Yaz

Schengen Vize Ücretleri

calendar_today Şub 21, 2018 label

Schengen Vize Ücretleri

Her vizede olduğu gibi Schengen Vizesi için de bir ücret ödemek gerekiyor. İşin kötü tarafı ise vizeniz reddedildiğinde dahi bu zorunlu ücreti geri alamıyorsunuz. Dolayısıyla başvurularınızdaki evrakları tam ve eksiksiz olarak hazırlayın. Hatta birden fazla ülkeye gidecekseniz daha kolay vize veren ülkeleri seçerseniz sizin için daha iyi olabilir.

Vize ücreti konsolosluğun standart aldığı meblağdır. Bunun yanı sıra sizden istenen belgelerin hazırlanması için harcayacağınız ücretler bu fiyata dahil değildir. Pasaportunuzu tabi ki siz çıkaracak, fotoğrafınızı siz çektireceksiniz. Eğer mülakata çağırılırsanız da ulaşım masrafları yine size ait olacaktır.

Bu tip giderlerin yanı sıra şu an için Schengen Anlaşması’nı imzalamış ülke konsolosluklarının hemen hepsi vize hizmet merkezi adı altında görev verilen acentalar ile çalışıyor. Bu hizmet merkezleri de 25 euro talep ediyorlar.

Ödemelerinizi ise standart yöntem ile yapabileceğinizi söyleyemiyoruz. Konsoloslukta kredi kartı veya bankamatik kartı ile ödeme yapabileceğiniz gibi banka hesabına da yatırmanızı isteyebilirler. Kimi konsolosluklar da kredi kartı kabul etmeyebilir. Bu nedenle başvuru yapacağınız konsolosluğun şart ve koşullarını öğrenmelisiniz.

Kısa Süreli Ve Transit Schengen Vizesi Ücreti

3 farklı türü bulunan Schengen Bölgesi’nin Havalimanı Transit Vize ve Kısa Süreli Schengen Vize (90 günden az) ücreti 60.00 Euro.

Uzun Süreli Schengen Vizesi Ücreti

 90 günden uzun kalacaksanız kullanmanız gereken uzun süreli schengen vizesi fiyatı 99.00 Euro.

Çocuklar İçin Schengen Vizesi Ücreti

Çocuklar açısından da durum 2’ye ayrılıyor. 0-12 yaş arasındaki çocuklar 12 yaşını doldurmasından 1 gün öncesine kadar vize ücretlerinden muaf tutulurken 6-12 yaş arası çocuklar için 12 Euro ücret talep ediliyor.

Eğitim Nedeniyle (Öğrenciler Dahil) Schengen Vizesi Ücreti

Eğitim maksadıyla vize almak isteyenler ise okul kaydının dışında herhangi bir sebebe bağlı olarak eğitim nedeniyle Schengen Bölgesi’ne gidecek olan öğrenciler, stajyerler ve refakat eden öğretmenler de vize ücreti ödemeden vize talebinde bulunabiliyorlar.

Diğer Schengen Vizesi Fiyatları

Kar amacı gütmeyen kuruluşlar tarafından düzenlenen konferans, seminer ile sportif ve kültürel etkinliklere katılmak üzere yine kar amacı gütmeyen kuruluşların 25 yaş ve altındaki üyeleri de vize ücretinden muaf tutuluyorlar.

"Schengen Vize Ücretleri" Hakkındaki Genel Yorumlar (0)

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z