UCUZA UÇAK BİLETİ

UCUZA UÇAK BİLETİ

UCUZA UÇAK BİLETİ

UCUZA UÇAK BİLETİ ALMAK

EN UCUZA UÇAK BİLETİ NASIL ALINIR?

Hepimizin hayalleridir tüm dünyayı gezmek yani en azından gezebildiğimiz kadar ülke gezmek. Tek başına dünya turu yapan insanlara bakıp da imrenmemek elde değil ki… Vay be adamlara bak nasıl geziyor bunlar? O kadar uçak bileti parası,yeme içme,konaklama.. Biz henüz bulunduğumuz şehirde kıt kanaat geçinirken nasıl olurda dünya turu yapıyorlar diye araştırma yaparken en ucuza uçak bileti nasıl alınır? Ucuz uçak bileti nasıl bulunur? ben de merak edip araştırıp yazıya dökmek istedim.

EN UCUZ UÇAK BİLETİ NE ZAMAN ALINIR?

ÖLÜ SEZONDA UCUZ UÇAK BİLETİ BULMAK

2 yıl önce Antalya’ya Şubat ayında gitmiştim. En uygun uçak bileti dönemi o zamandı. En ucuz uçak bileti Antalya için genelde ‘’ölü sezon’’ diye hitap ettiğimiz dönemlerdir. Bu ne anlama geliyor? Eğer uygun uçak bileti bulmak istiyorsanız gideceğiniz şehirlere ya da ülkelere SEZON ÖNCESİ ya da SEZON SONRASI gidin. Ben Antalya’ya özel bir iş sebebiyle gitmiştim hem otel ucuzdu hem de uçak bileti ucuzdu. Konyaaltı Sahili’nde benim haricimde 3 5 kişi vardı. Bir başka örnek vermek gerekirse: Brezilya’ya ucuz uçak bileti arıyorsunuz,Şubat ayında RİO KARNAVALI döneminde çok çok pahalı ama illa Brezilya’ya gitmek istiyorsanız diğer ayları deneyebilirsiniz. Tabi gideceğiniz dönemdeki hava şartlarına göz atmanızı şiddetle tavsiye ederim. En uygun fiyata uçak bileti aldım diye sevinirken tatiliniz zehir olabilir. Bu tercih tamamen size ait. Ben illa sezonunda gideceğim diyorsanız uygun uçak bileti bulmanın diğer yollarına geçelim.

 

EN UCUZ UÇAK BİLETİ NEREDEN ALINIR?

UCUZ HAVAYOLU ŞİRKETİNİN KENDİ SİTESİNDEN UYGUN UÇAK BİLETİ BULMAK

Şimdi bu konu o kadar çetrefilli ki,bu arama motorundan şu arama motorundan alın demeyeceğim. Siz uçak bileti arama motorlarının hepsini ara ara deneyin derim. Benim kendi yorumum ucuz hava yolu şirketlerinin, kendi sitesinden uygun fiyata uçak bileti bulmanın yolları da mail listesine kayıt olmaktır. Çetrefilli konu ise bazen arama motorlarında ucuz olan uçak bileti,yine aynı ülkeye aynı uçuş daha pahalı olabiliyor. Bunu bende anlamadım. Ama mantık olarak bakıldığı zaman kimse aracı firmaya ekstra komisyon vermek istemez.

TEK BİR ÜLKEYE ODAKLANARAK UCUZ UÇAK BİLETİ BULMAK

Nereye gitsem acaba? Şuraya mı gitsem buraya mı gitsem? Uçak bileti almak çok çok önemli, özellikle ucuz uçak bileti bulmak size gideceğiniz ülkedeki konaklamayı bedavaya (aradaki fark ile) bile getirebilir. Benim kafam bazen o kadar çok karışıyor ki oraya mı gitsem buraya mı gitsem? Çünkü her yere gitme isteği var. Son zamanlarda (uzun bir hayal dünyasından sonra) kendime en çok nereye gitmek istediğimi sormaya başladım. Bu şekilde hem o ülke için en uygun fiyata uçak bileti bulmayı hedefledim,hem de o ülke hakkında araştırmaya ve yazıya dökmeye başladım. Mesela ilk hedef Tayland.

