Yaz

Ucuza Uçak Bileti

calendar_today Ara 12, 2016 label

Ucuza Uçak Bileti

Ucuza uçak bilet bulmak benim için ilk prensipler arasında yerini alıyor. Prensip derken; dünya turu hayalleri kurarken kendime bazı prensipler koydum. Mesela otellerde kalmak yerine ucuz hostelleri hep tercih ettim ve bundan sonra da böyle olacak. Tabi eğer gittiğim şehirlerde hostel varsa. Hostelin olmadığı şehir var mı? diye soracak olursanız evet var. Mesela Fas’ın Kazablanka şehrinde ve Bosna-Hersek’in bazı şehirlerinde hostel bulamamıştım. Bu ve buna benzer prensiplerimi koruyarak ucuza gezme olayını korumaya çalışıyorum. Pek tabi her şey bizim elimizde olmuyor. Ucuz uçak bileti nasıl bulunur konusu gibi... Uygun uçak bileti hakkında kendi tecrübelerimi aşağıda anlatmaya çalıştım. Sizler de en uygun ve en ucuz uçak biletlerinizi nasıl aldığınızı yorumlarda anlatabilirsiniz.

Malum Dolar ve Euro aldı başını gitti. Ucuz uçak bileti bulmak 2018 Haziran ayından itibaren hayal olmuştu ama 2019 yılında yakaladığım ucuz uçak biletleri az da olsa yüzümün gülmesine sebep oldu.  Bildiğiniz gibi Dolar kuru 2’ye katlanıp zirve yapmıştı o zamanlar ve Dolar şu anda da TL karşısında dev gibi duruyor. En ucuz bilet bulmanın yolu nedir? En ucuz uçak bileti bulmanın ilk yolu elbette gideceğiniz ülkeye olan uçak bileti fiyatlarını ciddi anlamda bilmeniz gerekiyor. Peki bunu nasıl yapacağız? İlgisi olanın bilgisi de olur sözüne o kadar çok katılıyorum ki bunu şöyle açıklayayım. Mesela hiç arabadan anlamayan birisi arabanın sadece rengine ve tipine bakarak o arabanın modeli ne olursa olsun eğer rakam gözüne küçük göründüyse aa çok ucuzmuş diyor. Fakat arabadan anlayan birisi ise aynı kişinin baktığı arabaya çok pahalı diyebiliyor. Bu manyak ne anlatıyor? En ucuz bilet konusuyla arabanın ne alakası var diye düşünüyor olabilirsiniz. Sabırlı olun tane tane anlatıyorum. En ucuz bilet bulma konusunu çok derin işliyorum sadece…

Ucuz Uçak Bileti Fiyatları Araştırması Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

En ucuz bilet almak için dünyanın en büyük havayolları firmaları bile bazı uyarılarda bulunuyor.

video_library

1)Hafta İçi Ucuza Uçak Bileti Bulabilirsiniz

Düşük ücretli uçak bileti almak için hafta içi günlerini deneyin ama bu durum sadece Pazartesi gününe özel olmasın. Hatta mümkünse Salı - Çarşamba ve Perşembe günleri şansınızı deneyin. Eee biz hafta içi çalışıyoruz diyorsanız? Haklısınız,yıllık izinlerinizde seyahat etmek isterseniz ve hafta içi müsait olan kişiler ucuz uçak bileti bulma konusunda çok daha şanslılar. Zaten gideceğiniz yere adaptasyon ve çevreyi keşfetmek için de daha idealdir. Ben taktik olarak hafta içi uçak kullanmayı tercih ediyorum. Zorunluluk olmadığı sürece (düğün ve cenaze gibi durumlarda en ucuz uçak bileti bulmak diye bir kaygımız zaten olmuyor) hafta içi seyahate çıkmanızı öneririm.

video_library

2)Özel Günlerde ve Resmi Tatillerde Ucuza Uçak Bileti Bulabilirsiniz

Aşağıda detaylı şekilde bahsettim ama burada da azıcık bahsedeyim. Ramazan ayında yurt dışı ucuza uçak bilet fiyatları uygun fiyatlı oluyor. Öte yandan tuhaf olmakla birlikte eğer Türkiye’de resmi tatillerde ve özel günlerde yurt dışı uçak bileti fiyatları uygun oluyor. Samimi olmak gerekirse ben henüz özel günlerde ucuza uçak bileti bulamadım. Mesela 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda hiç bir zaman ucuz uçak bileti bulamadım. Ama uçak bileti firmaları bu özel günlerde eğer erkenden uçak bileti alırsanız uygun fiyata geleceğini söylüyorlar. Şansınızı deneyin derim.

