taksi uygun fiyatlıdır. bu konuda Phuket sizlere farklı seçenekler sunar.

PHUKET HAVALİMANI'NDAN ŞEHİR MERKEZİNE ULAŞIM

Phuket adasına ulaşmak biraz gözünüzde büyümüş olabilir ancak aslında sanıldığından çok daha kolaydır. İster uçak, ister tren ne isterseniz otobüsle sizin tercihinize göre bütçenize göre ulaşmanızı ayarlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, Tayland'a öncelikle uçakla Bangkok üzerinden gidebilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, istediğiniz gibi geçiş şansınız oluyor uçak kısa bir sürede konforlu bir seyahat imkanı sunar. Örnek vermek gerekirse, tüm geceyi uçakta geçirebilir. Uçaktan indikten sonra tüm gün Bangkok'ta gezip sonra da en son otobüs 21.30 da kalkmaktadır. 21.30 otobüsüne binerek geceyi otobüste geçirmek ve bundan sonra indiğinizde uçağa göre çok daha ucuza ulaşmanızı sağlamış olabilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse sabah 11 uçağına bindiğinizde, yolculuk zaten 21'da bitecektir ve Bangkok'a varmış olacaksınız. Bundan sonra meydandan otobüslerle hiç vakit kaybetmeden otobüs terminaline gidebiliyorsunuz. Buradan belli otobüsler var yaklaşık yarım saatte varılabilir. Burada İngilizce olarak konuşmanız gerekiyor. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra terminale kadar sizleri götürüyorlar. Terminalin 2. katına çıktıktan sonra, burada Phuket'e gidecek olan otobüsler var. 21.30 - 21.45 arası bu otobüsler hareket ediyor. Uygun fiyatlı da sizlere sunulan bir hizmet gece yolculuğunda bir kere mola veriliyor.

Ertesi günü siz Phuket otobüs terminaline varmış oluyorsunuz. Taksi için biraz daha yüksek bir ücret olabilir. Ancak, bu tarzda bir yol da seçilebilir. Otobüsten indikten sonra taksiye binmeniz halinde, 20 - 25 kilometre civarında bir yol gideceksiniz. Bu da tüketim fiyatları ile gerçekten size çok uygun gelecektir. Hatta minibüs durakları da var. Ancak bu biraz daha uzun sürdüğü için genellikle olarak taksi tercih edilmektedir. Bu şekilde istediğiniz yere varabilirsiniz de. Herhangi bir sıkıntı yaşamadan, ayrıca sizlere birkaç sistem daha sunalım. Bunlardan bir tanesi araba kiralamaktır. Araç kiralayabilirsiniz, uygun fiyatlı araçlarda var. Hatta rahat rahat gezme şansınız bulunmaktadır.

Çok fazla kullanılan sistemlerden biri, motor kiralamaktır. Burada aslında hem benzinciler hem de çok daha rahat şekilde hareket etmek isteyenler trafikte takılmak istemeyenler için güzel bir fırsattır. Bu yüzden dolayı motor kiralayarak da, pakette zaman geçirebilirsiniz. Tuk tuk denilen bir taşıt bulunmaktadır bu da mesafeye göre ücret almaktadır. Ayrıca camları olmayan açık bir mavi otobüs var. Bunda da Phuket içerisinde yolculuk yapabiliyorsunuz.

PHUKET GEZİLECEK YERLER

Phuket ile ilgili olarak hiç kuşku yok ki, öncelikli gezmek istiyorum diyorsanız, sizlere inanılmaz bir mavi deniz sunmaktadır. Ilık ve bir mavi deniz ki gerçekten de görüp göreceğiniz belki de en güzel denizi sizlere sunmaktadır. Büyüleyici bir manzarası vardır. Tropikal bir gün batımı izlemiş olursunuz, gün doğumu, gün batımı her şeyle Phuket gerçekten de harika bir yerdir. Çok ipeksi beyaz bir kumsalı vardır ve bu sahiller gerçekten de inanılmaz güzeldir. Hawai,Maldivler en güzel sahilleri anımsatmaktadır.  Tamamen bir cennet gibi sizlerin karşısında durmaktadır.

