Yaz

PHİ PHİ ADASI GEZİ REHBERİ

calendar_today Mar 19, 2018

PHİ PHİ ADASI GEZİ REHBERİ

PHİ PHİ ADASI NEREDE

Tayland'ın en ünlü adaları artık diğerlerini biraz daha bakir kalmış ve el değmemiş yerlere kaptırmaktadır. Phuket'ten sonra da gidip Phi Phi Adası turuna katılmaya yoktur. Elbette ki yoktur Phi Phi Adası ile ilgili olarak şunu söylemek gerekir ki, gerçekten de çok hoş ve çok farklı bir adı görünümündedir.

1945 yılına kadar aslında boş ve keşfedilmemiş bir yer olarak bilinen bu adaya 1950 yılında ilk yerleşim gerçekleşmiştir. Doğu Avrupa ve diğer bölgelerden birçok insan gelmiş burada sömürge kurmuşlardır. Adanın nüfus çoğunluğu Müslüman balıkçılardan oluşmaktadır. Turistlerin de ziyaretinden önce, aslında ağırlıklı olarak Hindistan cevizi çiftlikleri olarak kullanılmaktadır. Çünkü burada ciddi bir olay yaşanmış ve Hindistan cevizi artık her yerde bulunmaktadır. Bu yüzden dolayı da coconut tarlaları yerini restoranlara ve otellere bırakmış bulunmaktadır.

Artık ada keşfedilmiş ve ziyaretçileri de çok fazla artmış bulunmaktadır. Phi Phi Adası denince yalnız bir tek ada olduğunu düşünsek de, aslında Tayland'ın güneyinde 6 toplam bir takım ada'dan oluşmaktadır. Bu takım adaları içerisinde, bütün adaları gezip görebilirsiniz ve bu arada ikinci büyük ada olarak bilinen en çok Kumsal filminde bahsedilmiştir. 2000 yılında Leonardo Di Caprio'nun başrolünde oynadığı film, burada çekilmiş ve bir anda ünlü olması da sağlamıştır diyebiliriz.

Güneydoğu Asya'nın en çarpıcı adalarından biri olarak dikkat çekmekte olan, Phi Phi Adaları son yıllarda günlük ada turlarına katılanlardan daha çok aslında ziyareti çeker hale gelmiş bulunmaktadır. Bundan 6 yıl önce, daha çok günlük tur yapılmakta, erken artık bu adada kalmak ve bu adada zaman geçirmek çok daha ön plana çıkmış bulunmaktadır. Aslında çok 31 ada olarak durulmaz, ancak tabii ki elbette burada da çok uygun oteller bulunmaktadır. Lüks oteller bulunmaktadır. Phi Phi adasının en önemli iki ana kumsalı vardır. Bunlardan biri teknelerin feribotların yanına açtığı liman, diğeri ise kalan kumsaldır. Buralarda çok derin olmadığı için tekneler buraya yanaşmaktan dolayı, adanın en güzel bölgesi olmayı başarabilmiş bir bölgedir.

İnsan gürültüsü çok fazla yoktur, ne de çok fazla motor sesi vardır. Ada sakinleri ve ziyaretçilerden farklı olarak kimse bulunmamaktadır ve çok ciddi anlamda gürültü olmayan çok sakin bir bölgede zaman geçirme şansına sahip oluyorsunuz. Elbette ki gece hayatı bulunmaktadır. Ancak gece hayatı, gündüz çok rahat olduğu için aklınıza şöyle bir şey gelmesin işte hiç mi gece hayatı yok diye? Elbette ki gece hayatı bulunmaktadır. Gündüz özellikle cafe olarak kullanılan yerler, gece bara dönmektedir. Ancak bar konusunda da bir çok farklı seçenek vardır. Örnek vermek gerekirse, canlı müzik dinleyebileceğiniz alanları olduğu gibi aynı zamanda da DJ performansı dinleyebileceğiniz alanlarda bulunmaktadır.

