Yaz

Uludağ Kayak Merkezi

calendar_today Ara 22, 2019 label

Uludağ Kayak Merkezi

İster yazın gidin ister kışın gidin diğer kayak merkezlerine nazaran Bursa Uludağ Kayak Merkezi ve Milli Parkı'nın havası bir başkadır. Bursa Kayak Merkezi'nde kamu misafirhaneleri ve otelleri ile bir çok farklı konaklama seçenekleri sunan milli park hakkında detayları yazdım.

Bursa Uludağ Kayak Merkezi Hakkında

1993 yılında bir spor takımını çalıştırmaya gelen Alman bir vatandaş tarafından keşfedilen Bursa’nın meşhur kayak merkezi Uludağ günümüzde ziyaretçi akınına uğramaktadır. Kışın özellikle Bursa Uludağ turlarının revaçta olmasının kendine göre haklılık payı fazlasıyla mevcuttur. Durum böyle olunca Türkiye’nin en büyük kayak merkezi Uludağ Kayak Merkezi’nde fazlasıyla otel de mevcuttur.

photo_library

Uludağ Kayak Merkezi Nerede?

Bursa Uludağ Kayak Merkezi'ne Nasıl Gidilir?

Bursa merkeze gidip gördüyseniz teleferik tabelaları hep karşınıza çıkıyordur. Bursa merkezden Uludağ Kayak Merkezi’ne ulaşımı bu teleferikler ile yapabilirsiniz.

İstanbul'dan Bursa Uludağ Kayak Merkezi'ne Nasıl Gidilir?

Bursa Uludağ Kayak Merkezi Giriş Ücreti

Bursa Uludağ Kayak Merkezi Kayak Takımları Kiralama Fiyatları

Bursa Uludağ Kayak Merkezi Skipass Fiyatları

photo_library

Uludağ Tatili Fiyatları - Kaça Mal Olur?

video_library

Uludağ Kayak Otelleri

Bursa Uludağ Kayak Merkezi’ndeki oteller de tıpkı pistler gibi 2 bölgeye ayrılmıştır. Durum böyle olunca da 1. bölgedeki oteller daha eski yapıdaki ve çok daha bilindik oteller olarak konumlanmıştır. Uludağ’daki otel fiyatları da seçmiş olduğunuz bölgeye göre farklılık gösteriyor. 

2.bölgedeki oteller daha lüks yapıdadır. Bildiğim kadarıyla Uludağ Kayak Merkezi otellerindeki fiyatlar pistlere yakınlık derecesine ve kullanım kolaylığına göre de fark göstermektedir.

Uludağ Otel Fiyatları

Uludağ Kayak Merkezi İletişim Bilgileri

Uludağ Pansiyon Seçenekleri

Uludağ Kayak Turları Fiyatları

photo_library

Uludağ Kayak Merkezi Pistleri

Uludağ Kayak Merkezi’nde eğer bir otelde kalıyorsanız sadece konaklama yaptığınız otelin pistini ücretsiz kullanma hakkınız vardır ve diğer kayak pistleri için ekstra ücret ödemeniz gerekmektedir. Uludağ o kadar güzel bir bölge ki; bu bölgedeki güzellikler yok olmasın diye 2 bölge halinde pistler yapılmıştır. Birinci bölgedeki pistler genelde kayak sporunda çok da iyi olmayan ve orta zorluk derecesine sahip kayakçılar için uygundur. Diğer 2. bölgedeki kayak pistleri ise ileri seviyedeki kayakçılar için uygundur.

Orman Köşkleri Uludağ

Ben otellere o kadar para veremem ya da rahat edemem derseniz de sizler için bungalow evler ve Uludağ Kayak Merkezi’ndeki Orman Köşkleri uygundur.

Uludağ Kayak Merkezi Orman Köşkleri Fiyatları

"Uludağ Kayak Merkezi" Hakkındaki Genel Yorumlar (0)

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z