Yaz

Ukrayna Gece Hayatı

calendar_today May 07, 2018 label

Ukrayna Gece Hayatı

Ukrayna gece hayatı ile nam salmış nadide ülkelerden, hem de Ukrayna geceleri için fiyatlar oldukça uygun. Gittiğim ülkelerde gece hayatı yaşamamaya karar versem de, o kadar çok sorular geliyor ki en sonunda Kiev gece hayatı,Lviv gece hayatı ve Odessa gece hayatı hakkında bilgileri yazmaya ikna oldum. Ukrayna gece kulüpleri yazısı bilgi ve tavsiye amaçlıdır. Ukrayna gece hayatı videoları da yazı içerisinde sadece bilgi amaçlı sunulmuştur. Ukrayna gece hayatı fiyatları sizlerle...

Ukrayna Gece Hayatı

Ukrayna gece hayatı için her şeyden önce dürüst olmak gerekir. Ukrayna’ya, “sadece katakombları görmeye gidiyorum” ya da “ Ukrayna’da opera binasında bir bale gösterisi izleyip de geleceğim” diyenlerin çok da samimi olmadıklarını hepimiz biliyoruz. Ukrayna eğlencesi ve Ukrayna gece hayatı öncelikli olmadan kaç kişi Ukrayna’ya gitmiştir, saymak çok zor olmaz. Bu yüzden bu yazıda tam da bu amaç için Ukrayna ülkesine giden kişilere Ukrayna gece hayatı videoları ile birlikte tüm bilgileri derledik. Lviv gece kulüpleri,Kiev gece kulüpleri,Odessa gece hayatı ve Kharkiv gece hayatı yorumları ile birlikte Ukrayna gece hayatı ile ilgili tüm detaylara başlıyoruz.

Herhalde, Ukrayna’nın dünyaca en ünlü özelliği ya da bilindik yanı Ukrayna geceleridir. Özellikle Avrupa ve Türkiye’de dillere destan bir namı, şöhreti var. Sene boyunca Ukrayna Kiev geceleri ve yaz sezonunda Ukrayna Odessa gece hayatı bu şöhretin hakkını verecek mekanlara ve müşterilere sahip. Diğer şehirlerde de aynı tarz Ukrayna eğlenceleri düzenlense de hem kalabalık hem de turizm açısından Ukrayna Kiev ve Ukrayna Odessa’yla yarışabilecek düzeyde değiller. Tatil sezonunda Odessa’nın plaj partileri ise Ukrayna’nın hiçbir yerinde karşılaşamayacağınız kadar canlı ve hareketli. Ukrayna gece hayatı için en hareketli 2 şehir Odessa ve Kiev’dir diyebiliriz.

Ukrayna gece hayatı için şöyle ufak bir değerlendirme yapacak olursak; 4 mevsim turist ağırlayan ve başkent olan Kiev Ukrayna’nın eğlence konusunda da başkenti. Ukrayna Odessa, sahip olduğu plajlarla Ukrayna Kiev’le arasına fark koysa da Kiev’in 4 mevsimlik mekanları bu farkı ortadan kaldırabiliyor. Ukrayna Lviv dahil diğer şehirler de genelde daha sakin ve tenha.

Ukrayna Gece Hayatı

Ukrayna Para Birimi

Ukrayna’da resmi para birimi Grivna’dır ve UAH diye yazılır. Biz bu yazıyı kaleme alırken 1 TL yaklaşık olarak 6 UAH’a denk geliyordu. Ama siz Ukrayna’ya giderken son durum ne olur bilemeyiz. Ukrayna gece hayatı yaşamak isteyenler için Ukrayna gecelerinin ucuz olduğu düşüncesi ilk başta cazip edici gelse de Ukrayna gece hayatı tavsiyelerimize bir göz atın diyoruz ve yavaş yavaş başlıyoruz.

Ukrayna'da Fiyatlar

“Ukrayna çok ucuz”, “bedava” diyenlerin Ukrayna hakkında çok da bir fikrinin olmadığını söyleyebiliriz.  Evet, Ukrayna birçok alanda Türkiye ile kıyaslayınca gerçekten ucuz evet hatta bazı noktalarda gerçekten bedava. 

Ama genel olarak Ukrayna çok ucuz demek yanlış olacaktır. Türk Lirası ile Grivna kıyaslandığında oldukça ucuza bir tatil yapacağınızı garanti edebiliriz. Fakat siz çok ucuz diyerek umursamadan harcama yaparsanız sonucu çok ağır olabilir. Ukrayna gece hayatı için ilk tavsiyemiz ve yorumumuz budur.

Ukrayna Gece Hayatı

Ukrayna Gece Hayatı Fiyatları Uyarılar

Bilmediğiniz bir dili konuşan insanların bulunduğu, huyunu, suyunu bilmediğiniz bir ülkede gece dışarı çıkacaksanız ve alkol kullanacaksanız, bir takım sorunlarla karşılaşabileceğinizi hesaplıyor olmalısınız. Bu sorunlar ufak sorunlar olabileceği gibi ustalıkla atlatılamazsa büyük bir sorun halini de alabilir. Hem turistsiniz hem de karşınızdakinde de muhtemelen alkol var. Baştan da belirtelim: Ukrayna’da yaşam ve gece hayatı Avrupa’nın en güvenli eğlence ve turizm  alanlarından birisi diyebiliriz. Sadece Ukrayna gece hayatı yaşarken dikkat etmeniz belli başlı konular var. Bunlara dikkat ettiğiniz takdirde hiçbir sorun yaşamadan mükemmel bir Ukrayna tatili yapabilirsiniz.

Ukrayna gece hayatı için bir diğer uyarımız polislere karşı: Ukrayna’da gece, hata yapsanız da yapmasanız da eğer bu konuda azimli polise denk gelirseniz, Ukrayna’da gecenizin zehir olmaması için rüşvet vermek zorunda kalabilirsiniz.  Her ne şekilde olursa olsun hiçbir şeye imza atmayın ve polislerin pasaportunuza zarar vermemesine dikkat edin. Ukrayna gece hayatı hakkında bu bilgiler sizi korkutmasın sadece tedbirinizi alın.

