Yaz

Ukrayna'ya Kimlikle Giriş

calendar_today Tem 08, 2017 label

Ukrayna'ya Kimlikle Giriş

Ukrayna'ya kimlikle seyahat edebilirsiniz. Ukrayna'ya kimlikle giriş hakkında tüm sorulara en güncel cevapları bu yazımda cevapladım. Ukrayna pasaportsuz giriş ve kimlikle gidenlerin yorumlarını bulacağınız yazı dizisi sizlerle. Ukrayna pasaport istiyor mu diye merak edenlere hemen söyleyeyim. Hayır.

Ukrayna’ya uçak biletimi alınca ‘’Ukrayna’ya kimlikle giriş başladı’’ haberlerini televizyondan ve gazetelerden öğrendiğimde acaba Ukrayna’ya kimlikle giriş ne zaman başlıyor? Diye kendi kendime sormuştum. Bu bilginin benim için en önemli kısmı ise pasaportsuz Ukrayna gezileri sonrası acaba Ukrayna’ya uçak bileti fiyatları daha ucuz mu olacak yoksa daha da pahalı hale mi gelecek? Fakat sonradan biletimi ucuza aldığımı düşününce daha ne kadar ucuz olabilir ki? Dedim. Zaten 150 TL’ye gidiş dönüş bilet bulmuştum. Ukrayna’ya eski kimlikle girmek istemiyordum çünkü pasaportumda ne kadar çok ülke giriş-çıkış mührü olursa pasaport kontrolünden daha hızlı geçiyordum hissi uyanmıştı. Öte yandan Ukrayna gezilecek yerleri keşfim sırasında sosyal medya hesaplarımdan en çok sorulan sorular şu şekildeydi: Ukrayna’ya eski kimlikle gidilir mi? Ukrayna’ya kimlikle seyahat etmek istiyorum biletimi alayım mı? Çok ucuza bilet buldum Ukrayna’ya kimlikle giriş ne zaman başlıyor? Bu soruların hepsine Ukrayna gezisi yaptıktan sonra en net şekilde cevap verebilirim. Hemen müjdeli haberi de eklemek isterim, Türkiye’den vizesiz ve pasaportsuz gidilebilen ülkelerin sayısı 3’e çıktı.

Ukrayna'ya kimlikle giriş

Ukrayna'ya Pasaport Kalktı Mı? Ukrayna'ya Pasaportsuz Gidilir Mi?

Evet, T.C. vatandaşları sadece kimlik kartı ile Ukrayna’ya seyahat edebilirler.

"Ukrayna'ya Pasaport Kalktı Mı? Ukrayna'ya Pasaportsuz Gidilir Mi?" Hakkındaki Sorular ve Cevaplar (1)

Ukrayna ya pozaportsuz add

Henüz hiç cevap yazılmadı.

Ukrayna'ya Kimlik Kartıyla Seyahat Etmek İstiyorum. Türkiye'deki Havaalanlarında Ya Da Ukrayna'ya İniş Yaptıktan Sonra Ek Bir Ücret Ödemeli Miyim?

Hayır. Ukrayna’ya kimlikle gitmek için hiçbir ek ücret ödemezsiniz.

Ukrayna'ya Kimlikle Giriş

Ukrayna'ya Pasaportsuz Giriş Yapan Arkadaşlarım Oldu ve Ukrayna'daki Polisler Girişte Sorun Çıkarıp Rüşvet İstemişler. Bu Bilgiler Doğru mu? Ya Da Ne Yapmalıyım?

Ukrayna’ya kimlikle giriş yapan Türk arkadaşlara Ukrayna Lviv’de denk geldim. Aynı soruya benzer şeyler sordum. Ukrayna pasaport kontrollerinde sorun yaşayanları duydum ama bu konunun Ukrayna’ya pasaportsuz giriş yapmakla uzaktan yakından ilgisi yok. Bu tarz haberleri yakından takip etmeye çalışıyorum. Örneğin; Ben Belgrad’dayken Belgrad’a girişte sorun yaşamıştım halbuki pasaportumda bir sorun yoktu. Bazı Türklere karşı sıcak bakmadıklarını kendim yaşayarak tecrübe edinmiş oldum.

