Yaz

AĞVA HACILLI ŞELALESİ KAMP

calendar_today Ağu 02, 2017 label

AĞVA HACILLI ŞELALESİ KAMP

AĞVA HACILLI KÖYÜ ŞELALESİ

Müjdemi isterim! İşte sizlere İstanbul’da bulunan ücretsiz kamp alanlarından Ağva Hacıllı Şelalesi … Gürültü,stres,kalabalık ve daha onlarca sebepten ötürü beyniniz artık ‘’Error 404’’ hatası veriyorsa Şile Hacıllı Köyü’ne nasıl gidilir bilgilerini öğrenme vaktiniz gelmiş demektir. Tam böyle İstanbul’dan gidelim artık modunda iken İstanbul’da bilinmeyen o kadar çok yer varmış ki diyebileceğiniz güzellikte Ağva Hacıllı Köyü sizleri bekliyor. İstanbul’da yaşayanlar çok iyi bilirler ki bu şehrin gürültüsü ve yaşantısı 7 gün 24 saat hız kesmeden devam ediyor. Artık hafta sonu planlarınıza Ağva Hacıllı Köyü kamp alanını ekleyebilirsiniz. Üstelik İstanbul’daki çadır kurulacak yerler adında tek kuruş ödemeden. Bu yazımda sizlere Ağva Hacıllı Köyü Şelalesi’nde sıcaktan bunalanlar için bir kaçış noktası olduğundan , arzu edenlerin Hacıllı Şelalesi kamp alanında konaklayarak güzel bir tatil yapabileceğinden hem de Hacıllı Şelaleri parkurunda spor yapmak isteyenlerin neden bu rotayı yapması gerektiğinden bahsedeceğim. Peki Hacıllı Şelalesi nerede? Buyrun efenim tüm detaylarıyla Ağva Hacıllı Köyü Kamp hakkında bilgiler.

Güzel bir Cumartesi günü için kamp planlar önceden yapıldı. Gerekli araştırmalar yapılarak biraz daha tedarikli gibi yanımıza buz kasetlerini aldık. Bu sayede market alışverişlerinde karpuz,kavun,kola,peynir gibi yiyecek stoklarımız soğuk kalacaktı. Aslında her kamp attığımda biraz daha tecrübe sahibi olduğumu hissedebiliyordum tabi bu sözü söylemek için daha yüzlerce kamp atmam gerekecek. Elbette Hacıllı Köyü Şelalesi’ne giderken yapmış olduğumuz hatalar vardı.  İstanbul’dan Hacıllı Köyü Kamp alanına giderken Şile – Ağva otobanından sonra her zaman ki sabah kahvaltımızı gözleme ve çay menüsüyle yaptık.

photo_library

HACILLI ŞELALESİ NEREDE?

Hem İstanbul içerisinde hem değil! İstanbul’da her yeri gezdiğimi düşünürken karşıma çıkan Hacıllı Şelalesi ,trekking,kamp ve kaya tırmanışı için eşsiz bir yer. Gözlerinizi kapatın yeşillikler içerisinde kuş seslerinin içerisinde olduğunuzu ve etrafta çok az insan olduğunu hayal edin. Akşam olunca da otele ve ya evinize değil de çadırınıza gireceğinizi hayal ettiyseniz işte burası Ağva Hacıllı Şelalesi oluyor. Sabah uyandığınızda akan şelalenin sesine kuş sesleri de eşlik edince değmeyin keyfinize…

Şile’den hemen sonra Ağva yolunda olup, Şile’ye mesafesi 26 km Ağva’ya ise 15 km uzaklıktadır. İstanbul’dan trafiğe bağlı olarak 2 saat sürüyor.

"HACILLI ŞELALESİ NEREDE?" Hakkındaki Yorumlar (2)

Lailaa-aziiz 23 Şubat 2019 Cumartesi
lailaa-aziiz@hotmail.com
mert savaş 5 Eylül 2020 Cumartesi
şelale kapanmış ve kurumuş + köylüler misafirlerden memnun değil misafirler köylülerden memnun değil. çok kez gittim oraya insanlar hep çöp atıyorlar yazık . ama hacıllı köyü hiç misafir perver değil

HACILLI ŞELALESİ'NE (HACILLI KÖYÜ'NE) NASIL GİDİLİR?

