Yaz

Türkiye'nin En İyi Kamp Alanları

calendar_today Kas 29, 2016 label

Türkiye'nin En İyi Kamp Alanları

Türkiye'nin en iyi kamp alanları listesi hazırlarken hangi kriterleri koyduğumu söyleyerek başlamak istedim. Kamp alanı diye adlandırdığımız yerler eğer ücretli ise bize sunacakları hizmetler de ücrete paralel olarak güzel olmalı. Eğer ücretsiz kamp yerleri bakıyorsak beklenti de düşük oluyor. Türkiye çadır kamp alanları o kadar çok fazla ki bunların içinde en güzel kamp alanları listesini hazırlama vaktim gelmişti. Listede en iyi kamp yerleri verirken verdikleri hizmetleri,müşteri memnuniyeti ve güzel bir mevkide olmasını şart koştum. Türkiye'nin en iyi kamp yerleri listesi sizlerle...

Sinop Kamp Alanları : Sinop Martı Camping

1)Sinop Martı Camping

Geçen sene Sinop’ta keşfettiğim ve doğasına ayrı insanına ayrı hayran kaldığım Sinop’ta kamp alanları listeme eklediğim Sinop Martı Camping’i de listeye dahil etmek istedim. Kendi çadırınızla gidebildiğiniz gibi ortak mutfak kullanım alanı sağlayan Sinop kamp alanları listesinde olan kamp alanında başka neler var? Geniş ve tertemiz çim alanı,ücretsiz şezlong ve şemsiye,buzdolabı ve ütü hizmetleri de vardır. Burada kaldığım süre içerisinde kendimi 5 yıldızlı otelde hissettim. Buna ek olarak asıl bombası ise denize sadece bir nefes kadar yakın olması. Ailecek gidilebilecek kamp alanı bulmak artık giderek zorlaşıyor ama burası tam da aradığınız gibi çoluk çocukla ekonomik ve güvenli bir tatil alanı tadında. Her çadıra ayrı elektrik imkanı da sunuyorlar. Özellikle bayramlarda kamp alanları çok kalabalık olduğu için kamp alanındaki özgürlük alanınız giderek azalıyor. Burası oldukça geniş bir alana yayıldığı için rahat rahat özelinizden ödün vermeden kamp yapabilirsiniz. Denize yakın kamp yerleri bulmak oldukça zor ayrıca denizden çıkıp kumları yıkamak da ayrı bir dert. Bu soruna da çözüm bulan işletme sahibi Orhan abimiz çadırların kenarına ayak yıkama lavabosu da koymuş. Ayrıca 5 erkek 5 tane de bayan wc imkanı sunmuş üzerine bir de 4 tane duş ve 10 lavabo koymuş. Daha ne olsun? Lafı çok uzatmadan anlatmaya gerek yok görüyorsunuz diyelim ve fotoğraflarla siz nasıl bir yer olduğuna kendiniz karar verin.

Sinop Kamp Alanları : Sinop Martı Camping

1.1)Sinop Martı Camping İletişim

Öncelikle belirtmek isterim ki Çılgın Gezgin’den gelen üyelere ve okuyucularımıza burası cüzi bir indirim yapacaktır. Bu indiriminizi mutlaka isteyin ve Çılgın Gezgin’in selamı var deyin:) 

Hamsilos Yolu, Akliman Mevkii, SİNOP

 +90 (850) 304 77 57

2)Adrasan Koyu Kamp Alanı

Türkiye’nin cennet köşelerinden biri olan Antalya’nın güzelliği anlatmak ile bitmez. Türkiye kamp alanları haritası o kadar çok fazla ki anlatmakla bitmeyecek gibi…  Ücretsiz çadır kamp yerleri ve fiyatları hakkında bilgi sahibi olanlar yorumlarıyla eşlik etmek isterse çok mutlu olurum. Bu güzellikler arasında hem denizi hem kumu hem güneşi hem de yeşili görmek mümkün. Bu güzellikler arasındaki bir diğer yer ise Adrasan koyu. Koylar genellikle sakin denizi ile meşhur yerlerdir. Adrasan da dünya üzerindeki en yeşil koylardan biri olma özelliğine sahip. Antalya’nın Kumluca ilçesi sınırları arasında yer alan Adrasan koyu ( eski ismi Çavuşköy ) deniz severlerin uğrak noktalarından birisidir. Adrasan yoğun ağaçlık bir bölge olma özelliğine sahiptir. Bu nedenle ziyaretçilerine hem denizi hem de yeşili sunar. Diğer plajlardan farklı olarak 2 kilometre uzunluğundaki bu plaj orman ile neredeyse iç içedir. Antalya’nın merkezine 95 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Adrasan aynı zamanda Türkiye topraklarının en güney yakası olma özelliğine de sahiptir. Köylünün aynı zamanda tatil mekanlarını da işlettiği nadide yerlerden birisidir Adrasan. Koyda köylülerin işlettiği pansiyon otel ve restoranlarının mükemmel yemeklerinden tatmalısınız. Deniz kenarı kamp yerleri arayanlar için muazzam güzellikte olan bu bölgeyi tavsiye ediyorum.

2.1)Adrasan Koyu'na Nasıl Gidilir?

Özel araç ile gidenler için Antalya’dan Kaş ilçesi istikametine doğru yola çıkmaları gerekmektedir. Yol üzerinde Adrasan tabelasını mutlaka göreceksinizdir. Bu tabela sizleri mükemmel bir yere götürecektir. Tabelanın olduğu kavşaktan girdikten sonra yaklaşık 40 dakikalık bir yol daha var. Yollarda dikkatli olmak şart zira yolları oldukça tehlikeli olabilir. Yol boyunca manzaranın güzelliği ve yeşilin temiz havası ile eşsiz bir yolculuk geçireceksiniz. Adrasan koyu haricinden geri kalan yerlerin çoğu tarım arazisi olarak kullanılmaktadır. Adrasan köyü ile plaj arasında mesafe yaklaşık 2 kilometredir. Köyden plaja doğru uzanan yolda pansiyonlar oteller ve yemek alanları mevcut bulunmakta. Adrasan sessiz bir tatil mekanı olduğu için gürültü çıkaracak hiçbir şeye izin verilmiyor.