Ukrayna’ya kimlikle giriş başbakan Vladimir Groysman’ın 14 Mart Türkiye ziyaretinde ilk sinyaller verilerek onaylanması bekleniyordu. Bu sayede Pegasus , Türk Hava Yolları ve Ukrayna Uluslararası gibi firmaların sefer sayılarında artış bekleniyor. Hem Türkiye hem de Ukrayna için turist sayılarında artış ve ticaret konusunda daha sıcak temaslar kurulacağı da ön görülüyor.

Şimdi size sosyal medya hesabımdan gelen mesajı aynen aktarıyorum:

‘’Ben Ukrayna’dan çıkış yaparken polisler bizden rüşvet (bahşiş) istedi. Ukrayna Grivna’sı verdiğimiz halde kabul etmeyip illa Dolar istedi. Sonunda 5 Dolar istedi ve verip kurtulduk.’’ Bu durumu bana bildiren kişi yanımda 5 Dolar bulundurmamı istedi ama ben Lviv Havaalanı’na girdiğimde üzerimde sadece koleksiyon yapmak için Ukrayna parası getirmiştim. Polis hiçbir şekilde ne Ukrayna’ya girişte ne de çıkışta hiçbir soru sormadı.

Bu tarz durumlar yine bazı kişilerin vizeli ülkelere giriş yaparken vizeleri oldukları halde, ülkeye girişte sorun yaşadıkları haberleri ile devam ediyor. Peki bizler ne yapmalıyız? Pasaport kontrollerinden geçerken küçük bir tebessüm yapmalı ve sorulan sorulara sabırlı şekilde cevap vermeliyiz.

Ukrayna'ya Kimlikle Giriş
video_library

Ukrayna Hakkında Yazdığım Diğer Yazılar

Ukrayna'ya Gideceklere Tavsiyeler

Kiev Gezilecek Yerler

Lviv Gezilecek Yerler

Ukrayna Aşk Tüneli

Pirogovo Açık Hava Müzesi

Ukrayna'dan Belarus'a Geçiş

Kharkiv Gezilecek Yerler

Ukrayna Turu İçin Altın Tavsiyeler

Ukrayna’da Gezilecek Yerler

Ukrayna Şehirleri

Ukrayna Gece Hayatı

Odessa Gezilecek Yerler

Ukrayna'ya Kimlikle Giriş

Peki Ukrayna'ya Pasaportsuz Giriş Ne Zaman? Ukrayna'ya Kimlikle Giriş Başladı Mı? Ukrayna'ya Kimlikle Giriş Ne Zaman Başlıyor? Ukrayna'ya Kimlikle Giriş Tarihi Ne Zaman?

Ukrayna’ya pasaportsuz kimlikle seyahat anlaşması 14 Mart 2017 tarihinde imzalandı. Yeni kimlikle (çipli kimlikle) Ukrayna’ya pasaportsuz giriş artık yapılıyor.

Ukrayna'ya Kimlik Kartıyla Seyahat Ettim Diyelim Dönüşte Sorun Yaşar Mıyım?

Kesinlikle Hayır, tıpkı pasaport ile Ukrayna’dan geri döner gibi pasaport kontrollerinden geçip Türkiye’ye geri dönersiniz.

ukraynaya kimlikle seyahat

Ukrayna'ya Eski Kimlikle Girilir Mi?

Kesinlikle hayır, bu tarz haberlere itibar etmeyiniz. Ya da bahşiş verip geçerim gibi söylentilere kulak asmayınız.

Ukrayna'ya Pasaportsuz Giriş Yapmak İstiyorum Hangi Şehirlerini Tavsiye Edersin?

Benim gezdiğim Ukrayna şehirleri Kharkiv , Lviv gezilecek yerler ve Kiev gezilecek yerler .  Buna ek olarak Odessa’yı tavsiye ederim. Öncelikle Ukrayna’ya gideceklere tavsiyeler yazımı okumanızı tavsiye ederim. Daha detaylı bilgiler için Ukrayna gezilecek yerler yazılarımı da okuyabilirsiniz.

video_library

Ukrayna'ya Kimlik Kartıyla Seyahat Edersem Yurt Dışı Çıkış Harcımı Yatırmalı Mıyım?