İstanbul Aksaray’daki pavyon hikayelerini duymuşsunuzdur. Duymadıysanız da ufak bir araştırma ile bir sürü dolandırıcılık olayını öğrenebilirsiniz. Aynısını, Ukrayna’da yaşamak istemiyorsanız yolda karşınıza çıkan kişilerin çeşitli vaatlerle sizi bilmediğiniz mekanlara götürmesine müsaade etmeyin. Birincisi elinizdeki tüm parayı alırlar. İkincisi Ukrayna’da can güvenliğiniz de tehlikeye girebilir.

Ukrayna gece kulüplerinizden otelinize giderken ya da farklı bir mekana geçerken eğer mesafe uzaksa mümkün olduğunca yürümeyin. Her ne kadar gün içerisinde tavsiye etmesek de Ukrayna gecelerinde taksi kullanmak daha mantıklı olabilir. Yürüyecek olursanız da asla ve asla tenha sokaklara girmeyin. Ukrayna’da gece kapkaç ve gasp olaylarına maruz kalabilirsiniz.

Sadece Ukrayna’da gece için geçerli değil gün içerisinde de yolda para bulursanız hemen atlamayın. Klasik bir dolandırıcı taktiği. Bulduğunuz paradan daha fazlası olduğunu söyleyerek cebinizdekileri almaya çalışabilirler. Bu olay internette efsane gibi dolaşsa da maalesef Ukrayna’ya gece hayatı için giden bazı kişilerin başına gelmiş olabilir diye bilgi vermek istedik.

İnternet üzerinden tanıştığınız kızlara güvenmeyin. Özellikle de size Ukrayna’da gece kulübünde randevu veriyorsa uzak durmaya çalışın. Tanıştığınız kız Ukrayna’da gece kulüpte çalışıyor olabilir ve sizden hayal edemeyeceğiniz miktarlarda para talep edebilirler.

Genel itibariyle Türklerin şehre neden gittiklerini Ukraynalılar da çok iyi öğrenmişler. Ukrayna güzelleri kızlar eğer sizin paralı bir tip olduğunuzu anlarlarsa rahatlıkla size yanaşabilir ve size hoş görünerek size iyi bir masraf çıkardıktan sonra da sizi hiç tanımıyor olabilirler. Canınız şimdiden sıkılmasın ama Ukrayna gece hayatı ile ilgili duyduklarımızı yazmadan geçemiyoruz maalesef. Ukrayna’da gezilecek yerler yazımıza da bir göz atın deriz.

Ukrayna Gece Hayatı

Ukrayna Hakkında Yazdığım Diğer Yazılar

Ukrayna'ya Gideceklere Tavsiyeler

Kiev Gezilecek Yerler

Pirogovo Açık Hava Müzesi

Ukrayna'dan Belarus'a Geçiş

Kharkiv Gezilecek Yerler

Ukrayna Turu İçin Altın Tavsiyeler

Ukrayna Aşk Tüneli

Ukrayna'ya Kimlikle Giriş

Ukrayna’da Gezilecek Yerler

Ukrayna Şehirleri

Odessa Gezilecek Yerler

Ukrayna Gece Hayatı

Ukrayna Gece Hayatı Kulüpleri Tavsiyeleri

Ukrayna SSCB’den ayrıldığı yıllarda ekonomik olarak çok zor durumdaydı. O dönemde ülkeye gidenler parasız ve aç insanlarla karşılaştıkları için Ukrayna’da her şeyin çok kolay olduğunu anlatıyorlardı. Ama şimdi Ukrayna da ekonomik gelir seviyesi olarak o yıllara göre çok daha iyi durumda. Dolayısıyla, ülkeye giderken turistleri bekleyen bir halkla karşılaşmayacağınızı bilmeniz gerekir.

Ukrayna tatiliniz veya hafta sonu kaçamağınız sırasında öncelikli olarak dünyaca ünlü bir eğlencenin tadına varmaya çalışın. Ukrayna gece kulüplerinde karşılaşacağınız kadınlar ya gerçekten eğlenmek için oradadır ya da zaten amaç sizin paranızı bir şekilde yiyebilmektir. Siz de Ukrayna gece hayatı yaşamak ve eğlenmek istiyorsanız asıl amacınız eğlenmek olsun. Tekrar söyleyelim Ukrayna gece hayatı yaşamak istiyorsanız tek amacınız sadece ‘’eğlenmek olsun’’.

Türkiye’de gece nasıl eğleniyorsanız aynı kimlikle ve aynı kişilikle Ukrayna’da da davranırsanız çok farklı bir Ukrayna gece hayatı deneyimi yaşayabilirsiniz. Farklı bir dünya bekliyorsanız ya paranızdan olursunuz ya da Ukrayna’da hiç eğlenemeden boşa vakit harcarsınız. 

Ukrayna’ya gitmeden önce sadece bu yazıya bağlı kalmadan güzel bir araştırma yapın. Hangi mekanların güvenli olduğunu, hangilerinin size hitap ettiğini öğrenin. Ukrayna gece hayatı yorumları okuyun ve gitmeden önce bir plan yapın. Ukrayna’da kalacağınız süre içerisinde de bu plana sadık kalın. Sokakta karşılaşacağınız cazip teklifler sizin için üzücü sonuçlar doğurabilir. Ukrayna gece hayatı +18 mekanlar her ne kadar güvenli gibi görünse de para konusunda dikkatli olun ve Ukrayna’da eğlenmeyi tadında bırakın. Ukrayna gece hayatı ve geceleri için bir sonraki günü de hesaba katın deriz.

Her yerde olduğu gibi Ukrayna’da da paranız kadar eğlenebileceğinizi unutmayın. Paranız yoksa ya da azsa kaliteli mekanlarda aç gözlü insanların hedefi haline gelebilirsiniz. Buraya kadar Ukrayna gece hayatı hakkında naçizane tavsiyeler verdik ama sanki çok negatif yorumlar yazdık gibi algılamayın lütfen. Bizim temennimiz sizlerin Ukrayna gece hayatı yaşadıktan sonra ülkenize dönerken suratınızın asık olması değil aksine mutlu bir sonla geri dönmeniz. Ukrayna gece hayatı ve kulüpleri konusunda yorumlarınızı yazarak gidecek olan arkadaşlara yardımcı olmak isteyenler yazının sonunda yorum kısmında fikirlerini özgürce yazabilirler.