KREDİ KARTIYLA HARCAMA YAPARAK (PUAN KAZANARAK) UÇAK BİLETİ ALMAK

Bazı bankaların kredi kartlarıyla alışveriş yaptığınız takdirde sizlere mil kazanma hakkı ya da uçak bileti kazanma hakkı gibi şeyler verilebiliyor. Bunu yaparken ki faktörleri ele alalım:

1) Bu şeye benzedi Iphone 7 alana Iphone kapağı bizden hediye,ya da 20,000 TL’lik tv alana 1 yıllık bilmem ne aboneliği bedava. Şimdi zaten bizler; Ucuza nasıl uçak bileti buluruz? Ucuza nasıl seyahat ederiz? gibi şeyleri kovalarken bankaların bizlere ‘’alışveriş yapma zorunluluğu’’ ile hayallerimizin suya düşme olasılığını artırmasına izin verir miyiz? Zaten ay sonunu zor getiriyoruz; kira,su,elektirik,kışın da doğalgaz artı evli olanlarında çocuk masrafları…

Alışveriş yapacaksın da,puan biriktireceksin de,bilet alacaksın da vs vs vs vs… Zaten o kadar paramız olsa ucuz bilet promosyonlarını takip eder aradaki 200 300 TL gibi rakamları çok da dert etmeden yurt dışı uçak biletini alabiliriz.

2)Bir diğer ihtimal ise: Aaa evet gayet mantıklı,eğer bir esnaf isek,toptancılara kredi kartıyla ödeme yapabiliriz. (Bunu yapan arkadaşlarım mevcut,hatta bir sistem varmış puanla cep telefonu alan bile var). Eee hepimiz esnaf değiliz ki? Diğer örnek ise;arkadaşlarımın nakit parayla alacağı şeyleri,benim kredi kartıyla alıyoruz ve parayı kredi kartına yatırıyoruz. Bu şekilde puan biriktirebiliyorum ama çok sabırlı olmak lazım ve uzun süre beklemek lazım…

GİDECEĞİMİZ ÜLKE İÇİN KESİN BİR TARİH KOYMAYARAK UCUZ UÇAK BİLETİ BULMAK

Ucuz uçak bileti bulmanın bir diğer yolu da gideceğimiz ülkeye kesin tarih koymamak. Uygun uçak bileti bulmak istiyorsak seyahat tarihlerimizi biraz esnek tutmamız faydalı olabilir. Kıbrıs’a Cuma akşamı gidip Pazar akşamı dönmek en ucuza uçak bileti bulma hayallerinizi suya düşürecektir. Malum Kıbrıs hafta sonu kumar kaçamağı için ideal bir ülke. İlla bugün gideceğim şu gün geri döneceğim demeyin. Pazartesi pahalı olan uçak bileti Salı günü biraz daha ucuz olabiliyor. Herkese uyar mı bilemiyorum ama bu sisteme ayak uydurabilecek kişiler için gayet mantıklı.

UCUZ UÇAK BİLETİ BULMANIN PÜF NOKTASI BİLETLERİ ERKEN ALMAK

Uçak biletini erken almak bazen ucuz uçak bileti bulmanın en iyi yoludur. Bazen de bu işe yaramaz. Nasıl yani? Bir ülke düşünün,X bir ülkede Ağustos ayında festival var ve binlerce insan o festivale gitmek istiyor. Herkes erkenden uçak bileti rezervasyonları yapıyor. Siz de biletler tükenmeden uçak biletini erken aldınız ve ucuza aldınız. Diğer insanlar ise rezervasyon yaptı (uçak biletini henüz almadılar). Haziran ayında ise uçak bileti rezervasyonları son günler yaklaştıkça insanlar rezervasyonları iptal ettiler. Bu da uçakta boş yerler var anlamı taşıyacak ve kotayı dolduramayan uçak firması Temmuz ayında uçak biletlerini daha da ucuza satacak.

Kendinizi riske atarak son günlere kadar bekleyeceksiniz ya da erkenden aldığınız bilet ile festivale katılacaksınız. (Temmuz ayında alanlar sizden daha da uygun uçak bileti alabildiği gibi sizden çok çok daha pahalı fiyata uçak bileti alabilirler)

HAFTA İÇİ UYGUN UÇAK BİLETİ BULMAK DAHA KOLAY

Eee biz hafta içi çalışıyoruz diyorsanız? Haklısınız,yıllık izinlerinizde seyahat etmek isterseniz ve hafta içi müsait olan kişiler ucuz uçak bileti bulma konusunda çok daha şanslılar. Zaten gideceğiniz yere adaptasyon ve çevreyi keşfetmek için de daha idealdir. Ben taktik olarak hafta içi uçak kullanmayı tercih ediyorum. Zorunluluk olmadığı sürece (düğün ve cenaze gibi durumlarda en ucuz uçak bileti bulmak diye bir kaygımız zaten olmuyor) hafta içi seyahate çıkmanızı öneririm.

