Yaz

Ukrayna Aşk Tüneli

calendar_today Tem 08, 2017 label

Ukrayna Aşk Tüneli

Ukrayna’nın Lviv şehrindeyken hostelde tanıştığım 2 Güney Kore’li kız arkadaş ile Lviv gezilecek yerleri bitirip başka neler yapabiliriz diye konuşuyorduk. Ukrayna Aşk Tüneli hakkında bilgilere ulaşıp hemen Aşk Tüneli Ukrayna nasıl gidilir? Diye bakınmaya başladım. Klevan – Ukrayna’ya giderek Aşk Tüneli – Ukrayna Klevan’a ulaşımın çok kolay olduğu fakat dönüşün zor olduğunu öğrenince küçük çaplı bir aksiyonun bizi beklediğini hissetmiştim ki zaten benim aradığım da tam olarak buydu. Bize lazım olan ilk bilgi Lviv’den Aşk Tüneli’ne nasıl gidilir? bilgisi Türkçe kaynaklarda sınırlı olunca İngilizce kaynaklardan güzelce araştırıp edindiğim bilgileri aktarıyorum. Klevan Ukrayna, bulunduğumuz noktaya yani Lviv şehir merkezine yaklaşık 3/3,5 saat uzaklıktaydı. Fakat Klevan nerede? diye araştırmak gerekiyordu. Çünkü Lviv’den Rivne’ye gidip daha sonra Rivne’den Kleven Ukrayna yollarını tutmamız gerekiyordu. Aşk Tüneli’ne ulaşım biraz kolay biraz karışık, bu yüzden başlıklar halinde yazıyorum. Ukrayna Aşk Tüneli nerede? yazımı sonuna kadar okursanız çok güzel bir yolculuğa kapıları açmış olacaksınız.

Ukrayna Aşk Tüneli’ne gitmek için Lviv’de aşırı yağmur sonrası Mc’donalds’da oturup internetten biletlerimizi aldık. Ukrayna tren biletlerini http://booking.uz.gov.ua/en/ ulaşabilirsiniz. Lviv’den Rivne’ye en erken bulabildiğimiz bilet sabah saat 09:50 olunca başka bir soru bizi bekliyordu. Rivne’den Aşk Tüneli’ne nasıl gidilir? İngilizce bilen sayısı çok az olan Ukrayna’da hiç turistik olmayan bölgeye gidip adres tarifleri isteyecektik. Klevan Ukrayna maceraları başlıyordu…

Ukrayna Aşk Tüneli Hikayesi

Güzel haber şu ki; Sevgilinizle romantizm anılarını dibine kadar yaşamak için en uygun adres Ukrayna Aşk Tüneli. Üzerine bir de yerel şarkılarıyla eşlik eden insanlara denk gelirseniz değmeyin keyfinize…

Ukrayna Aşk Tüneli yani ‘’Tunnel of Love Ukraine’’ günde 2 ya da 3 kez sadece orman işletmesi işçileri için kullanılıyor.  Burası adeta sadece televizyonlarda görebileceğimiz masalsı bir güzellikte olup sevgilinizle ve eşinizle gidilebilecek olan bir yer. Ben sap gittim ama benim gibi sap gidenlere de tavsiye ederim. Ukrayna’yı tanıtmak için bir çok dergilerde de Ukrayna’daki Aşk Tüneli’nin fotoğrafları kullanılıyor. İnsanların inanışına göre çiftler burada birbirlerini öperlerse o aşk sonsuz oluyormuş. (Bu konuya da dikkat etmenizi öneririm) Gitmeden önce insanlar buraya çiçek getirerek çiçekleri toprağa gömüyorlarmış bu sayede dilekleri kabul oluyormuş. Dünyanın bir çok yerinden burayı ziyarete gelen insanlar romantik bir gün geçirmesine oraya gidince hak vermemek mümkün değil. Sadece sevgili ile dilenen dilekler değil burada dilek dileyen herkesin dilekleri kabul oluyormuş. Hatta ağaçlara bağlanan dilekler de bunların ispatı niteliğinde diyebilirim. Ukrayna Aşk Tüneli’nin hikayesini ben de çok merak etmiştim. Ukrayna Tren Yolu neden kapalı? Diye sorduğumda ise aslında burası kereste fabrikasına sadece yük ve işçi taşımak amaçlı kullanılıyormuş. Gideceğiniz en güzel mevsim ise şüphesiz ilkbahar ve yaz aylarıdır. Tünel toplamda 6 kilometre diyen de var 3 kilometre diyen de var. Ben hemen sağ tarafa gidip en güzel yerini görmüştüm. Orada görevli birisi müzik ister misiniz? Diye sorunca anladım ki buraya sevgiliyle gelenler hem video hem de fotoğraf çekimi yaparak hayatlarında unutulmaz bir gün yaşıyorlar. Hatta düğün fotoğrafı çektirmek isteyen bir çifte de denk gelmiştim.

