Yaz

Salda Gölü Nerede

calendar_today Ara 14, 2016 label

Salda Gölü Nerede

Salda Gölü nerede hangi ilimizdedir ? diye araştırma yapıp arkadaşımla birlikte Ramazan Bayramı tatili için yola çıktık. Burdur Salda Gölü için yolumuz bir hayli uzundu,bu yüzden Salda Gölü'ne nasıl gidilir diye bir bakındıktan sonra en yakın yoldan Salda Gölü tatil başlasın dedik. Yolda giderken Salda Köyü hakkında uzun uzun konuştuk. Antalya Salda Gölü arası yakın sayılırdı acaba Salda Gölü kahvaltı sonrası oradan da Antalya'ya mı geçsek yoksa Salda Gölü balık tutmak için ideal bir yerse orada mı kalalım derken bir baktık ki yol bitmiş ve Salda Gölü Denizli yoluna gelmişiz bile. Bu yazımda sizlere Salda Gölü'nde yüzülür mü? Salda Gölü nasıl gidilir,Salda Gölü yol tarifi ve Salda Burdur hakkında tüm detayları yazdım.

Burdur'un Yeşilova ilçesine bağlı Salda Gölü'nün hangi ilimizde olduğunun cevabını hemen vermiş olalım. Yoğun ilgi göre göl her geçen gün popülaritesini arttırınca diğer merak edilenler arasında Salda Gölü yol tarifi geliyor. Nereden Salda Gölü'ne gideceğinize bağlı olarak Salda Gölü adres bilgilerini aşağıda detaylıca yazdım. Sizler de Burdur Salda Gölü ulaşımı bilgilerini yazabilirsiniz. 

Türkiye'nin Maldivleri Salda Gölü Nerede ? Salda Gölü Hangi İlimizdedir?

Kulağa o kadar çok hoş gelen Salda Gölü’nün diğer adı ‘’Türkiye’nin Maldivleri’’ ünvanını duyar duymaz insanın içi bir hoş olmuyor değil di mi? O kadar meşhur oldu ki Salda Gölü konaklama , Salda Gölü nerede ve nasıl gidilir? Diye sorular ardı ardına gelmeye başladı. Burdur Salda Gölü otellerinden Salda Gölü bungalov evlere kadar tüm detaylarıyla birlikte Salda Gölü’nde de yüzüp güzel bir Salda Gölü gezi rehberi hazırladım. Antalya Bodrum derken her sene kilişe haline gelen yaz tatillerine alternatif anlamında yeni bir seçenek sunan Burdur Salda Gölü, kamp yapmaktan otelde kalmaya kadar bir çok konaklama seçenekleri de bulunuyor. Salda Gölü turu yapacaklara Burdur Salda Gölü çevresinde gezilecek yerler hakkında da bilgileri Yeşilova Salda Gölü rehberimize ekledik. Türkiye’nin Maldivleri neresi sorusuna devam edelim. Salda Gölü Burdur ilimizdedir.

photo_library
video_library

Burdur Gezilecek Yerler

Salda golu nerede diye merak edenlere önce Burdur’u tanıtalım dedik. Burdur’a gittikten sonra Salda nerede diye kime sorsanız size gösterecektik. Biz böyle yapıp Salda Gölü macerasına ilk adımı atmıştık. Malum uzun yoldan geldik ve Burdur merkezde bir çay ocağında soluğu aldık. Salda Gölü kahvaltı seçenekleri arasında Burdur Yeşilova merkezi de düşünebilirsiniz, yeri gelmişken söylemek istedim. Coğrafi olarak Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Burdur sahil kesiminde değil de biraz daha içeride ve daha yüksekte olduğu için Akdeniz’in turistik kentlerinin gölgesinde kalmış sayılabilir. Kendisine has güzelliği ve sakinliği bulunan şehrin gezilecek yerleri ise en azından tatil dönüşünde uğranmasını hak edecek kadar güzel.

Burdur’un son zamanlarda parlayan yıldızı ise Salda Gölü. Türkiye’nin Maldivleri diye de adlandırılmaya başlanan Salda Gölü geçmiş yıllarda popüler olmadığı için neredeyse sadece Burdur halkının hizmetinde iken şimdilerde gittikçe ilgi çeker hale geliyor ve Antalya’dan dönüşe geçen tatilciler tarafından tercih ediliyor. Sizler de Antalya sonrası Salda tatili yapabilirsiniz ya da tam tersi Burdur Salda Gölü gezisi sonrası Antalya’ya doğru yola çıkabilirsiniz.

video_library

Burdur Gölü

Türkiye’de göller bölgesi diye de adlandırılan bir alanda yer aldığı için Burdur’un en gözde yerleri göller. Bu göller arasında da Burdur Gölü kendi doğal güzelliği ve büyüklüğü ile dikkat çekiyor. Burdur Gölü bulunduğu konum itibariyle kapalı bir havzada olduğu için göl içerisinde akıntı oluşmuyor. Burdur Gölü’nün en güzel olduğu zamanlar ise kış ve sonbahar ayları. Çünkü göçebe kuşların uğrak noktaları arasında yer alan gölde göç mevsiminde 100’e yakın kuş türü geliyor.

Turizm potansiyelinin fark edilmesiyle gölde yaz aylarında da çeşitli aktiviteler düzenlenmeye başlanmış. Su sporlarına meraklı olanlar yelken sporları ve kano gibi faaliyetlere katılabilir.

İnsuyu Mağarası

Türkiye’nin geziye açılan ilk mağarası ünvanını taşıyan İnsuyu Mağarası’nın uzunluğu neredeyse 600 m.dir. İçerisinde sayısız derin dehliz bulunan mağarada yer alan karbonatlı maden sularının oluşturduğu sarkıt ve dikitler de görülmeyi hak ediyorlar.

Burdur’a 13 km. uzaklıkta bulunan mağaraya özel aracınızla gidebileceğiniz gibi dolmuşlarla mağaranın bulunduğu Mandıra Köyü’ne ulaşabilirsiniz ama buradan biraz daha yürümeniz gerekir. Burdur yüksekte olduğu için genel itibariyle serinken mağara daha da serin oluyor hatta kimi zamanlar soğuk oluyor denebilir. Bu nedenle gezmeye karar verirseniz hazırlıklı olmanız iyi olur.

Burdur Salda Gölü

Antik Kentler

Roma İmparatorluğu döneminde bir şehir olarak kullanılan ve zamanla terk edilen Sagalassos Antik Kenti şehir merkezinden 33 km., Kremna Antik Kenti 60 km. ve Romalıların yanı sıra Lidyalılar tarafından da kullanılan Kibyra Antik Kenti 107 km. uzaklıkta bulunur. Eğer tarihi alanlara özel bir ilginiz varsa ya da yolunuz buralardan geçiyorsa uğrayabilirsiniz.