Evet.

Çılgın Gezgin Sosyal Medya Hesaplarım

İnstagram: @cilgingezgin_

Facebook: Çılgın Gezgin

Ukrayna'ya Kimlik İle Giriş Yaptım Ve Ukrayna'da Polis Çevirdi. Sorun Olur Mu?

Hayır.

video_library

Ukrayna'ya Kimlik İle Gitmek Mi Yoksa Pasaport İle Gitmek Mi Daha Avantajlı?

Arasında hiçbir fark yok. Pasaportu olmayanlar ya da pasaportu yenilemek istemeyenler için Ukrayna’ya pasaportsuz giriş yapmaları pasaport parasından yırtacağı anlamına geliyor. Bu konuda tercih size ait.

Ukrayna Ulaşım Rehberleri

Lviv Nerede

Kiev Nerede

Kharkiv Nerede

Odessa Nerede

Ukrayna Nerede

video_library

Düzenleme 28.08.2017

Ukrayna’ya kimlikle giriş yapmak isteyenler Türkiye’deki havalimanlarında check-in işlemlerini yaptırdıktan hemen sonra polis kontrol noktasına gitmelidirler. Burada hassas olunması gereken konu pasaport kontrol noktasında sıraya girmeden önce polis kontrol noktasına gidilmelidir. Bu işlemleri yaparken polis size kaşelenmiş kağıda giriş çıkış ibaresi olan bir kağıt verecektir. Bu kağıtla birlikte Türkiye’deki havalimanlarının pasaport kontrol noktasına gidip o kağıdı göstereceksiniz. Türkiye’den çıkış yapıp Ukrayna’ya girdikten sonra pasaport kontrol noktasına gelmeden Registration kağıdını doldurmalısınız. Ukrayna’ya gider gitmez pasaport kontrol noktasında sıraya girmeden oradaki görevlilerden yardım isteyiniz. Ukrayna’da size verilen kağıtla birlikte pasaport kontrol noktasına gidiyorsunuz. 

Sonuç olarak Ukrayna’ya kimlikle giriş konusunu toparlayacak olursak, Ukrayna’ya kimlikle gitmek artık tamamen serbesttir. Ukrayna’ya kimlikle gidilir mi? Ukrayna’ya kimlik ile gitmek konusunda kafası karışanlar bu yazının altına yorum yazabilirler. Ukrayna’ya kimlik kartıyla seyahat edenler varsa da tecrübelerini burada paylaşabilirler. Son kez uyarmak gerekirse Ukrayna’ya eski kimlikle giriş yapılamıyor. Ukrayna’ya pasaportsuz gitmek isteyenlere iyi tatiller...

"Ukrayna'ya Kimlikle Giriş" Hakkındaki Genel Yorumlar (62)