Ukrayna Aşk Tüneli Klevan Ukrayna

Ukrayna Aşk Tüneli'ne Giriş Ücretli Mi?

Hayır, Ukrayna’daki Aşk Tüneli’ne giriş tamamen ücretsizdir. İsteyen herkes elini kolunu sallayarak ‘’Ukrayna Tren Yolu -Ukrayna Aşk Yolu’’’ nda istediği kadar vakit geçirebilir.

Ukrayna Aşk Tüneli Nerede ?

Ukrayna Aşk Tüneli , Klevan şehrinden 7 kilometre daha ileridedir. Sizin gideceğinizi istikamete göre 7 kilometre geride kalmış oluyor. (Rivne’den Klevan’a giderken) Bölge olarak ise Rovno Bölgesi’ndedir. Klevan (Kleven Ukrayna) ile Orjev köyleri arasında kalan Ukrayna Aşk Tüneli’ne gitmek için Ukrayna’nın Rivne şehrine gitmeniz gerekmektedir.

Ukrayna haritası Ukrayna aşk tüneli

Klevan'dan Lviv'e Dönüş

Ukrayna Aşk Tüneli’nden caddeye kadar yürüyüp Klevan şehir merkezine doğru yürümeye karar verdik. Bu kararı da neden verdiğimize şimdi bile anlam veremiyorum.  Bayağı bir yol yürüdükten sonra otostop çekmeye karar verdik. Otostop ile 500 – 700 metre ancak ilerleyince otobüs beklemeye karar verdik. Klevan’dan Rivne’ye gitmek için yaklaşık yarım saat otobüs bekledikten sonra en son Kiev’e giden bir minibüsü durdurup Rivne otobüs terminali’ne kadar gelebilir miyiz? Diye sorup cevabı da olumlu olunca 20 Grivna karşılığında Rivne otobüs terminaline geldik. Klevan’dan direkt olarak Rivne otobüs terminaline giden otobüsler bulursanız çok şanslısınız yoksa Rivne şehir merkezine ya da tren istasyonuna kadar giden otobüsler bile bulursanız sakın kaçırmayın. Çünkü otobüs seferleri çok sık olmuyor. Ukrayna Aşk Tüneli’nden Rivne’ye dönüş için ‘’Rivne tren istasyonu’’ (Vokzal) diye sorarsanız sizi Klevan’daki tren istasyonuna gönderebilirler. Bu konuya dikkat ediniz.

Ukrayna AşkTüneli Klevan Ukrayna Ukrayna Aşk Tüneli'ne nasıl gidilir?

Ukrayna Ulaşım Rehberleri

Lviv Nerede

Kiev Nerede

Kharkiv Nerede

Odessa Nerede

Ukrayna Nerede

Aşk Tüneli Ukrayna Nasıl Gidilir ?

Ukrayna Klevan Aşk Tüneli’ne gitmek için öncelikle Lviv Ukrayna’ya gitmeniz gerekiyor. Aşk Tüneli’ne tren ile gitmek için ADRES inden biletinizi alıp muhakkak tren bileti çıktınızı yanınızda götürün aksi durumda trene binemezsiniz. Eğer çıktısını alamıyorsanız benim gibi Lviv tren istasyonundaki gişelere mailinize gelen dökümanı gösterip çıktı isteyebilirsiniz. Biz az kalsın treni kaçırıyorduk. Tren saatlerini lütfen son kez yine kontrol ediniz, bu programınız açısından daha sağlıklı olacaktır. Gidebildiğiniz en erken saatte gitmeye özen gösterin. Rivne tren istasyonu ile otobüs terminali arasındaki mesafe yaklaşık 4 kilometredir.

Kiev’den de Ukrayna Aşk Tüneli’ne giden trenler mevcuttur.

Diğer konu ise muhakkak bu sayfadaki Ukrayna Aşk Tüneli görsellerinin ekran görüntüsünü alıp insanlara ve minibüs şoförüne gösterin. Kimse İngilizce bilmiyor neredeyse tarif almak çok zor.

Lviv’den Rivne’ye yaklaşık 2,5 saat süren yolculuk sonunda Rivne tren istasyonuna ulaştım. Rivne tren istasyonundan çıktıktan sonra hemen sağ tarafta otobüs duraklarını göreceksiniz. 64 numaralı otobüs ile Rivne otobüs terminaline gidip öncelikle Rivne’den Lviv’e ya da geri döneceğiniz şehre otobüs biletinizi alınız.