Burdur Ulu Cami

Burdur’a gelmişken şehir merkezinde de ufak bir tur yaparak şehri tanıyacağınızı tahmin ediyoruz. Şehrin tarihi ve doğal güzelliklerini görmüş olabilirsiniz ama herhangi bir şehrin yaşamını görmeden kokusunu duymadan da ayrılmayın deriz. Şehir merkezinde görebileceğiniz en önemli yer ise Burdur Ulu Cami. 1300 yılında inşa edilen ve sonrasında restore edilen Cami’nin yanı başında bir de saat kulesi bulunur.

Burdur Turistik Yerler

Burdur’un son zamanlarda en turistik yeri başta da söylediğimiz gibi Salda Gölü oldu. Bunun yanı sıra biraz önce saydığımız yerler de oldukça ciddi sayıda turist ağırlıyor. Konaklama imkanı açısından bakacak olursak oteller genel olarak şehir merkezinde yoğunlaşmış durumda. Ama bunun yanında Salda Gölü civarında otel ve pansiyonlar bulabilirsiniz. Salda Gölü’nün konaklama imkanları açısından en başarılı olduğu nokta ise kampingler. Çadırınızı alıp eğer yer bulabilirseniz burada geceleyebilirsiniz.

photo_library

Burdur Salda Hakkında Yazdığım Diğer Yazılar

Salda Kayak Merkezi

Salda Gölü Konaklama

Burdur'da Gezilecek Yerler

Burdur Nasıl Bir Yer?

Burdur Güneybatı Anadolu’da yer alır diyebiliriz ve Akdeniz Bölgesi’nde yer almasına rağmen rakımı 963 m. dir. Dolayısıyla buralarda karasal iklim kendisini gösterir. Şehrin geneline baktığınızda engebeli bir araziye sahip olduğunu ve ormanların daha da yükseklerde yer aldığını görebilirsiniz.

Burdur Türkiye’nin en güneş alma oranı en yüksek ilidir ve aynı zamanda havadaki oksijen oranı açısından da liderdir. Bu saydığımız başarılar ne yazık ki şehrin geneli açısından çok faydalı olmamış diyebiliriz. Kendi halinde ve sessiz bir şehir olan burdur göç almadığı gibi büyük şehirlere de pek göç vermemiş. Şehrin hareketliliğini ise son zamanlarda kurulan üniversite canlandırmış. Şimdilerde ise biraz daha turistik bir hal almaya başlıyor dememiz için ise daha çok erken.

Burdur'a Nasıl Gidilir?

Burdur Afyonkarahisar, Isparta, Antalya, Muğla ve Denizli ile komşudur. Bu saydığımız 6 il içerisinde en az bilineni olma özelliğini de taşıyan şehir özellikle tatilciler için yol üstünde kalırken Burdur’a uğramak isteyenler için de kolay bir konumda yer alıyor. Kara yoluyla ulaşım konusunda hiçbir sorun yaşamazsınız.

Burdur’a uçakla gitmek isterseniz de şehir merkezine 25 km. uzaklıkta bulunan Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’nı kullanabilirsiniz. Uçak seferleri ne yazık ki sadece İstanbul ve Ankara’dan düzenleniyor ve uçuş süresi de 1 saati buluyor.

Burdur Yemekleri

Burdur’un temel geçim kaynağının tarım ve hayvancılık olduğunu ve çevresinde birçok göl bulunduğunu düşünürsek zengin bir mutfağı olduğunu tahmin etmekte zorlanmayız. Burdur’un Türkiye çapında meşhur olmuş lezzeti ise kendi tarzlarında hazırladıkları testi kebabıdır.

Burdur şiş de meşhur iken Burdur usulü düğünlerin ana yemeği çekmeyi de saymadan edemeyiz. Atıştırmalık olarak gazel böreğini ya da haşhaşlı çeşidi de bulunan kömbeyi deneyebilirsiniz. Bir de kelle peyniri ile hazırlanan peynirli pideleri vardır. Tatlı da yemek istiyorsanız kabak helvası ya da Burdur Muhallebisi sipariş edebilirsiniz.

Burdur Salda Gölü : Salda Gölü Konaklama :)

Burdur Yeşilova Arası Kaç Km?

Burdur’u hafifçe tanıttıktan sonra yazımızın ilham kaynağı olan Salda Gölü’nden bahsedelim. Salda Gölü Burdur’un Yeşilova ilçe sınırları içerisinde yer alıyor. Yeşilova da Burdur’dan 60 km. uzaklıkta bulunuyor.

Yeşilova Nerede?

Yeşilova Burdur’un güneybatısında ve Denizli il sınırında yer alıyor. Eğer Salda Gölü’nü ya da Yeşilova’yı bilmiyorsanız Muğla, Fethiye veya Kaş civarından Burdur’a gelirken Yeşilova’nın sadece 28

km. kadar güneyinden geçip gidiyorsunuz. Bilenler için yol üstünde olsa da bilmeyenler için gizli bir cennet olarak kalıyor. Denizli Burdur otoyolu da Yeşilova’dan geçiyor.

Burdur Salda Gölü : Salda Gölü Nerede Harita

Salda Gölü Özellikleri

Burdur Yeşilova Salda Gölü’nü herkes öve öve bitiremedi. Nedir Salda Gölü’nün özellikleri sorusuna verilecek cevaplar şu şekilde olabilir;

Mavi ve mavinin bütün tonlarına aynı yerde şahitlik edebilirsiniz,

Salda Gölü aşırı magnezyum yapısına sahiptir ve bu yapıya uyum sağlayabilen balık çeşitlerinden olan ‘’ Aphanius Splendes’’ türü akvaryum balıklarının varlığı Salda Gölü içerisinde tespit edilmiştir,

Karstik değil de teknotik oluşuma sahiptir,

Mars’ın jeolojik yapısıyla eş değer benzerlik gösterdiği ispatlanmıştır,dünyada sadece iki yer Mars özelliği taşıyor ve bunlardan birisi de Salda Gölü’dür,

Bazı hastalıklara iyi gelen kil banyosu (çamur banyosu) hastalıkları iyileştirdiği bilim adamlarınca ispatlanmıştır,

Dünya’nın en temiz 5. Gölü olması , dünya mirası güzelliğinde oluşu , ‘’Mükemmellik Kalitesi’’ ödülü alması Salda Gölü’nün belli başlı özelliklerindendir. Eğer cilt hastalığınız varsa doktorunuza danışıp Salda Gölü’nde belirlenen bölgede yüzüp minerallerden faydalanabilirsiniz.