Birol 8 Kasım 2018 Perşembe
Selam arkadaşım. Bilet rezervasyonu yaparken pasaport no kısmına yeni kimlikten hangi no yu girmemiz gerek acaba? Tc kimlik nosu mu? Yoksa kimlik seri nosu mu?
Barış 21 Temmuz 2018 Cumartesi
Ukrayna ya 2 kişi yeni kimlik kartımızla gitmek istiyoruz, gidiş dönüş uçak biletimizi aldık başka neler yapmamız gerekiyor,??
Yeşim 4 Temmuz 2018 Çarşamba
Merhaba ben de 20 aylık bebeğimle haftaya lviv e gidixem ve kimliğinde resmi yok siz gidip döndünüz mü bi problem yaşadınız mı
sedat.ayoglu 9 Haziran 2018 Cumartesi
Merhabalar, Ukrayna'ya kimlikle seyahat için yeni çipli kimliğiniz olmak zorunda. Geçici kimlikle belgesi ile Ukrayna'ya giriş yapamazsınız. Gürcistan sınırında da bu sorunu yaşayan 5-6 kişi görmüştüm. O kişilerdeki sorun şuydu; Yeni kimlik kartına başvuru sürecindeydiler. Eski kimlikleri yanında olmalarına rağmen içeri almadılar.
Furkan 8 Haziran 2018 Cuma
Merhabalar . Öncelikle yazınızı okudum . Gerçekten çok güzel değerlendirmişssiniz. Benim size sormak istediğim soru şu ; yeni kimlik başvurusunda bulundum fakat daha gelmedi yerine geçici kimlik belgesi verdiler . Bu a4 le yani g.k.belgesiyle giriş yapabilirmiyim ?
Belinay 29 Mayıs 2018 Salı
merhaba bana da bilgi verirmisiniz öğrendiyseniz eğer
Belinay 29 Mayıs 2018 Salı
merhaba bende aynı durumdayım 21 aylık bebeğim var siz gittiniz mi ve ne isteniyor bilgi verebilirmisiniz
şenol 27 Mayıs 2018 Pazar
Merhaba bende 3 çocukla seyahat edeceğim 3. 6 aylık ve kimliğinde resim yok sıkıntı olur mu?
tolga kayalar 19 Mayıs 2018 Cumartesi
Lviv havaalanı girişte türk pasaport sahiplerini ayrı odada bekletip sorguladıkları dogru mu ? ayrıca daha önce pasaportunda DONETSK sehrine giris damgası varsa negatif bir durum olusturur mu ? ( donetsk sehri rus yanlısı isyancılar tarafından ele gecirildi ve adı donetsk halk cumhuriyeti oldu hatta bayragı bile degiştirdiler dolayısıyla yönetimi rus yanlıları yapıyor) Bu durumda lviv havaalanında girişte sorun olur mu ?Şimdiden tesekkurler
sedat.ayoglu 9 Nisan 2018 Pazartesi
Bu konuda yüzde yüz net bilgi sahibi değilim. Kendi tecrübelerim der ki evet sorun olur. Kızınıza pasaport almalısınız. Bu konuyu uçak bileti aldığınız firmaya son kez sorun ama onlarda bu tarz sorulara mevzuat gereği cevap veremeyebilirler. Sorumluluk yolcuya aittir.
Sultan ozlem 5 Nisan 2018 Perşembe
Cok acil yardiminiza ihtiyacim var. 2 yasimdaki kizimin kimliginde resim yok. Ancak ailecek kimliklerle giris yapicaz ukraynaya. Kimlikte resim sarti isteniyr. Kiziminkinden yastan oturu resim yok. Bir sikinti olur mu acaba ?
Salih Canberk 30 Ocak 2018 Salı
pasaport no kısmına tc numaranı geçerlilik kısmına yeni kimliğinin son geçerli olduğu tarihi yazıyorsunuz arkadaşlar.
mustafa yilmaz 18 Ocak 2018 Perşembe
selamlar çiplikle ukraynaya giderken kimlik şifresi isteniyormu
Musa 14 Ocak 2018 Pazar
Dostum bizde yazın arkdaşla gitmeyi düşünüyoruz yurtdışına çıkacagımız için bi harç yatırıyor muyuz ve sadece gidiş dönüş bileti alıp otel rezervasyonu yapmadan gitmek sorun olurmu
sedat.ayoglu 8 Ocak 2018 Pazartesi