Ukrayna Gece Hayatı

Çılgın Gezgin Sosyal Medya Hesapları

İnstagram : Cilgingezgin_

Facebook : Çılgın Gezgin

Ukrayna'da Alkol Fiyatları

Türkiye’deki yüksek vergiler nedeniyle oldukça pahalı hale gelen alkol fiyatları ile kıyaslandığında Ukrayna’da neredeyse yarı fiyatına aynı içkileri bulabilirsiniz. Hatta biz bu yazıyı yazarken aşırı derecede yükselen dolar nedeniyle Ukrayna’da aynı markaları yarı fiyatından daha ucuza bulabilirsiniz. 

Bunlar nasıl olsa ucuz diyerek yanınızda Türkiye’ye getirmeye kalkarsanız gümrük vergileri nedeniyle Türkiye’den daha pahalıya mal olabilir. Biz size Ukrayna’da kaldığınız süre içerisinde ödeyebileceğiniz fiyatlardan bahsediyoruz tabi ki. Ukrayna’dan Türkiye’ye gelirken free shop’tan alışveriş yaptığımda İstanbul yolcuları ile Ankara yolcuları farklı adet hakları vardı. Mesela ben İstanbul yolcusu olduğum için Ukrayna’dan 4 şişe getirme hakkım varken yanımdaki Ankara yolcularının 2 litre hakları vardı. Bunu siz tekrar sorun derim.

Ukrayna’da gece mekanlarda ödeyeceğiniz fiyatlar tabi ki farklılık gösterecektir. Ama kaliteli ve kurumsal mekanlarda yine Türkiye’dekinden çok daha ucuza kullanabilirsiniz. Yukarıda da söylediğimiz gibi dolandırıcıların elindeki mekanlarda ise hiç tahmin edemeyeceğiniz fiyatlarla karşılaşma ihtimaliniz var.

Tek tek markaların fiyatlarını burada size sıralayabiliriz ama sizin gideceğiniz dönemde bu fiyatlar değişkenlik gösterebileceğinden sizi yanıltmak istemiyoruz. Türkiye’ye getirmedikten sonra ücretlerin çok düşük hatta yarısından da az olduğunu söylemek yeterli olacaktır diye düşünüyoruz. Ukrayna’da sigara fiyatları da oldukça ucuz olduğunu hatırlatalım.

Ukrayna Gece Hayatı

Ukrayna Ulaşım Rehberleri

Lviv Nerede

Kiev Nerede

Kharkiv Nerede

Odessa Nerede

Ukrayna Nerede

Ukrayna Gece Hayatı

Ukrayna Lviv Gece Hayatı

Ukrayna Lviv, ,Ukrayna’nın en çok turist alan şehirlerinden birisi. Ülke ekonomisi içerisinde veya diğer şehirler ile kıyaslandığında büyük bir şehir değil. Ancak, turizm açısından kendi sınırlarını aşmış durumda. Ülkenin kültür ve sanat açısından ilk sıralarında yer alan Lviv, barındırdığı üniversiteler sayesinde de oldukça genç bir nüfusa sahip. 

Ukrayna şehirleri içerisinde kıyaslanacak olursa eğlence açısından Ukrayna Kiev’le ya da yazın Ukrayna Odessa ile kıyaslama yapmak yanlış olacaktır. Belki Kharkiv ile kıyaslanabilir ama onun da bir tık altında diyebiliriz. Lviv’in diğer Ukrayna şehirlerinden hatta Avrupa şehirlerinden en büyük farkı gece boyunca çeşitli mekanlarda hayatın devam ediyor olması. İnsanlar akşam olunca sokaklara dökülüyor ve hayat çeşitli bar ve cafe gibi mekanlarda devam ediyor. Lviv’de gece hayatı yaşamak isteyenlere tavsiyemiz ise en azından hafta sonunu tercih etmeleri yönünde olacaktır.

Şehir nüfusunun %85’i kadın değil. Bu turistleri kandırmak için farklı şirketler tarafından ortaya atılmış bir yalan. Bu düşünce ile burada eğlenmeye giderseniz yanılırsınız. Ayrıca, para avcıları dışında sizi merakla bekleyen kimse de yok. Para avcıları meselesini Ukrayna geneli için anlatmıştık tekrar aynı konuya girmiyoruz. 

Lviv mekanları ise gerçek ve kaliteli bir gece kulübü ile pavyon diyebileceğimiz mekanlar olarak ikiye ayrılmış durumda. Birincisi gerçekten sizi daha doğrusu gelenleri eğlendirmeyi amaçlarken ikinci tür mekanlar ise gelenlerin paralarını nasıl daha fazla alabilirim mantığı ile çalışıyor. Biz size tabi ki gerçekten eğlenebileceğiniz mekanlardan bahsedeceğiz.

Ukrayna Lviv Gece Hayatı

Ukrayna Lviv Gece Kulüpleri

Yazının başından beri söylediğimiz gibi tatilinize gitmeden güzel bir araştırma ve plan yapın. Biz size bu araştırma konusunda yardımcı olalım istiyoruz. Ukrayna gece kulüplerini sizler için detaylı şekilde anlatmaya çalışacağız. Zevk, zaman, para ve tercih sizin.

Fashion Club Lviv

Fashion Club, şehrin en kaliteli ve elit mekanlarından birisi. Sadece gece kulübü olarak hizmet vermiyor. Aynı zamanda lounge bar ve restoran olarak kullandığı bölümleri de var. Giriş ücreti 100 Grivna. Hafta sonları oldukça kalabalık olan kulübe gece boyunca gelen oluyor. Benim Lviv’de kaldığım hostelin tam karşısında bulunuyordu.

Kulübün yoğunluğuna bağlı olarak değişse de kimi zamanlar içeri girerken kıyafete göre adam seçebiliyorlar. Bu konuda hazırlıklı olmanız gerekebilir. Ayrıca, sigara içiyorsanız mekanda sigara içilmesine müsaade edilmiyor. Haberiniz olsun. Fashion Club Lviv Rynok Meydanı’nın yan paralel sokağında kalıyor.

video_library

Rafinad People Lviv

Gece 23:00’dan önce ücretsiz giriş yapabileceğiniz mekana bu saatten sonra giriş ücreti 60 UAH. Lviv’in kaliteli ve nezih mekanlarından birisi. Buranın müdavimleri de şehrin elit tabakası. Buraya da uğramadan geçmeyin. 