Otobüs ile Adrasan’a gitmek isteyenler ise Antalya’dan minibüsler ile buraya gelebilmektedir. Minibüs saatlerini önceden öğrenmeniz sizin için iyi olacaktır.

2.2)Adrasan Koyu Kalınacak Yerler

Adrasan resmi olarak sit alanı ilan edilmiştir. Bu nedenle yeni binaların yapımına izin verilmemektedir. Bu nedenle hizmet binaları içerisinde çok lüks yerler bulunmamaktadır. Adrasan koyu çevresinde birçok pansiyon ve otel yer alır. Bunlar yeterli miktarda hizmet imkanı sağlamaktadırlar. Özellikle birkaç otelin sunduğu hizmetler gerçekten kaliteli düzeylerde.

2.3)Adrasan Koyu Yeme İçme ve Alışveriş

Akdeniz’in genelinde olduğu gibi burada da sebze ve balık ağırlıklı beslenme ön plandadır. Çok lezzetli Akdeniz yemekleri ile karşılaşacağınız kesin. Adrasanda yiyecek olarak her şey mevcuttur.

Çılgın Gezgin Sosyal Medya Hesapları

İnstagram: @cilgingezgin_

Facebook: Çılgın Gezgin

3)Borçka Karagöl Kamp Alanı

Karadeniz kıyılarında eşsiz bir tatil geçirmek isteyenler için Borçka Karagöl en iyi alternatife sahip alanlar arasında yer almaktadır. Artvin merkeze yaklaşık 60 km uzaklıkta bulunan alan için ulaşımda minibüs ya da otobüs gibi alternatifler yer almaktadır. Fakat buraya ulaşmak için ücret ödemek istemeyenler rahat bir şekilde kamp alanına gitmek için otostop yapabilir. Yolun 6 km alanı taş döşenmiş şekilde bulunmaktadır. Her türlü binek araç ile bölgeye rahat bir ulaşım sağlanmaktadır.  Borçka üzerinden ise alana ulaşım 25 km mesafededir. Genelde pansiyonlar Karagöl’e yaklaşık 10 ya da 15 km mesafede kalmaktadır.  Borçka Karagöl kamp ücretleri ise çadırını yanında getirenlere göre ve çadırını kiralayanlara göre değişiklik göstermektedir. Çadır başı olarak hesaplanan ücretler için farklı hesaplamalar bulunmaktadır. Çadırını kendi getirenler için bu alanda kamp yapmak çadır başına 25 liradır. Çadırı olmayanlar alan içinden kiralama yapmaktadır. 2 kişi için kiralama ile kamp ücreti 50 lira olurken tek kişi için ise bu ücret 60 lira olmaktadır.

Çok yoğun bir tatil zamanı değilse genelde bu alanda ücretsiz olarak konaklamanız da mümkün  olmaktadır. Borçka Karagöl kıyısında kamp yapmak isteyenler için göl alanına giriş ücreti motosiklet için 6 TL olarak belirlenmiştir. Araba için ise bu fiyat 9 TL olarak belirlenirken minibüsler için gereken fiyat 25 TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca bu fiyatlar için alana ekstra otopark ücreti vermeye ise gerek yoktur. Göl için herhangi bir giriş ya da çıkış saati bulunmamaktadır. İstediğiniz her saat diliminde alana giriş ya da çıkış yapmanız sağlanmaktadır. Yeşil bakımından alanda her ton yeşili görmeniz mümkün olmaktadır.  Daha göle varmadan defalarca durup fotoğraf çekileceğiniz alanlar bulunmaktadır. Göl ve doğa manzarası ile karşılaşacağınız kamp alanı ise sizi kendine daha başka şekilde hayran bırakacak bir yapıya sahiptir. Borçka merkezden yapılacak seyahat ise size yıllar boyunca yaşayamayacağınız kadar eşsiz bir doğa manzarası sunacaktır.

Arabadan indiğiniz anda Artvin Borçka Karagöl kamp alanında yapacağınız kısa yürüyüş ile doğanın ve manzaranın eşsiz güzelliği sizi cezbedecektir. Göl üzerinde bulunan renk renk sandallar ve bu sandalların göl ile bütünlüğü sizi kendinizden geçirecek bir yapıya sahiptir. Gölün üzerinde yer alan iskele ise hem fotoğraf için hem de manzara güzelliği açısından oldukça eşsiz bir alanı oluşturmaktadır. Ulaşım açısından sağladığı kolaylık ve ucuz konaklaması alanı çekici hale getirmektedir. Karadeniz kamp yerleri ve alanları için tavsiye isteyenlere duyurulur. Gölün etrafı ve Borçka Karagöl’de bulunduğum süre zarfı içerisinde sis çok yoğundu bu sebeptendir ki alana gitmek için yeteri kadar zaman ayırmanızı tavsiye ederim. Kamp yapacaklar etrafta odun bulabilirler ve kamp ateşi yakmak serbesttir.

En İyi Kamp Yerleri - Artvin Borçka Karagöl

Türkiye Kamp Alanları Diğer Yazılar

Kamp Yerleri İstanbul

Türkiye Kamp Yapılacak Yerler

Türkiye'nin en iyi kamp alanları

4)Cunda Adası Kamp Alanı

Cunda Adası için birkaç alternatif yer almaktadır. Bunlardan birincisi Cunda Adası için uçak ile ulaşımıdır. Uçak ile adaya ulaşmak isteyenler Balıkesir Edremit’e oradan da 2.5 saat sürecek olan kara yolu ile adaya ulaşım sağlayacaktır. Feribot ile Yalova üzerinden adaya ulaşım sağlanmaktadır. Bunun için Yenikapı durağından binerek yaklaşık üç saat sürecek olan feribot yolculuğu ile alana ulaşım sağlanmaktadır.  Fakat bu konuda oldukça dikkat edilmesi gereken konu ise feribot sonrasında uygun saatte ulaşım sağlamak için araba olup olmayacağıdır. Otobüs ile adaya ulaşmak isteyenler için firmalar iki ayrı alternatif sunmaktadır. Bunlardan ilki İzmit üzerinden, ikincisi ise Tekirdağ üzerinden yapılacak olan yolculuktur.  Ayvalık’a kadar devam eden bu yolculuk sonrasında taksi minibüs gibi alternatifler size kalmıştır. Türkiye’nin en iyi kamp yerleri için çok fazla ulaşım alternatifi mevcuttur. Cunda Adası gezilecek yerler yazısından detaylara ulaşabilirsiniz.

