Yaz

ÇORUH ZİPLİNE FİYAT

calendar_today Ağu 29, 2017 label

ÇORUH ZİPLİNE FİYAT

ÇORUH ZİPLİNE FİYAT VE ARTVİN ZİPLİNE FİYAT

Çoruh Zipline fiyatının oldukça düşük olması ve Çoruh Nehri üzerinde zipline yapılması gerçekten çok hoşuma gitmişti. Ayder’de zipline yapan birisi olarak fiyat/performans açısından çok memnun kalmamıştım. Hem zipline hattı çok kısa hem de video çekmek çok zor oluyordu. Fakat Artvin zipline araştırmalarıma bakınca Çoruh zipline hattının uzunluğu ve küçük bir ücret karşılığı go pro ile çekim yapıp hemen size videoyu vermeleri müşteri memnuniyeti açısından gayet güzel bir durum. Peki Çoruh Nehri hangi ilimizdedir? Çoruh Zipline fiyatı ne kadardır? Artvin’de zipline fiyat açısından uygun mudur? Zipline aktivitesini Karadeniz’de yapanlar da tecrübelerini yorum kısmında paylaşabilirler. Benim merak ettiğim başka konular hakkında da yardımlarınıza ihtiyacım olacak. Mesela Zipline Türkiye’de nerelerde var? Zipline nerede yapılır? Zipline Rize’de yapanlar var mı?

video_library

Zipline nedir?

Zipline okunuşu Ziplayn olsa da yazılışı nerede olursa olsun İngilizcesi ile karşımıza çıkmaktadır. Zipline genl olarak belli bir yükseklikten bulunduğunuz noktadan daha alçak bir noktaya; tabiri caizse dağcılık kıyafetlerini giyerek makaralar ile çelik halat üzerinde ilerleme şeklidir.

Zipline çeşitleri nelerdir? Zipline nerede yapılır?

Doğal ve Yapay Zipline olarak 2 sınıfa ayrılan zipline aktivitesinin doğal olanları dağ,tepe,ağaç ve vadi arasına kurulur. Yapay Zipline ise çelik platform, çatılar ve betonarme yapıların arasına konulduğu gibi ahşap yapılar arasına da kuruluyor.

Uzuluk çeşitlerine göre zipline hatları ise;

Kısa zipline hatları 50 ile 100 metre arasında oluyor.

Orta zipline hatları 100 ile 350 metre arasında oluyor,

Uzun zipline hatları ise 350 metre ile 2 km arasında oluyor.

Zipline hatlarının kullanımı ve yapımında dikkat edilmesi gereken konular vardır. Zipline hatlarının uzunluğu arttıkça çelik halatların dayanıklılığı ve zipline yaparken kullandığınız malzemeler değişiklik gösterebilir.

Çoruh Zipline Fiyat

Zipline Türkiye'de nerede var?

Türkiye’nin en uzun zipline hattı Çankırı’nın Ilgaz ilçesindedir. 25 metre yüksekliğinde olup uzunluğu ise 530 metredir. Fakat bu aralar aktif olup olmadığı biraz muallakta diye söylentiler dolaşıyordu. Duyduğuma göre işletmeci bulma sorunu yaşanıyormuş.

Çoruh Zipline Fiyat - Artvin Zipline Fiyat - Zipline ne kadar?

Çoruh Nehri’den zipline fiyatı 20 TL’dir. Eğer go pro ile çekim yapmak isterseniz 10 TL ek ücret vermeniz gerekiyor. Video kaydını hemen Iphone cep telefonuna aktarıyorlar. Zipline fiyatları zipline hattının uzunluğuna ve şehrine göre farklılık gösteriyor.

Zipline Rize'de nerede yapılır?

Ayder Yaylası’nda yapıldığı gibi Fırtına Deresi üzerinde onlarca zipline hattı vardır.

Çoruh Zipline Hakkında

Artvin’de Çoruh Nehri üzerinde Borçka Barajı (Gölü) üzerindedir. Karadeniz’in tek parça halinde en uzun zipline hattı unvanına sahiptir. Çoruh’ta Zipline yapmak isteyenler Artvin-Borçka karayolunun 15. kilometresine geldiklerinde Çoruh Zipline hattını görebilirler. Tam olarak gelmeden önce tabelaları muhakkak takip etmeniz gerekmektedir. Çoruh Nehri üzerinde yol kenarında kalan tesislerde ayrıca yemek de yiyebilirsiniz. Çoruh Nehri zipline hattı uzunluğu ise 385 metre gidiş 385 metre geliştir. Artvin Belediye başkanının yaptığı açıklamada ise Artvin Marina Tesisleri’nin su sporlarına katkı sağlayacağı ve Artvin ilinde turizme destek olacağını söylemişti. Artvin marina zipline işletmecisi tüm spor severleri zipline yapmaya davet ediyor.

"ÇORUH ZİPLİNE FİYAT" Hakkındaki Genel Yorumlar (0)

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z