Yaz

Tekirdağ Uçmakdere Yamaç Paraşütü

calendar_today Ara 10, 2016 label

Tekirdağ Uçmakdere Yamaç Paraşütü

Tekirdağ yamaç paraşütü fiyat fırsatları zaman zaman kampanyalar ile karşımıza çıkıyor. Benim de Tekirdağ’daki yamaç paraşütünü öğrendiğim yer mailime düşen kampanya sayesinde olmuştu. Bu gibi fırsatlar mail kutunuza düşerse değerlendirin derim zira Türkiye’deki aktiviteler gün geçtikçe pahalı hale gelmeye başladı. Buna hem maliyetler hem de insanların aşırı ilgisi etki etmektedir. Örneğin; Kapadokya’da balon fiyatları ya da Babadağ’da yamaç paraşütü yapmak bir hayli pahalı bir aktivitedir. İşin tuhaf tarafı da Türkiye’ye son yıllarda az turist gelmeye başlayınca bazen de inanılmaz güzel kampanyalar yakalayabiliyoruz. Tekirdağ yamaç paraşütü fiyatları açısından ekonomik olması (diğer yerlere göre) beni ikna etmişti. Malum Trakya’mızın köftesinden rakısına,Edirne ciğerinden ezine peynirine,Kırkpınar güreşlerinden Selimiye Camisi’ne kadar daha bir çok şeyi meşhurdur. İnsanın canı yeni aktiviteler yapmak için can atıyor hele hele benim gibi sporcu ruhunu taşıyanlar için bu durum daha üst seviyede oluyor. Bu gezi rehberimde sizlere Uçmakdere paraşüt fiyatları , Uçmakdere'ye nasıl gidilir (yolu nasıldır) ve Uçmakdere yamaç paraşütü iletişim bilgilerini vereceğim. Madem adı Uçmakdere Köyü , uçmaya hazırsak buyrun Tekirdağ yamaç paraşütü bilgilerine…

Her kelimenin başından ‘’H’’ harfi atmış bir bölge insanı düşünün ve bu insanların konuşurken ne kadar sempatik olduğunu düşünün. İşte burası Trakya. Trakya her ne kadar 7 bölgemizden birisi olmasa da sanki kendi içerisinde ayrı bir cumhuriyet ve ayrı bir bölge kurmuş gibidir. Oyunları ile meşhur olan bu bölge denizi ve doğası ile de insanı cezbetmiştir. Tekirdağ Uçmakdere Köyü de doğası ve havası ile de insanı cezbetmiştir. Uçmakdere’de kamp yapanların sayısı da artarken bölge giderek daha da popüler hale gelmiştir. Madem buralara kadar yüzmeye ya da kamp yapmaya geldiniz o zaman bir de bu tatiliinize Uçmakdere’de kamp yapmayı da ekleyebilirsiniz. Öncelikle yamaç paraşütü yapmak isteyenlere bilgiler vereyim.

video_library

Tandem Uçuş Nedir?

Hoca ile yapılan,sizin hiçbir bilgi birikimine ve yeteneğine sahip olmadan tamamen hocanın kontrolünde yapılan ikili uçuş türüdür. İlla yanınızda hoca olmasına gerek yok. Bu konuda ciddi eğitim almış uzman bir pilot yeterli olacaktır. Size düşen görev hem kalkışta hem de inişte az bir şey koşmak olacak. Kalkışta paraşütün havalanması inişte ise sağlıklı bir şekilde yere temas etmek için koşuyorsunuz. Pilot ve Co-Pilot sistemi ile karıştırılabiliyor siz sadece oturup o muhteşem manzaranın tadını çıkartıyorsunuz. Yani siz hiç bir şey yapmıyorsunuz diyelim.

Tekirdağ Uçmakdere yamaç paraşütü

Uçmakdere Köyü Nerede?

İstanbul’a 200, Tekirdağ’a 34 km uzaklıkta olan Tekirdağ Uçmakdere muhteşem doğası ve plajı ile sizleri bekliyor.