İstanbul’dan öncelikle Şile yoluna girmeniz gerekmektedir. Şile’ye geldikten sonra Ağva yoluna doğru devam etmelisiniz. Burada dikkat edilmesi gereken konu Ağva sahil yoluna değil de sağ tarafa doğru devam etmelisiniz. Tam Ağva merkeze gelmeden yaklaşık 14 km önce Hacıllı Köyü tabelasını takip ederek Osmanköy ve Sortullu Köyü’nü geçerek en son köy olan Hacıllı Köyü’ne ulaşmış olacaksınız. Sizler her ihtimale karşı yolda gördüğünüz orada yaşayan insanlara Hacıllı Köyü adresini sorunuz.

HACILLI KÖYÜ MAĞARA

Biz Gürlek Mağarası’na girmedik ama girmek için hem cesaret hem de biraz maceracı ruhunuz varsa deneyebilirsiniz. Mağaraya giren kişileri izlerken bile heyecan duymuştum. Halat ve ağaç köklerine tutunarak çıkabilirsiniz. Mağaraya çıkan kişilere sorduğumda ise içerisinin 2 metre yüksekliğinde olduğunu söylemişlerdi.

Ağva Hacıllı Köyü Kamp

HACILLI KÖYÜ KAMP ALANINA GİDECEKLERE TAVSİYELER

Hacıllı Şelaleleri parkuru birazcık zorlu olabilir bu yüzden benim yaptığım gibi terlikle gitmek büyük bir hataya sebep olabilir. En azından spor ayakkabısı ya da yürüyüş ayakkabıları tercih edilebilir.

Hacıllı Şelalesi kamp alanı tamamen ücretsizdir. Birileri sizden para isterse sakın vermeyin. (Böyle bir duyum almadım ama siz yine de bu bilgi ışığında özgürce kamp atabilirsiniz)

Kamp bölgesinde çöp kutuları yok maalesef Hacıllı Şelalesi etrafı adeta çöplük olmuş durumda. Yanınıza çöp poşeti almayı ihmal etmeyin. (Bu bir ricadır)

Hacıllı Köyü kamp alanına arabayla belli bir noktaya kadar gidebilirsiniz. Arabayı park ettikten sonra yaklaşık yarım saat sonrasında tam olarak Hacıllı Şelalesi’ne ulaşabilirsiniz. Kaybolmak gibi bir durum söz konusu olamaz. En kötü ihtimalle nehir kıyısından yürüyerek ulaşılabiliyor.

Hacıllı Şelalesi Şile’de değil Ağva’da Hacıllı Köyü’ndedir.

Hacıllı Köyü Ağva’ya gidecekler Şile ya da Ağva’da gördükleri marketlerden gıda ve ihtiyaç alışverişlerini yapsınlar. Kamp bölgesinde market,bakkal ve tesis yoktur. Eğer bir şey unutursanız yanınızdaki kampçılardan destek alabilirsiniz. Mesela biz bıçağı yandaki çadırdaki arkadaşlardan almıştık.

Hacıllı Köyü kamp alanı diye bir bölge yok aslında. Çadırınızı istediğiniz yere kurabilirsiniz. İlk nokta diye hitap edeceğim kısım parkurun hemen başında nehir kenarında kalıyor. Diyelim ki Hacıllı Şelalesi’ne kadar gittiniz ve çadır kuracak yer yok. Moralinizi asla bozmayın geri dönüp uygun yere çadır kurabilirsiniz. Ben Hacıllı Şelalesi’nin hemen yanına kamp atmak istiyorum diyenler en azından hafta içi günleri tercih edebilirler. İlk nokta nehrin sağ tarafındaki düzlük arazi olarak geçiyor.

