Yaz

Ukrayna Nerede

calendar_today May 07, 2018 label

Ukrayna Nerede

Son zamanlarda özellikle çipli kimlikle Ukrayna'ya giriş gündeme geldikten sonra Ukrayna nerede ve Ukrayna nereye bağlı soruları herkes tarafından oldukça merak edilmeye başlandı. Ukrayna haritası çizerek bu soruya net bir yanıt verdim. Ukrayna şehir haritası sizlerle...

Bir ülkeye giderken insanın beklentileri öncelikle o ülkenin şehirlerini tanımaktır değil mi ? Konuya direkt girmek gerekirse Ukrayna’nın hangi şehirleri gezilmeli ? Ukrayna şehirleri haritası Türkçe olarak önümüzde olsa hangi şehrine kaç gün ayırmalıyız ? Ukrayna’da şehirler arası ulaşım nasıl ? Ukrayna haritası bize nasıl bir rota çıkarmamız için yardımcı olacağı için Ukrayna haritası şehir şehir sizlerle. Ukrayna nereye bağlı ve Ukrayna’nın haritası ile birlikte Ukrayna nerede gezi yazısına bir göz atalım.

Ukrayna Haritası - Ukrayna Lviv

Ukrayna Nerede - Nereye Bağlı

Avrupa kıtasında yer alan Ukrayna , vizesiz olması sebebiyle yüzümüzü güldürmeyi başarmış nadide ülkelerden birisidir. Malum Avrupa kıtası denince akla ilk gelen schengen vizesi başımızı fazlasıyla ağrıtıyor. Bunun ne demek olduğunu inanın çok iyi biliyorum. Az değil tam 4 kere schengen vizesinden red yedikten sonra yaşasın vizesiz ülkeler diyorum. Hazır Ukrayna haritası Türkçe olarak yapmışken yanına vizesiz gidebileceğiniz Belarus ve Moldova ülkelerini de ekledim ki Ukrayna haritasına bir bakıp diğer ülkelere de geçiş yapabilirsiniz. Ukrayna nereye bağlı sorusunun en basit cevabı Avrupa kıtasında demek yeterli olacaktır. 

Belarus’a giderken Belarus sağlık sigortasını sınır kapısında yaptırabiliyorsunuz. Ben otobüsle Minsk’e geçiş sırasında sınır kapısında inip tam sınırda sigortamı yaptırmıştım. Tren yolunu tercih edenlerin bazıları sorun yaşayıp geri gönderildiklerini de bana bildirmişlerdi. Bu durumdan zarar görmemek ve Ukrayna – Belarus sınır kapısında mağdur olmamak adına otobüsü tercih edebilirsiniz.

Ukrayna’dan Moldova’ya geçiş için Odessa şehrini kullanmanız en mantıklı rota olacaktır. Hem Moldova’yı hem Ukrayna Odessa şehrini de görmüş olursunuz. 

Ukrayna haritası

Çılgın Gezgin Sosyal Medya Hesapları

İnstagram : Cilgingezgin_

Facebook : Çılgın Gezgin

Ukrayna Haritası - Ukrayna Kiev

Ukrayna Ulaşım Rehberleri

Lviv Nerede

Kiev Nerede

Kharkiv Nerede

Odessa Nerede

Belarus ülkesi Kiev’e yakın olması sebebiyle hem trenle hem de otobüsle gidilebiliyor. Belarus Minsk gezilecek yerler yazımdan detayları görebilirsiniz. Belarus’a nasıl gidilir sorusunu da Ukrayna’dan Belarus’a nasıl gidilir yazımdan okuyabilirsiniz.

photo_library

Ukrayna'ya Ne Zaman Gidilir?

Ben Haziran ayında gitmiştim ve sıcaklık olarak çok fazla bunalmamıştım. Ukrayna’ya kışın gitmek isteyenlere de naçizane bir tavsiye vermek gerekirse Noel zamanı gitmek daha eğlenceli hale gelebilir.

Ukrayna Haritası - Ukrayna Kiev

Ukrayna Harita Konumu - Ukrayna Haritası Türkçe

Hemen alt tarafta bulunan Ukrayna şehirleri haritası ve Ukrayna’ya yakın gidilecek vizesiz ülkelere bir bakabilirsiniz. Benim schengen vizem var ya da yeşil pasaport sahibiyim diyorsanız da diğer ülkelere ulaşım için Ukrayna ulaşım rehberlerine bir göz atın derim.

Ukrayna Haritası - Ukrayna Lviv

Ukrayna Hakkında Yazdığım Diğer Yazılar

Ukrayna'ya Gideceklere Tavsiyeler

Kiev Gezilecek Yerler

Pirogovo Açık Hava Müzesi

Ukrayna'dan Belarus'a Geçiş

Kharkiv Gezilecek Yerler

Ukrayna Turu İçin Altın Tavsiyeler

Ukrayna Aşk Tüneli

Ukrayna'ya Kimlikle Giriş

Ukrayna’da Gezilecek Yerler

Ukrayna Şehirleri

Ukrayna Gece Hayatı

Odessa Gezilecek Yerler

Ukrayna Haritası - Ukrayna Lviv

Ukrayna Şehirleri Harita

Ukrayna’da gezilecek şehirler arasında malumunuz en popüler yerler arasında olan Lviv , Kiev ve Odessa şehirlerinin dışında sizlere tavsiyem; Ukrayna Rivne şehrinde bulunan Ukrayna Aşk Tüneli’ni de ziyaret etmeniz olacaktır.

Ukrayna Haritası - Ukrayna Lviv

Son Sözler

Benim Ukrayna’da gezilecek yerler hakkında söyleyeceklerim; Eğer Ukrayna’nın Odessa ya da Kharkiv şehrinden gezmeye başlarsanız diğer şehirleri sırasıyla gezebilirsiniz. Tabi bu durum Ukrayna’nın tüm şehirlerini gezmek isteyenler içindi. Ukrayna haritası göz önünde bulundurarak rotanızı özgürce yapabilirsiniz.

"Ukrayna Nerede" Hakkındaki Genel Yorumlar (0)

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z