video_library

3)Cuma - Pazar ve Pazartesi Günleri Uçak Bileti Satın Almayın

Yine uzmanlara göre iş dünyasındaki insanlar bugünlerde iş için uçak biletleri satın aldığı için zaten uçaklar doluluk oranına ulaşıyor. Bu yüzden bizim gibi ucuza gezmeye çalışan sırt çantalı gezginlere bugünlerde en ucuz uçak bileti almayı tavsiye etmiyorum. Fakat yine burada bir parantez açmak gerekirse diyelim ki X bir firma ucuz uçak bileti kampanyası yapıyorsa bugünlerde kampanyalı uçak bileti fiyatlarını kaçırmamak için hemen almalıyız.

video_library

4)Ucuz Uçuş Aramaya Aylar Öncesinden Bakınız

İstanbul’dan Romanya’ya uçak biletimi aylar öncesinden almıştım. Normalde Romanya’ya 300 TL’ye gidiş dönüş uçak bileti bulmak imkansız. Ucuz uçak biletimi Romanya’ya aldıktan sonra sürekli olarak yine Romanya’ya uçak bileti fiyatlarını kontrol ettim. Tecrübelerimi kontrol ve teyit etmek amaçlı. Ama baktım ki 8 ay önce aldığım bilet ben Romanya’ya gidip geldikten sonra bile yine de benim aldığım fiyata düşmedi. En ucuz yurtdışı uçak bileti Romanya’ya 450 TL’ye kadar düştü ama o da Romanya’nın başkenti Bükreş’e değildi. Köstence’ye ucuz uçak bileti vardı ama Köstence de yazın denize girilecek bir şehir olduğu için bu fiyatlarda ucuz değildi ya da ne işime yarayacaktı ki? diye düşündüm.En uygun ucuz uçak biletine 27 hafta önce bakın diyor uzmanlar. Bunu da İstanbul Romanya uçak biletimden anlıyorum ki bu tez doğru. Yani 7 ay öncede ucuz uçuşları aramaya başlayın. Tabi bu yurt dışına ucuza uçak bileti almanın yolu 7 ay önceden fakat ucuza uçak bileti iç hatlarda en az 2 ay önceden başlıyor.

5)En Ucuz Uçak Bileti İç Hatlar

Yukarıda bahsettiğim en ucuz uçak bileti iç hatlarda en az 2 ay önceden başlıyor sözü her zaman geçerli olmuyor. Malum hava yolları arasında ciddi bir rekabet var. Dolayısıyla ne zaman ne olacağı belli olmuyor. Özellikle Türkiye’de en ucuz uçak bileti satan firma olarak bilinen firmalar bile absürt rakamlar isteyebiliyor. Mesela ben İstanbul’dan Diyarbakır’a 300 küsür TL’ye aynı şekilde Kars’tan da İstanbul’a 300 küsür TL’ye uçuş yapmıştım. Bu fiyatlar cidden çok pahalıydı. Çünkü iş yüzünden son anda gezmeye karar vermiştim. Plansız olarak uçak bileti en ucuz şekilde bulunamaz!

6)En Ucuz Uçak Bileti İç Hatlarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kışın Kars’ta ne yapılır ki? Hava eksi 40 derecelere dayanmış diyebilirsiniz. Kars’ın sezonu kışındır. Çıldır Gölü ve Sarıkamış Kayak Merkezi aşırı şekilde bir talep alıyor. Öyle ki Kars’ta otellerde yer bulmak tamamen imkansız durumda. Otelleri de uçak biletlerini de geçtim Doğu Ekspresi’nde bile yer bulmak imkansız durumda. Ben Kars’ta ne Çıldır Gölü’ne gideceğim ne de kayak merkezine diyebilirsiniz. Belki de siz Kars’ta bir üniversitede okuyor olabilirsiniz ya da sadece aile ziyaretine gideceksiniz. Turist olarak gitmediğiniz halde uçak bileti fiyatlarından ciddi şekilde canınız yanabilir. Bu yüzden okuduğunuz ya da yaşadığınız şehrin hangi sezonlarda ciddi anlamda turist çektiğine dikkat edin ve uçak biletini erkenden alın. Aynı şekilde Bursa Uludağ,Erzurum Palandöken ve Kayseri Erciyes gibi yerler kışın kayak sezonunda ciddi turist çeken yerler. Aynı şekilde yazın çok turist çeken Bodrum,İzmir ve Antalya illerini de bu şekilde düşünebilirsiniz.