Uzun yıllar Portekiz'e bağlı kaldığından, Çin ve Portekiz karışımı kendine özgün çok farklı bir mimariye sahiptir. Phuket de gezilecek yerler sizler için çok fazladır. Özellikle plajlarında gerçekten de şezlonga atıp oturmak istersiniz. Bereketli sahillerinde çok fazla sayıda ada bulunur. Gerçekten de bembeyaz, tertemiz bir kumsalı ve kumu vardır. En hareketlisinden en sakin ile bir çok plaj bulunmaktadır. Burada plajlar da siz kendi seçiminizi kendiniz yaparsınız. İsterseniz ailenizle isterseniz de bireysel olarak girebileceğiniz çok farklı plajlar bulunur. Bunların içerisinden siz kendi tercihinizi yaparsınız ve bir yere giderseniz ama inanılmaz bir güzellik ve karşı karşıya kalırsınız. İçerisinde bulunan irili ufaklı toplam 39 ada vardır. Her birine tekne ile 2 saatten az sürede ulaşabilirsiniz ve yeşille mavinin buluştuğu gerçekten de doğanın bir harikasını görmüş olacaksınız.

Aynı zamanda da adanın içerisinde konaklama imkanları da sunuluyor. Size birçok filme ev sahipliği yapmış olan adalar da bulunmaktadır. Bambu, bungalovlarda konaklama imkanları sunulur. 5 yıldızlı lüks tesislerde de konaklama imkanı sunulur. Bunun yanı sıra, nüfusunun büyük bir bölümü Budist olduğu için pakette birçok tapınak bulunmaktadır. Bu tapınaklar tapınaklarda Çin tapınakları, Budist tapınaklarıdır. Kısacası bu tarzda mimari yapıları da gezme şansımız bulunmaktadır.

Phuket Town'a gittiğinizde ise, gerçekten de kendimizi Türkiye'de bir pazarın içerisinde bir caddede bir İstiklal Caddesi'nde gibi hissedersiniz. Çok güzel ve çok saygın bir ortamı .var Ayrıca bu bulmak istediğiniz her şeyi Phuket Town'da bulabiliyorsunuz. Mimarisi ve kültüründe hala Portekizlilerin izlerini taşısa da aslında Phuket'in kendine ait çok sıcakkanlı yapısı sebebiyle, inanılmaz keyifli zamanlar geçirebileceğiniz bir yer olarak sizlere sunulmuş bulunmaktadır.

PHUKET ÇEVRESİNDE GEZİLECEK YERLER

İçerisinde 39 tane ada bulunduğu için hiç kuşku yok ki pakete giden herkesin öncelikli olarak yaptığı şeylerden bir tanesi ada turlarıdır. Bu Ada turları çok fazla şekilde düzenlenmektedir. Saatlik ve yarım saatlik de bir kalkmaktadır. Kalkışlar bu şekilde yapılmaktadır. Bu sayede sizler de çeşitli ada turlarına ulaşabiliyorsunuz. Paket halinde satılan bildiği gibi aynı zamanda pazarlıkta şirketlerden de alabiliyorsunuz. Otelinizde akşam çıkıp plaja giderek çok keyifli şekilde zaman geçirebiliyorsunuz. Aynı zamanda da sahil kıyısı boyunca bir çok çeşitli restoranlar bulunmaktadır. Bu restoranlarda çeşitli Tay mutfağında dair tatlar alabileceğiniz gibi aynı zamanda da çok farklı ve çok güzellikle ürünler bulunmaktadır.

Sizler de bu şekilde çok kolaylıkla sonuç alabileceğiniz işlemler yapabiliyorsunuz. Club, bar, dansçı kızlar bir çok farklılık sizlere sunulmuş bulunmaktadır. Bu arada ağırlıklı olarak adaların çoğunda Müslüman halk da bulunmaktadır. Elbette Ada turları ile yakından ilgilendiğini zaman, geç saate kadar sürmektedir. Bundan sonra ise, sahile dönmüş oluyorsunuz ve kalan saatlerde Tayland'ın olmazsa olmazlarından biri olarak kaplanlarla fotoğraf çekilmek gelmektedir. Bu yüzden dolayı da Phuket adasının içerisinde birçok hayvanat bahçesi bulunmaktadır.

