Yaz

Schengen Vizesi Red Yedim Ne Yapmalıyım?

calendar_today Şub 21, 2018 label

Schengen Vizesi Red Yedim Ne Yapmalıyım?

Vize Red Sebepleri ve Schengen Vize Reddi

Öncelikle Schengen Vize reddi maddelerine hep beraber göz atalım. Size verdikleri vize reddi maddelerini çok iyi analiz edip buna göre Schengene yeniden başvuru yapabilir ya da Schengen Vize reddine itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. 

Açıkça söylüyorum hem kağıt üzerinde hem de gerçekten benim sosyal/ekonomik durumum iyi değil. Avrupa’ya gidip lüks otel ve restoranlarda para harcayamam ama en ucuza bir şekilde İnterrail yaparak Avrupa gezisi yapabilirim. İnterrail nedir diye merak edenler linkten ulaşabilirler.

İnternette okuduklarımla devam ediyorum , bu örneklerden biri belki sizin durumunuzla eş değerdir. 

 1. Evli bir çift Schengen Vize başvurusu yapıyor . Uçak biletleri , seyahat tarihleri , kalacakları gün sayısına kadar her şey aynı. Fakat gel gör ki bu çiftten birisinin Schengen Vize başvurusu reddediliyor. Nasıl olabilir? İki tarafında evrakları ve sosyo/ekonomik durumları hemen hemen aynı. 
 2. Bu durumu hemen konsolosluğa bildiriyorlar ve kendilerine yanlışlıkla gözden kaçtığını ve bu durumu düzeltmek için pasaportunu konsolosluğa getirmeleri isteniyor. 
 3. Çiftin yaptığı bir hata vardı. Ek bir dilekçe yazıp şu pasaport numaralı şu şahısla (eşimle) birlikte beraber seyahat edeceklerini konsolosluğa bildirmemişlerdi. Sonuç ; ikisine de aynı süreli vize veriliyor . 
 4. Yakın bir arkadaşım Schengen Vize başvurusunu direkt olarak konsolosluğa yapıyor. Konsolosluk çalışanının gözünden kaçan ve arkadaşımın unuttuğu banka hesap dökümanı vize reddi ile sonuçlanınca arkadaşım konsolosluğa itiraz maili atıyor ama iş işten geçmiştir hesabı yeniden Schengen vizesi evraklarını toplayıp yeniden başvurması isteniyor. Fakat arkadaşımın uçuşu  5 gün sonra olacağı için bu durumu ayrıca bildiriyor ve ek belge yanı banka hesap dökümümünü alıp konsolosluğa iletince durum düzeliyor ve kendisine vize veriliyor. 
 5. Yırtık pasaport . 
 6. Eksik evrak 
 7. Mülteci durumları Hollanda be Almanya’ya gitme . İlk defa alacaksanız durumu ek bir dilekçe ile bildirin.
 8. Fotoğraf sorunu
 9.  
 10. Eğer yeni bir işe girdiyseniz konsolosluk yani size vize verecek bir memur şunu düşünmez mi ? Bu adam daha işe yeni girmiş hangi ara yıllık iznini kullanma hakkını elde etti ve bu iş yeri nasıl bu şahısa izin veriyor. 

  Eğer ticari vize başvurusu yapmıyorsanız muhtemel olarak Schengen Vize reddi ile karşı karşıya kalırsınız. Ticari Schengen vizesi mantığında ise diyelim ki üst düzey bir yöneticisisiniz ve işe gireli 6 ay oldu. Oldu ki iş amaçlı işe girişinizin 6.ayında X bir Avrupa ülkesinde bayi toplantısı çıktı vr gitmeniz gerekiyor. Bu tip durumda iş yeri size gerekli yardımı dilekçe yazarak gösterecektir. Hatta kurumsal firmaysa gideceğiniz X Avrupa ülkesinden davetiye bile alıp Schengen vizesi evraklarının arasına koyabilirsiniz.

  Bazı Avrupa ülkeleri konsoloslukları ise kalacağınız oteli arayıp teyit alabilir . Bu şahıs bu tarihte burada kalacak mı ? Size tavsiyem Schengen vizesi başvurunuz olumlu ya da olumsuz sonuçlanana kadar otel ya da hostel rezervasyonunu iptal ETMEMENİZ. Hatta gerekirse oteli arayıp (eğer kesin o otelde kalacaksanız ) booking.com üzerinden yaptığınız rezervasyon için konfirmasyon ücretini çekmelerine izin vermek olabilir . Biraz riskli olmakla birlikte eğer rezervasyon yapacağınız otelde kalmasanız bile bu durumu ötele bildirip aksi durumda konfirmasyon ücretini geri iade edip edemeyeceklerini de sorabilirsiniz.

"Schengen Vizesi Red Yedim Ne Yapmalıyım?" Hakkındaki Genel Yorumlar (0)

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z