Ucuza Uçak Bileti Bulmanın Diğer Püf Noktaları

Her zaman erkenden yurt dışına ya da yurt içine erkenden uçak bilet almak işe yaramayabiliyor. Bazıları sadece biletleri rezerve edip daha sonra bu biletleri satın almaktan vazgeçebiliyor. Tabi siz böyle bir şey yaparsanız bileti iptal ettiğiniz için havayolu firmalarına cüzi bir bedel ödemek zorunda kalacaksınız. Yani diyelim ki yukarıdaki Romanya’ya ucuza uçak bileti örneği gibi 7 ay önceden uçak bileti alırsınız ama uçuşunuza az bir süre kala bakarsınız ki daha da ucuza uçak bileti bulabilirsiniz. Buradaki en önemli konu ısrarla bahsetmek istiyorum ki;

‘’Ben bu fiyata asla bir daha ucuza uçak bileti bulamam dediğiniz ülkeler ya da şehirler için bileti hemen alın’’ 

Ukrayna’ya gidiş dönüş uçak biletini 150 TL’ye almıştım ve bunu alırken bir daha asla bu fiyata bulamam diyerek aldım. İyiki de almışım diyorum o günden sonra Ukrayna’ya bir daha bu kadar ucuza bilet çıkmadı karşıma. Hem de benim gezi rotama uygundu.

video_library

Gideceğin Ülkenin Uçak Bileti Fiyatlarını Önceden Araştır

Örneğimize Ukrayna ile devam edelim daha sonra yavaş yavaş ucuza uçak bileti bulmanın diğer püf noktalarına değineceğiz. 2016 yılında Ukrayna’ya uçak bileti fiyatları 1.000 TL civarındaydı. Tabi bu fiyatlar genel olarak kampanyalı ucuza uçak bileti fiyatlarıydı desem yalan olur. Ne zamandır Ukrayna’ya gitmek istiyordum ama hep bu pahalı uçak bileti fiyatlarından yakınıyordum. Başladım Ukrayna için ucuza uçak bileti nereden alınır? Nasıl alınır? diye.. Madem 1.000 TL Ukrayna’ya gidiş dönüş uçak bileti o halde 750 TL’ye bulsam bu fiyatlar ucuz muydu? O zamanlar pek anlamıyordum elbette. Yani sözün özü Ukrayna’ya uçak bileti o zamanlar zaten 1000 TL değildi. Sadece ben 1 ya da 2 ay sonrasına tam da Ukrayna’nın aşırı popüler olduğu zamanlar uçak bileti baktığım için zaten uçak biletleri pahalıymış! Yaptığım tek şey acemice Google’a Ukrayna uçak bileti yazmaktı. Daha sonra Google’a ücretli reklam veren sitelerden uçak bileti bakıp Google’da 5.sıraya gelince sıkılıp ucuza uçak bileti bulmayı bırakmak oldu. Bunlar tamamen hataydı. Bir daha asla böyle bir hataya düşer miyim? Elbette HAYIR! En başta da belirttiğim gibi gideceğin ülkenin uçak bileti fiyatları ne kadar? Ucuza uçak bileti fiyatları ne kadar bilmen gerekiyor yoksa kaba tabiriyle kazık yersin dostum.

Ucuza Uçak Bileti Fiyatlarını Kontrol Edin

Yine ucuza uçak bileti konusuna Ukrayna’ya ucuza uçak bileti ile devam edelim. Hemen kendimden canlı canlı örnek vereyim. Ben Ukrayna’ya ucuza uçak bileti bularak tam tamına gidiş dönüş 150 TL’ye gittim. Bu fiyata en ucuz uçak bileti almak 2017 yılında ise tamamen imkansızdı. ‘’Ucuzsa asla kaçırmam’’ mottosunu kendinize uygulayın. Bilgisayar başında ucuza uçak bileti fiyatlarına ister iç hatlar olsun ister dış hatlar olsun sürekli olarak her gün ama her gün istisnasız ucuz uçak bileti fiyatlarını kontrol edin! Ya Sedat’cım 2017 yılında tabi ki Ukrayna’ya değil tüm Avrupa ülkelerine neredeyse ucuza uçak bileti fiyatları zaten 150 TL dediğinizi duyar gibiyim. Bunu da şöyle açıklayayım. Arkadaşlarım aynı yılın yaz mevsiminde 300 küsür TL’ye Ukrayna’ya en ucuz uçak bileti buldular. Pek tabi hava yolları firmaları farklıydı. Ama yine aynı hava yolları firmasını uçak bileti fiyatları Ukrayna’ya yine 350 TL’den aşağıya değildi.