Salda Gölü özellikleri arasında bizce önem sıralaması açısından ilk sırada şu an temizlik açısından Türkiye’deki göller arasında birinci dünyada ise beşinci sırada yer alıyor olması geliyor. Bunun nedeni son yıllara kadar keşfedilememiş olmasıdır kesinlikle. Artık keşfedilmeye başlandığına göre bundan sonra da bu halini korumak da tabi ki bizlere düşüyor.

Salda Gölü’nü bu kadar güzel yapan ise bir krater gölü olması ve içerisindeki mineraller. Turkuaz rengindeki suyu ve bembeyaz sahili ile “Türkiye’nin Maldivleri” lakabını fazlasıyla hak ediyor.

Salda Gölü şu anda Türkiye’nin en derin gölü ünvanını da taşıyor. Gölün ortalarında derinlik 185 m. ye ulaşıyor.

Ürettiği magnezyum minerali sayesinde talk pudrası kıyılara sahip.

Kendisinin güzelliği ve farklılığı çevresindeki canlıları da olumlu yönde etkilemiş. Göl civarında sadece burada yaşayabilen endemik türler de diyebileceğimiz canlılar bulunuyor.

Göl bünyesinde bulunan killi kumlar çamur banyosu yönüyle oldukça faydalı.

photo_library
video_library

Salda Gölü Tehlikeli Mi?

Salda Gölü’nün tehlikeli olup olmadığı tamamen sizin maceracı ruhunuza bağlı bir durum. Belediye’nin Salda Gölü’nde yüzme için ayırmış olduğu plajı kullanırsanız hiçbir tehlikesi yoktur. Ama illa macera arıyorum, ben çok iyi yüzerim diye çevredeki insanlar şov yapacağım derseniz; bu fikrinizi ertelemeyi boşverin hiç denemeyin derim. Yerel halkla konuşup bu konuda bilgiler aldım. İnsanların çok iyi yüzme biliyor iddiası ile çok fazla ileriye açılıp istenmeyen üzücü olaylar yaşandığını söylediler. Salda Gölü’nde boğulanların sayısının artmasına tedbir olarak belirlenen dubaları geçmemeniz tavsiye olunur.

video_library

Salda Gölü Nerede?

Salda Gölü Burdur ilimizin Yeşilova ilçesine bağlıdır. Yeşilova merkezden yaklaşık 4 km uzaklıkta olması sebebiyle özel araçla gelenler için hiçbir sorun olmayacaktır fakat otobüsle ya da otostopla Salda Gölü’ne gidecekler bu bilgi doğrultusunda Salda Gölü plajı ve kamp alanına gitmeleri gerekmektedir. Biz arabayla Salda Gölü’ne gittiğimiz için ulaşım konusunda hiçbir sorun yaşamamıştık hatta arabamızı Salda Gölü kamp alanına kadar sokabilmiştik. Arabayla gidenler market alışverişini kamp yerine gitmeden önce merkezde yapabilirler. Aradığınız her şeyi merkezde bulabilirsiniz.

Salda Gölü aslında gezmeyi ya da tatil yapmayı seven birçok insanın karşılaşabileceği bir noktada bulunuyor ama pek de bilinmediği için uğrayanı şimdilerde artsa da yine de az oluyor. Burdur’a bağlı olan Salda Gölü Burdur ve Denizli şehir merkezlerinin tam ortasında yer alıyor denebilir. Burdur-Denizli otoyolu üzerindeki Salda Gölü Kaş, Fethiye- Burdur yolundan da 28 km. içeride bulunuyor.

Gezileriniz sırasında Burdur’a bağlı Yeşilova İlçesi’nin tabelasını gördüğünüzde hiç tereddüt etmeden girebilir ve Salda Gölü’ne ulaşabilirsiniz.

photo_library

Salda Gölü'ne Nasıl Gidilir? Salda Gölü Yol Tarifi

Burdur Salda Gölü’ne nasıl gidilir sorusunu soranların sayısı her geçen gün artıyor.  Antalya’dan Salda Gölü’ne gitmek için Çavdır- Karamanlı yolundan ilerlemeniz gerekmektedir. Ya da Acıpayam- Güneyli yolunu izlemelisiniz. Salda Gölü – Antalya arası ise yaklaşık 2,5 saattir.

İstanbul – Salda Gölü arası 636 km , Denizli – Salda Gölü arası ise 86 km’dir. Denizli’den Salda Gölü’ne gitmek için Denizli – Seferihisar – Güney yolunu takip etmelisiniz.

Otobüsle gidenler Denizli otogarına ulaşıp sonrasında Salda minibüsleri ile ulaşım sağlayabilirler.

video_library

Salda Gölü Yüzme Mevzuları- Salda Gölü'nde Yüzülür Mü?

Salda Gölü’nde yüzmek tehlikeli mi? Soru işaretleri kafaları kurcalıyor. Bu konuda en güvenli yol Yeşilova Belediyesi Halk Plajı’nı kullanmak olacaktır.

Burdur Salda Gölü : Salda Gölü'nde Yüzülür Mü? : Evet :)
video_library

Salda Gölü Kamp Alanı - Salda Gölü Camping

Salda Gölü’nde kamp alanı sadece 1 tane vardır. Başka kimselere ek bir ücret ödemeyiniz. Detaylı bilgilere Salda Gölü konaklama yazımdan ulaşabilirsiniz.

video_library

"Salda Gölü Kamp Alanı - Salda Gölü Camping" Hakkındaki Yorumlar (1)

Mesut ateş 22 Ocak 2019 Salı
Kafa dinleyeceğiniz güzel bir ortam istiyorsanız mutlaka salda gölüne gitmelisiniz eşsiz manzarası ve ortamı ile gerçekten tam gezilecek yerdir. Ayriyetten kamp alanı ücretsiz ve her ağaçta Prizde mevcuttur
1 yanıtı görüntüle expand_more

Salda Gölü Konaklama

Hotel Lago Di Salda başta olmak üzere bütçe ve tercihlerinize göre Burdur Yeşilova otellerine bir göz atabilirsiniz. Salda Gölü konaklama tercihlerini Burdur Salda Gölü otelleri ve bungalov evleri gezi rehberimde tüm detayları ile yazdım.

Salda Gölü Nerede : Burdur Salda Gölü
video_library

Salda Gölü'nde Ne Yapılır?

