Yaz

Vizesiz Avrupa Ülkeleri

calendar_today Ara 07, 2016 label

Vizesiz Avrupa Ülkeleri

Vizesiz Avrupa ülkeleri benim gibi schengen vizesi sorunu yaşayan kişiler için adeta biçilmiş kaftan. Tam 4 defa vize reddi yedikten sonra vizesiz gidilen Avrupa ülkeleri hakkında tüm bilgileri yazdım. Vize evrakları ile uğraşmadan vize istemeyen Avrupa ülkeleri için uçak biletleri de gayet uygun oluyor. Vizesiz ülkeleri Avrupa listesi yapıp uçak bileti için uygun kampanya dönemlerini kovalarsanız benim gibi Ukrayna'ya gidiş dönüş 150 TL'ye bile bilet bulabilirsiniz. İşte sizlere Türkiye'den vize istemeyen Avrupa ülkeleri...

Türkiye’den vize istemeyen ülkeler listesi o kadar çok ki, hepsini ayrı ayrı yazmak dünya turu yapmayı düşünenler için ideal bir liste olacaktır. Vizesiz Afrika ülkelerinden, vizesiz Asya ülkelerine hatta vizesiz Avrupa ülkelerine bile seyahat imkanı bulanlar için liste liste hepsini yazdım. En başta da söylediğim gibi hiç bir vize sorunu yaşamadan Vize istemeyen Avrupa ülkeleri uçak bileti konusunda çok ucuzdur. 

Hepimizin hayallerinde vardır yarın sabah işe gitmesem,hatta işten istifa etsem oh kebap valla… Vizesiz ülkelere seyahat etmek için binlerce sebep de var hem de modern kölelikten terfi edip özgür ruhlu bireyler haline gelmek hepimizin yapmak istedikleri arasında değil mi?. Vize almadan gidilebilen ülkelere kaçıp yeni yerler keşfetmek,ertesi gün alarmı kurmadan uyanmak,istediğin saatte uyuyup istediğin saatte uyunmak… Kah çöllerde safari yapmak kah dünyanın en güzel yerlerinde kendi iç yolculuğumuzu yapmak.. Valla efsane olur,yazarken bile içim eridi.. Her gece tek başına dünya turu hayalleri kurmaktan gözlerime uyku girmez oldu. Vizesiz Avrupa ülkeleri hangileridir? Yazısını yazıp sizlere bilgi vermek istedim. Türkiye’ye yakın vizesiz ülkeler yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Bordo pasaport sahibiyim ve benim gibi bordo pasaport sahipleri için 102 tane vizeden muaf ülkeler bulunmakta. Vize yok, al pasaportu çık yollara,çıkalım çıkalım da bakalım bütçeler el verecek mi? Hem ucuz ülkeleri ziyaret edebilir hem de vizesiz ülkelerde ucuza konaklama ve ekonomik gezi rehberi için ucuza seyahat için hazırlık yazılarımı okuyabilirsiniz.

Yakın zamanda hangi ülkelere hangi zamanlarda gidilir? Yazısını da sizlerle paylaşacağım. Türkiye’nin vizeden muaf olduğu ülkelere nasıl ucuz seyahat edebiliriz? ciddi araştırmalar yapıyorum. Vizesiz gidilen ülkeler yazısında tüm listeyi tek tek yazdım. Liste içerisinde vizesiz ülkeler Avrupa kategorisini de ayrıca bir okuyun derim.

Bordo pasaport sahipleri vizeden muaf olduğumuz ülkelere gidebilirler. Eee benim durumum o kadar da iyi değil bir pasaporta 300 TL veremem. O zaman Kıbrıs gezi rehberi yazımı okuyabilirsiniz. Kıbrıs ve Gürcistan vizesiz ülkeler gezi için ideal hem de sadece kimlikle giriş yapılan ülkeler arasında..

video_library

Vizesiz Avrupa Ülkeleri

video_library

Makedonya

-T.C vatandaşları vizesiz olarak Makedonya’da 90 gün seyahat edebilirler.

