Yaz

Vizesiz Okyanusya Ülkeleri

calendar_today Ara 08, 2016 label

Vizesiz Okyanusya Ülkeleri

Okyanusya ülkelerini keşfetmek ve doya doya tatil yapmak şüphesiz herkesin hayalidir. Okyanusya kıtasındaki ülkeleri araştırırken bazı ülkelerin vizesiz olduğunu öğrendim. Okyanusya kıtası namı diğer Avustralya kıtasıdır. İşte sizlere vizesiz Okyanusya ülkeleri listesi...

video_library

1)Cook Adaları

Cook adaları için en yakın Yeni Zelanda temsilciliğinde vize alınabilir,vizeden muaf tutulan ülkeler arasında olan Cook Adaları’na 1 aya kadar seyahat etme hakkımız vardır. Neden vizesiz ülkelere gitmeliyiz tüm liste için vizesiz gidilen ülkeler yazısından detaylara ulaşabilirsiniz.

Okyanusya ülkeleri - Okyanusya kıtasındaki ülkeler - Cook Adaları

2)Fiji

Vizeden muaf olduğumuz Okyanusya kıtasındaki ülkeler listesinde olan Fiji, 4 aya kadar vizesiz seyahat etme hakkı tanımaktadır.

Okyanusya ülkeleri - Okyanusya kıtasındaki ülkeler - Fiji

3)Vanuatu

Yakın tarihe kadar vizeli Okyanusya ülkeleri listesinde olan Vanuatu, artık vizesiz ülkeler listesinde yerini almış olup 30 güne kadar seyahat etme hakkı tanımaktadır.

Okyanusya ülkeleri - Okyanusya kıtasındaki ülkeler - Vanuatu

4)Palau

30 güne kadar seyahat etme hakkı tanıyan Okyanusya ülkelerinden Palau,sınırda vize imkanı sunmaktadır. (2 adet vesikalık fotoğraf gerekmektedir)

Okyanusya ülkeleri - Okyanusya kıtasındaki ülkeler - Palau

5)Samoa

Samao vizesi Samoa havalimanından 2 adet vesikalık fotoğraf ile almanız mümkündür. Okyanusya ülkelerden olan Samoa 60 güne kadar seyahat hakkı vermektedir. Uçak dönüş biletiniz ve ülkede kalacak kadar paranız olduğunu ispatlamanız gerekmektedir.

Okyanusya ülkeleri - Okyanusya kıtasındaki ülkeler - Samoa

6)Tuvalu

Okyanus ülkelerinden olan Tuvalu’ya gitmek için maksimum 30 gün olmak şartıyla sınırda 2 adet vesikalık fotoğraf ile vize alınabilmektedir.

Kaynak:

Bütün bu bilgiler T.C Dışişleri Bakanlığı sitesi 06.11.2016 tarihinde kaynak olarak kullanılmış olup, bu ülkelere gezi yapmak isteyenlere tavsiye niteliği taşımaktadır.

"Vizesiz Okyanusya Ülkeleri" Hakkındaki Genel Yorumlar (0)

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z