Rafinad People da Fashion Club gibi hem restoran hem de gece kulübü olarak çalışıyor. Ayrıca, içerisinde striptiz club var ki girişi de 65 UAH. Hafta içi giderseniz giriş fiyatlarının yarıya düştüğünü de duyduk. Lviv gece hayatı için burayı da tavsiye ediyoruz.

video_library

Metro Club Lviv

Bu mekan da çok meşhur bir mekan ama biz tavsiye etmiyoruz. İşletmecisi bir Türk’müş. Sorun bu değil. Utanarak gelenlerin de Türk olması diyebiliriz. Bu da sorun değil tabi ki. Asıl sorun gelenlerin amacı ve eğlenmekten çok etraftakileri rahatsız etmeleri diyebiliriz. Ukraynalılar bu mekanı pek tercih etmiyorlar. Sebep olarak da mekanın Türklere ve Araplara hitap ediyor olmasını mazeret gösteriyorlar. Dediğimiz gibi keyif sizin. Mahalleden arkadaşınızı görmek istiyorsanız tabi ki gidebilirsiniz. Ukrayna gece hayatı konusunda böyle dezavantajlara da sahip maalesef.

Ukrayna Gece Hayatı

Ukrayna Lviv Türk Restoranları

Ukrayna Lviv gerçekten çok güzel ve eğlenceli bir şehir. Zevk alacağınız ve eğleneceğinizi garanti edebiliriz. Fakat, damak tadı diye de bir şey var. Kimi insanlar yeni lezzetlere açık olmayabilir ya da domuz ürünlerini kullanmak istemeyebilir. Böyle durumlarda da birkaç fast food markası dünya genelinde yardımcı olurken 2-3 gün boyunca da yağlı yiyecekler yemek pek hoş olmaz. Türk restoranları da tam da böyle durumlarda ilaç gibi geliyor. Lviv’de gezip eğlenirken aç kalmamak da gerekir diye düşündük ve sizin için bize göre en iyilerini sıraladık. 

Food and Good

Özellikle kahvaltısı ve ev yemekleri ile gerçekten güzel bir mekan. Ayrıca, işletmecileri de size geziniz sırasında ihtiyaç duyacağınız her konuda yardımcı olabilmek için can atıyor. Dediğimiz gibi kahvaltısı dillere destan. Hele bir de Ukrayna’da menemen yerseniz harika bir seçim olur.

Öğlen ya da akşam giderseniz de mercimek çorbası ve kavurma tavsiye edebiliriz. Kalabalıksanız ve kimileri illa Türk yemekleri diyor kimileri de buraya gelmişken Ukrayna mutfağını da görelim diyorsa Food and Good sizin için uygun bir mekan olacaktır.

Taksim Restaurant

Kahvaltı konusunda ağız tadınıza hitap edebileceği gibi aynı zamanda Geleneksel Türk Mutfağı ile de karnınızı doyurabileceğiniz bir mekan. Bu arada çay koliklerin kesinlikle müdavimi olacağına eminiz. Türkiye’ye özgü dekorasyonu ile de Ukrayna’da yabancılık çekiyorsanız Taksim Restaurant sizi biraz rahatlatabilir. Şehrin merkezinde yer alıyor ve bir de bahçesi var.

Lezzet konusunda ise ufak bir not düşebiliriz. Yemekler harika dersek yanlış olur. Temizlik ve müşteri memnuniyeti açısından sorun yok. Rahatlıkla yemek yiyebilirsiniz ama lezzet konusunda beklentilerinizi çok üst seviyede tutmamalısınız.

Lviv Antalya

Şehir merkezinde iki ayrı şubesi bulunan Antalya da damak tadınıza hitap edecek bir mekan. Çorbalarını, saç kavurmasını ve et sotesini tavsiye edebiliriz. Misafirperverliği ve yemeklerin lezzeti konusunda memnun kalacağınız bir yer. 

Semaverde çay içebileceğiniz gibi belki de Türkleri en çok rahatlatacak yanı Türk tipi tuvaletleri. Ukrayna Lviv şehir merkezinde gezerken mekanda çalışan kişi benim Türk olduğumu anlamış ve bana ‘’hoş geldin’’ demişti. Ukrayna’da Türk olduğumuz epey uzaktan belli oluyor demekki.

Glory Cafe

Burası da Lviv’de oturabileceğiniz ve Türk lezzetlerine ulaşabileceğiniz bir cafe. Fiyatları Lviv’e göre biraz pahalı. Çay, kahve içmek ve biraz soluklanmak istiyorsanız, uğrayabilirsiniz. Temizlik ve hizmet konusunda başarılılar. İsterseniz tabi ki yemek de yiyebilirsiniz. Ama en güzel öğünü sabah kahvaltısı oluyor. Ukrayna’da sabah kahvaltı sorunu yaşayanlara tavsiye edebiliriz.

Ukrayna Geceleri

Ukrayna Kharkiv Gece Hayatı

Ukrayna’nın en büyük ikinci şehri ama turistik şehirler arasında dördüncüsü diyebiliriz. Ukrayna gece hayatında ise Kiev ve Odessa’dan sonra Lviv’den önce gelir. Bu söylediklerimiz sizin gözünüzü korkutmasın. Kharkiv, Ukrayna’nın üniversiteler şehri olarak bilinir ve doğal olarak da gece hayatı tahmininizden daha dinamiktir. 

Kharkiv’in ufak bir sorunu varsa turizm açısından diğer 3 şehre göre daha az ziyaretçi alıyor olmasıdır. Bu sizin için sorun mu değil mi? Karar verecek olan sizsiniz. 