video_library

Ramazan Ayı Dönemi Boyunca En Ucuz Uçak Bileti Kovalayın

Havayolu firmaları en ucuz uçak bileti fiyatlarını Ramazan ayı döneminde yapar. Ya da Ocak’ta ucuz uçak bileti alırsınız Ramazan Bayramı’na kadar ucuz uçak bileti kampanyaları devam eder. 5 yıldır her gün istisnasız ucuza uçak bileti kampanyalarını kovalayan birisi olarak bu durum tecrübeyle sabittir. İşte benim 2016 yılında Ukrayna’ya bulduğum ucuza bilet de Ramazan Bayramı’na kadardı. Pek tabi oruç tutuyorsanız ya da yıllık izinlerinizi bu tarihlere denk getiremiyorsanız o zaman yapacak bişey yok. Ucuz bilet bulmak için aşağıdaki taktikleri deneyeceksiniz. Ramazan ayı dışında da ucuza uçak biletlerini bulabilirsiniz. 2017 yılında da Ramazan ayına kadar olan ucuza uçak bileti kampanyaları 2019 yılında da devam ediyor. Bu örneği de X bir firmanın Avrupa’daki ülkelere olan kampanyalı uçak bileti fiyatlarını aşağıda fotoğraflarla paylaştım. Bunun da en iyi canlı örneğini hemen şu anda bahsettiğim ülkelere olan uçak bileti fiyatlarına bakarak yapabilirsiniz. Yani bulursanız da bulamazsanız da söylediklerimi sizlere ispat etmek istiyorum. Hemen şu anda Hırvatistan’a ucuza uçak bileti fiyatı vakın. İstanbul-Hırvatistan uçak bileti fiyatları 1200 TL civarında seyrediyor. Ama aşağıdaki fotoğrafta 500 TL üstelik 2019 yılında...

Yaklaşık 5 yıldır ucuz uçak bileti bulma konusunda ciddi araştırmalar yapıyorum. Ucuz uçak bileti bulma konusunu çok fazla ülke gezemesem bile sanki o ülkeye gidiyormuş gibi ucuz uçak bileti fiyatlarını hep araştırıyorum. Birçok uçak bileti arama motorlarına üye oldum ve istediğim ülkenin uçuşlarına alarm kurdum ve o fiyat düştüğü zaman bana mailler geldi.

Ucuza uçak bileti bulmak bizler için olmazsa olmazlarda,malum sırt çantalı gezginler için ekonomik gezi planlamasında 1.kural ucuza uçak bileti bulmaktır diyebiliriz. Yurtdışı ve yurt içi nasıl ucuza uçak bileti alabilirim? Diye merak ediyorsanız buyrun sizi Pegasus kampanyalı uçak bileti sayfasına alayım. İnternette önümüze çıkan reklamlarda yok şu arama motorundan çok ucuza bulursun yok bu siteden çok ucuza alırsınız gibi reklamlardan sıkıldığım için Pegasus uçak bileti kampanyasını sizlerle paylaşmak istedim.

Buraya kadar nelerden bahsettim? Birincisi gideceğiniz ülkelerin uçak bileti fiyatlarına hakim olun. İkincisi gideceğin ülkenin uçak bileti fiyatlarına hakim olduktan sonra eğer o ülke için en ucuza uçak bileti bulduğuna inandığın an hemen al. Mottomuz ‘’Uçak bileti ucuzsa hemen al ve ucuzsa asla kaçırmam’’.  Üçüncüsü uçak bileti arama motorlarının hepsine üye ol. Kayıtsız şartsız hepsine üye ol. Maillerini de ara sıra kontrol et.

video_library

En Ucuza Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Hepimizin hayalleridir tüm dünyayı gezmek yani en azından gezebildiğimiz kadar ülke gezmek. Tek başına dünya turu yapan insanlara bakıp da imrenmemek elde değil ki… Vay be adamlara bak nasıl geziyor bunlar? O kadar uçak bileti parası,yeme içme,konaklama.. Biz henüz bulunduğumuz şehirde kıt kanaat geçinirken nasıl olurda dünya turu yapıyorlar diye araştırma yaparken en ucuza uçak bileti nasıl alınır? Ucuz uçak bileti nasıl bulunur? ben de merak edip araştırıp diğer konuları yazıya dökmek istedim.

Aktarmalı Uçuşları Değerlendir

Fas’a ucuza uçak bileti bulsamda kendimi Sahra Çölü’nün kızgın kumlarına bıraksam diye yıllarca hayalini kurdum. Gel zaman git zaman ne zaman Fas’a ne zaman ucuz uçak bileti arasam fiyatlar bir türlü düşmüyor düşmüyor düşmüyor. Aksine sürekli yukarı çıkıyor.

