Yaz

Davraz Kayak Merkezi

calendar_today Ara 22, 2019 label

Davraz Kayak Merkezi

Son zamanlarda popülaritesini giderek arttıran Isparta Davraz Kayak Merkezi , kayak ve maceraseverlerin son zamanlarda uğrak mekanı olmaya başladı. Hal böyle olunca da Isparta Davraz Kayak Merkezi nerede? Ulaşımı nasıl sağlanıyor ve Isparta Davraz Kayak Merkezi skipass fiyatları gibi bilgiler merak konusu olmaya başlıyor.

Isparta Davraz Dağı, 2635 metre zirve yüksekliği ile sizleri bekliyor. Sadece kayak yapmak isteyenlere değil tesis içerisinde zipline gibi aktiviteleri de değerlendirebilirsiniz. Gerek pistlerin kalitesi gerekse Isparta Davraz kayak merkezi fiyatları ile işte tüm detaylar.

Davraz Kayak Merkezi Nerede

Isparta’ya 35 km uzaklıktadır.

video_library

Isparta Davraz Otelleri

Isparta Davraz Kayak Merkezi’nde toplam 3 adet otel vardır. Bunlar Sirena Davraz Otel, S.D.Ü Davraz Otel ve Isperia Davraz Otel’dir.

video_library

Davraz Kayak Merkezi'nde Kar Var Mı? Sezonu Ne Zaman?

2018-2019 yılı Mart sonunda tesislerin oradaki karların kayma kalitesinin azaldığı buna bağlı olarak da Aralık sonu ile Mart başı tercih edilmelidir.

photo_library

Davraz Kayak Merkezi'ne Nasıl Gidilir?

Eğer yolunuz bir gün Isparta Davraz'a düşmeye niyet ederse

  • Karayoluyla;

Isparta şehir merkezine yaklaşık olarak 40 dakika sonra Davraz Kayak Merkezi'nde olursunuz. Tabi yolda kayak takımları kiralayacaksınız bunu da hesaba katın. Yolların durumu her ne kadar iyi olursa olsun siz yine de kar lastiğiniz olsun ve zincirinizi yanınızda bulundurun.

  • Havayoluyla

İstanbul'dan Isparta'ya uçakla gelip daha sonra 60 km'lik yolu 1 saate araçla gidebilirsiniz.

  • Toplu taşıma ile Davraz Kayak Merkezi'ne ulaşım

Isparta merkez otogarın hemen yanındaki petrolden kalkan servisler 35 TL karşılığında sizi dağa götürüp geri getiriyor.

video_library

Davraz Kayak Merkezi Fiyatları

Eğer araçla Isparta Davraz’a gidecekseniz tüm gün otopark ücreti 10 TL. Kayak takımları kiralayacaksanız kiralama ücreti 60 TL’dir.

video_library

Isparta Davraz Dağı Kayak Merkezi Tavsiyeleri

Isparta Davraz’da sürekli olarak hava durumunun değiştiğini ve buna göre gitmeden önce üniversiteyi ya da etrafında bulunan her hangi bir işletmeyi arayıp kar kalınlığı ve hava durumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Gitmeden önce tuvaletin çok az olduğunu ve buna göre tedbirli gitmenizi önerebiliriz. Eğer otobüsle gidecekseniz dağa çıkmak için 100 TL taksi tutuyor. Sadece kayak değil ayrıca kızak alanı da mevcuttur. Eğer ne kayak ne de kızak kaymak istemezseniz ayrıca 100 TL karşılığında kayak motoru kiralayabilirsiniz. Tepeye ulaşmadan önce kızak ya da kayak takımlarınızı kiralamanız tavsiye olunur. Davraz Kayak Merkezi hakkındaki şikayetler genel olarak tesislerin yetersiz gelmesidir. Isparta'da gezilecek yerler yazısından Isparta hakkında detaylara ulaşabilirsiniz. 

video_library

Isparta Davraz Kayak Merkezi Pistleri

Bildiğim kadarıyla 2 bölümden oluşan kayak pistlerinden ilki özellikle hafta sonu aşırı yoğun olmakla birlikte kar kalitesi de kötü. Diğer bölümdeki pistlerin kar kalitesi ve çok daha iyi. Toplam 13 adet pist var ve toplam uzunluğu 23 km'dir.

Davraz Kayak Merkezi Skipass Fiyatları

Isparta Davraz Kayak Merkezi’nde 10 binişlik skipass ücreti 2019/2020 sezonunda 65 TL’dir 5 biniş için 45 TL istiyorlar. Günlük limitsiz skipass kullanımı ise 85 TL olup öğrencilere 70 TL'dir.

"Davraz Kayak Merkezi Skipass Fiyatları" Hakkındaki Yorumlar (1)

Hasan Öztürk 9 Ocak 2020 Perşembe
Isparta Davraz kayak merkezi 30 km kadar uzaklikta servislede cikilabilir.İsletmesi ozel idare tarafindan yani devlet isletiyor. Otopark ücreti 7 tl. Ama hafta sonlari cevre illerden insalar geldigi icin telesiyejin alt tarafinda yogunluk oluyor. 40 km uzunlugunda telesiyejlerin toplamı bulunmaktadır. Bir ilceden diğer ilceye kayarak gidebiliyorsunuz.

"Davraz Kayak Merkezi" Hakkındaki Genel Yorumlar (0)

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z