Hem Türkiye’ye yakın hem de yabancı dil sorunu olanların zorlanmayacağı yerler arasında  .Üsküp ve Ohri şehirlerinde Türkçe konuşan insanlara rastlamak mümkün. Hem uçak bileti ucuz hem de Makedonya ucuz. Dünya turuna nereden başlamalı sorusunun en güzel cevabı Makedonya.

Bosna-Hersek

 -T.C vatandaşları Bosna-Hersek’e vizesiz 90 gün seyahat edebilirler.

İster arabayla git,ister motosiklet ile git. Kardeş ülkemiz Bosna-Hersek vize istemiyor. Erken tarihte uçak bileti alırsan 250 TL’ye bile bulabilirsin. 2 3 gün gitsen bile yeterli Saraybosna’da 2 gün Mostar’da 1 gün gez geri gel. Vizesiz ülkeler tur fiyatları da gayet uygun olur.

video_library

Arnavutluk

-T.C vatandaşları vizesiz Avrupa ülkesi olan Arnavutluk’a 90 gün seyahat edebilirler.

Her ne kadar Arnavutluk’u tavsiye etmesem de Arnavutluk’ta hayatta 1 kere görülecek yerler arasında. Arnavutluk gezilecek yerler bakımından çok zayıf bir ülke yani beklentileri minimum tutmakta fayda var. Vizesiz ülkelere seyahat açısından başlangıç ülkesi olarak yorumlanabilir. 90 gün boyunca vizesiz balkan ülkesi olan Arnavutluk’ta kalabilirsiniz.

Kosova

-T.C vatandaşları vizesiz Balkan ülkesi olan Kosova’ya 90 gün seyahat edebilirler.

Vizesiz ülkeler Balkan turu için ideal ve mütevazi bir ülke. Kosova’da gezilecek yerler çok fazla olmasa da dünya turu için hem başlangıç hem de kafa dinlemek için ideal bir ülke. Kosova vizesiz ülkeler listesinde 90 günlük gezi imkanı sunuyor.

video_library

Sırbistan

-T.C vatandaşları vizeden muaf ülke olan Sırbistan’a 90 gün seyahat edebilirler.

Sırbistan gece hayatı kadınlar ile meşhur vizesiz balkan ülkeleri arasında Türk’lerin akın ettiği ülkeler arasında. 90 günlük vizesiz seyahat imkanı da var..

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

 – Vizesiz ülkelerden olan KKTC topraklarında sınırsız dolaşım hakkı tanınmaktadır.

Pasaport bile istemez al kimliği yanına kafana göre takıl. Ama Türkiye’den çıkış kağıdını yanında sakla,Kıbrıs pasaport kontrolünde istiyorlar. Bir kaç soru soruyorlar sonra geçiyorsun.

video_library

Ukrayna

-Vizesiz Avrupa ülkelerinden olan Ukrayna 60 güne kadar seyahat hakkı vermektedir. Düzenleme Ukrayna’ya kimlikle giriş serbestliği gelmiştir. T.C. vatandaşları Ukrayna’ya pasaportzu seyahat imkanını kullanabilirler. 

video_library

Moldova

-Vizesiz seyahat edilebilecek ülkeler arasında olan Moldova 90 güne kadar seyahat hakkı vermektedir.

video_library

Beyaz Rusya (Belarus)

- Vizesiz ülkeler gezisi yapmak isteyenler Beyaz Rusya 30 güne kadar vizesiz gezi imkanı vermektedir.

video_library

Andorra

-Vizeden muaf ülkelerden olan Andorra 90 güne kadar seyahat hakkı vermektedir.

video_library

Karadağ

-Vizeden muaf ülkeler listesinde Karadağ benim en çok sevdiğim ama çok pahalı olduğu için çok fazla kalamadığım ülkeler arasında. Sea Dance Festival etkinliğine katılmıştım ve her sene gitmek gibi hayallerim var. Karadağ vizeden muaf ülkeler arasında ve 90 güne kadar vize istememektedir.

video_library

"Vizesiz Avrupa Ülkeleri" Hakkındaki Genel Yorumlar (0)

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z