Bilet aldığınız firmaya Ukraynaya bilet alacağınızı ama sistemin bu duruma kapalı olduğunuzu sesli yanıt sistemi ile anlatabilirsiniz. Sorumluluğu firmaya atabilirsiniz. İlla acentalardan ya da havalimanından mı bilet almamız gerekiyor diye de ekleyebilirsiniz.
Ftmbrlk 8 Ocak 2018 Pazartesi
Dönüş bileti için pasaport numarası istiyor ne yapmalıyım ? Arkadaşlar giden gelen herhangi bilgi sahibi olanlar frkndmbrlk instagramdan bana ulaşabilir mi rica ediyorum
Ftmbrlk 8 Ocak 2018 Pazartesi
sorunu nasıl hallettiniz aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum
hasan saltık 1 Ocak 2018 Pazartesi
bir şeyi merak ediyorum. kiev'den ankara'ya uçak bileti almaya çalışıyorum fakat havayolu şirketi pasaport numarası ve bitiş tarihi gibi şeyler istiyor. pegasus'ta böyle bişey istenmiyor. diğer havayolu şirketinden bileti almak için illa pasaporta sahip olmam mı gerekiyor ?
Cağrı 1 Ocak 2018 Pazartesi
hocam meraba ukraynaya kimlik ile giriş yaptım en fazla kaç gün durabilirim bide çıkısı mı başka şehirden yapsam sıkıntı olur mu teşekkür ederim
Timur 1 Ocak 2018 Pazartesi
Merhabalar blog yazılarınızı okudum bilgiler için teşekkürler.. biz 3 arkadaşım yazın 15 günlüğüne ukraynada tatil yapıcaz yanlız sadece uçak gidiş dönüş alıcaz. Oteli orda ayarlamayı düşünüyoruz. Odessa havalimanında otel rezervasyonumuz olmadığı için herhangi bir sıkıntı çıkartırlar mı? Cevaplarsanız sevirim (:
Can 1 Ocak 2018 Pazartesi
Merhabalar blog yazılarınızı okudum bilgiler için teşekkürler.. biz 3 arkadaşım yazın 15 günlüğüne ukraynada tatil yapıcaz yanlız sadece uçak gidiş dönüş alıcaz. Oteli orda ayarlamayı düşünüyoruz. Odessa havalimanında otel rezervasyonumuz olmadığı için herhangi bir sıkıntı çıkartırlar mı? Cevaplarsanız sevirim (:
Kordon69 1 Ocak 2018 Pazartesi
Türkiyeden ukrayna rezervasyon yapım ordan birkışıyı pasaportsuz getirebilirmiyim acaba
Ufukrc 1 Ocak 2018 Pazartesi
Selam çok acil bir şey sorabilir miyim acaba? Ukrayna'ya yarın seyahat ediyoruz Atlasjet check-in için pasaport numarası istiyor ama pasaportum yok cipli kimlikle gidecegim ne yapmam gerek
Factotum 1 Ocak 2018 Pazartesi
Ukraynaya gidiyorum ama gunlul 100 dolarim olmasi gerektigini duydum yani 10 gun kalacaksam en az 1000 dolarim olmaliymişki polisler beni geri yollamasknlar var mi boyle bir uygulama ?
sedat.ayoglu 1 Ocak 2018 Pazartesi
Merhabalar, sakın böyle bir şey demeyin ciddi ciddi sorun olabilir. Bu şekilde Ukraynanın değişik havaalanlarından Türkiyeye geri yollanan çok kişi oldu. Booking.com üzerinden iptal edilebilir hostel ya da otel rezervasyonu yapın,yazıcıdan yazırıp elinizde o evraklarla Ukraynaya öyle gidin. Arkadaşınızı karıştırmayın.
Burak 1 Ocak 2018 Pazartesi
Merhaba ben kieve gideceğim orda arkadaşım havaalaninda karsilayacak beni otelde kalip kalmayacagimiz belli değil eger arkadasim havaalaninda bizde kalacak derse sorun olurmu
Oktay 15 Aralık 2017 Cuma
Hocam zaten yurtdisinda pasaportunuz sizin kimliginiz, bu pasaportsuz giris cikis ekstra bir imtiyaz. Yine de pasaportunuz yeterli olacaktir