Eğer sessiz sakin ve huzurlu bir tatil yaşamak istiyorum derseniz Salda Gölü tam size göre. Gel gelelim Salda Gölü’nde yapılacaklara… 2 günden fazlası sıkıcı olabilir ama sadece kafa dinlemek istiyorum diyorsanız da 1 haftaya kadar deniz kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

Salda Gölü’nde yüzebilir,

Mavi rengin tüm tonlarında kadrajlarınıza bayram ettirip fotoğraf çekebilir,

Ayakları yakmayan Mars’taki toprak yapısı ile yüzde yüz olmasa da benzerlik gösteren kumsalında çıplak ayakla yere basabilir ve uzun yürüyüşler yapabilir,

Kil havuzuna girip bilim adamlarınca bazı hastalıkları iyileştirdiği bilinen çamuruna bulanabilir,

Salda Gölü’nün enfes lezzetlerinden olan çoban kavurma ve balık yiyebilir,

Salda Kayak Merkezi’nde kayak yapabilir,

Eşeler Yaylası’na çıkıp Salda Gölü’nün manzarasını izleyebilir,

Salda Plajı boyunca deve turu yapabilir,

Belediye Plajı’nda bulunan eşek sıpasıyla hatıra fotoğrafı çekebilirsiniz.

Burdur Salda Gölü
video_library

Salda Gölü Derinliği

185 metre derinliği ile Salda Gölü Türkiye’de bulunan en derin göl ünvanını taşıyor. Dünyanın ise 3. En derin göl ünvanına sahiptir.

Salda Gölü'nde Ne Yenir?

Salda Gölü’nde yüzdük ve tatilimizin tadını çıkardık ee haliyle de karnımız bir hayli acıktı. Salda Gölü çoban kavurma sever misiniz? Salda Gölü etrafında otlayan kuzuların etinden yapılan taptaze etleriyle hazırlanıp servis edilen çoban kavurmayı tavsiye ederim. Defne yaprağı ve maydanoz kökünün baharatlarıyla harmanlanmış efsane lezzet sizi bekliyor.

Sultan Pınarı Restoran , Ormaniçi Dinlenme Tesisleri , Akçeşme Restoran ve Güreltur Restoran ise Salda Gölü’nde alternatif bazı mekanlardandır.

Ben çoban kavurma sevmem illa ev yemekleri arıyorum derseniz de yöreye özel fasulye ve nohutu muhakkak denemelisiniz.

Salda Gölü’nde balık olmaz mı efenim? Salda Gölü balık çeşitlerinden olan aynalı sazan balığı tam size göre. Fakat Salda Gölü’nün derinliğini hesaba katacak olursak her zaman gölden çıkan balıkları bulmak biraz zor olabilir. Salda Gölü’nün çevresindeki çiftliklerden getirilip özel yaşatma havuzlarında beslenen taze alabalığı da deneyebilirsiniz.

Salda Gölü Nerede : Burdur Salda Gölü
video_library

Salda Kayak Merkezi

Burdur ilimizin Yeşilova ilçesinde bulunan Salda Kayak Merkezi tam olarak Eşeler Yaylası’nda bulunuyor. Burdur’a mesafesi 77 km , Yeşilova ilçesine ise 14 km uzaklıktadır. 2079 metre rakımı olan kayak merkezi 2012 yılında hizmete açılmıştır. Salda Kayak Merkezi’ndeki telesiyej uzunluğu 8860 metre olup 5 adet kayak pisti bulunmaktadır. Pistlerin uzunlukları ise 1000 metre ile 1500 metre arasında değişmektedir. Aralık ile Nisan ayları arasında bu bölgede 50 cm ile 100 cm arasında değişen kar kalınlığı vardır. Salda Kayak Merkezi yazımıza da bir göz atabilirsiniz.

Salda Gölü Nerede : Burdur Salda Gölü
video_library

Salda Gölü Tavsiyeleri

Salda Gölü’nde kamp yapacaklar yanına sinek ilacını almayı unutmasınlar,

Kamp alanında bulunan mangalları isteyebilir ve güzel bir mangal partisi yapabilirsiniz,

Gece soğuğa karşı uyku tulumunuzu yanınızda bulundurunuz,

Salda Gölü’nde çadır kiralamak isteyenler eğer arzu ederlerse işletmeciden çadırlarına elektirik isteyebilirler,

Belediye Plaj işletmecisinin olduğu yer Salda Gölü’nde yüzmek için en uygun yerlerden birisi ve Salda Gölü kamp alanının etrafı tel örgülerle çevrili. Salda Gölü’ne gittiğiniz zaman öncelikle kamp alanını inceleyebilirsiniz daha sonra kendi çadırınız varsa zevkinize göre istediğiniz yerde de kamp yapabilirsiniz,

Salda Gölü’nde çamur banyosu yapacaksanız kokusu biraz burnunuza kötü gelebilir ve bu durum gayet doğaldır. Çamurun içinde bulunan kükürt,florür ve klorür gibi maddelerin bu kokuya sebebiyet verdiğini unutmayalım,

Salda Gölü çamur banyosu Türkiye’deki diğer çamur banyoları kadar aşırı talep almadığı yani çok fazla bilinmediği için diğer çamur banyolarına nazaran çok daha temizdir. Bu çamur banyosunun faydaları ise cilt,sivilce,eklem ağrıları ve sedef hastalığına iyi geldiği bilinmektedir. Ayrıca kan dolaşımını hızlandırmasından kas ve kemik problemlerine kadar bir çok hastalığa iyi geliyor,

Salda Gölü kamp alanında soyunma kabinleri vardır ama illa kamp alanına ücret vermeniz gerekmemektedir. Ben kamp alanında çadır kurmadım bu yüzden hiçbir ek ücret de vermedim.

Salda Gölü Nerede : Burdur Salda Gölü

Salda Fest Hakkında

2017 yılında Salda Gölü’nde bir ilk gerçekleştirilip 25 – 31 Ağustos tarihleri arasında Salda Gölü Festivalİ düzenlendi. Hem yetişkinler için hem de çocuklar için ayrı ayrı etkinlikler yapıldı. Ayrıca herkesin beslenme tarzına uygun her türlü yiyecek standları da kuruldu. Festival ücretleri ise 7 günlük kamp fiyatı ve festivale giriş ücreti 300 TL olarak belirlendi.

Geçtiğimiz yıla kadar Salda Gölü civarında düzenlenen Salda Fest, resmi sitesinden yapılan duyuru ile valilik tarafından kendilerine izin verilmediği için Marmaris’de bulunan Saklı Göl’e taşınmak zorunda kalmış..