MERKEZİ HAVALİMANI DEĞİL DE ALTERNATİF HAVALİMANINI TERCİH ETMEK

Tayland’a ucuza uçak bileti bulduk diyelim. Pattaya gece hayatını yaşamak ve sadece Pattaya’yı gezmek istiyoruz ama Bangkok’a ucuz uçak bileti bulabildik. O zaman Bangkok’a uçak bileti alabiliriz. Ucuza uçak bileti alma yolları olarak bunu deneyebiliriz.

Ucuza uçak bileti almanın yöntemlerini uygularken dikkat edilmesi gerekenler:

Yurtdışından İstanbul’a gelmek istiyoruz,Atatürk Havalimanı’nı Avrupa Yakasında oturanlar tercih ederken (eğer daha ucuzsa Sabiha Gökçen) , Anadolu Yakasında oturanlar ise Sabiha Gökçen Havalimanı’nı tercih ediyorlar diyelim.

Aynı olayı yurt dışı için düşünürken dikkat etmemiz gereken konu,ucuza uçak bileti aldığımız havalimanının şehre uzaklığı ne kadar? 70 TL daha ucuza uçak bileti buldum diye sevinirken,oraya indiğiniz zaman extra şehir merkezine gitmek için 20 30 EURO daha vererek aynı hesaba hatta daha pahalıya getirmemeye özen gösterelim.

Gitmeden önce o havalimanındaki transferleri,varsa metrobüs ve toplu taşıma araçlarını araştıralım. Mesela Sabiha Gökçen Havalimanı‘ndan Avrupa yakası taksiyle 50 TL tutarken Havaş ile 10 TL’ye gelmek mümkündür.

X FİRMA ARAMA MOTORU EN UCUZ AY

Ucuz bilet için btün arama motorlarında fiyat araştırmak. En ucuz uçak bileti fiyatlarını size canlı örnekle anlatmak istiyorum. Bu yazıyı 08 Kasım 2016 tarihinde yazdım şimdi en ucuz Tayland uçak bileti hangi ayda alınır? diye herhangi bir siteden inceliyorum. Siz başka sitelerden de aynı taktiği uygulayabilirsiniz.

A firma :1109 TL’ye aktarmalı olarak Şubat ayında Tayland’a en ucuz uçak biletini gösterdi bu da 340 Dolara tekabül etti .Tabi ki bu uçuş fiyatı hem uçak biletini erken almaktan kaynaklı hem de 30 saat tek gidiş gibi aktarmalı uçuşu da göze almanız gerekmektedir.

Brezilya en ucuz uçak bileti fiyatı ise X firma Şubat ayında 2075 TL fiyat çıkardı. Bu cidden iyi fiyat ben bile bu fiyatı beklemiyordum.

Brezilya en ucuza bileti aşağıda araştırılmış ama isimleri gizli firmaların fiyatları ile karşılaştıralım:

En ucuz uçak bileti nereden alınır? sorusunun cevabını bu araştırmalar sonucunda öğrenebilirsiniz.

X FİRMA : 2,075 TL

Y FİRMA: 2,137 TL  

Z FİRMA: 2,157 TL  

W FİRMA: 2,179

Q FİRMA: 2,307 TL

Normalde Brezilya için bu ve benzeri siteler en ucuz uçak bileti nereden alınır? sorusunun cevabı niteliğinde. Buna benzer onlarca site var bunları da araştırıp sizlere yakın zamanda yazacağım.

Gelelim EN UCUZ UÇAK BİLETİ nasıl alınır?

Fransa için en ucuz uçak bileti hangi ayda alınır diye kontrol ediyorum:

Ağustos ayında 220 TL gidiş yine Ağustos ayında en ucuz dönüş uçak bileti 215 TL görünüyor. Bu fiyatlar Fransa için ucuz uçak bileti olamaz.

Aralık ayında ise 145 TL en uygun fiyata uçak bileti gidiş olarak görünüyor.,

Bu fiyatlar elbette Avrupa için çok ucuz uçak bileti kapsamında değil ben sadece örnek vererek göstermek istedim. Daha uzak ülkelere pahalı olan yurt dışı uçak biletini çok daha uygun fiyata uçak bileti bulabilirsiniz.

 

 

 

 

 

"UCUZA UÇAK BİLETİ" Hakkındaki Yorumlar (0)

A
B
F
G
H
İ
K
M
S
T
U
A
B
Ç
D
E
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z