Yaz

Salda Kayak Merkezi

calendar_today Tem 25, 2018 label

Salda Kayak Merkezi

Salda Kayak Merkezi Türkiye'nin ilk ve tek göl manzaralı kayak merkezi olma özelliği taşımaktadır. Burdur Salda Gölü bildiğiniz üzere Türkiye'nin Maldivleri diye geçiyor. Abartısız milyonların akın ettiği Salda Gölü kadar popüler olmasını cani gönülden arzu ettiğimiz Salda Gölü Kayak Merkezi hakkında genel bilgileri yazdık. Salda Kayak Merkezi fiyatları ve Salda Kayak Merkezi nerede diye merak edenlere özel Burdur Salda Gölü Kayak Merkezi rehberi sizlerle.

Burdur Salda Kayak Merkezi Hakkında

Salda Kayak Merkezi Burdur’un Yeşilova ilçesi sınırları içerisinde yer alan Eşeler Yaylası’nda bulunuyor. Salda Turizm Merkezi olarak adlandırılan koruma alanı içerisinde yer aldığı için şimdilik sadece günü birlik turizme hizmet eden Salda Kayak Merkezi Türkiye’deki göl manzaralı tek kayak alanı. Manzarasını oluşturan göl de Salda Gölü olunca muhteşem bir manzaraya karşı kayak yapabilme imkanı bulabiliyorsunuz.

Salda Kayak Merkezi

Salda Kayak Merkezi Nerede

Salda Kayak Merkezi Burdur il sınırları içerisinde yer alıyor. Salda Gölü ile Salda Kayak Merkezi arasında yaklaşık olarak 15-20 km.lik bir mesafe bulunuyor.  Salda Kayak Merkezi ile göl arasında da Yeşilova ilçesi geçiş noktası görevi görüyor.

Salda Kayak Merkezi Burdur şehir merkezinden 70 km , Denizli şehir merkezinden de 110 km. uzakta yer alıyor.

Salda Kayak Merkezi Nerede

Salda Kayak Merkezi Fiyatları

Salda kayak merkezi fiyatları hakkında bilgi sahibi olanlar tecrübelerini bizimle paylaşabilirler.

Salda Kayak Merkezi

"Salda Kayak Merkezi Fiyatları" Hakkındaki Sorular ve Cevaplar (1)

Kayak merkezinde içinde olan otelin isimi ve de iletişim bilgilerini alabilir miyim add

Henüz hiç cevap yazılmadı.

Salda Kayak Merkezi Otelleri - Konaklama

Salda Kayak Merkezi içerisinde ne yazık ki konaklama imkanı bulunmuyor. Salda Kayak Merkezi günü birlik turizmcilere hizmet veriyor. Eğer siz bölgede konaklamak isterseniz Salda Gölü kıyısında veya Yeşilova Merkezinde yer alan otelleri kullanabilirsiniz. Salda Gölü otelleri yazımıza da bir göz atabilirsiniz.

Salda Kayak Merkezi

Salda Kayak Merkezi'ne Nasıl Gidilir?

Salda Kayak Merkezi’ne gidebilmek için farklı alternatifler kullanabilirsiniz. İsterseniz kendi özel aracınızla Burdur’un Yeşilova ilçesi üzerinden Salda Kayak Merkezi’ne ulaşabilir isterseniz de otobüs ya da uçak ile terminale gelip buradan Yeşilova minibüsleri ile ilçeye sonrasında da Salda Kayak Merkezi’ne gidebilirsiniz.

Eğer otobüs ile gelecekseniz ve yaşadığınız şehirden Yeşilova’ya sefer düzenleniyorsa kullanabilirsiniz. Sadece süresi konusunda bilgi alın. Çok fazla otogara uğruyorsa yolculuk süresi tahmininizden uzun olabilir. Eğer Yeşilova’ya sefer yoksa ya da siz kullanmayacaksanız 70 km. uzaklıktaki Burdur’a ya da 100 km uzaklıktaki Denizli’ye bilet alabilirsiniz. Burdur, Denizli ve Antalya otogarlarından Yeşilova minibüslerini kullanabilirsiniz.

Hava yolu ile gelmeyi düşünüyorsanız eğer, o zaman önünüzde 2 seçenek bulunuyor. 55 km. uzaklıktaki Denizli Çardak Havalimanı ve 120 km. uzaklıktaki Isparta Süleyman Demirel Havalimanı. Yakın olan Denizli Çardak Havalimanı daha mantıklı gözüküyor ama seçim sizin.

Salda Kayak Merkezi

Salda Kayak Merkezi Yol Tarifi

Salda Kayak Merkezi’ne eğer arabanızla gelecekseniz Afyonkarahisar, Denizli, Isparta veya Antalya üzerinden gelebilirsiniz. Kuzeyden ve doğudan gelecek olanlar önce Burdur şehir merkezine sonra da güneybatıda bulunan Yeşilova’ya gideceklerdir. Batıdan gelenler Denizli üzerinden Yeşilova yönüne devam ederken Fethiye, Kaş civarından gelecek olanlar da Burdur yolu üzerinden devam ederken Karamanlı’ya geldiklerinde Yeşilova yönüne doğru 28 km yolculuk ederek ilçeye ulaşabileceklerdir. Yeşilova’ya geldikten sonra Salda Kayak Merkezi’ne ulaşım ise çok kolay.

Salda Kayak Merkezi Rakım

Salda Kayak Merkezi rakımı 2079 metredir.

Salda Kayak Merkezi

Burdur Salda Hakkında Yazdığım Diğer Yazılar

Salda Gölü Nerede

Salda Gölü Konaklama

Burdur'da Gezilecek Yerler

Salda Kayak Merkezi Kar Kalınlığı

Aralık ayı ile Nisan ayı arasında Salda Kayak Merkezi’nde 50 ile 100 cm. arasında kar kalınlığını görebilmek mümkündür.

Çılgın Gezgin Sosyal Medya Hesapları

İnstagram : Cilgingezgin_

Facebook : Çılgın Gezgin

Salda Kayak Merkezi

Salda Kayak Merkezi Telefon Numarası

Salda Kayak Merkezi telefon ve iletişim bilgilerine sahip olan kişiler yorumlarını bizlerle paylaşabirler.

Salda Kayak Merkezi

Burdur Yeşilova Salda Kayak Merkezi Hakkında Son Sözler

Kış sporlarının başında kayak geliyor. Salda Kayak Merkezi de kendi doğal güzelliği ve Salda Gölü manzarası ile Burdur civarındaki kayak severler için harika bir alan olma yolunda ilerliyor. Şimdilik konaklama imkanının olmaması nedeniyle tüm Türkiye’ye hizmet verdiği söylenemez ama aldığımız haberlere göre kayak merkezinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar devam ediyormuş.

Burdur çevresinde oturuyorsanız ve kayak yapmaya meraklıysanız günübirlik de olsa buraya gitmenizi öneririz. Şimdilik Salda Gölü gibi çok popüler olmaması nedeniyle tenha ve sakin bir kayak merkezi ile karşılaşacağınız kesin. Belki de bu sizin için hem ücret yönünden hem de vakit yönünden bir avantaj olacaktır. Salda Gölü’nün popülaritesi Salda Kayak Merkezi’ni de etkilerse gelecekte çok donanımlı bir kış sporları merkezi olabilir.

"Salda Kayak Merkezi" Hakkındaki Genel Yorumlar (0)

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z