Salda Gölü Nerede : Burdur Salda Gölü
video_library

Salda Gölü Nasıl Gidilir?

Salda Gölü’ne gidebilmek için çok fazla alternatife sahipsiniz. Şehirlerarası otobüs firmalarını kullanmak isterseniz Burdur, Denizli ve Antalya’ya geçebilir ve buradan kalkan Yeşilova Minibüsleri ile göle ulaşabilirsiniz.

Salda Gölü'ne Arabayla Nasıl Gidilir?

Özel otomobiliniz varsa Burdur ya da Denizli üzerinden gelebileceğiniz gibi İstanbul’dan veya Antalya’dan gelirken iki şehre de girmeden direk Salda Gölü’ne ulaşabilirsiniz.

Salda Gölü'ne Uçakla Nasıl Gidilir?

Uçakla direk olarak Salda Gölü’ne gelmek istiyorsanız biz size Denizli Çardak Havalimanı’nı öneriyoruz. Her ne kadar Burdur şehir merkezine uzak olsa da göle daha yakın: 44 km. Eğer Burdur’u da gezip Salda Gölü’ne gelmek isterseniz göle 110 km. uzaklıktaki Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’nı da kullanabilirsiniz.

Salda Gölü Nerede : Burdur Salda Gölü

İstanbul Salda Gölü Otobüs

İstanbul’dan hareket eden farklı otobüs firmaları ile Salda Gölü’ne ulaşabilmeniz mümkün ama ne yazık ki Salda Gölü otobüs firmalarının yolu üzerinde kalmıyor. Bu nedenle özellikle Yeşilova’ya giden otobüsleri kullanmanız gerekir. Bu konuda da şunu söyleyebiliriz ki bilet almadan önce yolculuk süresini öğrenirseniz daha iyi olabilir. Bu otobüsler çok fazla dolaşıyor olabilir. Eğer süre uzun ve ben ekspress otobüsleri kullanmak istiyorum diyorsanız da Burdur ya da Denizli’ye gelmeniz ve buradan Yeşilova’ya geçmeniz gerekiyor.

Salda Gölü ile Şehir Merkezi Arası Ulaşım

Salda Gölü ile Yeşilova arası yaklaşık 5 km., Burdur şehir merkezi ile arası da yaklaşık 65 km. Göl ile şehir merkezi arasında isterseniz minibüsleri kullanabilirsiniz ama Burdur’dan akşam saatlerinde minibüs seferleri düzenlenmiyor bu konuda hazırlıklı olmalısınız.

Özel aracınız varsa yollar gayet güzel hiçbir sorun yaşamadan istediğiniz saatte göle gidebilir ya da gölden ayrılabilirsiniz.

Salda Gölü Nerede : Burdur Salda Gölü

Burdur Yeşilova Otobüs Saatleri

Yeşilova'dan Burdur'a

07:00

07:30 C.tesi, Pazar Hariç

08:00

09:00

10:00

11:30 HARMANLI’dan

12:30

13:30 HARMANLI'dan

14:30

15:30

16:30 HARMANLI’dan

17:30

19:15 HARMANLI'dan

19:15 AKÇAKÖY’den

Burdur'dan Yeşilova-Denizli

07:00 DENiZLI

08:30 AKÇAKÖY-DENIZLI

09:30 DENIZLI

10:30 C.tesi-Pazar Hariç

11:30 HARMANLI'dan

12:30

13:30 DENIZLI

14:30

15:00 HARMANLI-DENIZLI

16:00

17:00 HARMANLI-DENIZLI

18:00

19:00

Saatlerin yanında yazan Harmanlı ve Akçaköy minibüslerin uğradığı köylerin adı Akçaköy seferlerine denk gelirseniz yolunuz 20 km. kadar uzuyor haberiniz olsun.

Salda Gölü Nerede : Burdur Salda Gölü

Denizli Burdur Yeşilova Otobüs Saatleri

Denizli'den Yeşilova Burdur'a

07:00

09:30

13:30

15:30

17:30

Yeşilova'dan Denizli'ye Otobüs Saatleri

08:15

10:45

14:45

15:30

16:30

18:15

19:15

Salda Gölü Nerede : Burdur Salda Gölü

Salda Gölü Neden Beyaz?

Salda Gölü’ne gittiğiniz zaman göreceksiniz ki kıyıları bembeyaz. Her ne kadar son zamanlarda oluşan yoğunluk nedeniyle beyazlığını yitirme tehlikesiyle karşı karşıya kalsa da beyazlığın asıl sebebi göl suyu içerisindeki magnezyum. Bu nedenle kıyıları beyazlaşmış. Hatta göle bir cisim atıp beklerseniz belli bir zaman sonra cismin etrafının da beyazlaştığını görebilirsiniz. Yani hala göl canlı ve magnezyum üretimine devam ediyor.

Burdur Salda Gölü Nasıl Meydana Gelmiş?

Salda Gölü’nün çok çok uzun zaman önce jeolojik sebeplerle oluşan bir çöküntü nedeniyle bugünkü halini aldığına dair teoriler var. Hatta bu teorileri destekler nitelikte halen hareketlenmeler de tespit edilebiliyor. Gölün oluşumunda volkanik özelliklerin de etkili olduğu söyleniyor.

Salda Gölü Nerede : Burdur Salda Gölü

Salda Gölü'nde Neler Yapılır?

Salda Gölü’nde öncelikli olarak harika bir kamp yapılır. Buradaki kamp alanlarında bir gece geçirmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Çadırınız yoksa bile kamp alanından kiralayabilirsiniz. Eğer kalmak istemiyorsanız da yaz aylarında gidin ve gölde yüzün. Yalnız kafanıza göre bir yerde yüzmeye başlamayın. Dediğimiz gibi göl içerisinde halen hareketlilik var ve bu da çökmelere neden oluyor. Plaj olarak ayrılan bölümlerde yüzerseniz istenmeyen durumlarla karşılaşma olasılığınız ortadan kalkar.

Sıcak ya da serin havalarda giderseniz piknik de yapabilirsiniz. Çevresinde yer alan yeşil alanlarda ve isterseniz ziyaretçiler için ayrılmış masalarda güzel vakit geçirebilirsiniz.

Bunların hiçbirisini yapacak vaktiniz yoksa ve yolunuza devam etmek istiyorsanız burada güzel bir yemek yiyebilir ya da en azından göle karşı bir şeyler içebilirsiniz.

Burdur Yeşilova Salda Gölü Plajları

Salda Gölü Plajları : Salda Gölü Harita

Orman Plajı

Asıl adı Salda Gölü Tabiat Parkı olan ama Orman Plajı olarak kısaltılan alan yüzmek için en uygun yer.

