Yaz

Kars Gezi Rehberleri

Çıldır Gölü Nerede

Kars Çıldır Gölü mü yoksa Ardahan Çıldır Gölü mü? Çıldır Gölü nerede diye soranların kafasının karıştığı bir noktada olan Çıldır Gölü aslında Kars'a kışın hatta yazın bile gideceklerin mutlaka uğraması gereken yerlerden... Kars Çıldır Gölü'ne hem yazın hem de kışın defalarca kez gittikten sonra Çıldır Gölü'ne nasıl gidilir ve Kars Çıldır Gölü arası kaç km diye çok soru gelince güzel bir Çıldır gezisi rehberi hazırlamak istedim.

31 B görüntüleme • 2 yorum

KARS'TA GEZİLECEK YERLER

KARS GEZİLECEK YERLER

25 B görüntüleme • 7 yorum

Doğu Ekspresi

Tren yolculuğunu ilk sevme olayım Ukrayna Kharkiv'den Kiev'e,Kiev'den de Lviv'e 10 saatlik yolculuk sonunda başlamıştı. Daha sonra gitmek istediğim yerlere trenle gitmeye başladım. Bulgaristan'a uçakla 2 saatte gitmek varken Sofya Ekspresi ile 9 saat 30 dakikada gitmiştim. Yataklı vagonda uyuyarak gidiyorsunuz gözünüzü bir açıyorsunuz pasaport polisi gelmiş:) Konumuz Kars'a doğu ekspresi ile gitmek... Doğu ekspresi yataklı vagon fiyatları bir ara 1000 TL'lere çıkmıştı. Bunun temel sebebi ise Kars'a doğu ekspresi yataklı vagon ile gitmek isteyenlerin göstermiş olduğu aşırı ilgi ve turizm firmalarının bütün biletleri önceden alarak tabiri caizse karaborsa üzerinden satış yapmasıydı. Türkiye'de o kadar çok tepki alınan doğu ekspresi fiyatlarına bir düzenleme getirildi. Öncelikle Tcdd doğu ekspresi biletini daha yeni sordum. Eğer bilet alacaksanız en erken 30 gün önce alabiliyorsunuz. Kars'a doğu ekspresi ile gidecekler Ocak ayında gidecekse şimdiden bilet alamıyorlar. İnternete girdiğiniz zaman ileriki tarihlerde doğu ekspresi bileti bakıyorsanız ve bulamadıysanız moralinizi bozmayın. Biletler satışa çıkmadı. Doğu ekspresi yazımda Tcdd doğu ekspresi fiyatlarından, doğu ekspresi güzergahına, bilet rezervasyonuna kadar herşeyi en ince ayrıntısına kadar bulabilirsiniz.

88 B görüntüleme • 163 yorum

İstanbul'dan Kars'a Nasıl Gidilir

İstanbul'dan Kars'a hem uçakla hem arabayla bir kaç kez gittim. Bunun dışında son yıllarda moda olan Doğu Ekspresiyle de İstanbul'dan ve diğer şehirlerden Kars'a tren yolculuğu ile gitmek mümkündür.

7 B görüntüleme • 0 yorum

Kars Sarıkamış Kayak Merkezi

Sarıkamış Kayak Merkezi’nin büyüsü o kadar fazla ki bu büyülü yerde tesislerin eski ve yetersiz olması ziyaretçileri buraya gelmekten alıkoyamıyor. Alpler’de yağan kristal karın Türkiye’de başka bir kayak merkezinde olmaması sanırım Kars Sarıkamış’ı özel yapan etkenlerin başında geliyor.

1 B görüntüleme • 0 yorum

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z