Kharkiv Gece Kulüpleri

Bolero Club

Kharkiv’in en iyi ve en elit gece kulübüne gitmek istiyorsanız kesinlikle Bolero Club’e uğramalısınız. Dediğimiz gibi Kharkiv turistik bir şehir olmadığı için doğal olarak da kulüpler şehrin dışında yer alıyor. Bolero Club de şehir merkezinden arabayla yaklaşık olarak 20 dk. uzaklıkta. Kharkiv’in üst tabakasının eğlenmek için tercih ettiği Bolero, hem dj’lerin performansları ile hareketli eğlence hayatına hem de barları ile sakinliği sevenlere hitap ediyor. 

video_library

Nebo

Pek kimsenin bilmediği Nebo restaurant ve lounge bar olarak hizmet vermesinin yanı sıra gecenin ilerleyen saatlerinde de kulübünü ziyaretçilere açıyor. Ukrayna Kharkiv’de uğramanız gereken mekanlardan birisi.

Radmir Club

Kharkiv’de eğlence denilince ilk akla gelen mekanlardan birisi. Bu mekan da şehir merkezinin dışında ve yerin altında. Arabayla 15-20 dk.da ulaşabilirsiniz. Giriş ücreti 100 grivna. Farklı bölümleri bulunan Radmir’de hoşunuza giden müzik türüne göre bölümler arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Türk müziklerine de rastlayabileceğiniz mekanda eğlencenin tadını çıkartabilirsiniz.

video_library

Night Club Plazma

Genellikle öğrencilerin takıldığı Night Club Plazma’ya giriş ücreti olarak hafta içi 30 hafta sonu ise 50 UAH. Öğrencilere hitap ettiği için doğal olarak biraz salaş bir mekan. Fiyatlar da öğrenciler için uygun. Ucuza eğlence istiyorsanız güvenerek gidebilirsiniz. 

video_library

Arizona Club

Arizona Club için bir kompleks demek daha doğru olacaktır. Tüm gün eğlence için açık olan bölümleri var. Yüzme havuzu, restoran ve barı olan mekanda aynı zamanda spor alanları ve dans pisti de yer alıyor. Gündüz havuz başında başlayan eğlence gece de açık hava diskosunda devam ediyor. Arizona Club daha çok yaz ayları için uygun olan bir mekan olarak tasarlanmış.

video_library

Compass Club

Bayanlardan giriş ücreti almayan ve akşam 8’den sabah 6’ya kadar açık olan mekana erkekler için giriş ücreti 80 Grivna. Kıyafetinize ve şeklinize dikkat etmezseniz girişte sorun yaşayabilirsiniz. Giriş ücretine biraz zam yapsalar bile yine girersiniz ama hazırlıklı gitmenizde fayda var. 4 farklı bölümü bulunan Compass Club’de bowling oynayabileceğiniz gibi güzel bir akşam yemeği de yiyebilirsiniz.

video_library

Misto Club

Kharkiv’de eğlence sektöründe çok sık adı geçen mekanlarından Misto Club aslında orta sınıfa hitap ediyor. Ukrayna Kharkiv’de öğrencilerin ağırlıklı olarak uğradığı Misto’ya güvenle uğrayabilirsiniz ama Kharkiv’de kısa süre kalacaksanız vakit kaybetmenize gerek yok. 

video_library

Kakadu

Tam adı Kakadu Men’s Club tam anlamıyla striptiz kulüp ve diğerlerine göre en iyi yanı şehir merkezinde yer alması. Kulübün ilginç uygulamaları var. Girişte sahte de demeyelim de mekana özel 20 dolarları 20 UAH’a alıyorsunuz ve harcamalarınızı bu paralar üzerinden yapıyorsunuz. Mekanın yer altında 2 katı bulunuyor. Ukrayna’ya özel gece hayatının tadını almak istiyorsanız biraz da kasvetli bir havası olan mekana uğramanıza gerek yok.

video_library

Korova Art Club

Şehir merkezinde yar alan Korova Art Club öğrencilere hitap eden bir mekan. Öğrencilerin tercih etmesinin en büyük nedeni de tabi ki fiyatlarıdır. Ama Ukrayna’da fiyatlar üzerinden bir değerlendirme yapmayın hizmetleri başarılı seviyededir. Vakit bulursanız uğrayabilirsiniz.

Panorama

Paranız varsa ve gerçekten kaliteli bir mekan arıyorsanız Panorama Lounge sizi bekliyor. Şehrin en pahalı mekanı. Aslında yeni bir işletme ama güzel de reklam yapmış ki çok popüler ve popüler olmayı da hak ediyor. Restoran, karaoke, bar ve gece kulübü bölümleri yer alıyor. En pahalı mekan olması dolayısıyla da şehrin paralı kesimi burayı tercih ediyor diyebiliriz. Bir başka iyi tarafı ise şehir merkezinde yer alıyor. Kötü tarafı ise yaş ortalaması biraz yüksek oluyor. Gitmeden önce internet sitesi üzerinden kulübün etkinliklerine bir göz atarsanız belki iyi bir programa denk gelebilirsiniz. 

video_library

Casta

Casta Men’s Club şehirde gidebileceğiniz kaliteli striptiz kulüplerinden birisi. Şehir merkezinde yer alıyor. Burada da yine birçok arkadaşınızla karşılaşabilirsiniz. Bu sizin için sorun değilse profesyonel bir dans kulübü olan mekanın yiyecekleri ve içecekleri harika.

video_library

Galaktika Club

Öğrencileri hedefleyen ve en çok öğrencilerin takıldığı bir mekan. Kalite, hizmet ve ücretler de hedef kitleye uygun şekilde belirlenmiş. Yaşınız gençse ve az para harcayarak eğlenmek istiyorsanız deneyebilirsiniz.

Ukrayna Geceleri

Kharkiv Türk Restoranları

Kharkiv, Lviv’le kıyaslayınca oldukça büyük bir şehir ve doğal olarak burada her keseye hitap eden farklı mutfaklara ait yemekleri bulma şansınız yüksek. Bu kadar çok ziyaretçinin gittiği ve büyük çoğunluğunu da erkeklerin oluşturduğu göz önüne alınırsa bir Türk mutfağı eksikliğinden bahsetmek yanlış olacaktır.

Campania

İşini seven işletmecisi, uygun fiyatları ve lezzetli yemekleri nedeniyle kesinlikle uğramanız gereken bir yer. Kahvaltı dahil tüm öğünlerinizi burada yiyebilirsiniz. Kahvaltının yeri başka olsa da öğle ve akşam yemeklerinden de memnun kalacağınızı düşünüyoruz. Siz ismine bakmayın tam bir Türk lokantası hatta paket servisi bile var.