Aktarmalı Uçuş Yaparken Transit Vizeye DİKKAT ET

Transit vize istemeyen ülkeler yazımda detaylıca bu konudan bahsettim ama kısaca burada da bahsedeyim. Ayrıca bağlantılı uçuşlardaki bagaj olaylarına da dikkat edin. Bagajınızı transit ülke olarak kullandığınız yere mi gidecek ? Yoksa direkt olarak gideceğiniz ülkeye mi gidecek bunu en başından öğrenin. Fas’a aktarmalı uçuş yaparak uçak biletimi 600 küsür TL’ye almıştım. Siz de benim gibi Fas’a ya da diğer ülkelere aktarmalı olarak gidebilirsiniz. Fakat üzerine basa basa söylemek gerekirse eğer schengen vizeniz yoksa 17 saat gibi bir zaman dilimini havalimanına tıkılı olarak geçirmek zorunda kalıyorsunuz. Bu durum benim için dezavantaj değil avantajdı. Kafamı dinlemek için adeta bir fırsattı. Aynı şekilde Fas Kazablanka’dan Hollanda Amsterdam Schiphol Havalimanı’na oradan da İstanbul’a gelmiştim. Eğer schengen vizeniz varsa o zaman daha şanslısınız diyebilirim. Hatta Avrupa’dan Fas’a çok çok daha ucuza uçak biletleri bulabilirsiniz. Bu konuya da aşağıda değindim.

Transit vize nedir?

Transit vize kısaca; bir ülkeye girerken ayak bastı parasıdır. Evet ben bu transit vize olayını aynen böyle özetliyorum. Aktarma yapacağınız ülkenin sizden talep ettiği kısa süreli vize türüdür. Bazı ülkeler transit vize isterken bazıları istemiyor. Buna göre;

Kısaca Transit Vize İstemeyen Ülkeler

Ucuza uçak bileti buldum diye sevinen ve daha sonra uçağa alınmayan bir çok insanın hikayesini internette okuduğum zaman o uçağa binene kadar kaba tabiriyle yusuf yusuf olmuştum. Acaba beni uçağa alacaklar mı diye tereddüt etmedim değil. O kadar para vermişim hayaller kurmuşum son saniyede eve geri gönderilmek zoruma giderdi sanırım. Çok şükür ki Hollanda transit vize istemediği için uçağa alınmıştım. Ama şöyle bir durumda söz konusu oluyormuş. Atatürk Havalimanı’na geldiğimde Hollanda’dan 2 tane vize reddi yemiştim. Bagajımı uçağa teslim etmeye çalışırken (check-in) görevli normalde bu aralar Hollanda transit vize konusunda arıza çıkartıyor dedi. Ben de 2 defa Hollanda’dan schengen vizesi başvurusu yaptığımı söyledim ama red yediğimi de belirttim. Pasaportumu da inceledi sen zaten vizesiz ülkeleri yavaş yavaş gezmeye başlamışsın dedi. İyi niyetime güvendi görevli. Normalde beni uçağa alıp almamak son kez uçağa binerken ki görevlilerin elindeymiş. Bagajımı da ücretsiz şekilde teslim ettikten sonra bu sefer son kontrole girdim ve yine oradaki görevliyle aynı muhabbeti yaptık. Yine schengen vizesi başvurusu yaptığımı ama red yediğimi söyledim. Yine görevli pasaportumun incelemesi sonucu uçağa binilecek alana alındım. Demem o ki transit vize istemeyen ülkeler bile 2 ülke arasındaki siyasi sorunlar sebebiyle sorun çıkartabiliyorlar. Siz tabi ki bu sorunları göz ardı etmeyin. Son kez ilgili konsolosluktan detaylı bilgileri alın derim. Eğer ki benim gibi 2 defa aynı ülkeden transit vize geçişi yapacaksanız çoklu giriş çıkış transit vize isteyin.

Transit vize istemeyen ülkeler; Fransa,Yunanistan ve Hollanda kesinlikle transit vize istemiyor.

Transit Vize İsteyen Ülkeler

İngiltere,Bulgaristan,Amerika,Almanya,Çin,Çek Cumhuriyeti,İsviçre ve Kanada transit vize isteyen ülkeler arasında yerini alıyor. Eğer ki bu ülkelerden aktarmalı olarak ucuza bilet bulursanız transit vizeniz olmanız gerekiyor. Avrupa ülkelerinde ise schengen vizeniz hala geçerli ise transit vize almanıza gerek yoktur.

