Popüler Başlıklar

Vizeler

Bulgaristan Vize

Bulgaristan vize başvurusu yapacak olan kişilere İstanbul Bulgaristan Başkonsolosu ile arkadaş olup röportaj sonrası en doğru bilgileri yazdım. Bulgaristan vizesi nasıl alınır diye uzun süren araştırmalarım ve uğraşlarım sonunda 1 yıllık Bulgaristan multi vizeyi kaptım. Sosyal medyadan bana en çok sorulan sorular arasında, Bulgaristan vizesi schengen mi? Bulgaristan transit vize nasıl alınır? sorularına ek olarak Bulgaristan vize işlemleri nasıl oluyor? soruları vardı. Bulgaristan vize başvurusu yapacak olanlara tüm ayrıntıları yazdım. Sizlerde Bulgaristan vizesi hakkında tüm merak ettiklerinizi yorum kısmında sorabilirsiniz. Sormuş olduğunuz soruları İstanbul Bulgaristan Başkonsolosu'na sorup sizlere cevap aldığım an geri dönüş yaparım.

32 B görüntüleme • 2 yorum

Bulgaristan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar schengen vizesi kadar uğraştırmıyor. Schengen vizesi başvurusu yaparken okul hayatımda bile bu kadar belgeleri bir araya toplamadığımı düşündüm. Bulgaristan vizesi için belgeler toplarken çok rahat bir nefes almıştım. Oradan oraya koşturma telaşımın olmaması sanırım İstanbul Bulgaristan Başkonsolosluğu'na çok yakın bir konumda olmamdan kaynaklandı. Peki Bulgaristan vize evrakları nelerdir? Bulgaristan vize başvurusunda bulunacak olan kişiler evrak toplarken bazı noktalara dikkat etmesi gerekiyor.

17 B görüntüleme • 0 yorum

Bulgaristan Vize Ücreti

Bulgaristan vize ücreti 60 Euro'dur deyince biraz kafa karışıklığı yaşattım sanırım. Sosyal medyada Bulgaristan vizesi ne kadar diye merak edenlere bu rakamı söyleyince biraz şaşırdılar. Bende Bulgaristan vize fiyatları için bir yazı hazırlamayı uygun gördüm. Bulgaristan vizesi kaç para diye merak edenler Bulgaristan vizemin üzerindeki rakama bakabilirler. Ben Bulgaristan vizeme kendim başvuru yaptığım için bu ücreti ödedim. Sizler de Bulgaristan D vizesi ücreti ya da transit vize,turistik vize ücretine fazla para vermemek istiyorsanız kendiniz Bulgaristan Başkonsolosluğu'na başvuru yapabilirsiniz.

9 B görüntüleme • 7 yorum

İran Vize İstiyor Mu

İran vizesi olmadan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları 3 aya kadar İran’da vizesiz şekilde gezebilir. Fakat eğer İran’a arabayla gitmek gibi bir niyetiniz varsa İran’a vize var mı sorusunun yanı sıra dikkat etmeniz gereken başka konular var. Ben İran’a 1984 model Renault 12 arabayla gittim. İran vize işlemleri olmadığı için sınırdan çok rahat şekilde geçtim.

2 B görüntüleme • 1 yorum

Azerbaycan Vizesi Nasıl Alınır

Azerbaycan vizesi nasıl alınır? Büyük bir heyecanla İstanbul Yeni Havalimanı’ndan Azerbaycan Bakü’ye 529 TL’ye uçak bileti bulunca hemen aldım. Bir daha asla bu fiyata Azerbaycan’a asla uçak bileti bulamayacağım için bu fırsatı kaçırmak istemedim. Bu vizelere karşı inanılmaz ön yargılarım var. Dile kolay tam 4 defa schengen vizesinden red yedikten sonra Azerbaycan vizesine karşı da bir ön yargı olmadı değil. Geçen senelerde İran’a ve Gürcistan’a arabayla gidip sonrasında Azerbaycan’a da arabayla gitmeyi çok istemiştim fakat iş yoğunluğu sebebiyle gidememiştim. Kars’ta iken bir esnaftan aldığım bilgilere göre Azerbaycan’ın Türkiye’ye vize uygulamasının tek sebebi iran’ın Azerbaycan’a baskı uyguladığını öğrenmiştim. Bu konuya da yavaş yavaş değineceğim. Bu yazımda sizlere Azerbaycan vize ücreti , Azerbaycan’a vize alırken dikkat etmeniz gerekenler ve Azerbaycan başvuru formunu nasıl doldurmanız gerektiğini anlattım. Azerbaycan Konsolosluğu nerede ve nasıl gidilir bilgileri de işinize çok yarayacak. Benim evim hemen İstanbul Azerbaycan Başkonsolosluğu'nun yanında olduğu için hiç zorlanmadan size otobüs ile gidişi anlatacağım. Buyrun size Azerbaycan vizesi hakkında tüm detaylar…

7 B görüntüleme • 2 yorum

Schengen Vizesi Nedir?

Schengen Vizesi Nedir?

20 B görüntüleme • 0 yorum

Schengen Vizesi Red Yedim Ne Yapmalıyım?