Phi Phi Adası'nda gittiğiniz zaman, sizler de özellikle Tay restoranlarının birçok farklı şekilde eğlence düzeylerine ulaşabileceksiniz. Aynı zamanda da, sahillerinin keyfine varabilirsiniz. Sahiller boylu boyunca bembeyaz kumsalları, masmavi Bir denizden oluşmaktadır. Bu yüzden dolayı sizlere de inanılmaz bir keyif alacak ve çok keyifli bir şekilde zaman geçirebileceğiniz bunların yanı sıra sizlere sunulan şehri daha doğrusu adanın içerisinde çok farklı daha aktivitelerde var. Yani adanın içerisinde geçtiği zaman geçirmeniz için, aslında çok farklı aktiviteler sunuyor. Gün içerisinde herhangi bir kafeye giderek çok rahatlıkla canlı müzik dinleyebiliyorsunuz. Bu konuda da sizlerin her türlü ihtiyacını düşünürmüş ve turizm şehrin içerisinde konulmuş yerde genel satıcılar var ve bunlar özel olarak gelen maskeler yaparak satıyorlar. Bunların yanı sıra bileklikler ve kolyeler de yapılmaktadır. Sizler de bu tarz şeylere çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

PHİ PHİ ADASI HAKKINDA

Tayland'ta bulunan Phi Phi Adası, Phuket Adası ile mallar kıyısı arasında yer almaktadır. Daha öncesinde aslında kara bir şehrine bağlı olan ada aslında takım adaları halinde bulunmakta ve 6 takım Ada'dan oluşmaktadır. Takım ada büyüklük itibariyle, çeşitli adalar bulunur ve bu adalara kalkan botlarla erişme şansınız bulunmaktadır. Buraya Phuket Adası'ndan ya da Krechi şehrinden erişebiliyorsunuz. Phi Phi Adası, ilk başlarda aslında Müslüman balıkçılar yerleşim alanı olarak ön plana çıkmıştır.

Ancak daha sonrasında, arada bir Hindistan cevizi plantasyon olmuştur. Bu olaydan sonra Tayland'a gelen nüfusun yüzde sekseni de Müslüman'dır. Adada yaşayan ve özellikle Kuzey doğudan gelen göçmen işçilerle birlikte, adanın ağırlıklı olarak dini Müslüman ve Budist daha önceden de söylediğimiz gibi Leonardo Di Caprio'nun başrolünde oynadığı Kumsal filmi burada çekildikten sonra, Phi Phi Adası biraz daha ön plana çıkmaya başlamıştır. Turist ilgisi de her geçen yıl, katlanarak büyümektedir. Bu arada şunu da unutmamak gerekir ki, çok fazla turist çektiği için aslında altyapısal sorunlar ön plana çıkmaya başlamıştır. Ancak bir adasında gerçekten de görmeniz gereken ve gezmeniz gereken birçok yer bulunmaktadır. Özellikle bu plajları kesinlikle görmeniz ve hayatta bir kere de olsa buradan denize girmeniz gerekir.

Phi Phi Son Adası normal şartlarda çok fazla balayı yeri olarak görülmektedir ve bu şekilde değerlendirilmektedir. Bölgesi'nde yer almaktadır adanın denizi de bulunmaktadır. Yerleşim yeri sadece en büyük olan Phi Phi Don Adası'nda vardır. Özellikle kesinlikle gezip görmek isteyeceğiniz bir yer, hatta Maya bay kesinlikle görmek isteyeceğiniz yerlerin başında gelecektir. 6 tane takım adadan oluştuğu için, aslında her takım adanın farklı özellikleri bulunmaktadır. Öncelikle dalış şnorkel yüzme şansları gelmektedir. Bunların yanı sıra, en çok tercih edilen şeylerin başında adada bulunan koyları gezmek gelmektedir.