Ağva Hacıllı Şelalesi kamp alanının diğer noktası ise tam olarak şelalenin tam yanı oluyor. Burası ikinci nokta diyelim. Burası hafta sonu kalabalık oluyor. En azından Cuma gününden gitmeniz tavsiye olunur ya da hafta sonu en erken saatlerde giderek yerinizi alabilirsiniz. (Garanti edemem ama en azından şansınızı yükseltmiş olursunuz)

Ağva Hacıllı Şelalesi’nin tam ortasında buz gibi içme su kaynağı vardır. Bizim gibi amelelik yapıp dolu su içme sularını taşımayın. Hem sular ısınıyor hem de taşımaya gerek yok. Yanınızda boş bidonlar taşımak sanırım daha mantıklı.

Ağva Hacıllı Köyü kamp alanında elektirik ve wc yok buna göre tedbirlerinizi alınız.

Hacıllı Köyü kamp alanında 2 adet şelale vardır. Bu şelaleler altlı üstlüdür. Üst taraf daha popüler olduğundan ötürü daha kalabalık oluyor. Biz zamanımızın çoğunu alttaki şelalede geçirmiştik. Suyun içinden yürüyerek minnacık bir adacık var. Sevgili ve çiftlere burayı öneririm. Hem güzel fotoğraflar çekersiniz, hem eşyalarınız güvende olur hem de kimselerle işiniz olmaz. Bu bölüm şelalenin hemen yanındadır.

Üst taraftaki şelaleye çıkmak için halat yardımıyla tırmanmak gerekiyor. Hacıllı Şelalesi’nin bu kısmı kayalık olup kayalar ıslaktır aman dikkat diyelim. Terlik ile inip çıkmak zorlu olacaktır. Yukarıya çıkan arkadaşlara eşyalarınızı verip daha sonra siz çıkın.

Serinlemek için elbette suya girmek gerekecek. Yüzme bilmeyenler alt taraftaki şelale bir insanın boyuna geçmiyor. Videoda gördüğünüz gibi ben yürüyerek karşıya geçmiştim. Üst taraftaki şelale biraz daha derin olabiliyor.

Hacıllı Köyü girişinde ‘’Gece konaklamalarda haber veriniz’’ diye yazılı uyarı tabelası var. Biz haber vermedik ama bu konuda da bilginiz olsun.

Hacıllı Köyü’nde bakkal var ama burası sizin son durağınız olacağı için hem fiyatlar pahalı olabilir hem de aradığınız çeşitleri bulamayabilirsiniz.

Kamp ateşi için yeterli odun bulabilirsiniz fakat siz yine de kamp ocağınızı yanınızda götürünüz.

Eğer yağmurlu havanın hemen ardından gidecekseniz yürüyüş yolunda kayaların ıslak ve tehlikeli olduğunu da ekleyeyim.

Kamp yapan herkesin muhakkak kendi yaşamış olduğu farklı tecrübeleri vardır. Özellikle sosyal medyadan duyup gördüğümüz kamp yerlerine bir hışımla mutluluktan uça uça gidiyoruz. Fakat şartlar o kadar çok değişiyor ki bazı haberler üzücü olurken bazıları sevindirici olabiliyor. Bu yüzden Ağva Hacıllı Şelalesi kamp rehberim benim kendi tecrübelerim doğrultusunda yazılmıştır. Farklı bilgilere sahip olanlar yorumlarını özgürce yazabilirler.

"HACILLI KÖYÜ KAMP ALANINA GİDECEKLERE TAVSİYELER" Hakkındaki Yorumlar (2)

Hatice Kuni 16 Mayıs 2019 Perşembe
Merhaba, Biz eşimle bu haftasonu gittik ama şelalenin yerini bilen kimse yok tabelalar eski ve yanlış. Ancak kamp kurmak için tekrar gitmek istiyoruz. Nereden yürümemiz ya da arabayla mı gitmemiz gerekiyor şelaleyi bulmak için ?
rüzgar fırtına 20 Mayıs 2019 Pazartesi
Çok güzel doğal yer ama köylüsü asık suratla bakıyor insana çocuklarımızla gittik kampa gece silahlar patladı jandarma gelmedi çöp ler başlarda yok ama şelale yoluna dogru var poşetle atılmış köpekler dagıtmış bir tane çöp konteynır var oda girişinde bşka yok kayalarla kapamışlar heryeri araçla giremiyorsun bazı kısımlara yada traktör le sürüp topragı takoz halinde bırakıp insanlara yer alan bırakmıyorlar bunları yapanlar oranın halkı misafir perver degil bence odun çalınıyormuş köylü odununu korusn ozaman

