Yaz

Cemile Sultan Korusu

calendar_today Eyl 27, 2017

Cemile Sultan Korusu

Cemile Sultan Korusu

Türk ve dünya mutfaklarının en güzel örneklerinin yer aldığı zengin menüsü ile koruda açık ve kapalı restoran da bulunmaktadır.  aynı zamanda koruda bulunan sosyal tesisler sadece yemek yeme ya da bir şeyler içmek için hizmet veren bir alan değildir. Bu mekanda yüzme, basketbol, voleybol ya da tenis gibi farklı spor dalları da iyi şekilde oynanmaktadır. Davetler hakkında bilgi almak için veya koruda yapılacak olan bir etkinlik ile ilgili ayrıntılı bilgi edinmek için koruya telefon ile ulaşım sağlanmaktadır. Kafe ve restoranları ile Cemile Sultan Korusu ailecek vakit geçirilecek nezih mekanlardandır. Şehir hayatının yarattığı yorucu ortamdan uzaklaşmak isteyenler ya da gürültüden bunalarak yeşillik içine zaman geçirmek isteyenler tertemiz havası ve yemyeşil doğası ile pek çok zaman Cemile Sultan Korusunu tercih etmektedir.  Burada yer alan kafe ve restoranları daha çekici hale getiren bir özellik de mekanda sadece Türk mutfağına özgün sunumların yapılmamasıdır. Bunun yanı sıra mekanda aynı zamanda dünya mutfağına ait olan pek çok lezzete de yer verilmektedir. İstanbul Boğazı manzarası yanında hiçbir şey olmadan dahi kişiye tarifsiz bir lezzet sunmaktadır. Bu manzaranın yanı sıra Cemile Sultan Korusunda yer alan lezzetler ile muhteşem Boğaz manzarası birleştiğinde doğa size neler sunduğunu bir kez daha hatırlatacaktır. Cemile Sultan Korusunda kaşımıza çıkan manzara ve lezzet durağında gönül rahatlığı ile yemek yemek mümkün olmaktadır. çünkü bu alanda yapılan yemekler son derece hijyenik ortamda hazırlanmaktadır. Hatta restoran bölümünde koruda her şey o kadar ayrıntılı olarak düşünülmüştür ki diyet yapanlar için bile farklı seçenekte menüler Cemile Sultan Korusunun restoranında yer almaktadır. Koruda yemek yemenin en eğlenceli ve rahat taraflarından biri de çocuklar için sağlanan oyun imkanlarıdır. Siz kafe ya da restoran bölümünde Cemile Sultan Korusunda yemek yerken gönül rahatlığı içinde çocuklarınızı ahşap oyuncaklar ile dekore edilen oyun bölümüne bırakmanız sağlanmaktadır. Bu şekilde gününüz rahat eğlenceli bir şekilde geçecektir. İşin güzel tarafı sizin için rahat geçen bu günden çocuklarınızın da son derece keyif almış olması olacaktır.