Cunda Adası’na ulaşım sonrasında da kamp alanına ulaşmak için yaklaşık 8 km kadar bir mesafe alınması gerekmektedir. Cunda Adası kamp alanı için tek yol 30 lira karşılığında hizmet veren taksi tercihi olmasıdır.  Adada yer alan kamp alanı oldukça düzenli bir görünüme sahiptir. Dileyenler için çim alanlarda bungalov evler ya da farklı alternatif olarak karavanlar da bulunmaktadır ve elbette her kamp alanında olduğu gibi bu alanda da çadırı kendi getirenler de mevcuttur. Doğal yaşamı sevenler için bu alan oldukça güzel bir kaçış alanıdır. Denize yakın kamp yeri olan bu alanda deniz biraz soğuktur. Sıcak yaz aylarında dahi sıcacık bir deniz ile bunalmak yerine serin sularda serinlemek isteyenler için alternatif oldukça iyi bir seviyededir. Alan içinde açık büfe imkanlar ya da ücrete göre farklılık gösterecek olan farklı alternatifler de bulunmaktadır. Cunda Adası kamp günlük giriş ücreti ise 25  TL olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca burada konaklayanlar için ise günü birlik plajlar bulmak da mümkündür. Ayvalık genel anlamda tatilciler için doğa deniz ve tatilin iç içe bulunduğu sokaklar mis gibi çiçek kokan bir yer olduğundan Cunda için de aynı şeyleri söylemek doğru olacaktır.

Cumbalı taş evler yanında manastır ve kiliseler ile Cunda Adası sadece doğa ile tatil yapmak isteyenlerin değil aynı zamanda tarih ve görsellik ile tatil yapmak isteyenlerin de en iyi alternatifi olacaktır. Burada yer alan doğa ve deniz manzarası ile tatil yapmak isteyenler için son derece nezih bir alan sizi beklemektedir.

5)Çanakkale Bozcaada Kamp Alanı

Çanakkale Bozcaada’da ye alan kamp alanı Ada Camping olarak da bilinmektedir. Ada merkezi ve kamp alanı arasındaki mesafe yaklaşık 5 kilometre kadardır. Bu arada kalan mesafeyi yürümek mümkündür. Fakat yol üzerinde bulunan yokuşlar yaya ulaşımını zorlu hale getirmektedir. Ada merkezinden kamp alanına minibüsler de bulunmaktadır. Fiyat bakımından da bu alan oldukça avantajlı alanlar arasındadır. Alanda 0-6 yaş arası misafirler ücretsiz olarak kamp yapmaktadır.  6- 12 yaş arasında yer alan misafirler ise yüzde 50 indirimli olarak kamp alanından yararlanmaktadır. Rezervasyon sonrasında 3 gün içinde kaporanın da yatırılması gerekmektedir. Bozcaada gezilecek yerler yazısından detaylara ulaşabilirsiniz.

Çadırını kendisini getirenler için kamp fiyatı kişi başı 35 TL’dir.  Çadır kiralayanlar için ise bu fiyat 45 TL olmaktadır.  Karavan ile kamp yapmak isteyenler için fiyat 40 TL olurken 3 kişilik bungalov içinde 1 kişi kaldığı zaman fiyat 100 TL olmaktadır. 3 kişilik bungalov içinde 2 kişi kaldığında fiyat kişi başı 60 TL’ye düşmektedir. Aynı şekilde bu bungalovla içinde 3 kişilik kalmak isteyenler için kişi başı 60 TL’dir. Ada denize sadece 200 metre uzaklıkta yer alan kamp yapmak ve denize girmek için harika bir alandır. Alanın bulunduğu mevki Ayazma plajına 300 metre kadar uzaklıkta yer almaktadır. Bu durum da Çanakkale Bozcaada alanını kamp açısından daha da çekici hale getirmektedir. 7.5 dönümlük bir araziye kurulan kamp alanında muhteşem bir doğa ve eşsiz bir deniz sizi beklemektedir. Ayrıca alanda arabası ile gidenler için oldukça büyük bir otopark bulunmaktadır. Çadır dışında kamp alanı ve karavan kamp yerleri fiyatları açısından da son derece uygun bir alandır. Karavan içinde bir tatil geçirmek isteyenler için ise 220v elektrik veren pek çok priz yer almaktadır. 

Çadırlarda konaklamak isteyenler için ise bol güneşli ve açık bir alanda can kurtarıcı özelliği bulunan tenteler yer almaktadır. Çanakkale Bozcaada kamp alanının da bu bakımdan oldukça geniş bir açıklığa sahip olduğu bilindiğinden bu tenteler her zaman iş görmektedir. Ayrıca çadırların bulunduğu alanda yer alan ortak ufak bölümlerde priz yoğunluğu da dikkat çekici ve hayatı kolaylaştırıcı bir ayrıntıdır. Tesis içerisinde bungalov da bulunmaktadır. Bu alanda yer alan sayı ise 9 adettir ve her bungalov 3 kişilik olarak tasarlanmıştır. Sabah kahvaltısı kamp alanında kampingler için yeterli düzeyde yer almaktadır. Bunlar dışında elbette artı ödemelere dahil olan farklı mezeler ya da yiyecekler de bulunmaktadır.