Yeşilova Belediye Halk Plajı

Salda Gölü Yeşilova Belediyesi Halk Plajı ve Doğanbaba Plajı olarak 2 farklı bölümden oluşuyor. Doğanbaba Plajı’nda bulunan Pideci Sami adlı restoranın çok fazla tercih edilmemesinin sebebi ise sabit servis hizmet yoktur. Ayrıca işletmecisi olmadığından dolayı çok fazla ziyaretçi akınına uğramamaktadır. 2016 yılında Salda Gölü’nde kamp yaptığımız zaman Salda Gölü Plajı çok sakindi. Bizden başka 2 kişi ya vardı ya yoktu. Ağaçların olduğu yerde ise kamp yapanlar çok uzun süre kamp yaptıklarını söylüyorlardı hatta çadırlarını buraya kurup haftada 1-2 kez geldiklerini söylüyorlardı. Fakat 2017 yılı Mayıs ayı itibariyle Salda Gölü’nde kamp yapmak isteyenlerin sayısı çok çok fazla artınca plajı da iyiden iyice kalabalıklaşmaya başladı. Hatta sosyal medya hesaplarında gördüğüm kadarıyla artık iğne atsan yere düşmüyor diye yorumlamak daha isabetli olacaktır.

Doğanbaba Halk Plajı

Gölün yapısı genel itibariyle aynı olduğu için plajların pek de bir farkı yok. Bizim size Salda Gölü Tabiat Parkı için uygun dememizin sebebi işletme ve fiyatlar.

Salda Gölü'nde Neler Yenir?

Salda Gölü’nde öncelikli olarak gölde yaşayan alabalıkların tadına bakabilirsiniz. Alabalık yemek istemiyorsanız tavsiye edebileceğimiz diğer yiyecek çoban kavurma olur. Bir de Burdur Şehir Merkezi’nde de meşhur olan pide yeme imkanı bulabilirsiniz.

Salda Gölü Kahvaltı

Salda Gölü’nün kenarında kahvaltı yapmak istiyorsanız en büyük seçeneğiniz tost. Tostları leziz ama çok da fazla kahvaltı seçeneği yok. Göl manzaralı kahvaltı yapabileceğiniz alanlar ise gölden biraz daha uzak ve Yeşilova’ya yakın. Buralarda güzel ve leziz kahvaltılar yapabilirsiniz. Bir de göl çevresindeki otelleri deneyebilirsiniz.

Eğer imkanınız varsa bizce en güzeli kendi kahvaltılık malzemelerinizi götürün ve gölün çevresinde hava sıcaklığına uygun bir yer bulup piknik tadında bir kahvaltı yapın.

Salda Otelleri

Salda Gölü sit alanı ilan edildiği için uzun zamandır buraya yeni bina yapılamıyor. Geçmiş dönemlerde de göl çok popüler olmadığı için pek kimse otel yapmayı düşünmemiş. Dolayısıyla göl kıyısında bir otel var o da 2 yıldızlı Hotel Lago Di Salda.

Gölden biraz uzakta yani sit alanı dışında ama göl manzaralı tesisler de bulabilirsiniz. Salda Lake Otel ve Tefenni Villas’ı örnek gösterebiliriz. Bir de bungalovlar var, onları da deneyebilirsiniz.

Salda Kayak Merkezi Hakkında

Salda Kayak Merkezi de Yeşilova İlçesi içerisinde yer alan Salda Turizm Merkezi sınırlarında yer alıyor. Eşeler yaylası denilen bölgedeki kayak merkezinin en büyük özelliği Türkiye’deki göl manzaralı tek kayak merkezi olması. Salda Gölü’ne 17 km. uzaklıkta bulunan kayak merkezinde 500m.den 1600m.ye kadar uzanan 5 pist yer alıyor. Kayak merkezinin en kötü tarafı ise günübirlik turizme hizmet ediyor olması.

Burdur Salda Gölü Kayak Merkezi Otelleri

Burdur Salda Gölü Kayak Merkezi içerisinde ne yazık ki otel bulunmuyor. Eğer isterseniz göl civarındaki ya da Yeşilova’daki otelleri kullanabilirsiniz.

Salda Gölü Burdur Çevresinde Gezilecek Yerler

Salda Gölü’ne kadar gelmişken çevresini ve Burdur’u da gezmek isterseniz;

Burdur Gölü

Burdur’un göller bölgesinde yer aldığını düşünürsek en önemli gezilecek yerlerinin göllerden oluşması da bizi pek şaşırtmaz. Burdur Gölü, Salda Gölü’nden farklı olarak beyaz ve turkuaz renklere sahip değil ama kendi doğal güzelliği ve büyüklüğü ile dikkat çekiyor. En önemli özelliği ise göç dönemlerinde buraya 100’e yakın kuşun uğraması

photo_library

İnsuyu Mağarası

600 m. uzunluğu bulunan İnsuyu Mağarası’nda karbonatlı maden suları nedeniyle oluşan sarkıt ve dikitlerin güzelliğini izleyebilirsiniz.

Antik Kentler

Burdur çevresinde 3 ayrı antik kent bulunuyor: Sagalassos, Kremna ve Kibyra. Bu antik kentler hem birbirinden hem de Burdur’dan oldukça uzakta yer alıyor. Özel bir ilginiz yoksa ve yolunuz oralardan geçmiyorsa görmek için çok vakit harcamanız gerekebilir.

Burdur Ulu Cami

Burdur Şehir Merkezi’nde de Ulu Cami’yi ve yanındaki Saat Kulesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Denizli Gezilecek Yerler

Salda Gölü’nün komşu olduğu Denizli’yi gezmek isterseniz tabi ki öncelikli olarak Pamukkale’ye gitmeniz gerekecektir. Önce biz Pamukkale haricinde Denizli’de gezebileceğiniz yerleri sıralayalım sonra Pamukkale’ye gelelim. Şunu baştan belirtelim ki Denizli’de dolaşırken nedense her tepenin ardından denizi görecekmişsiniz gibi bir his oluşuyor. En azından bizde oluştu. Ama sonrasında bir hayal kırıklığı.

Laodikeia Antik Kenti

Denizli Şehir Merkezi’nden yaklaşık olarak 5-6 km. uzakta bulunan Laodikeia Antik Kenti şehrin en eski yerleşim birimi olarak kabul ediliyor.

