Yaz

Kars Sarıkamış Kayak Merkezi

calendar_today Ara 22, 2019 label

Kars Sarıkamış Kayak Merkezi

Sarıkamış Kayak Merkezi’nin büyüsü o kadar fazla ki bu büyülü yerde tesislerin eski ve yetersiz olması ziyaretçileri buraya gelmekten alıkoyamıyor. Alpler’de yağan kristal karın Türkiye’de başka bir kayak merkezinde olmaması sanırım Kars Sarıkamış’ı özel yapan etkenlerin başında geliyor.

Kars Sarıkamış Kayak Merkezi Hakkında

Kars’a hayatım boyunca sanırım 5 6 kere gittim. Her gittiğimde de hem yazın hem de kışın çok ayrı keyif aldım. Kars’ta gezilecek yerler yazımdan tüm detayları görebilirsiniz. Kışın Doğu ekspresi ile Kars şehrimize gitmek isteyen binlerce insan olunca bir ara biletler kara borsaya dahi düşmüştü. Çok değil az zaman önce Kars’a hem uçak biletleri hem de doğu ekspresi tren bileti fiyatları bir gün yemek fiyatınaydı ama gel gör ki aşırı talep gören şehre yolculuk çok pahalı olmaya başladı. 

Etrafı çam ağaçlarıyla çevrili Sarıkamış Kars hakkında giden gören duyanlar da yorumlarıyla eşlik edebilirler.

Kars Sarıkamış Kayak Merkezi Nerede?

Sarıkamış Kayak Merkezi'ne Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Kars Havalimanı’na gidip havalimanında araç kiralayıp yarım saat mesafedeki Sarıkamış’a gidebilirsiniz. Biz 3 arkadaş arabayla muazzam çam ağaçları manzarası eşliğinde Sarıkamış’a kadar gitmiştik. (Kışın İstanbul’dan araçla) Her hangi bir dağ yolu yani ıssız ürkütecek yolları yok,zaten ana yolu takip ederseniz Sarıkamış oteller bölgesini çok rahat bir şekilde göreceksiniz.

Kars Sarıkamış Kayak Merkezi Otelleri

Kars Sarıkamış Kayak Merkezi Otel Fiyatları

Kars Sarıkamış Kayak Merkezi Giriş Ücreti

Kars Sarıkamış Kayak Merkezi Skipass Fiyatları

Kars sarıkamış kayak merkezinde 2019 yılı itibariyle 4 adet 4’er kişilik sandalyeli lift bulunmaktadır. 1 tane liftin de yapımı devam ediyor.

Kars Sarıkamış Kayak Merkezi Pistleri

Kars Sarıkamış Kayak Merkezi’ndeki pist sayısı az da olsa bu sizi Sarıkamış Kars’a gitmenize engel olmasın. Etrafındaki çam ağaçları ve yağan karın özelliği sizi mest edeceğine garanti verebilirim. Bir çok kayak merkezinde sis nedeniyle kayak pistlerinin kapandığı görülmüştür ama Kars Sarıkamış’ta böyle bir durumla karşılaşmak çok nadir bir durumdur. 

Türkiye’deki kayak merkezlerinin hepsinde olduğu gibi Kars Sarıkamış kayak merkezinde de yeni başlayanlar için ayrı pist vardır. Yani Kars’a yolunuz düştüyse ve kayak yapmayı bilmiyorum derseniz bile en azından bir hocadan ders alıp başlangıç seviyesindeki pisti kullanabilirsiniz. Bunun dışında orta seviye ve ileri seviye pistler de mevcuttur.

Bunun dışında eğer snowboard merakınız varsa burası da tam size göre. Bu arada toplam 7 adet pist var.

"Kars Sarıkamış Kayak Merkezi" Hakkındaki Genel Yorumlar (0)

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z