Türkiye'nin En İyi Kamp Alanları - Çanakkale Bozcaada

6)İğneada Longozu Kamp Alanı

İstanbul içinden çıkıldığında kamp alanına varmak yaklaşık 3.5 saatlik bir zaman dilimini kapsamaktadır.  Alanda pek çok kamp alanı bulunmaktadır. Kimi ıssız bir yerde tatil yapmak ister kimi kalabalık içinde burada tercih tamamen size kalmıştır. İğneada Longozu içinde kamp yapmak isteyenler için dere ve göl kenarlarında farklı farklı kamp alanları bulunmaktadır. Ayrıca İğneada Plajı’na oldukça yakın yerde yer alan kamp alanı ile buradan denize girmek de mümkün olmaktadır. Burada duş ve tuvalet de bulunmaktadır. Deniz girilecek mevsime göre farklılık gösterse de genelde dalgalı ve soğuktur. İğneada girişinde yer alan kamp alanı izci kampıdır ve burada sadece izciler kamp yapmaktadır. Buradan girişten hemen sağa doğu ayrılan stabilize yol ise sizi daha başka bir kamp alanına götürecektir. Mezarlığın hemen ilerisinde yer alan bu kamp alanı pek tercih edilmeyen bir alandır fakat yol üzerinde yer alan Mert Gölü’nde kamp yapmak ve Longoz Ormanları dünyada nadir görülen manzaralar ile sizi karşılaştırmaktadır.

Sahilde yer alan 3. Kamp alanı ise hemen İğneada Longozu geçildikten sonra sizi karşılamaktadır. Burada kamp yapmak isteyenler için su ve tuvalet gibi ihtiyaçlar bulunmaktadır. Fakat bu alanın dezavantajı ise alanın oldukça kalabalık olmasıdır. Ayrıca kamp alanı dere kenarında yer aldığı için alanda pek çok sinek de bulunmaktadır. Yanınızda sinekkovar bulundurmanız tavsiye olunur. İğneada Longoz Ormanı’nda kamp yapmak için seçilen alanların avantajları ve dezavantajları iç içe bulunmaktadır. Bazen doğada ateş yakan ve doğayı önemsemeyen insanların varlığı sizi rahatsız edecek seviyeye getirmektedir.  Gece yer alan köpek sesleri alan içinde ilk başlarda size ürkütücü gelecektir. Fakat zaman ile alışılan bu sesler doğallığın bir parçası olarak karşımıza çıkacaktır. Vahşi hayvan yer almayan kamp alanlarında bazen tatlı bazen ürkütücü sürprizler ile karşılaşmak da elbette mümkün olacaktır. İki tane çiftliğe yakın sayılan kamp alanı ana yol bakımından o kadar da yakınlık teşkil etmemektedir. Bu durumda sizi sıkıntıya sokacak ya da ulaşımı zorlaştıracak alternatifler arasında bulunmaktadır. Türkiye kamp alanları listemizde en çok beğendiğim yer burası olmuştu.

İğneada Longozu kamp yapmak adına seçilen ve doğal hayatın tüm yönleriyle yer aldığı eşsiz alanlar arasında bulunmaktadır. Genel olarak serin bir yapısı bulunan kamp alanında yanınızda yedek ve kalın kıyafetler getirmeniz şarttır. Yazın sıcaklığına kanarak alana tedbirsiz gelenler en büyük hatayı yapacaktır. Genel anlamda alan sakin sessiz bir yapıya sahiptir. Doğa ile sessiz ve huzurlu bir tatil için en iyi seçim olacaktır.

Türkiye'nin En İyi Kamp Alanları - İğneada

7)Kabak Koyu Kamp Alanı

Kabak Koyu’nda kamp yapmak için tatilcilerin pek çok gerekçesi yer almaktadır. Kabak Koyu ulaşım için öncelikle Fethiye’ye gelmek gerekmektedir. Bu ulaşım sonrasında alandan kalkan Faralya minibüsleri ile bir diğer yolculuk başlayacaktır. Minibüs Ölüdeniz üzerinden yaklaşık 1 saat yolculuk ile sizi istediğiniz alana ulaştıracaktır.  Buradan sonra ise başka bir yolculuk sizi beklemektedir. 30 ya da 35 dakikalık mesafeden de ulaşım sağlamak sizi beklemektedir. Kabak Koyu kamp alanı dışında çadır kurmak yasaktır. Fakat kamp ile uğraşmak istemeyenler için ise geceliği 100 ile 120 lira arasında değişen bungalov evleri yer almaktadır. Kabak koyu Likya Yolu üzerinde bulunması ve denize yakın bir konumda yer alması ile de dikkat çekmektedir. Burada denize girmek isteyenler için ayrı bir alternatif hemen deniz ile yan yana bulunan havuzların yer almasıdır. Alan her bakımından tatilciler için hazırlanmış olan ve tatilciler bakımından oldukça fazla alternatifi bulunan muhteşem doğaya sahip bir bölümdür. 

Kabak Koyu için dünyanın en güzel doğa manzarasına sahip alanları arasında bulunan yer denilmektedir. Kamp alanları Fethiye ve Muğla illeri için alternatif arayanlara tavsiye ediliyor. Alanda farklı tesisler ve bungalov evler bulunmaktadır. Bu bakımdan alanda yapılacak olan tatili bir şekilde sizin tercihleriniz belirleyecektir. Elbette fiyatlar da tercihlere göre değişiklik gösterecektir. Yemyeşil yüksek tepelerin ardında keşfedilmeyi bekleyen bu koy ulaşımı açısından biraz meşakkat gerektirmektedir. Fakat ulaştıktan sonra her dakika çektiğiniz sıkıntılara değecek bir doğa manzarası ve huzuru sizi beklemektedir. Kendini bugüne kadar koruyabilen ender yerlerden biri olan Kabak Koyu, her gün sabah ve akşam saatlerinde toplu bir şekilde yapılan yoga seansları ile dikkat çekmektedir.  Ayrıca alanı çekici hale getiren bir diğer madde ise ücretsiz olarak denize girilebilecek bir alana sahip olmasıdır. Yani burada hem deniz açısından hem de havuz açısından eşsiz bir doğa manzarası bulunmaktadır. Tatiliniz bu sayede çok daha eğlenceli bir hale gelmektedir. Turkuaz deniz manzarası ile manzarayı ayağınıza getiren koy aynı zamanda yüksekten izleme fırsatı verdiği manzarası ile de göz doldurmaktadır. Muğla gezilecek yerler yazısından Muğla hakkında detaylara ulaşabilirsiniz.