Uzun teknelerle sizler de bu turlara katılabilir ve adada bulunan koyları gezebilirsiniz. Konaklayacağınız yerler aslında adının plaj kısımlarına çok uzak yerlere olmuyor. Ancak 3 yıldızlı, 4 yıldızlı, 5 yıldızlı burada otel tercihini siz kendiniz yapıyorsunuz. Konaklama ile ilgili olarak şunu bilmek gerekir ki, özellikle sizler de plankton turlarına katılmak istiyorsanız, hava karardıktan sonra Maya Bay'da düzenlenen plankton turlarını tercih etmeniz gerekiyor. Ancak buraya da, rahat bir şekilde ulaşabileceğiniz yerler tercih ederseniz, sizin için çok daha iyi olacaktır. Phi Phi Adası'nda olduğu gibi, bu arada Phuket'ten sürat teknesi turuyla da gezme şansınız bulunuyor. Çok uygun fiyatlar oluyor bu işlemlerde.

Phi Phi adasına çok kolay şekilde ulaşma şansınız olacak ve bunların hepsi de çok uygun fiyatlı şekilde sizlere sunulmaktadır. Sizler de bu şekilde adada çok zaman geçirmek isteyeceksiniz.

PHİ PHİ ADASI NEREDE

Phi Phi Adası aslında Phuket Adası ile ana karada bulunan Malacca Boğazı kıyısı arasında yer alır. Daha önceden kara bir şehrine bağlıydı. Şu anda da aslında takım ada olarak resmi olarak da bir şehrine bağlıdır ve takım adalar anlamında en büyük ada olarak göz önünde bulunmaktadır.

PHİ PHİ ADASI'NA NASIL GİDİLİR?

Adanın kendisinde bir Havalimanı bulunmaz ancak en yakın havalimanları kravi, Tranf ve Phuket bu yüzden dolayı da, bunlar üzerinden sizler de ulaşım sağlayabilirsiniz. Doğrudan yok ve deniz ulaşım bağlantıları mevcuttur. Bu yüzden dolayı da bu şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Sürekli katamaranlarla veya gemi yoluyla sizler de bu adaya geçiş sağlayabiliyorsunuz.

Phi Phi Adası ile ilgili olarak ulaşabilmeleri en kolay yolu hiç kuşku yok ki tekneler ile sağlanmaktadır. Phuket değil aynı zamanda da Krabi ve Koh Lanta'dan da tekneler ile ulaşım sağlanabilmektedir. Herhangi bir sıkıntı olmamaktadır. İskelede inip bundan da istediğiniz gibi içeriye ulaşabiliyorsunuz. Phuket ile Phi Phi adası arasında 1 ila 3 saat arasında bileceğiniz tekneler değişiyor. Her gün sekiz buçukta başlıyor, üçe kadar bu şekilde gidiş var. Aynı şekilde Krabi Town'dan da Phi Phi Adası da bir buçuk saat kadar sürüyor ve 9'dan 3'e kadar 4 set tekne turu var. Tropikal muson ikliminin hakim olduğu Phi Phi Adası genel anlamda orta sıcaklıkta olduğu için ve çok fazla gel git olayı yaşanmadığı için tekne ile ulaşımda herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor. Aynı zamanda tekne ile ulaşım uygun fiyatlı şekilde sağlanabiliyor.

PHİ PHİ ADASI GEZİLECEK YERLER

Gelecek pek çok doğal güzellik için siz de bir burayı tercih edebilirsiniz. Temiz bir deniz ve korunmuş bir doğaya sahip olan Phi Phi Adası aynı zamanda da, çok tercih edilmeye başlamış bir yer olmayı başarmış bulunmaktadır. Bir çok doğal güzelliği vardır. Bir çok otel seçeneği de bulunmaktadır. Şimdi sizlere kısaca, bunlar hakkında bilgi vermeye çalışalım.

Phi Phi View Point ada da görülecek yerlerin başında gelmektedir. Buranın önünden körfez kısmına doğru yol aldığınız zaman, yolda göreceğiniz özel araçlar vasıtasıyla bu noktaya ulaşabilirsiniz. Tüm adaya panoramik bir görüntü sunmaktadır. Bu yüzden istediğiniz her şeyi buradan yapabilirsiniz. Bir tepe gibi çıktığınız zaman üstünden bütün adayı size de çok rahat bir şekilde görebileceksiniz. Karşımızda öncelikle yemyeşil dağlar uzanırken, aynı zamanda da ayaklarınızın altında masmavi bir deniz ne olduğunu görebileceğiniz bir yerde bulunmaktadır.