Aydın 16 Kasım 2017 Perşembe
Ukrayna Lviv havaalanı girişinde çipli kimlikle giriş yapmanız için bir form veriyorlar onu nasıl dolduracagim yabancı dilim o kadar iyi değil
fatih 16 Kasım 2017 Perşembe
Ukraynaya nasıl giderim diye merak ediyordum.
Tayfun 16 Kasım 2017 Perşembe
merhaba elinize sağlık ancak şunu sormak istiyorum çipli kimlik kartım yok ama pasaportum var pasaportumu kullanarak giriş çıkış yapabilir miyim ?
Ali 15 Kasım 2017 Çarşamba
Merhabalar Türkiye'den Ukrayna için aktarmalı dahi olsa kimlikle çıkılıyor denedim
ali 14 Kasım 2017 Salı
Ben yinede kimlikle çıkışı deneyeceğim gelişmeleri size bildiririm
sedat.ayoglu 14 Kasım 2017 Salı
Paris charles de gaulle ve Amsterdam schiphol havaalanından çıkış yapmadan transit vizeye ihtiyaç yoktur. Konsolosluk sayfasında vardır yazıyor. Ukrayna'ya kimlikle seyahat etmenin mantığı iki ülke arasındaki iş , ticaret ve turizm sektöründe hacim büyütmek . Belki de bu yüzden dolayı sadece Ukrayna'ya seyahat edecek kişilere ( transit yapmayacak ) kişilere imkan veriliyor. Ya da mantık size Türkiye'deki havalimanında verilen kağıdı tekrar Ukrayna'ya giriş çıkışta geri getirmeniz gerekebilir. Bu gibi sebepler de sizin Ukrayna aktarmasında sadece pasaportla girişe izin verilebilir.
sedat.ayoglu 14 Kasım 2017 Salı
Benim bildiğim duyduğum gördüğüm çipli kimlikle Ukrayna'ya giriş artık tamamen serbest olmuştur. Aktarmalı uçuşlarda da fark olacağını sanmıyorum ama bu konuda uçak bileti satan firmanın net bir uyarısı varsa bir bildikleri vardır. Kanunlara göre uçak bileti firmaları aktarma konusunda bilgi verme yetkileri yoktur. Bu konuda bende araştırmalar yapıyorum örneğin; Fas'a aktarmalı bilet alacağım internette araştırdığım bloglardaki bilgiler beni tam tatmin etmedi. Ben de uçak bileti firmasını aradım "transit vizeye gerek yok " dediler . Ama tekrar ediyorum kanun maddesinde uçak firmaları bilgi veremez. 1 aylık araştırma sonunda bunu öğreniyorum. Ne demek istiyorum? Birincisi Yen'i oluşan kanun maddeleri konusunda eksik bilgiler olabiliyor. İkincisi ise firmalar size net şekilde ''Hayır !'' Diyorsa bir bildikleri vardırGeçen hafta uçak bileti firması müdürü ile konuştum o bile cevap vermekten kaçındı. Sizin pasaportunuz varsa hiç riske atmayıp kimlikle değilde pasaportla Ukrayna'ya gidin derim.
Ali 13 Kasım 2017 Pazartesi
Çarşamba 6:55 Ukrayna aktarmalı paris uçuşu için Flyuia tr ofisini aradım tr den çipli kimlikle çıkış yapabilirmiyim diye sordum pasaportla çıkış yapmalısınız dedi.bilgi doğrumu zaten yanımda pasaportum yanımda olacak çipli kimlikle çıkış işlemi yapmayı denemek için soruyorum
Ali 1 Kasım 2017 Çarşamba
Merhabalar Ukrayna aktarmalı Paris seyahat planım var sorum şu çipli kimlikle Ukrayna ya uçuş için Tr de pasaportun var neden kimlikle uçuyorsun diye sorun çıkarmı?
sedat.ayoglu 15 Ekim 2017 Pazar
Ukrayna'ya gitmek isteyenlere verdiğiniz bilgi için teşekkürler
sedat.ayoglu 14 Ekim 2017 Cumartesi