Kendine has bir öyküsü de bulunan Kabak Koyu her bakımdan eşsiz bir tatil alanı haline gelmektedir. Ayrıca alanda yer alan ateş böcekleri ve onların fazla sayısı her taraftan fark edilerek her alanda bulmanızı sağlamaktadır. Saatlerce süren yolculuğu alan oldukça çekici bir hale getirmektedir. Bu alanda yer alan farklı ve alternatifi bol olan Kabak Koyu sürekli tercih edilmektedir.

Türkiye'nin En İyi Kamp Alanları - Fethiye

8)Kelebekler Vadisi Kamp Alanı

Kelebekler Vadisi üzerinde eşsiz bir kamp yapmak isteyenler için öncelikle Fethiye Ölüdeniz ulaşımı yapmalıdır. Buraya ulaştıktan sonra bu alandan kalkan tekneler yardımıyla Kelebekler Vadisi’ne direkt ulaşım sağlamanız gerçekleşmektedir. Bu tekne sizi 20 TL karşılığında gideceğiniz alana ulaştıracaktır. Yaklaşık 25 ya da 30 dakika kadar süren bir yolculuğun ardından Kelebekler Vadisi kamp alanına ulaşım sağlanacaktır. Ayrıca bu tekne sizin için dönüş avantajı da sağlamaktadır. Gidiş için de bilet alan herkes için dönüş ücretsiz sağlanmaktadır. Kara yolu ile ulaşım ise Ölüdeniz sonrasında zorlu bir şekilde gerçekleşmektedir.  Bu alan için yaklaşık 1 saatlik iniş mesafesini zorlu bir şekilde bitirmek gerekmektedir.Bu şekilde ulaşım kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Kamp alanına tekne ile ulaşanlar için 90 TL karşılığında kamp alanı için kayıt yaptırmak gerekmektedir. İndikten hemen sonra ücreti ödemek istemeyenler için ise saat 17.00’ye kadar zaman bulunmaktadır.

Faralya üzerinden giden yolu tercih ettiğinizde ise farklı bir kamp alanına ulaşım sağlamanız gerçekleşmektedir. Bu alan için ise 55 TL civarında bir miktar ödemeniz sağlanmaktadır. Ücrete sabah ve akşam yemeği dahildir. Mekanda sadece kahvaltı yapmak isteyenler için ise ücret sadece 15 TL gibi düşük meblağlara gelmektedir. Kelebekler Vadisi deniz,kum ve güneşin tadını çıkarmak adına da oldukça eşsiz bir alandır. Vadi içinde ilerlemek ya da daha yükseklere çıkarak manzara izlemek yanında bu kamp alanında denize girmek de oldukça kolay bir iştir. Doğa ile baş başa huzurlu bir tatil geçirmek isteyenler için hem de böyle bir tatilde denizden mahrum kalmak istemeyenler için bu Kelebekler Vadisi kamp alanı oldukça eşsiz bir yerdir. Doğa manzarasında bulunan birbirinden keyifli haller sabah öğle ve akşam farklı etkinliklere ve alternatiflere gebe olarak bulunmaktadır. Alanda kaya tırmanışı yapmak da hayli adrenalin içeren ve eğlenceli sporlar arasında yer almaktadır. Konusunda uzman eğitmenler tarafından yapılması tavsiye edilir. Kelebekler Vadisi için bakıldığında genel hesaplama ile 4 kişilik bir tatil yaklaşık 200 ya da 250 TL’ye ulaşmaktadır.  Kahvaltı ve akşam yemeği gibi alternatiflerin ücretsiz olması alanı daha da çekici bir hale getirmektedir.

Sabah kahvaltısı Kelebekler Vadisi içinde tatil geçirmek isteyenler için sabah saat 08.00 saatinde başlamaktadır. Sabah kahvaltısı 10.00’a kadar devam etmektedir. Akşam yemeği ise saat 20.00’de başlamaktadır ve 22.00’ye kadar devam etmektedir. Ayrıca bu alanda yenecek akşam yemeği için ise oldukça olumlu yorumlar özellikle kamp alanı için olumlu yorumlar yapılmaktadır.

9)Livera Camping Maçka Trabzon

Trabzon Maçka sıra dağlarında yer alan kamp alanında konaklama açısından pek çok farklı çadır alternatifi bulunmaktadır. Livera Camping Maçka Trabzon için kamp yapmak isteyenlere otantik oba çadırları bir seçenek oluşturmaktadır. 24 tane oba çadırı bulunan bu alanda 50 kişilik yatak bulunmaktadır. Tek kişilik ve çift kişilik bazaların yer aldığı bu seçenekte ayrıca baza da bulunmaktadır. Tüm çadırlar içinde halı,komidin priz ve dolaplar bulunmaktadır. Bu çadırlar konfor açısından oldukça üst düzeyde dizayn edilmiştir. Çadırların içi ve dışı geleneksel bir biçimde kamış ile yapılmıştır. Burada 24 saat boyunca sıcak su bulunmaktadır. Livera Camping Maçka Trabzon fiyat olarak burada yapılacak olan tek kişilik konaklama 50 TL’dir. Oda artı kahvaltı şeklinde bir konaklama tercihinde fiyat 100 TL’ye kadar çıkmaktadır. Çift kişilik konaklama için fiyat 100 TL iken oda artı kahvaltı için bu fiyat 150 TL’ye çıkmaktadır. Serpme kahvaltı yöresel olarak hazırlanmaktadır ve burada konaklamak isteyenler için 0-7 yaş arası çocuklar ücretsiz olarak bulunmaktadır.