Salda Gölü Çevresinde Gezilecek Yerler : Denizli

Tripolis Antik Kenti

Denizli’nin şirin bir beldesi olan Buldan’ın Yenicekent Kasabası ile Menderes Nehri arasında yer alan Tripolis Antik Kentin geçmişi M.Ö. 5500’e kadar uzanıyor. Burayı gezip de geri dönmeyin deriz. Buldan’a da bir uğrayıp sokaklarında bir tur atarsanız iyi olur diye düşünüyoruz. Buldan kumaşları ile ünlü güzel bir belde.

Salda Gölü Çevresinde Gezilecek Yerler : Denizli

Işıklı Gölü ve Tokalı (Akdağ) Kanyonu

Denizli’nin Çivril ilçesinde yer alan Işıklı Gölü doğası ve güzelliği ile Denizlililer için güzel bir mesire yeri görevi görürken su kuşları tarafından da üreme alanı olarak kullanılıyor. Harika bir manzarası var ve mayıs ayında nilüferler nedeniyle göl bir başka güzel oluyor.

Çivril’de bir de Tokalı Kanyonu bulunuyor. Diğer adıyla Akdağ Kanyonu ülkemizin en zor kanyonlarından birisi olarak kabul ediliyor. Ama burası daha çok profesyonllere hitap ediyor ve öyle şort, tshirt gezilecek bir alan da değil.

Pamukkale

Gelelim dünyaca ünlü Pamukkale Travertenlerine… UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bu doğal güzellik şehir merkezinden 20 km. uzakta bulunuyor. Termal su açısından oldukça zengin olan bölge aslına bakarsanız 2300 yıllık bir spa merkezi olarak görev yapmış.

Yukarıdan aşağıya doğru akan termal suların içerisindeki mineraller de buraların böyle bembeyaz olmasını sağlamış. Ama zamanla biz insanlar ve yurdum insanı doğal dengeyi bozmuş ve travertenlerin kararmasına neden olmuş. Bunun fark edilmesiyle birlikte de bir takım önlemler alınmış. Burayı ziyaret ettiğinizde her istediğiniz alana giremiyorsunuz. Oluşumu tamamlanmış alanlara girmeniz için müsaade ediliyor.

Bir de burada antik havuz var ki kesinlikle kaçırmamanız gerekiyor. İşin gerçeği insanlar sadece travertenleri görmek için buraya geliyorlar ve antik havuzdan habersiz oldukları için yanlarında yüzebilmek için kıyafet getirmiyorlar. Siz şortunuzu, terliğinizi ve havlunuzu unutmayın.

Şimdi efendim Travertenler için müze kart geçerli iken bu antik havuz için geçerli değil. Ben yüzmeyeceğim, fotoğraf çekeceğim, diyorsanız o zaman ücret ödemiyorsunuz.

Salda Gölü Çevresinde Gezilecek Yerler : Denizli Pamukkale

Antalya Gezilecek Yerler

Eğer Salda Gölü’ne Antalya’dan geçecekseniz ve Antalyalı değilseniz buraya da biraz zaman ayırmalısınız. Her şeyden önce Konyaaltı Plajı’nı görmelisiniz. Sonrasında 3000 kadar evi barındıran Kaleiçi’ni, 10 km. kadar uzaklıkta bulunan Düden Şelalesini, Kurşunlu Şelalesini gezebilirsiniz. Antalya’nın ilçeleri bile başlı başına bir tatil planı demekken antik kentleri ve doğal güzelliklerini sıralamakla bitiremeyiz.

Kaş

Eğer arabanızla gidiyorsanız planınıza Kaş’ı da ekleyin deriz. Kendi doğal ve şirin merkezinin yanı sıra turkuaz renkli deniziyle Kaputaş Plajı, Caretta Caretta’ların uğrak noktası olan ve Türkiye’nin en uzun

plajına sahip Patara, Kalkan ve eğer vaktiniz varsa kesinlikle ve kesinlikle Saklıkent Kanyonu uğramanız gereken yerler arasında bulunuyor.

Salda Gölü Çevresinde Gezilecek Yerler : Antalya

Kekova

Kekoava’da görmenizi istediğimiz yerlerden birisi. Burası bir ada aslında. Dolayısıyla buraya giderken tekne kullanmanız gerekiyor. Kaş’tan kalkan tekneleri kullanabilirsiniz ama sadece gidiş 1,5 saat sürebiliyor. Bir de dönüşünü düşünürseniz aslında Salda Gölü’ne giderken çok da uğrayabileceğiniz bir yer değil. Planınıza eklerseniz harika olur.

Kekova Bölgesi, Üçağız Köyü, Simena, Batıkşehir, Kaleköy ve çevresini kaplayan bir alan. Batıkşehir gerçekten batık. Depremlerden sonra suyun altında kalmış ve buraya gelen tekneler de buna göre altlarında cam alan oluşturmuşlar. Yani tekneden şehri izleyebiliyorsunuz.

Kekova Bölgesi’nde tarihin ötesinde bir de harika bir deniz var. Burası koruma altında olduğu için turizm tesisleri kurulamıyor ve bölgede yerleşim de olmadığı için harika bir doğa sizi bekliyor.

Salda Gölü Çevresinde Gezilecek Yerler : Antalya

Isparta Gezilecek Yerler

Salda Gölü’ne doğudan geliyorsanız Gül ve Lavantası ile ünlü Isparta’nın da gezilecek yerlerini görmek isteyebilirsiniz.

Salda Gölü Çevresinde Gezilecek Yerler : Isparta

Kovada Gölü

I. Derece doğal sit alanı olan Kovada Gölü’nün derinliği 7 m. dir ve Eğirdir Gölü’nün bir uzantısıdır. Gölün çevresinde tam bir tur atamıyorsunuz ama burayı gezmek isteyenler tarafından zamanla oluşturulmuş bir yürüyüş parkuru var, onu takip edebilirsiniz.

Kızıldağ Milli Parkı

Şarkikaraağaz İlçesi’nin 5 km. uzağında bulunan Kızıldağ Milli Parkı kent merkezine de 120 km. uzaklıkta. Bu taraftan geçiyorsanız uğramanızı tavsiye ederiz. Harika manzarasını ve doğasını görmelisiniz.

Yazılı Kanyon

Sütçüler İlçesi’ne yakın olan Yazılı Kanyon doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi kalıntıları için de ziyaret edilebilir.

Gölcük Krater Gölü

Milli park olan Gölcük Krater Gölü Salda’ya gitmeden önce krater gölleri hakkında fikir edinebilmek için uğranacak bir yer. Burada turkuaz rengi yok ama tabi ki kendi güzelliği var. Isparta Şehir Merkezi ile arasında 12 km. mesafe var.