"AĞVA HACILLI ŞELALESİ KAMP" Hakkındaki Genel Yorumlar (4)

Öznur 15 Ekim 2018 Pazartesi
Evet çöplerini bırakan guya doğayı seven pislikler var fakat buralara kamp için gelenler arabayla gelenler çöp torbası yanında getirip bu copleri toplayabildigi kadar toplayabilirler. Söylenmek şikayet etmek kolayı, peki kim doğanın bize emaneti olan bu yerleri korumaya çalışıyor yanından geçip gitmek yerine ben mi toplayacağım demek yerine elini taşın altına atıyor..... düşünmek lazım.
campaf 14 Ağustos 2018 Salı
hangı ellerınızle dozduysenız o ellerınızı operım sızın huseyın bey gıbı guzel koylu kardeslerım hırsızlık ıcın ayrıca tebrık ederım bız her gıttgımız yerdekı coplerı yakarak ımha etmekten bıktık artık ozellıkle kadın arkadaslarım lutfen kullanılmıs pedlerınızı atmayın dogaya ve alkol alan denyolar sıslerınızı kırıp atmayın valla ben koylu abılerımız gıbı degılımdır eger gorursem yanımda genelde 3000 fısek oluyor cıftenın tadına bakarsınız hıc gocunmam kımsede bırsey yapmaz bana bacıma yan baktı derım vururum acımadan her topalladıklarında benı hatırlarsınız ayrıca bu gıbı koyler ıcın mutlaka halka tesekkur etmek bagabında bakkal cakkallardan bırseyler alınkı koylu ınsanı kındardır bıraz hıc alısverıs yapmayıp hırsızlık yapıp dogayıda kırlettınızmı bırgun bır bakmıssınızkı kendılerı oraya gırısı kapatırlar sızde ancak webden gorsellere bakarsınız koylumuze sahıp cıkalım onlar bızım efendılerımız atalarımız huseyın koca abım soyadın gıbı kocamansın te
Sibel Çelik 16 Nisan 2018 Pazartesi
Hüseyin koca ya bende katılıyorum.Bende eşim ile gittim ve kendi çabalarımız ile odunları çalılardan ellerimiz ile topladık ağaclık yerlerden.Hırsızlık edip insanların alın terine göz konulup izinsiz almak terbiyesizlik dir.İnsanlar zaten gecim derdinde kıt kanaat geçinirken.Ayrıca gittiğimiz de tutarsız ca pislik bir şekilde uygunsuz şekilde kahkahalar ile milleti rahatsız eden ahlak yoksunu kızlara da sesleniyorum gece 2 ye kadar arkanızdan edepsiz terbiyesiz dedik.2018 nisan ayında gittik ve çöpleri o derenin sonuna atmışlar çok pis kokuyor ve sinek toplamış.Duyarsız ve ahlaksız terbiyesiz insanlardan bu dünyanın bir gün kurtulması dileği ile. köylü abilerimizin de ellerine sağlık.
Hüseyin Koca 3 Nisan 2018 Salı
Köyümüze geliyorsunuz iyi güzelde 1-Köylünün ekmek parası olan odunlarını çalıyorsunuz.Yani hırsızlık yapıyorsunuz.2-Bütün atıklarınızı (çöp)olduğu yerde bırakıyorsunuz.Sizler nasıl utanmaz insanlarsınız.Bu bölge Türk Milletinin yeri.Hepimizin çoluğu çocuğu var,onlara pis bir çevremi bırakalım.Geldiğinizde çevreye saygılı olalım.Hele hırsızlık hiç yapmayalım.Geçtiğimiz yaz derede bahçelerden hırsızlık yapanların kafalarını kollarını kırdılar.Bölgenin asayiş ekipleri bile köylüden yana tavır koydular.Aman dikkat sizinde kafanız gözünüz patlayabilir.

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z