Safari turları düzenlenebilir. Filler üzerine binilerek Safari turlarına çıkılmaktadır. Aynı zamanda ATV turu da bulunmaktadır. Meyve bahçeleri turları da sizler için çok güzel bir şekilde Phuket Adası'nda sizlere sunulmaktadır. Pek çok yerleşim yeri vardır. Teknelerle köyleri ulaşma şansınız bulunmaktadır. Bunların yanı sıra Phuket'te özellikle sahil şeridi boyunca istediğiniz gibi oturabileceğiniz ve zaman geçirebileceğiniz bir çok farklı cafe ve bar bulunmaktadır. İsterseniz akşam saatlerinde de gece hayatı çok hızlı bir şekilde olduğu için bu şekilde de zaman geçirebilirsiniz. Phuket'in çevresine ulaşmak için çevresinde bulunan 39 adayı tek tek gezmek isteyebilirsiniz ve bu şekilde de çeşitli doğal güzelliklerini kavuşabilirsiniz.

PHUKET PARA BİRİMİ

Tayland sınırları içerisinde, Tayland bahtı, para birimi geçmektedir. Bu yüzden dolayı da Phukette de bu para birimi geçmektedir. Yaklaşık olarak 1 Euro, 35 ile 40 arasında Tayland Bahtı'na denk gelmektedir.

PHUKET'E NE ZAMAN GİDİLİR?

Phuket tropikal bir muson ikliminin görüldüğü bir bölge olarak bilinmektedir. Ekvatora yakındır ve bu yüzden adada yıl boyunca belirli bir sıcaklık farklı gözükmemektedir. Ağırlıklı olarak 32 ile 25 derece arasında gerçekleşmiş olan bu sıcaklık genel anlamda bunu atmaktadır. Çünkü çok fazla bir şehirleşmenin olmadığı yer almasının yanı sıra, aynı zamanda da sahip olması buranın çok fazla sizi bunaltan olmasını sağlamaktadır ancak, çoğu zaman da sıcak ve nemli bir havaya sahip olan adada, 3 sezon yaşanmaktadır. Bunlar serin, sıcak ve yağışlı olarak ayrılmaktadır. Adayı ziyaret etmek istiyorsanız ve burada çok ciddi anlamda zaman geçirmek istiyorsanız, en ideal zaman serin sezondur.

Kasım ayında başlar ve şubat ayında serin sezon, nem oranı düşük, hava sıcak ve açık ise daha azdır. Bu yüzden de, bu dönem daha fazla tercih edilmektedir. Aslında mart ayı itibarı ile başlayan ve Mayıs ayında eksik süren sıcak sezonda yağış hiçbir şekilde görünmemektedir. Ancak hava sıcaklığı bunaltıcı olabilmektedir. Nisan ayında başlayıp ekim ayına kadar süren yağışlı sezonunda ise Muson ikliminde dolayı yoğun yağış gözükmektedir. Mayıs, Eylül ve ekim ayları en yoğun ve yağmurlarında en uzun görüldüğü aylardır. Haziran, temmuz ve ağustos aylarında ise yağışlar daha kısa gözükmektedir. Ada bu aylarda da aslında ziyarete hazırdır yağışlı sezon boyunca okyanustan esen rüzgarlar bulunmaktadır. Bunlar adanın Batı kıyılarında büyük dalgaları ve tehlikeli akıntıları sebep olabilmektedirler.

Bu yüzden dolayı da, aslında plajları gerekli uyarıcı anlamında kırmızı bayrak açılmaktadır. Adayı yağışlı sezonunda ziyaret ederseniz. Özellikle bu tip durumlara dikkat etmek ve kırmızı bayraklı plajlar da özellikle denize girmemeniz tavsiye edilmektedir.

PHUKET KONAKLAMA TAVSİYELERİ

Phuket ile ilgili olarak şunu söylemek gerekir ki, ada merkezde yer alır ve birçok bölgeyi barındırmaktadır. Plaj bölgeleri konaklamanın en iyi olduğu yerlerdir. Ancak şunu da bilmek gerekir ki, hepsinin ayrı bir karakteristiği vardır. Konaklamak için en ideal yerler arasında Phuket'ten bulunmaktadır. Özellikli olarak ön plana çıkan yerlerdir. Ancak şunu söylemek gerekir ki, otellerde seyahatinizde iki veya üç ay öncesinden rezervasyon yaptırırsanız çok daha uygun fiyatlarla yer bulma şansınız bulunmaktadır. Aynı zamanda sizlere 3 yıldızlı, 4 yıldızlı, beş yıldızlı otel fırsatları da sunulmaktadır.