Çadır kamp alanı ise Livera Camping Maçka Trabzon içinde yeşil alan üzerinde karavan ile de sağlanmaktadır. Dileğinize göre ormanlık alan içinde çadırını kurarak kamp yapmak isteyenlerin yanı sıra burada yer alan tesis imkanlarından da faydalanmanız sağlanmaktadır. Güvenli bir ortamda karavan ya da çadır içinde doğa ile baş başa kalma imkanını burada elde edebilirsiniz. Karavan ile konaklama için 50 ve 70 TL’lik fiyat çizelgeleri bulunmaktadır. Çadır ile konaklamada ise kişi başı ücret 20- 25 TL arasında değişmektedir. Su, tuvalet, sıcak su, duş ve turist rehberlik hizmeti de bu fiyatlara dahil olarak verilmektedir. Kampçılıkta olmazsa olmazlar arasında bulunan ateş sadece belirlenen bölgelerde yakılmaktadır. Kapalı alanlarda bulunan kıl çadırlar içinde yenecek yemekler sizin için en güzel ve doğal seçeneği oluşturacaktır.

Yarı açık ve açık alanlar ile çevreci gruplar için de özel hizmetler bu alan içinde bulunmaktadır. Kahvaltı serpme olarak verildiğinden bölgede köy peyniri, köy tereyağı gibi pek çok yöresel lezzete yer verilmektedir. Öğlen ve akşam yemeği menüleri ise mevsimine göre değişiklik göstermektedir. Maçka civarına yaklaşık 30 km olan bölge taş döşemeli yollar ile ulaşıma açık bulunmaktadır. Ayrıca bölgede sadece doğa değil aynı zamanda çeşme ya da kilise gibi tarihi mekanlar da yer almaktadır. Livera Camping Maçka Trabzon, konaklama içinde yapılacak olan pek çok faaliyet bulunmaktadır. Livera Camping Maçka Trabzon rehberime buyrun efenim.

Türkiye'nin en iyi kamp alanları

10)Muğla Akyaka Kamp Alanı

Muğla Akyaka kamp alanı , Muğla merkeze oldukça yakın ve muhteşem doğası ile kampçılar için cazibe merkezi olan bir alandır. Kagir ev, 2 kişilik olarak kiralandığında ise 180 TL ücret ortaya çıkmaktadır. 3 kişilik kira için ise bu yerlere 240 TL verilmektedir. 4 kişilik 275 TL,  5 kişilik ücret ise bu alanlarda 300 TL olacaktır.  Ücretler içinde tesis ya da farklı aktiviteleri barındırmaktadır. Karavan için ise alanda günlük 45 TL bir ücret belirlenmektedir. Sezonluk olarak 5.500 TL olarak Muğla Akyaka tüm sezon boyunca sizi ağırlamaktadır. Çadır için ise normal şekilde 40 TL ücret bulunmaktadır. Sezonluk olarak çadır için 4.500 TL olarak belirlenmiştir.  Sezon sırasında bu fiyatlar belirlenirken  sezon dışında fiyatlar değişiklik göstermektedir. Bungalov taş evler günlük 300 TL ile sezon dışında kiralanmaktadır. 2 kişilik fiyat evler için sezon dışında 130 TL olurken sayı 3’e yükseldiğinde ise 175 TL olmaktadır. 4 kişilik oda için yapılacak olan fiyatlandırma ile 200 TL olarak verilmektedir.

Muğla Akyaka Kamp alanı çadır sezon dışında 40 TL fiyat verilmektedir. 4.500 TL ise çadırın sezon dışında verildiği fiyatlardır. Karavan için ise 40 TL ücret verilmektedir. Çadır haricinde elektrik dışında yüzde 50 gazi indirimi ise alanın en güzel yanlarından biridir. Tüm fiyata ek olarak 9 TL ek ücret elektrik fiyatı verilmektedir. Konaklama fiyatı an fazla 3 kişiye kadar geçerlidir. Ücretler kendi çadırları için gelenler için ise sadece yer ücretini kapsamaktadır. Mesire alanı olarak da bilinen Muğla Akyaka orman kampı açısından birden fazla seçenek ile alternatif sunan bir alandır.

Çam ağaçlarının altında gayet ferah bir ortamda kamp yapmak isteyenler için bu alan son derece özel bir şekilde yer almaktadır. Denize bu alanın uzaklığı yaklaşık 20 metre kadar uzaklıkta yer almaktadır. Elektrik,wc ve duş gibi imkanların da bulunduğu alanda kamp yapmak tam bir keyif haline gelmektedir. Muğla Akyaka, kıyı şeridinde yer alan ve ortamı oldukça temiz bir alandan oluşmaktadır.  Orman içinde temiz havası dışında sahile olan yakınlığı ile de alan pek çok kişi için cazibe merkezi haline gelmektedir ve tatil için tercih edilmektedir. Karavan kamp yerleri için ideal bir yerdir.

Türkiye'nin En İyi Kamp Alanları - Muğla

11)Kapadokya Göreme Panorama Camping

İl merkezine yaklaşık 12 km kadar mesafede olan alana ulaşım havaalanından 35 km kadar uzaklıktadır. Herkese hitap eden kamp alanı ile çok sayıda turist ağırlayan bu alanda yapılacak pek çok etkinlik de yer almaktadır. Çok sayıda turist ağırlayan Kapadokya kamp alanı içinde özenli konaklama alanları dikkat çekmektedir. Panaroma Camping Kapadokya kamp alanında standardın oldukça üzerinde hizmet verilmektedir. Alan içinde yüzme havuzunun bile olması alanı daha da çekici hale getirmektedir.  Kamp alanı içinde verilen hizmetler arasında banyo ve tuvalet yanında elektrik ve internet gibi günümüzün en gerekli ihtiyaçları da bulunmaktadır. Restoran da bulunan alan içinde yeme içme konusu oldukça rahat bir şekilde halledilmektedir. Restoran yanında kafe hizmetleri de alan içinde bulunan seçenek sayısını çoğaltmaktadır. Göreme gezilecek yerler arayışında olanlar linkten detaylara ulaşabilirler.

