Yaz

Kiev Gezi Rehberleri

Kiev'den Minsk'e Nasıl Gidilir

Bu yazımda sizlere Ukrayna’dan Belarus’a nasıl geçiş yapılır? (Ukrayna’dan Belarus’a nasıl gidilir?) Kiev’den Minsk’e nasıl gidilir? Bütün tecrübelerimi en ince ayrıntısına kadar yazıyorum. Malum Ukrayna’ya pasaportsuz kimlikle giriş başladı. Hazır Ukrayna’ya kadar gitmişken insan çevresindeki ülkeleri de merak ediyor. Malum hepimiz yoğun iş temposunda çalışıp fırsat buldukça yeni yerler keşfetmek için yollara düşüyoruz. Kiev – Minsk arası ulaşım otobüsle de varken neden bu fırsatı değerlendirmeyelim değil mi? Fakat Kiev’den Minsk’e otobüsle geçerken dikkat etmemiz gereken çok önemli konular var. Yolculuğumuzun can sıkıcı hale gelmemesi için çok önemli noktalar konusunda bilgileri içeren yazıda Kiev’den Minsk’e otobüs seferlerinden, Kiev – Minsk arası tren seferlerine kadar bir çok soruya da cevap vermek istedim. Ukrayna – Belarus tren hattı ve Ukrayna – Belarus sınır kapıları bakalım neden çok önemliymiş?

24 B görüntüleme • 19 yorum

Pirogovo Açık Hava Müzesi Kiev

İstanbul’a gelip sadece Kız Kulesi , Ayasofya , Topkapı Sarayı , Galata Kulesi gibi turistik yerleri gezip İstanbul’dan ayrıldığınızı hayal edin. Avrupa’nın en büyük açık hava müzesi olan Pirogovo Açık Hava Müzesi Kiev (Pirogovo Open Air Museum) , Kiev’de turistik bölgelerin dışında kalan Kiev gezilecek yerler listesinde yerini korumuş fakat keşfedilmeyi bekleyen çok harika güzellikte bir köydür. İstanbul’a gelip turistik yerleri görenler Şile , Ağva ve Polonezköy’ü de görmeliler sadece tarihi yarımadadan ibaret olmayan İstanbul’u düşününce Kiev’e de öyle bir gözle bakıp yollara düştüm. Genel anlamda Kiev gezilecek noktalara şöyle kabaca bir göz attığımızda Aziz Andreas Kilisesi Kiev , Kiev Pechersk Lavra , Altın Kapı (Golden Gate Kiev) , Anavatan , Kreşçatik (Khreshchatyk Caddesi) diye sıralayıp Kiev’de turistik bir gezi yapmayı düşünüyorsanız Kiev gezi bloğumu okuyabilirsiniz.  Fakat Kiev’in Pirogovo Açık Hava Müzesi öyle hemen şehir merkezinde konumlanmasa da muhakkak gidip görün diye ayrıca burayı yazma ihtiyacı hissettim. Ukrayna’nın geçmişine doğru bir yolculuk yapmak istiyorsanız Kiev çevresinde gezilecek yerler listemde yerini her zaman alacak olan, bir daha gitsem bir daha giderim diyeceğim Pirogovo Açık Hava Müzesi Kiev nerede ve nasıl gidilir? (Pyrohiv Kiev) yazımı en ayrıntılı şekilde yazıyorum.

16 B görüntüleme • 0 yorum

Kiev Gezilecek Yerler

Kiev gezilecek yerler bakımından Ukrayna'nın diğer şehirlerine göre çok daha zengin bir şehirdir. Ukrayna Kiev hakkında tüm dünya ülkelerini gezen bir gezginin söylediklerini duyduktan sonra 2 defa gitmiştim. Ukrayna'nın başkenti olan Kiev şehri dünyada gezilmesi gereken ilk 20 şehir arasındadır. Ayrıca Goethe Kiev için '' İçinde parklar olan şehir çok gördüm ama ilk defa bir parkın içerisinde şehir gördüm'' demiş. Peki Kiev nerede ? Ukrayna Kiev gezilecek yerler nerelerdir ? Kiev gece hayatı ve Kiev yemekleri nelerdir? İşte sizlere özenle hazırladığım Kiev turu .

58 B görüntüleme • 1 yorum

Kiev Nerede

Kiev'e Kharkiv şehrinden trenle geçmiştim. Kiev nerede diye haritadan baktığımda hem Lviv şehrinden hem de Kharkiv şehrinden trenle ulaşım olduğunu görünce güzel bir rota çıkarmak istemiştim. Sizler de hem daha ekonomik gezmek ve güzel bir rota çıkarmak istiyorsanız Kiev neresi ve Kiev harita rehberini okumanızı tavsiye ederim.

26 B görüntüleme • 0 yorum

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z