Yaz

Ordu Gezi Rehberleri

Ordu Gezi Rehberi

Karadeniz’in eşsiz doğası ile muazzam tarihini aynı bünye içine toplamayı başarmış olan Ordu, önümüzdeki yıllarda adından daha sık söz ettirmeyi mutlaka başaracaktır. Şehir merkezinden tutun Ordu yaylalarının zirve noktalarına varana kadar şehrin her yeri beraberin bir hikayeyi de taşımakta. Önce ülke içerisinde dikkat çekmeye ve turistlerin yoğun ilgisini görmeye başlayan bu hikayeler son yıllarda Dünya çapında da yankı uyandırmaktadır. Yurt dışından Karadeniz’e ve Ordu’ya düzenlenen turların sayısı her geçen gün artmaktadır. Eğer kalabalık gezmeyi sevmeyenlerdenseniz Karadeniz’in diğer şehirlerine yayılmış olan turist kalabalığı Ordu’ya da gelmeden bu yemyeşil şehri görün deriz. Ordu'nun turistik gezilecek yerleri dışında merkezi de küçük bir tatil kasabası tadında da yaşanabilen bu şehir özellikle yaz mevsiminde her tür yaşam biçimine sahip insan için olanaklar sunmaktadır. Bu nedenle kesinlikle sıkılmayacağınız ve döner dönmez çevrenizdeki herkese överek bahsedeceğiniz bir şehir sizleri bekliyor. Havalimanının ve yeni Karadeniz otobanının da açılmasıyla Ordu şehrinin ulaşımı da oldukça kolaylamış ve ucuzlamıştır. Bu nedenle Ordu gezisi geçmişe göre çok daha rahat ve konforlu bir biçimde yapılabilmektedir. Ordu'da gezilecek yerler için bahaneniz yolsa yeni açılan havalimanı sizlere kolaylık sağlamaktadır. Sırt çantalı gezginlerden lüks otel seven turistlere varana kadar herkes Ordu’ya ilgi göstermeye başlamış ve görünen o ki bu ilgi artarak devam edecek. Siz de Karadeniz’in en güzel şehirlerinden bir tanesi olan Ordu’ya en kısa zamanda yolunuzu düşürün deriz. Bir Ordu'lu olarak Ordun Fatsa,Ünye ve Perşembe gezilecek yerleri çok detaylı bir şekilde sizlere anlattım.

68 B görüntüleme • 0 yorum

Ordu Öğretmenevleri

Ordu’da şehir merkezinde bir tane ve ilçelerde 5 tane olmak üzere toplam altı adet öğretmenevi mevcuttur. Fiyatları 20 liradan 80 liraya kadar değişen öğretmenevleri özellikle tek başına seyahat eden gezginler için oldukça makuldür. Aşağıda Ordu Ünye öğretmenevinin,Ordu Fatsa öğretmenevinin, adreslerine,telefon bilgilerine genel fiyat bilgilerine ve internet sitelerine ulaşabilirsiniz. Sizler de Ordu öğretmenevi tecrübelerinizi yazabilirsiniz.

4 B görüntüleme • 0 yorum

Ordu Yaylaları

Ordu Yaylaları yazısını ayrıca yazmasam olmazdı. Bir Ordu'lu olarak sizlere Ordu Perşembe Yaylası,Ordu Aybastı Yaylası ve Çambaşı Yaylası hakkında bildiklerimi anlatmak isterim. Karadeniz'in muazzam yeşil örtüsüne sizler de şahitlik etmek isterseniz en azından bir tane yaylasına gidin derim.

2 B görüntüleme • 0 yorum

Ordu Boztepe Teleferik

Karadeniz denince akla ilk gelen şehirlerden biri de Ordu'dur. Ordu denince de akla ilk gelen mekanlar arasında Ordu Boztepe gelmektedir. Ordu Boztepe'ye teleferik ile çıkılabildiği gibi isterseniz özel aracınızla da çıkılıyor. Ordu Boztepe teleferik fiyatları ve Ordu Boztepe hakkında tüm detayları bu yazıda bulabilirsiniz.

2 B görüntüleme • 0 yorum

Ordu'da Ne Yenir?

Karadeniz’in her yerinde olduğu gibi Ordu’da da zengin bir mutfak kültürü vardır. Özellikle deniz kıyısında yer alması sebebiyle balıkçılık ve balıkçılığa paralel olarak deniz ürünlerinin yemeklerde kullanımı oldukça gelişmiştir. Ancak tamamen deniz ürünlerinden oluşan bir mutfak da mevcut değildir. Yağmurlu bölgelerde büyümeyi seven pancar, pazı, patlıcan ve fasulye gibi sebzeler de Ordu mutfağının en önemli gıda maddeleri arasında yer almaktadır. Ordu’nun yemek kültüründeki lezzetlerin muhteşemliğini hissetmişsinizdir. İlin tabiatının vermiş olduğu imkânlar nedeniyle organik tarım konusunda tereddüde düşmeden tüketim yapabileceğiniz olanakları mevcuttur. Doğal olan bu şehrin yemek kültüründe pancar, mısır, balık, kabak gibi menülere oldukça fazla rastlanılmakta ve genellikle büyükşehirlerde karşınıza çıkan genetiği oynananmış gıda maddeleri ile karşılaşma ihtimaliniz ise sıfırdır.

1 B görüntüleme • 0 yorum

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z