Kapadokya Görme Açık Hava Müzesi 1950 yılında müze haline getirilerek ziyarete açık hale getirmiştir. Ayrıca bu alan Unesco tarafından korunma altına alınmıştır. Manastırlar ve kiliseler gezmek için ideal bir ortamdır. Bölge sadece doğal alanları bakımından değil her alan bakımından ideal ziyaret bölgesidir. Panaroma Camping Kapadokya yakınlarında Göreme’de gezilecek yerler ve Aşıklar Tepesi bu alanda bulunmaktadır. Milli park alanında ayrıca yürüyüş için alan da bulunmaktadır. Kapadokya’da çadır kampı yaparken gezme ve görme açısından Avanos da bölgede görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Ayrıca bölgenin ünlü üzüm şarapları tadılması gereken en özel tatlar arasında bulunmaktadır. Bu arada Kapadokya ile bütünlenmiş balonları denemek ise bölgede yapılması gereken en güzel etkinlikler arasında bulunmaktadır. 

Muhteşem manzarası ile gece ve gündüz ayrı ayrı güzelliği ile karşımıza çıkan Kapadokya Panorama Camping’te her pencere ayrı bir diyara açılmaktadır.  Manzara karşısında yudumlanacak kahve ile doğa tatili sizin için unutulmaz bir kamp keyfi yaşatacaktır.  Alanda yer alan tesiste yöresel yemeklerden farklı yemek çeşitlerine kadar her türlü seçenek yer almaktadır. Sadece bu manzarayı izleyerek yemek yemek dahi insana farklı bir heyecan ve haz katmaktadır. Alanın her bakımdan üst seviyede hazırlanmış olması ise sizi oldukça rahat ettirecektir. Ayrıca Kapadokya’daki bu kamp alanında kapalı restoran hizmeti (Göreme manzarası) de verilmektedir. Kapadokya kamp yerleri arayanlar Kapadokya Kamp rehberimi okuyabilirler.

Türkiye'nin En İyi Kamp Alanları - Kapadokya Göreme Panorama Camping

12)Rize Pokut Yaylası

Rize Pokut Yaylası’na nasıl gidilir? Pokut yaylasına ulaşım için öncelikle Rize Çamlıhemşin ilçesine ulaşmak gerekmektedir. Buraya ulaştıktan sonra ise Şenyuva içine ulaşmak Pokut Yaylası kamp alanına ulaşmanın yoludur.  Burada Pokut Yaylası için yol ayrımı görmeniz ile yaylanın yolculuğuna başlamanız sağlanacaktır.  Bu yol ayrımından sonra takip edeceğiniz yol direkt sizi yaylaya ulaştıracaktır.  Yaylaya çıkan yol oldukça zorlu yoldur.  Ayrıca bu yolda yer alan toprak yapı altı yüksek bir araç ile yolculuk yapmanızı şart hale getirilmektedir.  Hatta havanın yağmurlu olduğu zamanlarda buraya yapılacak yolculuğu altı yüksek olmayan araçla daha zorlu hale getirecektir. Ayrıca Pokut Yaylası’na ulaşım için son derece güvenli bir şekilde otostop çekilmesi de sağlanmaktadır.  Aracınız olmadan da bu yol ile rahat bir şekilde Pokut  kamp alanına ulaşımınız sağlanmaktadır. Standart şekilde Pokut Yaylası’nda kamp yapmak yasaktır. Ayrıca yayla halkı da kamp yapanlar pek sıcak göz ile bakmamaktadır.  Fakat yaylayı yukarıdan gören bir tepede kamp yapmak hem rahatlığınız açısından hem de manzara açısından size güzel bir kamp keyfi sunacaktır.

Yukarıda yer alan bu alana turla gitmeniz Pokut Yaylası kamp alanına ulaşmanızı kolaylaştıracaktır.  Yemek ve duş ya da tuvalet ihtiyaçlarınızı ise bu alanda yer alan pansiyonlardan yardım alarak sağlanmaktadır. Alanın en avantajlı taraflarından biri yanınızda su taşımanıza gerek olmamasıdır.  Çünkü Karadeniz temiz su bulma acısından en rahat edilen bölgeler arasında yer almaktadır. Pokut Yaylası ziyaretinde en dikkat edilmesi gereken husus yazın bile bu yaylayı ziyaret ettiğinizde üşütecek bir havanın olmasıdır.  Yayla yazın dahi üşütecek bir havaya sahip olduğundan özellikle geceleri oldukça soğuk bir yapıda bulunduğundan soğuk konusuna karşı tedbirli gitmeniz şarttır.  Pokut yaylasında tek alternatif konaklama seçeneği elbette kamp değildir.  Pokut Yaylası’nda pansiyon konaklaması da bir alternatif olarak bu yaylada karşımıza çıkacaktır ve sizi oldukça rahat ettirecektir. Yemekler konusunda bölgeye özgü tatlar tatmak amacıyla bu alternatif size çok güzel seçenekler sunacaktır.  Ormanı ve dağları gören manzarası ile bu pansiyonlar güzel bir manzara eşliğinde en güzel hizmeti sunmaktadır. Rize Pokut Yaylası nasıl gidilir ve Pokut Yaylası Kamp rehberimden detayları görebilirsiniz.

Pokut Yaylası ziyaretinde yapılacak aktiviteler arasında muhteşem manzaraya karşı muhlama yemek yer almaktadır.  Bu bölgeye yaklaşık 3 ya da 4 km uzaklıkta yer alan Sal Yaylası’na yürüyüş yapmak da alternatif olacaktır. Pansiyon bahçesinde yer alan salıncakta keyif de yine alternatifler arasında bulunmaktadır. Yanınıza alacaklar konusunda ise bu alanda kamp yapmak isteyenler daha tedbirli olmalıdır. 