Fotoğraf çekmek için, en uygun saat sabah 10.00 civarıdır. Güneş arkanızda her alacağı için denizin gerçek rengi tam olarak ortaya çıkmaktadır. Yağmur sonrasında denk geldiyseniz bu tepede de dağların üzerinde uzanan devasa bir gökkuşağı da görme şansımız bulunmaktadır. 20 dakikalık bir yokuş bölgesinde bulunmaktadır. Ağır yürüme ile çok yorulmadan tepeye ulaşmanız, yarım saat civarında sürmektedir. Çok fazla zorlanmadan görülebilmektedir. Yolda parke taş döşenmiştir.

Bu bölge içinde kalan görebileceğiniz anlamına gelmektedir ve bu şekilde de çok rahatlıkla ulaşma şansınız bulunmaktadır. Bu arada o tepeye baktığınız sırada, soğuk içeceklerden diğer atıştırmalıkları kadar bir çok büyük bir faydasını göreceksiniz. Hamakları kurularak, şehre tepeden izlemenin keyfini çıkartma şansımız bulunacaktır. Bütün bunların yanı sıra, Kled Kaeo  enkazı bulunmaktadır. Enkazda dalma meraklıları için harika bir yerdir. Özellikle tutkunlar Phi Phi Adasını ziyaret etmekte o bunun en önemli sebeplerinden biri olmaktadır. Bu iki ayrı ikisini de ziyaret edebilirsiniz, Kraliyet donanmasına ait olan geminin adının açıklarında planda şekilde batırılmış türdür. Bu yüzden dolayı da enkaz dalış turları ETS 2 üzerinden yükselmiş olmaktadır. Bir çok kişi ihtiyaç manzara satışını gerçekleştiren yüzer dükkanında taşıli hizmet vermektedir.

Tayland donanması ile kıyı ve deniz kaynakları yönetimi tarafından kararlaştırılır atılmış olan bu gemiyi isterseniz inceleyebilirsiniz. Yapay laser oluşturmak ve böylece dalış turizmini gerçekleştirmek anlamında, yapılan şeyi, en derine batmış kısmı, 26 metrededir. Denizin içindeki en yüksek noktası için 14 metrede olan gemiyi en dipsiz noktasından enkazları çok güzel bir şekilde sizlere sunmaktadır. Bu sayede sizler de meraklı dalış keyfi sürmek istiyorsanız, burayı ziyaret edebilirsiniz.

Maya koyu üç tarafı 100 metreyi aşkın kayalıklarla çevrilmiş olan yaşam güzellikte olan bir koydur. Sizler de buraya geldiğiniz zaman, zaten plajlar anında zaman geçirebilecek ve hiçbir şekilde de sıkıntı yaşamadan çok rahat bir şekilde koy görmüş olacaksınız. Yumuşacık ipeksi dokunuşlu, bembeyaz kumlarıyla ziyaretçileri büyüleyen bu koyun yanı sıra, plajı 200 metre uzunluğundadır. Kumsal filminin çekildiği adanın özelliği olarak bilinmektedir. Ağırlıklı olarak ziyaret edilmesi gereken dönemler, Kasım ve insanlarla beridir bu dönemde en kalabalık sezonu olmaktadır.

Gel gitler işin kolay kısmıdır. Bu arada Mayıs Ekim aylarında ise kabarık ve dalgalı bir deniz ver işimi zorlaştırma da içmeye girilmesi yasaklanması seviyesini asla gelmez teknenin teknoloji sürekli olarak gelip gitmektedir. Böylece sizler de burada istediğiniz gibi denize girebilir ve Deniz'in keyfini çıkartabilirsiniz.