Hanedan Restaurant

Gerek yemekleri ve gerekse dekorasyonu ile Türkiye’yi aratmayacak Hanedan Restoran’ı kesinlikle tavsiye ediyoruz. Ağırlıklı olarak kebaplara yer veren mekanda çorbaları da değerlendirebilirsiniz. Lezzet itibariyle beklentinizi karşılayacağı gibi fiyat yönünden de uygun olan Hanedan’da güzel bir misafirperverlik de sizi memnun edecektir. Bu arada fırında helvayı denemeden de kalkmayın deriz.

Sultan Büfe

Kebap ve ızgara tarzı yemek yemek istiyorsanız uğrayabileceğiniz bir büfe. Büfe demek yanlış olabilir restoran desek daha doğru olacaktır. Çay tabi ki Türk Mutfağı’nın olmazsa olmazları arasında ve büfe denilince de ilk akla gelen içecek olduğu için burada da rahatlıkla içebilirsiniz. 

Cafe Sadabad

Kharkiv merkezinde yer alan Cafe Sadabad’ı biraz soluklanıp bir şeyler içmek için rahatlıkla kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda yemeklerini de deneyebilirsiniz. Temizlik ve güleryüz yönünden sizi memnun edecektir. 

Ukrayna Geceleri

Ukrayna Kiev Gece Hayatı

Ukrayna gece hayatının zirvesi tabi ki Kiev’de yer alıyor. Hem ülkenin başkenti olması hem Ukrayna’nın en kalabalık şehri olması hem de turizm açısından ilk sırada yer alması Ukrayna’nın ününü tüm Avrupa’ya yayan Kiev’i bir başka yapıyor. 

Turizm açısından hak ettiği değeri bulamayan Ukrayna Kiev’e ister gezi için ister sadece eğlenmek için gelmiş olsun biz size rahatlıkla ve güvenle gidebileceğiniz mekanları sıraladık. Dediğimiz gibi iyi bir araştırma yaptıktan sonra gerçekten çok ama çok eğlenebilirsiniz.

Kiev Gece Kulüpleri

Kiev gece hayatını Türkiye ile kıyaslayacak olursak kesinlikle kendi ülkesinin İstanbul’udur. Bu söylediklerimizden İstanbul daha iyi sonucu çıkarılmasın. Ukrayna’da eğlenmeyi biliyorsanız eğlencenin merkezi Kiev’dir. Bu eğlence dünyası içerisinde de Ukrayna’nın tarzını oluşturan ve parlatan da gece kulüpleridir.

Skybar

Skybar Night Club, Kiev gece hayatının ve dolayısıyla da Ukrayna gece hayatının bir numarasıdır desek abartmış olmayız. Tamamen turistik bir konsepte sahip olan mekana elinizi kolunuzu sallayarak giremeyeceğinizi bilmelisiniz. Hem şehrin en elit sınıfının hem de paralı turistlerin tercih ettiği mekana girebilmek için hiç tereddütsüz şık olmalısınız.

Hafta içi de ziyaret edebilirsiniz ama Skybar kendisini hafta sonu bulur. Giriş ücreti 100 UAH. Gerçekten eğlenmek istiyorsanız en erken gece 12’de gidin ama diğer mekanları da gezecekseniz buraya 02.00’den sonra gelmelisiniz.

video_library

Delux Bar

Eski Kiev de denilen şehrin tarihi bölümünün merkezinde yer alan Delux Bar’ın popüler olmasını pek şaşırmamak gerekir çünkü 1939’dan bu yana açık. 1000 kişiye kadar insanı ağırlayabilen mekan parkın içerisinde yer alıyor. İsterseniz keyifli bir akşam yemeği de yiyebileceğiniz mekan çeşitli yarışmalarda defalarca kez Ukrayna’nın en iyi gece kulübü ünvanını kazanmış. Ukrayna’da gece hayatı için güzel bir tercih olabilir.

video_library

Vodka Bar

Şehir merkezinin göbeği denebilecek bir noktada bulunan Vodka Bar biraz dar olabilir ama Ukrayna eğlence hayatına yön verecek kadar popüler. İzbe bile denebilecek mekan enterasan bir ambiyansa sahip.

video_library

Arena City

Kiev’de kime sorsanız eğlence ya da gece hayatı denilince size ilk gösterecekleri yer Arena City olacaktır. Tam adı aslında Arena Entertainment Complex’tir. 4 ayrı katı bulunan Arena City’nin içerisinde farklı restoran ve kafeler bulabilirsiniz. 

Farklı mutfakları deneyebileceğiniz kompleks çok işlek olduğu kadar çok da pahalıdır denilebilir. Bünyesinde farklı gece kulüplerini de barındıran eğlence şehri büyük bir üne sahiptir ve dolayısıyla oldukça güvenlidir.

video_library

Buddha Bar

Ukrayna Kiev’de uğrayabileceğiniz en şık barların başında yer alan Buddha Bar’ın içerisinde barın yanı sıra restoran ve gece kulübü de bulunuyor. Kulübün iç mimarisi çok zevkli ve lükstür. Büyük bir Buddha heykellerinin de bulunduğu mekan görsel açıdan kesinlikle sizi kendisine hayran bırakacaktır. 