Bazı Uçak Bileti Firmaları Tek Yön Aktarmaya İzin Vermiyor

Yukarıdaki bilgilere göre transit vize istemeyen ülkelerden ucuza uçak biletimizi aldık diyelim. Fakat ciddi bir uyarıda bulunmak gerekirse KLM Hava Yolları firmasından tek yön olarak aktarmalı olarak Brezilya’dan Türkiye’ye gelmek isteyenler uçağa alınmıyor. Ben de Hollanda aktarmalı olarak KLM Hava Yolları firmasından ucuza uçak bileti almıştım ama geri dönüş biletimi de görevli bana vermişti bu sayede sorun yaşamadım. Sadece Fas’tan geri gelirken pasaport kontrolündeki memur beni özel bir odaya gönderdi ve burada yarım saate yakın beni bekletip biletimi inceleyip sorular sordular. Daha sonra uçağa göndermişlerdi.

Ucuz Uçak Bileti Bulayım Derken Dolandırılmayın

Özellikle Skyscanner gibi ucuza uçak bileti bulmanın zirvesi olan bu siteye onlarca uçak bileti firması üye. Skyscanner sadece aracı firma görevi gördüğü için o sitenin hiç bir suçu günahı olmasa da bazı firmalara dikkat edin. Ekşi sözlükte de şu yorumları okuyun.

En Ucuz Uçak Bileti Nereden Alınır?

Ucuz uçak bileti arayanlara genelde bloglara reklam veren firmalar tavsiye edilir. Fakat ben her yerde reklamı olan uçak bileti firmalarının en iyi uçak bileti firması olduğuna pek inanasım gelmiyor. En iyi uçak bileti satan firma hangisi diye soracak olursanız bu konuda herkesin beklentisi farklıdır. Konumuz ucuza uçak bileti satan firmayı olunca ben Skyscanner’ı tek geçerim zaten o kadar iyi ki bütün firmaları kendi bünyesinde barındırıyor. Fakat en ucuz bilet (uçak bileti) satan tek yer Skyscanner diyemem. Zira bazen gerçekten hangi havayolu ucuzsa onu gösteremeyebiliyor. Mesela X bir firmanın en ucuza uçak biletini görmeniz için illa ki bileti satın almaya çalıştığınız zaman indirim yapıyor. Mesela Pegasus’tan en ucuz uçak bileti bulanların Pegasus’un sitesine girip uçak biletlerini seçip sepete ekleyip işlemlere devam edince en son ödeme noktasına gelince indirim yapıyor. Tabi bunu sadece kampanyalı dönemlerde yapıyor.

Ucuz Havayolu Şirketinin Kendi Sitesinden Uygun Uçak Bileti Bulmak

Şimdi bu konu o kadar çetrefilli ki,bu arama motorundan şu arama motorundan alın demeyeceğim. Siz uçak bileti arama motorlarının hepsini ara ara deneyin derim. Benim kendi yorumum ucuz hava yolu şirketlerinin, kendi sitesinden uygun fiyata uçak bileti bulmanın yolları da mail listesine kayıt olmaktır. Çetrefilli konu ise bazen arama motorlarında ucuz olan uçak bileti,yine aynı ülkeye aynı uçuş daha pahalı olabiliyor. Bunu bende anlamadım. Ama mantık olarak bakıldığı zaman kimse aracı firmaya ekstra komisyon vermek istemez. Ucuz bilet aramak için sürekli ama sürekli gideceğiniz ülkenin en ucuz uçak bileti fiyatlarını takip edin.

Tek Bir Ülkeye Odaklanarak Ucuza Uçak Bileti Almak

Ucuz yurtdışı uçak bileti almanın diğer bir yolu ise gideceğiniz ülkeye odaklanmak. Ben Ürdün’e gitmeyi kafayı koymuştum. Fakat yine uçak bileti fiyatlarına bakınca İstanbul’dan direkt ya da aktarmalı olarak Ürdün’e uçak bileti fiyatları can yakıyor.

Ürdün’e Ucuza Uçak Bileti Bulmak

Ürdün’e ucuza uçak bileti bulmak için eğer gideceğiniz ülkeden yani Türkiye’den uçak biletleri pahalı geliyorsa şu yöntemleri deneyin. Öncelikle yine Türkiye ve Ürdün uçak bileti fiyatlarını ‘’Her Ay’’ olarak aratın. Yani Ürdün’e en ucuz hangi ayda uçak bileti varmış diye bir bakın. Bunu ayın değişik zamanlarında deneyin. 

Daha sonra Ürdün’den hangi ülkeye ucuza uçak bileti varmış ona bakın. Yine aynı şekilde Ürdün’den ‘’Her Yere’’ ve ‘’En Ucuz Ay’’ diye aratın. Benim yaptığım bu deneme sonucu Romanya’dan Ürdün’e ucuza uçak bileti bulmuş oldum. Tabi bu durumda elinizde Romanya vizesi,Bulgaristan vizesi ya da schengen vizesi olması gerekiyor. 