PHİ PHİ ADASI ÇEVRESİNDE GEZİLECEK YERLER

Şu anda Tayland'ın açık ara en popüler ve turistik adası olarak bilinmektedir. Leonardo Di Caprio'nun Kumsal filmi ile ön plana çıkmaktadır. Bu olaylar da geldiği zaman, adanın kaderi bir anda değişmiştir. Adaya akın akın insanlar gelmekte, yüksek sezonda çok kalabalık bir şekilde adanın normal kapasitesi, artık talebi kaldıramaz duruma gelmektedir. Buranın en güzel yanı plankton turudur. Çok özel deneyimler bulunmakta ve ayrıca da insan beklentisinin çok çok daha ötesinde karşılamaktadır.

Maya Koyu'nu görmeye gittiğinizde, aslında gerçekten de gece hayatı için de akın edebiliyorsunuz. Buraya çok eğlenceli ve gerçek anlamda unutulmayacak deneyimler yaşama şansınız bulunmaktadır. Çok fazla turistik yer bulunmakta ve çok fazla yeri ziyaret etme şansınız bulunmakta. Bu yüzden dolayı da gittiğiniz zaman, sizler de göreceksiniz ki, burada aslında her türlü yapılabilecek işlem bulunmaktadır. Bunların yanı sıra aynı zamanda suyun mavi fosforlu simlerden olur şunu ve her kulacınızda, kolunuzdan ışık aktığını görmüş olacaksınız. Yani gerçek anlamda çok farklı bir sistem bulunmaktadır. Aynı zamanda da Phi Phi Adası'nda ortalama yaş 20-25 civarında.

Dünyanın her yerinden üniversitelerin gelmesi ile, bu şekilde de parti olayları çok fazla de plaj partileri, yalın ayak gezen insanlar, kumda özel gösteriler, Thai boks maçları, yani kısacası Tayland'ın güneşi olan her şey aynı zamanda kumsalla oluşturulmuş ve sizlere sunulmuş durumda bunların yanı sıra teknede geçirebiliyorsunuz. Bunun için Maya Koyu'nda sizler de bir yer bulabiliyorsunuz ve buralarda çok rahatlıkla zaman getirebiliyorsunuz. Ada koruma altında ancak, ayak basan insan sayısı belirli bir kotası olsa da yine de inanılmaz bir kalabalık olabiliyor.

Harika bir sahilde akşam yemeği yeme şansına da sahip olabiliyorsunuz. Turlar erken doluyor. Çünkü kişi sayısı belirli sınırlarda mutlaka erken rezervasyon yaptırmanız sizler için çok daha iyi olacaktır. Tüplü dalış konusu inanılmaz keyifli 60 metre uzunluğundaki Tayland'ın en yüksek dikey duvarına sahip olan bir yere tüplü dalış yapabiliyorsunuz. Hatta burada mantarlar, vatozlar gibi çok farklı hayvanları da görebiliyorsunuz. Köpek balıklarıyla yüzme şansınız bulunuyor. Aynı zamanda da tepeden bütün şeyi adayı görme şansınız bulunuyor. Bu arada bir Maldiv havası var. Özellikle bembeyaz kumsalları ile gerçekten de ön plana çıkıyor.

Bunun yanı sıra çevre koylarda, deniz balıkçılığı da yapabiliyorsunuz. Barakuda, kral uskumru ve yelken balığı avlayabiliyorsunuz. Gün batımında kano ile yakın bölgelerde gezinti yapma şansınız var. En önemli şeylerden biri de, bambu tattoo dövme yaptırmak istiyorsanız. Burada değişik dövme yaptırma şekilleri var. Alışveriş yapmak istediğinizde, gerçekten de sizlere çok farklı hediyelik eşyaların sunulduğu çok özel yerler var bu yönden de eğer isterseniz buralara da giderek Phi Phi Adası ile ilgili olarak çeşitli alışverişler yapabiliyorsunuz. Palmiyeler altında yoga yapma şansınız da var. Yani kısacası Phi Phi Adası'na gittiğinizde, sizler için her türlü ayrıcalık ve dizayn düşünülmüş bunu sizler de her türlü farklı burada eğlenebiliyorsunuz.

PHİ PHİ ADASI'NA NE ZAMAN GİDİLİR?