Phuket adasında birçok farklı fikir bulunmaktadır. Bu arada hem kültür, hem de balayı tatillerinde Tayland'ın en gözde yerlerinden biri olarak ön plana çıkmaktadır. Ana tatil bölgelerinde her birinden farklı karakteristik yapılara sahiptir. Bu yüzden dolayı da, sizler de seçim yaparken buna göre seçebilirsiniz. Özellikle bilmeniz gereken önemli noktalardan bir tanesi de örnek vermek gerekirse, devlet otobüsleri farklı bir fiyatken mavi otobüsler daha farklı bir fiyattır. Bu yüzden dolayı da otobüslerinin gidiş yollarına göre değil yani plajları uğraşma şekillerine göre de bilgi almak sizler için çok daha sağlıklı şekilde geri dönüş sağlamış olacaktır. Phuket'in genel anlamda bakıldığı zaman, standart oda fiyatları zaten, Türkiye'deki fiyatlarla karşılaştırıldığında çok daha uygun şekle gelmektedir.

Bu yüzden dolayı sizler de böyle bir tercih yaparak, çok daha farklı bir otel seçeneğiyle güzel bir ortam sağlayabilirsiniz

PHUKET'TE NE YENİR

Phuket daha önce de Portekiz'e bağlı olduğu için çok uluslu ya çok farklı bir yemek kültürü bulunmaktadır. Özellikle turizm merkezi olan Patong'da hissedilmektedir. Dünya mutfaklarının türlü örneklerini adadaki restoranlarda deneme şansınız bulunmaktadır. Kozmopolit olursa olsun, yerel mutfakta Tayland etkisi ile yadsınmayacak kadar çoktur ancak güçlü tatlar karıştırılmaktadır ve böylece Tayland'ın en önemli özelliklerinden ada tatlı, tuzlu, ekşi, baharatlı tatlar bir arada kullanılmaktadır.

Pilav ve Noodle da özellikle yemeklerin yanında kesinlikle sizlere sunulmaktadır. Yemekte kullanılan malzemelerin hepsi de taze olmakta ve sizlere bu şekilde sunulmaktadır. Günde üç öğün yemek yerine, gün boyu atıştıran Tayland'da, çok ucuz ve pratik yemeklerle sokaklardan genellikle yemek almaktadırlar. Tüketim günün her saati her yerde çeşitli yemekler satan özel tezgahlarda bulunmaktadır. Sizler de sokaklarda istediğiniz gibi yemek alabiliyorsunuz. Çok hızlı bir şekilde hazırlanan bir sosis tava ve ya pirinç lapası ile yapılmış olan bir ızgara şiş çok kolay bir şekilde alınabilmektedir.

Bunun yanı sıra sizlere noodle çorbası, kızarmış tavuk ve ulusal yemek son tam ve bir pankek türü olan roti gibi çok farklı çeşitler de bulunmaktadır. Sizler de kahvaltıda yenen Köri soslu sebzeli tavuk ardından bunun arkasından isterseniz gidip sokakta da bir başka yemek yiyebilirsiniz. Yani çok farklı seçenekler bulunmaktadır. Özel restoranlarda isterseniz otantik Tayland yemekleri yiyebileceğiniz gibi, aynı zamanda da deniz manzarasına sahip birçok farklı restoranda dilerseniz deniz ürünlerini de hiç geçebiliyorsunuz. Phuket bir sahil kenti olması sebebiyle de, denizden bir çok ürün sunmaktadır. Bu konuda balıktan farklı, deniz canlılarına kadar her türlü deniz canlısını çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Bunların içerisinde yengeç balık birçok tat bulunmaktadır. Şunu da bilmek gerekir ki, her zaman bir para gidiyorsanız. Blues ve ya caz çalan bir piyanist bulunmaktadır. Astronominin zarif, atmosfere her zaman için tamamlanmaktadır. Yani sizlere kısacası her türlü farklılık burada sizlere sunulmaktadır.