Lavanta Kokulu Köy

Isparta deyince insanın aklına gül gelir ama şehrin meşhur olduğu diğer bir alan ise Lavanta. Biliyorsunuz Lavanta aşıkları bahçelerini görebilmek için Fransa’ya gidebilme hayalleri kurar. Sizin o kadar uzağa gitmenize gerek yok Kuyucak Köyü’ne giderseniz kendinizi bir masal dünyasının içine bırakabilirsiniz.

Lavanta Kokulu Köy her zaman ziyarete açık olsa da haziran ile ağustos arasında giderseniz lavanta bahçelerini en renkli halleriyle ve köyü en güzel kokusuyla görebilirsiniz.

Bizden size Burdur Salda Gölü hakkında yazacaklarımız bu kadar. Salda Gölü nerede ve Salda Gölü’ne nasıl gidilir diye merak edenlere umarım yardımcı olabilmişizdir. Salda Gölü Burdur rehberimize katkıda bulunmak isteyenler yorum kısmında fikirlerini özgürce yazabilirler. Burdur Yeşilova Salda Gölü gezisi yapacaklara şimdiden iyi eğlenceler diliyorum. Yeşilova Salda Gölü bir kere daha gideceğim yerler listesinde yerini aldı umarım sizler de Salda Burdur hakkında pozitif yorumlarla geri dönersiniz :) Salda Gölü Maldivler bir başkadır...

photo_library

"Salda Gölü Nerede" Hakkındaki Genel Yorumlar (21)

İnci 16 Temmuz 2018 Pazartesi
merhaba Antalya dönüşü uğramak istiyoruz cadirimiz yok kiralama ile ilgili bilgi alabilirmiyim
sedat.ayoglu 13 Temmuz 2018 Cuma
Maalesef bu konuda bilgim yok ama Salda Gölü çadır kampı hakkında sorularınız varsa memnuniyetle yardımcı olurum.
sedat.ayoglu 13 Temmuz 2018 Cuma
Salda Kayak merkezi yol tarifi hakkında bir bilgim yok ama araştırıp Salda Gölü gezilecek yerler yazısına eklerim.
sedat.ayoglu 13 Temmuz 2018 Cuma
Burdur Salda Gölü kamp alanı gerçekten özellikle sezon dışı kafa dinlemek için harika bir yer:) Beğendiğinize çok sevindim.
sedat.ayoglu 12 Temmuz 2018 Perşembe
Salda Gölü Denizli için bizde balık tutmayı düşünmüştük ama amatör olarak tutan görmedim. Sanırım balıkçıklar sandal ya da tekneyle açılıp Salda Gölü ortalarında balık tutuyorlar.
sedat.ayoglu 12 Temmuz 2018 Perşembe
Salda Burdur ilimizde olsa da çevresinde gezilecek yerler Antalya ve Denizli Pamukkale özellikle yaz aylarında mutlaka gidilip görülmeli.
Kadir Mesut 12 Temmuz 2018 Perşembe
Salda Gölü dalış için kiminle irtibata geçmeliyiz? Telefon numarası var mı acaba?
Şemsi 12 Temmuz 2018 Perşembe
Salda Gölü çevresinde gezilecek yerler bilgileri çok iyi olmuş. Salda Gölü nerede harita bilgileri sayesinde muhtemelen çevresi için bir rota oluşturmak gerekti.
Zümre 12 Temmuz 2018 Perşembe
Salda'da balık avı yapabilir miyim? Salda Gölü balık türleri hakkında bilginiz var mı?
Tuncay 12 Temmuz 2018 Perşembe
Salda Kayak Merkezine nasıl gidilir? Antalya'da sürekli kayak yapmaktan sıkıldık bu kış arkadaşlarımızla birlikte gitmeyi planlıyoruz. Salda'da otel fiyatları yazınızı da okudum da acaba kayak merkezine günü birlik gidip gelinir mi? Burdur merkezde kalsak gündüzleri kayak merkezinde takılıp akşam otele geri gelebilir miyiz?
Zeynep 12 Temmuz 2018 Perşembe
Burdur Salda Gölü özellikleri yazısı için çok teşekkürler. Buradan aldığım bilgiler ışığında kızımla birlikte güzel bir kamp yaptık. Kızım yaz tatilini doya doya geçirdi.
sedat.ayoglu 11 Temmuz 2018 Çarşamba
Salda Gölü fotoğrafları da güzel kendisi güzel. Biz gittiğimiz zaman tam olarak keşfedilmemişti ama şimdi dediğiniz gibi herkes akın ediyor. Dolayısıyla ses ve gürültü çok daha fazla olabilir. Katılıyorum size. Burdur Yeşilova Salda Gölü umarım temiz kalır. Her ne kadar bakirliğini yitirmeye yüz tutmuş olsa da.
Mehmet Köse 11 Temmuz 2018 Çarşamba
Salda Gölü resimleri çok etkileyici görünüyor ama gel gör ki artık burayı da adeta serseriler ele geçirmiş diyorlar. Eşimle gidecektim ama çekindiğim için gidemedim maalsef.
sedat.ayoglu 10 Temmuz 2018 Salı
Burdur Salda kampı için karavan çok daha mantıklı. Ben de heves ettim şimdiden. Evet karavanı içeriye alıyorlar.
sedat.ayoglu 10 Temmuz 2018 Salı
Salda Gölü yorumlar için şöyle bir göz attığımız zaman hem aileyle hem tek hem de arkadaşlarınızla güvenle kamp yapabilirsiniz.
sedat.ayoglu 10 Temmuz 2018 Salı
Salda Gölü orman kampı için ideal bir yer. Ağaçların altında biz kamp kamp yaparken deniz de 20 metre ötemizdeydi. Biz hiç bir ek ücret ödemeden geri gelmiştik. O kadar çok meşhur oldu ki Salda Gölü Burdur kamp için resmen herkes seferber oldu.
sedat.ayoglu 5 Eylül 2017 Salı
Çok teşekkürler Özkan:)
özkan devrim 5 Eylül 2017 Salı
harika bir yazı olmuş ellerine sağlık
Ayşegül 30 Ağustos 2017 Çarşamba
Salda Gölü'nde kamp yapmak istiyoruz fakat kafamızdaki soru işareti karavanimizi Salda Gölü plajina kadar içeriye sokabilir miyiz?
Vedat Kaçar 30 Ağustos 2017 Çarşamba
Burdur Salda Gölü'nde aileyle kamp yapabilir miyiz?
Nasır Ercan 30 Ağustos 2017 Çarşamba
Salda Gölü kamp alanı ve fiyatları hakkında bilgi verebilir misiniz?

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z