Phi Phi adası ile ilgili olarak Temmuz en yağışlı ay olarak bilinmektedir. En kurak ay ise, Şubat ayıdır. En güzel yeri ortalama bir sıcaklık olduğu için her ay gidebileceğiniz bir yerdir. Ancak, Ocak ile Nisan arası çok güzel olmaktadır. Özellikle denize de girmek istiyorsanız o halde çok daha sağlıklı sonuçlar alma şansına sahip olabilirsiniz.

PHİ PHİ ADASI KONAKLAMA TAVSİYELERİ

Phi Phi Adası'nda konaklama için farklı lokasyonlarda çok fazla ve farklı seçenek bulunmaktadır. 3 yıldızlı, 4 yıldızlı, 5 yıldızlı otelleri tercih edebileceğiniz gibi aynı zamanda pansiyonlarda konaklayabilir ve ya hostelleri tercih edebilirsiniz. Zaten Türkiye fiyatları göz önünde bulundurulduğunda, 5 yıldızlı otel dahil, çok uygun fiyatlı bir şekilde sizlere hizmet vermektedir. Yalnız çok doluluk oranı olduğu için erken rezervasyon yapmak çok daha avantajlı olmaktadır.

PHİ PHİ ADASI'NDA NE YENİR

Phi Phi adasının A'dan Z'ye her türlü farklı yiyecekler tadabilirsiniz. G Özellikle baharatla, tatlı, tuzlu, acı ve ekşi tatlar harmanlanarak sizlerin karşısında gelecektir. Özellikle pilav ve noodle çok fazla tercih edilmektedir. Yemekte kullanılan malzemeler her zaman taze olmaktadır. Günde 3 öğün yemek yerine, günü atıştırmaları da geçirebilirsiniz. Tayland'da sokakta da çok fazla satılan ucuz ve pratik yemekleri meşhurdur. Örnek vermek gerekirse, kızarmış tavuk, pirinç lapası gibi satılan ürünlerin arasında bulunmaktadır. Acı ve ekşi bir tür salata olan, ulusal yemek, sontam, bir tür pankek olan roti gibi ürünlerde çok rahat bir şekilde bulunabilmektedir. Tayland yemeği, ızgara şiş ve Izgara şiş köfte olan look chin de çok rahat bir şekilde bulunabilir. Ayrıca popüler restoranlarda da yemek yiyebilirsiniz.

PHİ PHİ ADASI'NDA NE YAPILIR?

Adada yapabileceğinizi ilk şey hiç kuşku yok ki, o kadar yok birçok yoga merkezi bulunmaktadır. İsterseniz sizler de gittiğiniz zaman, adada palmiyelerin altında da yoga yapabiliyorsunuz. Ayrıca çok ünlü hocalar eşliğinde burada yoga yapılıyor. Uçurumdan atlama da yapabiliyorsunuz. 3 metre ile 20 arasında değişen bir çok farklı bölgeler bulunmaktadır. Phi Phi Adası'nda gittiğiniz zaman, sizler de göreceksiniz, çok popüler olmaya başladı son zamanlarda tehlikeli bir spor olmasına rağmen profesyonel bir ekip eşliğinde yapıldığı zaman herhangi bir sıkıntı yapma yaşanmıyor. 20 metre yükseklikten denize atlayabiliyorsunuz.

Bu konuda son yıllarda çok büyük gelişmeler var ve uçurumdan atlayış çok sert tercih ediyor. Masaj ve Spa'da yine neredeyse bütün otellerde olan bir özellik. Burada da Tay masajı yaptırmanız mümkün. Adada bulunan lüks oteller de oldukça kaliteli spa merkezleri var. Bunları kullanabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra dolaşırken de bir çok masaj ve spa merkezinde denk geliyorsunuz. Ayrıca yapılabilecek işlerden bir tanesi de kaya tırmanışı. Adası'nda ve tarafta çeşitli kaya tırmanışı noktaları var. Burada da belirli bir günlük ücret ve ya yarım günlük tırmanış ücreti karşılığında, sizler de profesyoneller eşliğinde kaya tırmanışı yapmış oluyorsunuz.