Rivne otobüs terminalinden Klevan Ukrayna’ya gidiş 18 Grivna tutuyor. Tabi bu fiyatta oynama olabilir. Bu şekilde yaparsanız hem dönüş biletinizin saatlerini sormuş hem de Rivne’den Kleven’e ulaşımı çok daha kolay şekilde yapmış olursunuz. Diğer alternatif ise Rivne tren istasyonunun hemen önündeki otobüslerle direkt olarak Ukrayna Aşk Tüneli’ne otobüsle gitmek olacaktır. ‘’Aşk Tüneli Ukrayna’’ , ‘’Klevan Ukrayna’’ , ‘’Love of Tunnel’’  bunlardan her hangi birini Google çeviri kullanarak sorarsanız işleriniz daha kolay olacaktır.

Otobüs ya da minibüs sizi Klevan şehir merkezine gelmeden indirmesi gerekiyor. Rivne merkezden yaklaşık 20 dakika sonra sağ taraftaki tabelalarda Ukrayna Aşk Tüneli yazısını görmeye çalışın ve benim gibi çok daha ileriye gitmeyin.

Ukrayna AşkTüneli Klevan Ukrayna Ukrayna Aşk Tüneli'ne nasıl gidilir?

Ukrayna Hakkında Yazdığım Diğer Yazılar

Ukrayna'ya Gideceklere Tavsiyeler

Kiev Gezilecek Yerler

Lviv Gezilecek Yerler

Pirogovo Açık Hava Müzesi

Ukrayna'dan Belarus'a Geçiş

Kharkiv Gezilecek Yerler

Ukrayna Turu İçin Altın Tavsiyeler

Ukrayna’da Gezilecek Yerler

Ukrayna Şehirleri

Ukrayna Gece Hayatı

Odessa Gezilecek Yerler

Çılgın Gezgin Sosyal Medya Hesaplarım

İnstagram: @cilgingezgin_

Facebook: Çılgın Gezgin

Bakalım benim başıma neler gelmiş? Bu hikaye size küçük bir ders olabilir.

Öğlen saat 12:30 civarı Rivne’ye geldiğimizde hemen Rivne tren istasyonuna girip Rivne – Lviv tren saatlerini öğrenmeye çalıştık. Ben internetten araştırdığım kadarıyla geri dönüş için tren yok. Yanımdaki kız arkadaşlara ‘’Boşuna burada zaman kaybı yaşıyoruz,hemen Rivne otobüs terminaline gitmeliyiz’’ desem de yarım saatlik zaman kaybı yaşayarak boşuna sırada bekledik. Daha sonra Rivne tren istasyonundaki görevli tren olmadığını söyleyince hemen 64 numaralı otobüs ile Rivne otobüs terminaline gidip Lviv için otobüs saatlerini sorduk. Görevli kadın illa saat 16:00’da otobüs var diyor başka bir şey demiyor. Halbuki otobüs kalkış saatlerine baktığımızda saat 19:00’da Rivne’den Lviv’e otobüs var görünüyor. Yarım saat boyunca kadına illa saat 19:00’da gitmek istediğimizi söyledik ama kadın ya bizi gerçekten anlamıyor ya da gerçekten anlamak istemiyor. Zaten saat 14:00 olmuş biz hangi ara Ukrayna Aşk Tüneli’ne gideceğiz hangi ara geri geleceğiz. Yine küçük çaplı aksiyon yaşarken en sonunda çevredeki insanlardan yardım istemeye başladık. En sonunda Ukrayna’lı bir kız yardıma cevap verdi. Kız İngilizceyi yetersiz biliyor ama arkadaşını telefonla arayarak İngilizce konuşup bir şekilde biletimizi saat 19:00’a aldık. Aslında biletimizi almadık oradaki görevli bir adamı çağırdı, adam da bizi saat 18:00’de burada olun dedi. ‘’Parasını verelim biletlerimizi alalım kafa rahat olsun’’ diye düşünsekte adam ne parayı alıyor ne de bilet veriyor.

Sonuç olarak Rivne’den Lviv’e otobüs biletimiz var diye düşünüp Rivne otobüs terminalinin dışına çıkıp Ukrayna Aşk Tüneli’ne nasıl gidilir? Diye etrafa sormaya başladık. Aman Allah’ım bir kimse İngilizce bilmiyor. En sonunda ‘’yolda görsen deli dersin’’ kılıklı bir adam (Bu sözü yanlış anlamayın, ön yargılarımızın kötü bir tecrübesini yaşadım) bize yardım etti. Adamda sıfır İngilizce ama beni takip edin diyerek hızlı hızlı Rivne otobüs terminaline geri getirdi bizi. Haydaa adam bir oraya bir buraya götürüyor derken en sonunda bizi otobüse bindirdi. İnsanları kılık kıyafetiyle yargılamak ne kadar acı bir durum değil mi? Normalde adam bize yardım etti acaba bizden para mı isteyecek? Diye düşünürüz değil mi? Kim bilebilirdi ki Ukrayna Aşk Tüneli’ne nasıl gidilir? Sorusunun cevabını hiç İngilizce bilmeyen birisi cevaplayacak…