Tekirdağ Uçmakdere yamaç paraşütü

Yamaç Paraşütü Yapacak Kişilerin Dikkatine

Her şeyden önce sağlık prensibi ile aşırı yükseklik korkusu olanların yani uçuşu güvenlik açısından risk boyutuna getirecek kişilerin;panik yapma durumunu göz önünde bulundurup yamaç paraşütü yapmalarına izin vermeyebilirler. Bu her şeyden önce sizin can güvenliğiniz için çok çok önemli bir noktadır. Benim yükseklik korkum var ama gel gör ki yamaç paraşütü yaparken hem kendimi psikolojik olarak hazırlamıştım hem de yamaç paraşütü yaparken kendimizi yukarıdan direkt olarak bırakmadığımız için rahat hissetmiştim.

Diğer önemli rahatsızlıklardan astım,kalp,omurga ve tansiyon hastalarının da yamaç paraşütü yapmalarına izin vermeyebilirler.

Yamaç Paraşütü Ekipmanları

Malum havalar ısındıkça kıyafetimizde üzerimizde bir hayli hafifliyor. Şort,tişört ve parmak arası terlik üçlüsü vazgeçilmez oluyor. Yamaç paraşütü yapmadan önce gerekli ekipmanlar hocalar tarafından sizlere veriliyor. Bazıları normal spor ayakkabı ile yapılmasına izin verirken bazı hocalar ise muhakkak ayaklarınızı sıkı tutan ayakkabı giyilmesi kanaatindedir. Parmak arası terlik vb. terliklerle yamaç paraşütü yapılması konusunda ısrarcı olmayınız. Yüzde yüz ihtimalle zaten hocalar izin vermeyecekler. Burada esas anlatmak istediğim öncelikle paraşüt yapacağınız tepeye araçlarla çıkıyorsunuz. Hoca ekipmanları sizin üzerinize monte ettikten sonra hiç durmadan koşmanızı isteyecek ve belli bir zaman sonra paraşüt havalanmış olacak. İşte bu yüzden hocaların dediklerine muhakkak itaat etmeliyiz.

Tekirdağ Uçmakdere yamaç paraşütü

"Yamaç Paraşütü Ekipmanları" Hakkındaki Sorular ve Cevaplar (1)

Ya yükseklik korkusu olanlar için ilaç filan veriyorlar mı? add

Henüz hiç cevap yazılmadı.

Uçmakdere Paraşüt Fiyatları - Uçmakdere Yamaç Paraşütü Ne Kadar?

Telefon ile aradığım zaman 150 TL istemişlerdi ama oraya gittiğimiz zaman 2 arkadaş 100’er TL vermiştik. Bu fiyatlara video çekimi de dahildi. Fakat orada birden fazla eğitmen var siz en iyisi bu konuda uzman kişi olanlarla iletişime geçiniz. Uçuşlar sanıldığı kadar uzun sürmemektedir. En fazla 10 dakika havada kalabiliyorsunuz. Benim hocayla olan sohbetimden ötürü bizim uçuşumuz biraz fazla sürmüştü eğer arzu ederseniz hızlı bir şekilde de adrenalin yaşayarak aşağıya inebilirsiniz. Bu durum hem ekipmanlara zarar veriyor hem de sizin canınızı tehlikeye atar diye bir durum söz konusudur. Bu fiyatlara sizi araçla tepeye kadar çıkarmaları da dahildir.

Uçmakdere Yamaç Paraşütü Telefon - Uçmakdere Yamaç Paraşütü Eğitimi

Tekirdağ Yamaç Paraşütü Kulübü TEYAK’ın kurslarına katılıp yamaç paraşütü eğitimi alabilirsiniz. Bizim gittiğimiz dönemde bir tane arkadaş otostopla gezip yeni aktiviteler öğrenmeye çalışıyordu. 1 haftalık yamaç paraşütü eğitimini de tepede alıyordu. Teorik ve pratik eğitimlerin kaç gün süreceğini ve detaylı bilgileri TEYAK’ın sitesinden öğrenebilirsiniz.

Uçmakdere Yamaç Paraşütü Kaç Metre?

Tekirdağ Yamaç Paraşütü 625 metre yükseklikten yapılmaktadır.

Uçmakdere Yamaç Paraşütü Ne Zaman Yapılır?