Kaya tırmanışı yapılırken, her zaman için gerekli güvenlik ve sağlık önlemleri alınarak, bu işlemler gerçekleştiriliyor. Kano özellikle sabah ve akşamları çok fazla tercih ediliyor. Kalker tepelere ev numaraların yakında görebiliyorsunuz. Kano ile kıyılarda dolaşabiliyorsunuz. Aynı zamanda da kano ile isterseniz güneşe doğru da kürek çekebiliyorsunuz. Bu da bir ayrıcalık olarak sizlere sunulmuş bulunmaktadır.

Tekne turları çok fazla tercih edilmektedir. Gerek yavaş teknelerle, gerekse sürat motorları ile adanın çevresinde ve etrafında çeşitli turlar düzenleniyor. En popüler olmasının sebebi de kuşku yok ki, kesinlikle Kumsal filminin çekildiği yerde  tüm bunlar için de, çok yüksek fiyatlara ücretler ödemenize gerek yok. Çok uygun fiyatlarla sizler de turlayabiliyorsunuz. Bunun için günlük ya da yarım günlük özel turlar düzenleniyor. Burada tamamen tercih size kalmış oluyor. Aslında adanın en önemli noktalarından bir tanesi de alışveriş.

Bu arada dalış yaptığınız zaman, iyi hocalar var. Profesyonel hocalar var ve bu şekilde yardımcı olunuyor. Size gerekli şekilde, dalış teşkilatını verdikten sonra, aynı zamanda da özel dalışlar yapılıyor. Tay feribotunun batığı bulunuyor. Bu batığı da inceleme şansımız bulunan bu 26 metre kadar derinlikte olan enkazın, en dibine kadar gitme şansınız var. Elbette ki yanınızda profesyonellerin olduğu için, bu konuda herhangi bir şekilde sıkıntı yaşamıyorsunuz. Dalışlar yaparken, son derece uygun fiyatları yapılıyor. Bu arada çeşitli vatozların ürünlerine de rastlamak mümkün. Hatta balina köpekbalıkları, rahatsız  olmadan rahatlıkla bütün dalış işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Zaten bu konuda sizlerin yanınızda her zaman profesyonel oluyor, bunların yanı sıra gece hayatı gerçekten de çok meşhur özellikle sahilde gece orada çeşitli partiler yapılıyor. Bu partilerde kasalara çok keyifli zamanlar getirebiliyorsunuz. Sahilde geçireceğiniz zaman da gerçekten de çok ayrı çok bambaşka bir şehir var. Bu sahilde sizler de bu farklılıkları ve özellikleri hissederek keyifli zamanlar geçirme şansına sahip olursunuz.

Phi Phi Adası'nda A'dan Z'ye her türlü eğlence ve keyifli zaman geçirmek için birçok fırsat sunmaktadır. Sizler de bu fırsatlardan çok uygun fiyat şekilde yararlanabiliyorsunuz. Adanın geneli turizm anlamında çok fazla gelir kaynağı sağladığı için, bu konuda sizlere de çok büyük bir önem veriyor ve sizlere bu konuda çok yardımcı oluyor.

Adanın içerisine girdiğiniz zaman zaten sizler de bu farklılıkları hissetmeye başlıyorsunuz. Aynı zamanda Ada'nın içerisinde bisiklet turları da var. Eğer isterseniz adada herhangi bir bisiklet kiralayıp, çok güzel şekilde zaman geçirebiliyorsunuz. Tamamen doğal ve sıcak bir ortamda karşı karşıya kalacaksınız. Hatta şu kadar söylemek gerekir ki, yoldan geçen herhangi birinin Türk olduğunu bile zannedebilirsiniz. Çünkü o kadar sıcaktan ve o kadar iyi şekilde karşıladıkları için hiçbir şekilde yabancılık çekinmeyen ve çok güzel bir yer olarak göz önünde bulunmaktadır.

"PHİ PHİ ADASI GEZİ REHBERİ" Hakkındaki Genel Yorumlar (0)

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z