Ukrayna'ya gitmek için ya da her hangi bir ülkeye gitmek için yapmış olduğunuz otel rezervasyonlarında sorun çıkacağını sanmıyorum. Fakat uçak bileti için soyadı değişikliğinde problem yaşama ihtimali oldukça yüksek. Eski pasaportunuzdaki kızlık soyadı konusunu tam olarak anlayamadım. Yeni pasaportunuzdaki soyadı ile eski pasaportunuzdaki soyadı farklı sanırım. Bunun cevabını verirseniz daha detaylı bilgi verebilirim. Biri kızlık soyadı diğeri evlendikten sonraki soyadı mı? Ukrayna'ya kimlikle giriş yaparsınız diyeceğim ama yeni çipli kimliğiniz var mı? varsa da yine soyadı konusunda sorun yaşayabilirsiniz. Uçak bileti aldığınız firma ile görüşüp yeniden düzenleme yaparsanız sorun çözülür diğer rezervasyonlar için sorun çıkmaz ama oldu ki Ukrayna'ya girişte pasaport kontrollerinde size nerede kalacağınızı sordular ve otel rezervasyon çıktılarını istediler diyelim. Bunların hepsi soru işareti?
sedat.ayoglu 14 Ekim 2017 Cumartesi
Ukrayna'ya kimlikle seyahat etmek serbesttir.
merve alar 14 Ekim 2017 Cumartesi
merhaba.eski pasaportumla butun islemlerimi tamamladim otel rezeryasyonundan tutun da checine kadar.ama sonradan aklima geldi ki pasaportumda kizlik soyadim yaziyor.tatilimin baslamasina 1 hafta kala pasaportumu degistirdim.dogal olarak pasaport numaramda degisti.simdi ulkeye girerken bir sorun yasarmiyim
enes tulga 3 Ekim 2017 Salı
Ukrayna gezi rehberinizi ve tüm yazılarınızı okudum anladığım kadarıyla Ukraynaya kimlikle giriş serbesttir. Ukraynaya pasaport gerekli mi diye son kez sormak istiyorum
sedat.ayoglu 14 Eylül 2017 Perşembe
Ukrayna'ya kimlikle seyahat ettiyseniz eğer detaylar hakkında bilgi verir misiniz? Lviv gezilecek yerler yazımda kaldığım hosteli tavsiye ederim. Rynok Square çok yakındı oteller 100 TL civarı temiz olabiliyor. Daha ucuzu da sizin kişisel zevklerinize göre değişecektir.
sedat.ayoglu 14 Eylül 2017 Perşembe
Pasaportsuz Ukrayna için belki de en çok merak edilen sorulardan birisi de buydu. Sahte otel rezervasyonu yapıp çıktısını alıp daha sonra rezervasyonu iptal edebilirsiniz. Ukrayna'ya girişte nerede kalacaksınız diye sorarlarsa elinizde bulunan hostel rezervasyonlarını gösterirsiniz. Bir problem olacağını sanmıyorum ben çoğu seyahatimde hep bu şekilde yaptım Ukrayna için de bahsettiğim şekilde yaptım.
sedat.ayoglu 14 Eylül 2017 Perşembe
Ukrayna'ya vizesiz giriş şartları ve kimlikle giriş için pasaport numarası istenmesi cidden çok garip bir durum. Diyelim ki Ukrayna'ya gitmek için pasaportunuz hiç yok ve sadece çipli kimliğiniz var bu durumda olan kişiler yani hiç pasaportu olmayanlar ne yapıyor? Muhtemelen sistem buna entegre edilmemiş olabilir. Satış ofislerinden bilet alabilir ya da müşteri hizmetlerini arayarak durumu anlatabilirsiniz.
Mert 13 Eylül 2017 Çarşamba
MerhabaUkrayna Havayolları'yla Ankara'dan Kiev'e çipli kimlikle gideceğiz,online check in sırasında pasaport numarası isteniyor sanırım,o aşamayı nasıl halledebiliriz?
umut 13 Eylül 2017 Çarşamba
Merhaba , ukraynaya girmeden önce otel rezervasyonu yaptırmamıza gerek var mı? orada hostel'de veya günlük kiralık dairelerde kalmayı düşünüyorum. gezerek, görerek bir yer tutmak istiyorum rezervasyon yaptırmadım sorun yaşar mıyım ?