Yamaç paraşütü yapmak için en güzel gün havanın en güzel olduğu gün demek çok yanlış bir bilgi olacaktır. Bilgi kirliliğinin önüne geçmek için şu bilgiyi verebilirim. Diyelim ki Ağustos ayındayız ve hava güllük gülistanlık işte bugün yamaç paraşütü yapacağınız gün diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Zira tepedeki rüzgar eğer yamaç paraşütü yapmaya elverişli değilse maalesef etkinliğinize izin verilmez. Ya etkinlik ertelenir ya da iptal olur! 12 ay boyunca yapıldığı söylense de uzman kontrolü olmadan sakın denemeyiniz. Unutmayalım Uçmakdere Yamaç Paraşütü kazası gibi bir çok yerde istenmeyen üzücü olaylar izliyor ve duyuyoruz.

Tekirdağ Uçmakdere yamaç paraşütü

Uçmakdere Yamaç Paraşütü Festivali

2007 yılından bu yana Tekirdağ Yamaç Paraşütü Festivali , Tekirdağ Doğa Sporları ve Havacılık Kulübü tarafından yapılıyor. Dünya çapında yarışan sporcular için bu festival sürekli olarak geliştiriliyor.

Uçmakdere'ye Nasıl Gidilir

Arabayla; Tekirdağ merkeze gelip arabayla 30 dakikalık yolculuk sonrası Uçmakdere yamaç paraşütü alanına ulaşabilirsiniz. Eski Rum Köyü’nü görmeye giderken yol üzerindeki muhteşem manzaralara arabanın camından esen rüzgar eşlik ediyordu. Arkadaşıma dönüp ‘’Bu muhteşem manzarayı en tepeden esen rüzgarla izlemeye hazır mısın?’’ diye sorduğumda ise biraz buruk bir sesle onaylamıştı ama o da benim gibi ilk defa yamaç paraşütü yapacağı için biraz tereddüt yaşıyordu.

Toplu Taşıma; Maalesef düzenli olarak Uçmakdere’ye minibüs ve otobüs seferleri yok. Haftanın belirli günleri Uçmakdere’den Tekirdağ’a kadar seferler varmış fakat bundan tam emin değilim. Eğer imkanınız varsa kendi arabanızla gidebilirsiniz.

Eğer arabanız yoksa TEYAK’tan detaylı bilgiler alabilirsiniz. Bazen sizi araçla Tekirdağ’dan alıp Uçmakdere Plajı’na kadar götürüp akşam geri dönecekleri zaman tekrar geri getirebiliyorlarmış. Bunun için de minik bir ücret alıyorlarmış.

Tekirdağ Uçmakdere yamaç paraşütü

Uçmakdere Konaklama

Uçmakdere kamp alanında kamp yapmak isteyenler hem plajın tadını çıkartıp hem yamaç paraşütü yapabilirler. Uçmakdere’de pansiyon olanakları da bulunmaktadır. Benim gibi ucuza gezi düşünenler ise Uçmakdere Plajı’nda da kamp yapabilirler. Uçmakdere yamaç paraşütü fiyatları yıldan yılan değişkenlik gösterebilir sizler her ihtimale karşı gitmeden önce detaylı bilgileri almak için Tekirdağ Yamaç Paraşütü Kulübü’yle iletişime geçebilirsiniz. Uçmakdere’de kamp yapanlar tecrübelerini bizlerle paylaşabilirler. Tekirdağ gezilecek yerler yazısından tüm detaylara ulaşabilirsiniz. 

Her ne kadar Tekirdağ yamaç paraşütü yapmak için o bozuk yolları ilk gördüğünüzde ilk başta pişman olsanız da sonradan gördüğünüz manzara size eşsiz bir tatil yaşatacaktır. Bu yüzden Uçmakdere’ye nasıl gidilir sorusundan ziyade Uçmakdere Köyü’nde neler yapılır sorusuna konsantre olmak gerekir. Uçmakdere’de kampa giderken  yanınıza eksiksiz tüm malzemeleri alın ve tadını çıkarın. Tekirdağ Uçmakdere yamaç paraşütü fiyatları benim yaptığım döneme aittir. Son dönemdeki fiyatlları gitmeden önce mutlaka sorunuz.

"Tekirdağ Uçmakdere Yamaç Paraşütü" Hakkındaki Genel Yorumlar (0)

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z