Macera daha devam ediyor. Efsane manzaralarla yaptığım yolculukta ‘’Ukrayna Aşk Tüneli , Tunnel of Love’’ sapağını kaçırıp Klevan Ukrayna şehir merkezine geldik. Şehir merkezi dediğime bakmayın aslında burası küçük bir kasaba. Bu sefer başka küçük bir minibüsle Tunnel Of Love yolunda inip 15 dakika yürüdükten sonra muhteşem manzaraya gözlerimizi açmış olduk.

Ukrayna Aşk Tüneli’ne nasıl gidilir? Sorusunun cevabını farklı şekilde bulanlar varsa gerçek anlamda nasıl gittiklerini aşırı merak ediyorum. Öte yandan Ukrayna’daki Aşk Tüneli’ne Lviv’e gidenlerin muhakkak uğramasını tavsiye ederim. Toplamda 1 gününüzü alsa da gitmeye değer güzellikte diye değerlendirdim. Klevan Ukrayna’da değil de Rivne’de isteyenler konaklayabilirler. Ukrayna Aşk Tüneli Klevan videomu da izleminizi öneririm. Aşk Tüneli Ukrayna hakkında ekleme yapmayı unuttuğum bir konu vardı, Yorumda da okuduğunuz gibi Ukrayna Aşk Tüneli sinek ve böcekleri ile de ünlüdür. Yanınıza sinekkovar alabilirsiniz.

Ukrayna AşkTüneli Klevan Ukrayna Ukrayna Aşk Tüneli'ne nasıl gidilir?

"Ukrayna Aşk Tüneli" Hakkındaki Genel Yorumlar (7)

sedat.ayoglu 3 Temmuz 2018 Salı
Ukrayna Aşk Tüneli hakkında vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederiz.
Şule 26 Haziran 2018 Salı
Biz de bugün gittik arkadaşımla. Hatta dönüş yolundayız şu an. Kaç blog okuduysam ya ben görmedim ya onlar yazmamışlar burada yamyam sinekler olduğunu. Hayatınızda bu kadar sineği bir arada tropik yerlerde görürsünüz belki. Çok olmasının yanında resmen sizi kuşatıyorlar. Bir fotoğraf çekmek için 30 saniye bile duramıyorsunuz. Gidecekseniz ya bunu göze alarak ama kesinlikle vücut spreyi ile gidin ya da alerjiniz falan varsa sakın gitmeyin. Tabii ben yazın gitmiş oluyorum. Baharda falan nasıldır bilemem?
sedat.ayoglu 18 Haziran 2018 Pazartesi
Ukrayna'ya gitmek için en güzel bahanelerden birisidir Ukrayna Aşk Tüneli:) Odessa için uyarılarımı okudunuz mu? Lviv'den Odessa'ya tren seferleri bulmak çok zor. 5 günde 1 oluyor. Ukrayna'ya gidiş yapacaklara özellikle bu konuda tavsiye verdim. Ukrayna'ya gideceklere tavsiyeler yazımı okumanızı bir kez daha tavsiye ederim.
Volkan Koç 17 Haziran 2018 Pazar
Ukrayna için 10 gün ayırdım. Lviv, Kiev ve oddessa keşke biraz daha süre ayırıp bu tüneli de görseydim dedim şimdi ama dönüş biletimi almış bulundum artık. Her şehre 3 er gün anca ayırabilirim. İlk gün sadece Kiev'den Odessaya gitmek için ayıracağım. Kaçtı aşk tüneli walla :)
arda 26 Ekim 2017 Perşembe
bende cok ulkeye gittim. ve halan seyatlerim devam ediyor. isvec vatandasi oldugum icin vize ile ilgili bir problem yasamiyorum.ama kiev gibisini görmedim hem ucuz hemde slav halki cok sicak bir sonraki planimi liviv e dusunuyorum.ama sonram birdahami kiev e gitsem diyorum. cunkum,liviv e hic gitmedim.
sedat.ayoglu 12 Temmuz 2017 Çarşamba
Ukrayna'dan bulunan Aşk Tüneli'nden gezmeye başlayabilirsiniz. Lviv ile Ukrayna Aşk Tüneli arası çok fazla mesafe yok.
yıldırım 10 Temmuz 2017 Pazartesi
merak etim şu ülkeyı

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z