İstanbul’dan Ürdün’e 1000 TL olan ucuza uçak bileti bir anda 150 TL’ye düşmüş oldu. Ucuz uçak bileti nasıl bulunur? sorusunun cevabını böyle vermenin dezavantajları neler olabilir? Ya da avantajları neler olabilir? Şimdi bunları cevaplayalım.

Ben Romanya’ya en ucuz ucak bıletımi aldım. 300 TL Romanya’ya uçak bileti alıp oradan otobüsle Moldova’ya gidip geldim. Bu arada Moldova’ya Türkiye’den en ucuz uçak bileti fiyatları bile 600 TL’ye bulabilirsiniz. Daha sonra Romanya’dan da Ürdün’e ucuza uçak biletimi 150 TL’ye aldım. 

Toplam 3 ülke gezmenin bana yol parası 600 TL’ye gelmiş oldu. Yani toplamda 3 ülkeye uçak bileti fiyatını bu rakama mal oldu. Normalde sadece Romanya’ya olan fiyatı 3 ülkeye vermiş oldum. Hem de bunu Dolar 5.50 TL iken yapmış oldum.

Bu şekilde başka bir ülkeden diğer ülkelere gitmenin dezavantajı ise Türkiye’den diğer ülkeye olan uçak bileti fiyatlarıdır. Yapmanız gereken tek şey güzel bir planlama yapmak olacak. Arada diğer ülkeleri de göreyim diyorsanız bu plan size ucuza uçak bileti bulmak için güzel bir yöntem olacaktır. Yok ben bunlarla uğraşamam diyorsanız direkt olarak Türkiye’den ucuza uçak bileti nasıl bulabilirim diyorsanız ve yukarıdaki bilgiler de işinize yaramıyorsa aşağıda ucuz bilet fiyatları hakkındaki diğer detaylara bakabilirsiniz.

İsrail’e Ucuza Uçak Bileti Bulmak

Yine yukarıda anlattığım gibi Bulgaristan Sofya’dan ve ya Romanya Bükreş’ten ucuza uçak bileti bulabilirsiniz. Bulgaristan vizesinin Romanya,Bulgaristan ve Hırvatistan’da geçerli olduğunu da bilgilere ekleyelim. Ayrıca İsrail de bizden vize istiyor.

Başka Ucuza Uçak Bileti Alma Taktikleri Nelerdir?

Özellikle Avrupa’da öyle firmalar var ki ciddi anlamda çok ucuza uçak bileti satıyorlar. Ryn Air firmasını duymayan yoktur. Fakat öyle kuralları var ki size daha da pahalıya patlayabiliyor. Yukarıdaki ucuza uçak bileti bulduğum rotalar Ryn Air firmasına aitti. Online check-in ve bagaj kurallarına dikkat etmezseniz 100 Euro’ya kadar ek ücret ödeyebilirsiniz. Uygun ucuz bilet bulacağım derken daha fazla para ödemeyin sakın!

Ölü Sezonda Ucuz Uçak Bileti Bulmak

2 yıl önce Antalya’ya Şubat ayında gitmiştim. En uygun uçak bileti dönemi o zamandı. En ucuz uçak bileti Antalya için genelde ‘’ölü sezon’’ diye hitap ettiğimiz dönemlerdir. Bu ne anlama geliyor? Eğer uygun uçak bileti bulmak istiyorsanız gideceğiniz şehirlere ya da ülkelere SEZON ÖNCESİ ya da SEZON SONRASI gidin. Ben Antalya’ya özel bir iş sebebiyle gitmiştim hem otel ucuzdu hem de uçak bileti ucuzdu. Konyaaltı Sahili’nde benim haricimde 3 5 kişi vardı. Bir başka örnek vermek gerekirse: Brezilya’ya ucuz uçak bileti arıyorsunuz,Şubat ayında RİO KARNAVALI döneminde çok çok pahalı ama illa Brezilya’ya gitmek istiyorsanız diğer ayları deneyebilirsiniz. Tabi gideceğiniz dönemdeki hava şartlarına göz atmanızı şiddetle tavsiye ederim. En uygun fiyata uçak bileti aldım diye sevinirken tatiliniz zehir olabilir. Bu tercih tamamen size ait. Ben illa sezonunda gideceğim diyorsanız uygun uçak bileti bulmanın diğer yollarına geçelim. En ucuz uçak bilet fiyatları konusunda gelelim diğer konulara...