Ukrayna Kiev’in en ünlü caddesinde olduğu ve farklı ülkelerin farklı şehirlerinde aynı isimle hizmet veren bir işletme olduğu için müşterileri de bu oranda çok oluyor. Kiev’e gelen ünlü isimler dahi bu mekanı tercih etmişlerdir. Kalite, zevk ve eğlenceyi bir araya getiriyor diyebiliriz. Bu mekandan faydalanabilmek için de gayet şık olmanız gerektiğiniz söylemeye gerek yoktur diye düşünüyoruz.

video_library

Dali Park

Ukrayna yaz tatilinizde Kiev’e de uğrayacaksanız hatta partilere de bayılıyorsanız Dali Park sizin için vazgeçilmez bir imkan. Yaklaşık olarak iki bin kişi kapasiteli büyük bir çadır içerisinde hizmet veren Dali Park işin aslında bakarsanız çok da turistik değil. Fiyatlar da bu oranda diğerlerine göre daha uygun. Ama daha çok yerli halkın uğrak noktası olan Dali Park özellikle hafta sonları sabah 6’ya kadar hınca hınç dolu oluyor. Ukrayna gece hayatı için burayı da değerlendirin deriz.

video_library

Saxon Club

Turistik mekanların yerine Ukrayna yerel eğlence merkezlerinden bahsetmişken Saxon Club’e değinmemek olmaz. Şehir merkezinin dışında da yer aldığı için turistler tarafından çok da tercih edilmeyen mekan yerli halk için en popüler Ukrayna gece kulüplerinden bir tanesi. Büyük kalabalığın yaş ortalaması için gençler ağırlıklı denilebilir. Turistik olmadığı için de fiyat konusunda oldukça uygun. 

video_library

Caribbean Club

Salsa ve Latin müzik sevenler için uygun olan Caribbean Club hafta içi ve hafta sonu canlı performans gösterileri düzenleyebiliyor. Kıyafet konusunda rahat olan mekanın müdavimlerinin büyük kısmı ise vatandaşlarımızdır. Fiyatlar da biraz yüksektir. Hafta içi canlı müzik dinlemek istiyorum diyorsanız o zaman kesinlikle buraya gitmelisiniz. Ama böyle bir zorunluluğunuz yoksa gitmediğinizde bir şey de kaybetmezsiniz.

video_library

Forsage Night Club

Şehrin dans merkezleri arasında lider sayılabilecek Forsage Night Club genellikle turistler tarafından tercih edilir. Hatta 2008, 2009 yıllarında üst üste iki defa en iyi Ukrayna gece kulübü seçilen mekanda 3 ayrı dans pisti yer alır. Farklı tarz müziklere yer veren kulüpte ayrıca yaklaşık 250 kişilik vip salon da bulunuyor.

video_library

Harem Men's Club

Havaalanından şehre giriş yaptıktan sonra en çok dikkatinizi çekecek gece kulübü Harem Men’s Club olacaktır. Arena City içerisinde yer alan mekan iç mimari ve dizayn açısından adına uygun tasarlanmış. Arena City’nin 5. ve 6. Katında yer alıyor. Tamamen erkeklere göre dekore edilmiş mekanda bir çok vip oda bulunuyor. Burası çok da tavsiye ettiğimiz bir mekan değil ama tercih sizin.

Ukrayna Geceleri

Kiev Türk Restoranları

Kiev’e en çok yabancı turist hangi ülkeden geliyor bilmiyoruz ama Türkler tarafından sıklıkla ziyaret edildiğini biliyoruz. Bunu bizden önce öğrenen girişimciler de gelen ziyaretçiler için farklı konseptlerde restoranlar açmışlar. Özellikle kahvaltı konusunda kendi ağız tadını değiştirmek istemeyenler için harika yemekleri buralarda bulabilirsiniz.

Turkish House Lounge Grill

Kiev’e gelmişken lüks bir Türk lokantası arıyorsanız Turkish House Lounge Grill tam size göre. Kırmızı et ağırlıklı yemekleri ile şık ve lüks bir restoran. Cadde üzerinde yer alması kolayca ulaşmanıza imkan sağlarken havadar ve ferah olması da mekana ayrı bir tat katıyor. Tatlıları, çayı ve kahvesi de harika. Fiyatlar ise Türkiye’ye göre çok çok ucuz. 

Mekanın ve yemeklerin kalitesi tartışılmaz seviyede iyi olduğu için Ukraynalılar tarafından da kullanılmaya başlamış. Personel eğitimli ve güler yüzlü. Turkish House Lounge Grill için söylenecek en önemli şey ise lezzet. Gerçekten ortalamanın çok üstünde bir tat alabilirsiniz.

Tike

Kiev’de yer alan pahalı restoranlardan birisi olan Tike güzel kebaplar ve sulu yemekler yapıyor. Fiyatları Ukrayna için yüksek olsa da Türkiye ile kıyaslandığında normal karşılanabilir. Et yemeklerini ve tatlı olarak da dondurmalı irmik helvasını tavsiye edebiliriz.

Berliner Doner

Ukrayna Kiev’de döner yemek istiyorsanız uğrayabilirsiniz. İlk başta ismi dolayısıyla biraz itici gibi gelse de temizliği, atmosferi ve lezzetli döneri ile bu iticiliği bastırabiliyor. 

Mangal Grill&Lounge

Et yemekleri ve pide çeşitleri ile ön plana çıkan Mangal Grill&Lounge kahvaltı konusunda da tercih edilebilir. Sorunları biraz yavaş servis yapıyor olmaları. Fiyatları diğer Türk restoranlarına göre oldukça makul fakat lezzeti de ortalama sayılabilecek bir seviyede. 

Ukrayna Odessa Gece Hayatı

Ukrayna Kiev her ne kadar Ukrayna’nın bir numarası olsa da yaz aylarında Odessa’nın eğlence hayatı da plaj ve denizin avantajları ile bir başka hal alıyor. Odessa’yı biraz Çeşme veya Bodrum’a benzetebiliriz. Kış aylarında birkaç mekan dışında sönük olan Odessa tatil sezonu ile canlanıyor ve gece başlayıp hava aydınlanana kadar devam eden bir coşkuya dönüşüyor.

Ukrayna Odessa Gece Kulüpleri

Beach clublar ile Ukrayna eğlence dünyasına farklı bir renk ve tat katan Ukrayna Odessa’da kalitesi ve güvenliği ile zirveye oynayan mekanların yanı sıra ucuz tatile gelmiş ziyaretçileri kandırabilmek için kurulmuş bir çok merdiven altı diyebileceğimiz pavyon tarzı yerler arasında uçurum bulunuyor. Bu yazıda defalarca uyardığımız gibi özellikle Ukrayna Odessa’da bilmediğiniz ve duymadığınız kulüplere hele ki yolda karşılaştığınız tiplerin davetleriyle kesinlikle gitmeyin.

Itaka Beach Club Odessa

Plajı, restoranı ve diskosu ile Arcadia bölgesinde bulunan Itaka Beach Resort & Night Club Odessa şehrinin en popüler ve tanınmış mekanlarından birisi. Türklerin de çoğunlukla tercih ettiği kulüpte farklı seçenekler bulunuyor.