PHUKET'TE NE YAPILIR?

Sizlere sunulan birçok farklı fırsat bulunmaktadır. Bu fırsatların başında hiç kuşku yok ki, plajlarda zaman geçirme fırsatı gelmektedir. Bembeyaz kumsalları ve masmavi deniziyle kesinlikle çok fazla zaman geçirmek isteyebileceğiniz yerlerin başında gelmektedir. Sizler de bu yüzden plajlar da çok farklı şekilde zaman geçirebileceğiniz masmavi denizi ve bembeyaz kumsalları ve sizleri karşılayacaktır. Bu arada yemyeşil bir doğası bulunan Phuket'i isterseniz bir tepenin üzerinden izleyebilirsiniz. Çok güzel tekneleri de sizlere, 39 tane ada üzerinden çeşitli gezme şansları sunmaktadır. Bu adalara da giderek, aynı zamanda buralarda da denize girebilirsiniz. Çok bakir plajlar ve çok bakir koylar bulunmaktadır.

Bunların yanı sıra Phuket'in içerisinde zaman geçirebileceğiniz birçok farklı etkinlik ve aktivite de bulunmaktadır. İsterseniz safariye çıkabilirsiniz. Bu seferlere çıktığınız zaman birçok farklı aktiviteyi de bir anda yapmış oluyorsunuz. Aslında hem kaplanları görmüş oluyorsunuz, hem ATV'ye binebiliyorsunuz. Bunların yanı sıra, motosiklet kiralayarak özellikle sevgili balayı çiftleri ve evli çiftler için çok güzel şekilde gezebileceğimiz yerler bulunmaktadır. Bunlarla birlikte, fil safarisine çıkarabileceğiniz gibi, aynı zamanda da ATV safarisi fırsatı bulunmaktadır. Phuket adasının içerisinden kalkmış olan çeşitli teknelerle belirli zaman aralıkları ile yapılan koy turlara katılmak sizler için efsanevi bir keyif ve efsanevi bir zevk sunacaktır bunlara da katılabilir ve zamanınızı çok iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

Gece hayatı çok hızlı olan Buket de isterseniz geceleyin, istediğiniz şekilde bir müzik dinlemek için ister DJ ortamı ister yaz ister blues, ister pop, ister rock istediğiniz her türlü müzik dinleyebileceğiniz çeşitli bar ortamları bulunmaktadır. Ortamlarında isterseniz alkollü isterseniz alkolsüz çeşitli bar ortamlarına seçebilir ve buralarda da zamanlarınızı geçirebilirsiniz. Phuket sizlere birçok farklı keyfi bir arada sunmaktadır. Bunların yanı sıra içerisinde olan tapınaklarında, gezebilir ve bu tapınaklarda da zamanınızı geçirebilirsiniz. Buradan atlayıp tekne ile çok kolay bir şekilde Phi Phi adasına geçerek, burada enkaz dalış yapabilir. Aynı zamanda da bulunduğunuz yerde, Scuba Diving yapabilirsiniz.

Sizlere bütün bu fırsatları sunulan, Phuket Adası'nda çok güzel restoranlar bulunur. Sevgiliniz veya eşinizle isterseniz bu tarza restoranlarda da zaman geçirme fırsatınız bulunmaktadır. Ayrıca şunu da söylemek gerekir ki, gece hayatı konusunda eğer çocuğunuzla buraya gittiyseniz gece hayatı konusunda sizlere sunulan en önemli farklılık gündüzleyin, sizlere aynı barlar, ailecek hizmet vermekte ve canlı müzik dinletileri sunmaktadır. Ancak gece hayatında özellikle çocuklarınızın bulunmaması, sizler için çok daha sağlıklı olacaktır. Phuket Adası'nda zaten, Tayland polisleri de gerekli kontrolleri almış ve sürekli olarak kontroller yapmaktadır. Bu yüzden dolayı, sizlere de sağlıklı bir şekilde şu an balık için bu tarz kontrolleri yapmanız gerekmektedir. Sizler de bu şekilde Phuket içerisinde gerçek anlamda istemiş olduğunuz her konuda farklı şekilde vakit geçirme şansınız bulunmaktadır.

"PHUKET GEZİLECEK YERLER" Hakkındaki Genel Yorumlar (0)

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z