Cemile Sultan Korusu içinde sadece yemek için restoran bölümü ye almamaktadır. Koru içinde aynı zamanda Hünkar Köşk adı verilen özel bir bölüm de bulunmaktadır. Lezzetli et yemekleri ve kebaplar için şehirde en doğru tercihler arasında ye alan Hünkar Köşkü, Türk mutfağının tadına doyum olmayan lezzetlerini sizin için hazırlamaktadır. Özellikle et ve kebap yemekleri ile Cemile Sultan Korusu içinde yer alan bu bölüm isminin hakkını da vermektedir. Bu bölümü lezzet bakımından bu kadar öne çıkan durum ise Usta Şef Ramis Yerlikaya ve ekibi tarafından yönetilen mutfak oluşturmaktadır. Gayet hijyenik bir ortamda oluşturulan yemekler için yaklaşık 120 kişilik bir ekip hizmet vermektedir. Türk mutfağının doğal ve yöresel lezzetlerinin yer aldığı bu bölümde aynı zamanda diyet için uygun olan menülere de yer verilmektedir. Kahvaltıdan akşam yemeğine kadar her türlü yemek için Hünkar Köşkü sizi beklemektedir. Taş bahçe de Cemile Sultan Korusunda yer alan özel bölümlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.  Burada yer alan ve izlenen panoramik İstanbul Boğazı manzarası gününüze ayrı, gecenize ayrı ve tüm fotoğraflarınıza ayrı bir şekilde şıklık katacaktır. Cemile Sultan Korusunda bu mekan şık davetler için aranan adresler arasında bulunmaktadır. Genel olarak herkes tarafından bilinen gerçek taş alanların ayrı bir estetiğinin bulunmasıdır. Bu geçek Cemile Sultan Korusu içinde taş bahçede en iyi şekilde yansıtılmaktadır. Boğaz manzarasında yaklaşık 120 kişilik gruplara kişisel ya da kurumsal davetlerinizi rahat bir şekilde ayarlamanız mümkündür. Ayrıca taş bahçe içinde 300 araçlık bir otopark imkanı da sizi beklemektedir. Davetlilere sadece ülkemiz mutfağından çıkan yemekler değil aynı zamanda dünya mutfağından çıkan yemekler de sunulmaktadır. Bu şekilde ziyaretçiler ve davetliler koru içinde istedikleri şıklıkta ve istedikleri lezzette bir alan ile karşı karşıya kalmaktadır. Koru teras da Cemile Sultan Korusu içinde yer alan ve adı üzerinde teras manzarası bulunan alandır. Keyifli bir yemek yemek isteyenler için ayrıca özel bir davette bulunmak isteyenler için Cemile Sultan Korusu koru teras en ideal mekanlardandır. Çok yönlü şekilde hazırlanan bu mekan pek çok etkinliğe de cevap verebilecek tarzda hazırlanmıştır. Burada eşsiz manzaraya doyum olmamakla birlikte kurumsal toplantılar da son derece resmiyet içinde gerçekleşmektedir. Gün ışığı alan ve ferah bir yapıya sahip olan bu mekan genel olarak toplantı organizasyonları için kullanılmaktadır. Ferah ve yüksek tavanı bulunan bu alanda toplam 160 kişiye kadar toplantı ve organizasyon yapılmaktadır. Mekan toplantılar için o kadar uygun bir hale getirilmiştir ki mekanda tiyatro, masa, yuvarlak masa ya da dikdörtgen masa gibi düzenlemeler de bulunmaktadır.

      Barkavizyon ve perde sistemi bulunan Cemile Sultan Korusu koru teras son derece gelişmiş bir teknoloji ile donatılmıştır. Ses sistemi de aynı şekilde korunun bu alanını eşsiz bir toplantı salonu haline dönüştürmektedir. Bunların yanı sıra Cemile Sultan Korusu koru teras alanında kablosuz mikrofon, slayt atlatıcı ve bireysel kontrollü klima veya kablosuz internet erişimi de yer almaktadır.  Burada yapılacak toplantılarda en güzel taraflardan biri de toplantıların arasında sizin için hazırlanan alternatif menülere yer verilmesidir. Elbette Cemile Sultan Korusu teras koru sadece toplantı için değil düğün, nişan ya da mezuniyet gibi organizasyonlar için de tercih edilmektedir. Kafe ve restoran olarak da hizmet veren Cemile Sultan Korusu koru terası için de korunun tüm restoranlarında hizmet veren Şef  Ramis yer almaktadır. Koru teras için mekanda 300 araçlık otopark bulunmaktadır. İstanbul pek çok kişi için hayaller şehri olmaktadır. Şehir için yapılan genel değerlendirmede bu hayal şehrini bu kadar güzel hale getiren unsur ise elbette Boğaz olacaktır. Boğaz ile birlikte boğaz manzarası bulunan her yer aynı şekilde hayale katılan bölümleri oluşturmaktadır. Cemile Sultan Korusu adının zarifliğini tüm bölümlerinin zarifliğine katan bir yerdir. Bu bölgeye ulaşım ise gelişmiş bir ulaşım ağı ile sağlanmaktadır. Cemile Sultan Korusu için en yakın otobüs durağı Kandilli otobüs durağıdır.  14M, 15, 15F, 15H, 15KÇ, 15M, 15N, 15P, 15ŞN, 15T, 15Y bölgeye ulaşım için kullanılan toplu taşıma araçlarının numarasıdır. Bunun yanı sıra Cemile Sultan Korusu ulaşım için rasathane otobüs durağı da kullanılmaktadır. Boğaziçi Üniversitesi istasyon durağı da aynı şekilde Cemile Sultan Korusu için kullanılmaktadır ve İBB sitesinden ulaşım alternatifleri yer almaktadır.

"Cemile Sultan Korusu" Hakkındaki Genel Yorumlar (0)

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z