photo_library

13)Salda Gölü Kamp Alanı

Özel araç ile Salda Gölü’ne ulaşmak isteyenler Burdur’dan yola çıktığında Kıraatlı yolu üzerinden 76 km olarak yol kat etmektedir. Yaklaşık olarak bu yolda yapılacak olan 1 saat 10 dakikalık mesafe sonrasında alana ulaşmanız sağlanmaktadır. Fakat Salda  Gölü için alana minibüs ile seyahat etmek isteyenler 10 TL karşılığında Yeşilova’ya ulaşmaktadır.  Ayrıca şoföre rica edilmesi halinde Salda Gölü kamp alanına kadar sizi bırakması da sağlanmaktadır. Göl kenarında kamp yapılacak alan ise oldukça dikkatli şekilde seçilmelidir. Salda gölü civarında kamp için 3 farklı alan bulunmaktadır. Bu alandan biri belediyenin halk plajıdır. Bunun yanı sıra diğer kamp plajında ve diğer bölgelerde de göle yakın olmasa da rahatlıkla kamp yapılmaktadır. Fakat sakinliği sevenler için adacıklar olarak adlandırılan gölün karşısında yer alan ve Maldivler olarak adlandırılan kısımda kamp yapmak oldukça rahat bir şekilde sağlanmaktadır. Burada hemen hemen pek çok bölgede küçük su yılanları ile karşılaşmak olası ihtimaller arasında bulunmaktadır. Yılanlar suya da girmektedir. Karavan kamp yerleri ve fiyatları açısından Salda Gölü oldukça uygun fiyatlıdır.

Su yılanları ile bölgede karşılaşan herkes ilk etapta paniklese de bu alanda yer alan su yılanları zehirsizdir. Ayrıca çam ağaçlarının gölgesinde serin bir alan arayan kişiler için Salda Gölü, ideal kamp yerleri arasında bulunmakla birlikte alanda Salda Gölü’nde kamp yapmak isteyenlerin rüzgara karşı tedbirli olması da gerekmektedir. Salda Gölü özellikleri ise dünyada eşine az rastlanan özellikler arasındadır. 1989 yılında alan doğal sit alanı olarak ilan edilmiştir ve bu alan çevresine yapı yapmak yasak hale getirilmiştir. Mars özelliklerini taşıyan dünyada yer alan iki bölgeden biri olarak bu alan karşımıza çıkmaktadır. Bu özellik de bizim için son derece çekici bir alanı meydana getirmektedir. Özellikle suyu mineral bakımından zengin olduğundan cilde ve sağlığa faydaları ise saymakla bitmemektedir. Sivilce ya da akne gibi cilt hastalıkları için göl suyu tedavi yöntemi olarak dahi kullanılmaktadır. Bunun yanında sağlık açısından göl suyunun farklı özellikleri de bulunmaktadır.

184 metre derinliğinde bulunan Salda Gölü, ülkemizin 3. Derin gölüdür. Burdur göller yöresinde yer alan Salda Gölü, kamp açısından da son derece doğal bir yapıya sahiptir. Orman ve doğal alan ile sağlık ve tatil için eşsiz bir alan oluşmaktadır. Kışın alanda kar görmek elbette mümkündür. Burdur Salda Gölü nerede rehberinde detayları yazdım ayrıca Salda Gölü Konaklama rehberimi de okumanızı tavsiye ederim. 

En başta da belirttiğim gibi Türkiye’nin en iyi kamp alanları eğer ücretli ise bize sundukları hizmetler de çok önemli oluyor. Sinop Martı Camping sunmuş olduğu hizmetleri düşünecek olursak en iyi kamp yerleri listesinde olmayı hak ediyor. Kapadokya kamp alanı olan Göreme Panorama Camping hem merkezi konumda olması hem de Kapadokya balonlarını izleme fırsatı vermiş olmasının yanı sıra Kapadokya’da gün doğumu için eşsiz bir konumda. Rize Pokut Yaylası ise göklerin tepesinde olma heyecanını bizlere sunuyor. Sizler de Türkiye’nin en iyi kamp yerleri hakkında yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

photo_library

"Türkiye'nin En İyi Kamp Alanları" Hakkındaki Genel Yorumlar (5)

Zbfd 18 Aralık 2018 Salı
DVD’si sdfc
Berceste 6 Mayıs 2017 Cumartesi
Hızır kamp Edremit'in Zeytinli köyünde. Sadece şahsi araçla ulaşım var onun haricinde tabana kuvvet yaklaşık 10-12 km arası köyden yürüme mesafesi var. ama o yürüme yolunda bile doğa üstü yerlerle karşılaşmak mümkün.Fiyata gelince çadırlı konaklama 90-100 TL civarında. Aynı zamanda bungalov evler de mevcut onun fiyatı ise 100-125 TL arasında. Ancak Hızır kampa gitmeden önce kesinlikle rezervasyon yapılmalı. Ayrıca kredi kartı kullanılmıyor sadece nakit alıyorlar. Ege'ye gelip de görmeden dönülmemesi gereken muhteşem bir yer. Şiddetle tavsiye ederim.
Berceste 6 Mayıs 2017 Cumartesi
Hızır kamp Edremit'in Zeytinli köyünde. Sadece şahsi araçla ulaşım var onun haricinde tabana kuvvet yaklaşık 10-12 km arası köyden yürüme mesafesi var. ama o yürüme yolunda bile doğa üstü yerlerle karşılaşmak mümkün.Fiyata gelince çadırlı konaklama 90-100 TL civarında. Aynı zamanda bungalov evler de mevcut onun fiyatı ise 100-125 TL arasında. Ancak Hızır kampa gitmeden önce kesinlikle rezervasyon yapılmalı. Ayrıca kredi kartı kullanılmıyor sadece nakit alıyorlar. Ege'ye gelip de görmeden dönülmemesi gereken muhteşem bir yer. Şiddetle tavsiye ederim.
sedat.ayoglu 6 Mayıs 2017 Cumartesi
Hızır kamp yorumların nelerdir? ben de bu yaz Kazdağları kamp yerleri araştırırken hızır kamp alanını görmüştüm. Hızır kampa ulaşım nasıl sağlanır? ve Hızır Kamp fiyatlarını biliyor musun? yardımcı olursan sevinirim
Berceste 6 Mayıs 2017 Cumartesi
Türkiyedeki en iyi kamp alanlarına -Hızır Kamp-Akeleos Kamp-Koral Kampeklenmeli.

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z