Ahmet Tan 12 Eylül 2017 Salı
Ukrayna'ya vizesiz giriş şartları sorusunu ben de merak ediyordum. Giriş çıkışta hiç bir sorun yaşamadım
sedat.ayoglu 3 Eylül 2017 Pazar
Ukrayna'ya vizesiz pasaportla ve kimlikle giriş serbesttir. Tüm pasaport türleri ile Ukrayna'ya seyahat edebilirsiniz
Melek 2 Eylül 2017 Cumartesi
Benim kimlik kartım çipli değil ama pasaportum çipli öyle Ukrayna ya gidebilirmiyim
Tuna Alagöz 24 Ağustos 2017 Perşembe
Çipli kimlikle Ukrayna'ya gitmek için biletimi aldım. Sorun çıkacağını sanmıyorum
sedat.ayoglu 24 Ağustos 2017 Perşembe
Ukraynaya kimlikle giriş yapmak tamamen sizin tercihiniz. Pasaportunuz varsa kimlikle Ukraynaya giriş yapmak zorunda değilsiniz.
mert 24 Ağustos 2017 Perşembe
Eski kimlikle beraber pasaportum var ukraynaya gitmek için illa yeni çipli kimlik cıkarmaya gerek var mı?
sedat.ayoglu 11 Ağustos 2017 Cuma
Ukrayna'ya Sadece pasaport ile giriş yapılıyor. Çipli kimlikle Ukrayna'ya giriş yapmak zorunda değilsiniz
gulkocak 9 Ağustos 2017 Çarşamba
Merhaba, Ukranya'ya gidecegim. Ancak cipli yeni kimligim yok. Pasaport la giriş yapabilirmiyim?
sedat.ayoglu 6 Ağustos 2017 Pazar
Ukrayna'ya pasaportsuz girişler başlamıştır. Ukrayna'ya gideceklere tavsiyeler yazımı okumanızı tavsiye ederim.
sedat.ayoglu 6 Ağustos 2017 Pazar
Ukrayna'ya uçak biletinizi Lviv'e alabilirsiniz Lviv gezilecek yerler yazımda ve Ukrayna Aşk Tüneli hakkındaki detaylı bilgileri okuyup planlarınızı ona göre yapabilirsiniz. Çipli kimlikle Ukrayna seyahatinizde iyi tatiller dilerim. Klevan'da oteller vardır.
sedat.ayoglu 6 Ağustos 2017 Pazar
Ukrayna'ya uçak biletinizi alabilirsiniz? Ukrayna'ya pasaportsuz giriş başlamıştır. Ben Ukrayna gezisi esnasında çipli kimlikle Ukrayna'ya giriş yapan Türk görmüştüm.
sedat.ayoglu 6 Ağustos 2017 Pazar
Ukrayna'ya eski kimlikle girilir mi sorusunun en net cevabını vermişsiniz. Teşekkürler:)
Rıdvan 6 Ağustos 2017 Pazar
Ben de Ukrayna'ya kimlikle giriş yaptım. Evli ve 3 çocuk babası olunca 5 tane pasaport maliyetini göze alamadım. En azından çipli kimlik kartlarımız da olsun diye düşündük ve Lviv şehrinde hep beraber güzel bir haftasonu tatili yaptık
Enes arıcı 5 Ağustos 2017 Cumartesi
Pasaportumun süresinin bıtmesine çok az aldı. Uçak biletimi almak için pasaport yenileme randevusu aldım ama çok uzak tarihe gün verdiler. Acaba cipli kımlikle mı Ukrayna giriş yapsam ? Eski kimlikle Ukrayna'ya gidilir mı giden var mıdır
Mert Bayram 5 Ağustos 2017 Cumartesi
Ben de Ukraynaya kimlikle giriş yapacağım. Lviv yazınızdaki aşk tünelini çok beğendim. konaklama hakkında bilgi verir misiniz*
tamer altay 5 Ağustos 2017 Cumartesi
Ukraynaya kimlikle giriş hakkında yaptğım araştırmalar oldu ama giden birisinden duymak istedim. Pasaportsuz Ukrayna haberleri her yerde dönüp dolaşıyor. Sizin tecrübelerinizi duymak istedim

"Ukrayna'ya Kimlikle Giriş" Hakkındaki Sorular ve Cevaplar (1)

Gerçekten giriliyormu sadece kimlikle (1) add

testeradana 25 Ağustos 2019 Pazar
evet kesinlikle ama yeni çipli kimlikle

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z