Vize Red Sebepleri ve Schengen Vize Reddi

4 B görüntüleme • 0 yorum

En kolay schengen vizesi hangi ülkeden alınır ?

Türklere en Kolay Schengen vizesi veren ülkeler

27 B görüntüleme • 0 yorum

Schengen Vize Ücretleri

Schengen Vizesi Ne Kadar

2 B görüntüleme • 0 yorum

Schengen Vizesi için gerekli evraklar

Schengen Vizesi şartları

11 B görüntüleme • 0 yorum

Transit Vize İstemeyen Ülkeler

Fas'a giderken ve gelirken toplamda 2 gece Hollanda Amsterdam Havalimanı'nda kaldıktan sonra Hollanda transit vize istiyor mu sorusuna kesin cevabı verebilirim. Hollanda transit vize istemiyor. Peki transit vize nedir? Transit vize nasıl alınır? Özellikle kara yoluyla Balkanlara ve Avrupa'ya gideceklere Bulgaristan transit vize olayını da ele aldım. Ucuza uçak bileti bularak uzak doğu ülkelerine ya da Afrika ülkelerine gitmek istiyoruz. Transit vize konusunda bana sorulan soruların başında Almanya transit vize istiyor mu? , İngiltere transit vize istiyor mu? Yunanistan,Kanada,Dubai gibi ülkeler transit vize istiyor mu? Bu soruların cevaplarını bilen kişiler de yorumlarda (deneyimlediği transit uçuşlarını) paylaşabilirler. Transit vize isteyen ülkelerden bilet almayın ya da uçak bileti alacaksanız da önce vizenizi alın derim. Hemen hemen her konsolosluk da transit ya da normal vizeniz onaylanmadan önce biletinizi almayın diyor.

33 B görüntüleme • 6 yorum

Schengen Vizesi Nedir ?

Schengen Vizesi Nedir ? - Schengen Vizesi Fiyat - Schengen Vizesi Ne Kadar - Schengen Vizesi Ne Kadar ? - Schengen Vizesi Almak - Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar - Schengen Vizesi Ülkeleri - Schengen Vizesi Başvuru - Schengen Vizesi Şartları

4 B görüntüleme • 0 yorum

Vizesiz Ülkeler Vizesiz Gidilen Ülkeler

Vizesiz ülkeler - Vizesiz Gidilen Ülkeler - Vize İstemeyen ülkeler - Vizesiz Gidilebilen Ülkeler

55 B görüntüleme • 0 yorum

Amerika Vizesi

Amerika ülkesi ve Amerika vizesi hem son 200 yıllık tarihi hem de günümüzdeki yaşam olanaklarıyla Dünya’nın her yerinden insanlar tarafından büyük ilgi görmektedir. Gerek kısa süreli seyahat etmek isteyen gezginler gerek ise devamlı olarak Amerika’da yaşamak isteyenler tarafından her yıl yüz binlerce Amerika vize başvurusu ve Amerika oturum izni başvurusu almaktadır. Amerikan halkı ve devleti de bu ilginin oldukça farkında. Bu nedenle öncelikle kendi yaşamlarını garantiye almak koşuluyla Dünya’nın hemen hemen her yerinde yaşayan insanlara oturma izni kolaylığı sağlamaktalar. Bütün Dünya’nın Green Card olarak bildiği bu oturum iznini her geçen yıl başvurular fazlasıyla artmaktadır. Amerika Green Card aracılığıyla hem çalışan nitelikli nüfusu artırmakta hem de Dünya ile olanaklarını paylaşmaktadır. Bu olanaklar bir çok Avrupa ve İskandinavya ülkesinde daha gelişmiş durumda olsa da Amerika daha çok tercih edilmektedir. Bu durumun sebebi ise Amerika’nın fırsatlar diyarı olarak görülmesidir bu sebeple de Amerikan vizesi başvuruları çok sık yapılır. Her eyaletinde başka bir yaşam ve başka bir ülkeyi barındırabiliyor olması sebebiyle onlarca kültürün aynı anda yaşanabildiği bir ülke kimliğine bürünmüştür. Bu kültür çeşitliliği beraberinde her türlü yaşam biçimine saygıyı ve refahı da getirmiştir. Din, dil, ırk ve günlük yaşam alışkanlıkları ne olursa olsun insanlar Amerika’nın bir yerinde mutlaka kendilerini ait hissedebilecekleri yerler bulabilmektedir. Tabi ki bütün bu sebepler Dünya’nın her yerinden gezginlerin de dikkatini çekerek Amerika’ya seyahat eden turist sayısının her geçen gün daha da artmasına neden olmuştur. Tabi ki bu durum beraberinde en önemli soru olan Amerika vizesi konusunu da gündeme getiriyor. Bu yazımda sizlere Amerika turist vizesi başvurusu, Amerika vize ücreti , Amerikan Konsolosluğu İstanbul’da nerede ve Amerika vizesi için gerekli evraklar nelerdir gibi bilgileri yazdım. Sizler de Amerika vizesi için gerekli belgeleri ve Amerika vizesi başvurusu hakkında tecrübelerinizi yazabilirsiniz.

747 görüntüleme • 0 yorum
A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z