Yaklaşık olarak 3000 kişiye hizmet verebilen Itaka akşam 21.00’a kadar sahil, havuz, restoran ve bar olarak çalışıyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde ise diskoya dönüşüyor. Mekanda Ukrayna’nın en ünlü sanatçılarını, gruplarını ve renkli şovları izleyebilirsiniz.

video_library

Bono Beach Club Odessa

Arcadia Plajı’nda yer alan Bono Beach Club, Odessa’nın en ünlü 3 eğlence merkezinden birisi. Fiyat konusunda ise diğer iki mekana göre daha uygun. Arcadia bölgesindeki diğer mekanlar gibi gündüz plaj, havuz ve restoran olarak çalışırken gece 21.00 ile sabah 06.00 arasında Odessa eğlencesini yaşatıyor. Gün boyun kalabalık olan mekanda da Ukrayna’nın ünlü grup ve sanatçıları sahne alıyor.

video_library

İbiza Gece Kulübü Odessa

Ukrayna Odessa’nın gece hayatı yazın asıl olarak Arcadia’da coştuğu için şehrin en önemli 3 kulübü de burada yer alıyor. İbiza da bu 3’lünün en iyisi diyebiliriz. Plaj, restoran ve gece kulübü olarak gün boyu çalışan ve hemen her saat ziyaretçi akınına uğrayan İbiza belki de en güzel plaja sahip. Havuz partileri ise dillere destan. Belirli zamanlarda tekne turlarına ve köpük partilerine de katılabilirsiniz.

Ukrayna Kızları

Palladium Night Club

Buraya kadar saydığımız mekanlar sadece yaz aylarında açık. Palladium Night Club ise yaz kış çalışıyor. 11.00’da açılan mekan gündüz restoran olarak ziyaretçilerini ağırlarken gece 21.00’dan sonra da Odessa’da gece hayatına kapılarını açıyor. 

Yıl boyunca açık olması şehir halkından kendisine müdavimler oluşturmasına olanak sağlıyor. Genellikle şehirde oturan halkın uğrak yeri olan mekanın tarifeleri diğerlerine göre biraz daha uygun. 

video_library

Yo! Club

Belki de Doğu Avrupa’nın tamamında en büyük gece kulüplerinden birisi. Yo! Club Ukrayna’da gece hayatının liderleri arasında yer alıyor. Gece hayatındaki rolünün yanı sıra ziyaretçilerine bilardo, sushi bar, kumarhane, bowling gibi seçenekler de sunuyor. Çarşamba günleri ise Jazz geceleri düzenliyor. 

video_library

Odessa Türk Restoranları

Türkler tarafından Ukrayna’nın en çok ziyaret edilen şehri bizce kesinlikle Odessa’dır. Hem Türk ziyaretçisinin fazla olması, hem geçmişte Türk hakimiyeti altında bulunması şehirde Türk lezzetlerinin bulunmasını kolaylaştırıyor. Siz de Odessa ziyaretinde sıraladığımız mekanlara uğrarsanız rahatlıkla ve güvenle karnınızı doyurabilirsiniz.

Ali Baba

Ali Baba, Ukrayna Odessa’da o kadar ünlü olmuş ki aynı isimle 3-4 restorana rastlamanız mümkün. Ama bunların içerisinde en iyisi Derybasivska Caddesi’nin başında, katedralin yakınındaki en iyisi. Hem hepsinden eski hem de kaliteli. Mercimek ve kelle paça çorbalarının yanı sıra lahmacun ve pide de yiyebileceğiniz mekanın fiyatları ise gayet uygun. Temizlik ve samimiyet açısından pişman kalmayacağınız bir lokanta. 

MarMara Cafe Restaurant

Türk yemekleri için tercih edebileceğiniz mekanda servis biraz yavaş. Onun haricinde yemeklerin lezzeti ve personelin ilgi alakası gayet iyi. Odessa’da uğrayabileceğiniz yerlerden birisi.

Beyti Odessa

Ukrayna Odessa’ya gelmişken kebap yemek isteyenler Beyti Odessa’yı tercih edebilir. Fiyatlar ortalamanın biraz üzerinde ama ilgi alaka ve temizlik uğramanız için yeterli olacaktır.

Alaturka

Öncelikli olarak Ukrayna’da kahvaltı için tercih edebileceğiniz kafede lezzet orta seviyede. Ücretler Ukrayna ortalaması için biraz yüksek. 

Ukrayna Lviv Gece Hayatı - Katıldığım Konser

Ukrayna Gece Hayatı Özeti

Biz size bu yazıda Ukrayna’nın dünyaca ünlü eğlence hayatını en iyi nasıl değerlendirebileceğinizi anlatmaya çalıştık. Umarız faydalı olmuşuzdur. Genel olarak özetlemek gerekirse; Ukrayna’nın herhangi bir şehrine eğlenmek için gidiyorsanız ya da gitmişken eğleneyim diyorsanız lütfen kendiniz olun. Ukraynalı halkın da insan olduğunu ve yaptığınız her yanlış hareketin bizi lekelediğini unutmayın. Öğretmen gibi konuştuk ama gittiğinizde göreceksiniz sizden öncekilerin yaptıkları nedeniyle pek de iyi gözle bakılmayacaksınız. Siz de bu kötü bakış açısına katkı yapmaya çalışmazsanız paranız ölçüsünde gayet güzel eğlenebilirsiniz. Gece hayatı açısından da farklı bir tecrübe kazanmış olursunuz. 

Ukrayna gece hayatı yazımızın başından bu yana 2-3 sefer tekrarladık ama burada da değinmeden geçemeyeceğiz. Ukrayna geceleri için gitmeden önce çok iyi bir araştırma ve plan yapın. Güvenilir ve popüler mekanlardan şaşmayın. Ukrayna gece hayatı fiyatları ve Ukrayna gece kulüpleri hakkında Ukrayna’ya gidip gelenlerin Ukrayna gece hayatı yorumlarını bekliyoruz. Şimdiden iyi eğlenceler. 

"Ukrayna Gece Hayatı" Hakkındaki Genel Yorumlar (0)

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z