Kredi Kartıyla Harcama Yaparak (Puan Kazanarak) Ucuza Uçak Bileti Almak

Bazı bankaların kredi kartlarıyla alışveriş yaptığınız takdirde sizlere mil kazanma hakkı ya da uçak bileti kazanma hakkı gibi şeyler verilebiliyor. Bunu yaparken ki faktörleri ele alalım:

1) Bu şeye benzedi Iphone X alana Iphone kapağı bizden hediye,ya da 20,000 TL’lik tv alana 1 yıllık bilmem ne aboneliği bedava. Şimdi zaten bizler; Ucuza nasıl uçak bileti buluruz? Ucuza nasıl seyahat ederiz? gibi şeyleri kovalarken bankaların bizlere ‘’alışveriş yapma zorunluluğu’’ ile hayallerimizin suya düşme olasılığını artırmasına izin verir miyiz? Zaten ay sonunu zor getiriyoruz; kira,su,elektirik,kışın da doğalgaz artı evli olanlarında çocuk masrafları…

Alışveriş yapacaksın da,puan biriktireceksin de,bilet alacaksın da vs vs vs vs… Zaten o kadar paramız olsa ucuz bilet promosyonlarını takip eder aradaki 200 300 TL gibi rakamları çok da dert etmeden yurt dışı uçak biletini alabiliriz.

2)Bir diğer ihtimal ise: Aaa evet gayet mantıklı,eğer bir esnaf isek,toptancılara kredi kartıyla ödeme yapabiliriz. (Bunu yapan arkadaşlarım mevcut,hatta bir sistem varmış puanla cep telefonu alan bile var). Eee hepimiz esnaf değiliz ki? Diğer örnek ise;arkadaşlarımın nakit parayla alacağı şeyleri,benim kredi kartıyla alıyoruz ve parayı kredi kartına yatırıyoruz. Bu şekilde puan biriktirebiliyorum ama çok sabırlı olmak lazım ve uzun süre beklemek lazım…

Ucuza Uçak Bileti Bulmanın Son Püf Noktaları

Diyelim ki Eylül ayında yurt dışına çıkacaksınız. Kendinizi riske atarak son günlere kadar bekleyeceksiniz ya da erkenden aldığınız bilet ile yurt dışına bilet alacaksınız. Temmuz ayında alanlar sizden daha da uygun uçak bileti alabildiği gibi sizden çok çok daha pahalı fiyata uçak bileti alabilirler.

Merkezi Havalimanı Değil Alternatif Havalimanını Tercih Etmek

Tayland’a ucuza uçak bileti bulduk diyelim. Pattaya gece hayatını yaşamak ve sadece Pattaya’yı gezmek istiyoruz ama Bangkok’a ucuz uçak bileti bulabildik. O zaman Bangkok’a uçak bileti alabiliriz. Ucuza uçak bileti alma yolları olarak bunu deneyebiliriz.

Yurtdışından İstanbul’a gelmek istiyoruz,Atatürk Havalimanı’nı Avrupa Yakasında oturanlar tercih ederken (eğer daha ucuzsa Sabiha Gökçen) , Anadolu Yakasında oturanlar ise Sabiha Gökçen Havalimanı’nı tercih ediyorlar diyelim.

Aynı olayı yurt dışı için düşünürken dikkat etmemiz gereken konu,ucuza uçak bileti aldığımız havalimanının şehre uzaklığı ne kadar? 70 TL daha ucuza uçak bileti buldum diye sevinirken,oraya indiğiniz zaman extra şehir merkezine gitmek için 20 30 EURO daha vererek aynı hesaba hatta daha pahalıya getirmemeye özen gösterelim.

Gitmeden önce o havalimanındaki transferleri,varsa metrobüs ve toplu taşıma araçlarını araştıralım. Mesela Sabiha Gökçen Havalimanı‘ndan Avrupa yakası taksiyle 50 TL tutarken Havaş ile 10 TL’ye gelmek mümkündür.

Çok ucuz uçak bileti bulmak isteyenlere anlatacaklarım bu kadar. Bunlar benim en ucuz uçak bileti fiyatları bulmak için denediğim tecrübeler ve ileride de ucuza uçak bileti bulmak için bu yöntemleri geliştirdikçe sizlerle paylaşacağım. Sürekli olarak ucuz uçak bileti sitelerini kontrol edin ve en ucuz uçuşu nerede buluyorsunuz oradan alın. Sizler de en ucuz bilet fiyatlarını nasıl bulduğunuzu bu yazıda yorumlarınızla paylaşabilirsiniz. Ucuz uçak bileti kampanyaları yakalarsanız burada paylaşın. Ben de ucuz ucak bileti promosyon yakaladıkça sizlere hem buradan hem de sosyal medya hesaplarından duyuracağım.

"Ucuza Uçak Bileti" Hakkındaki Genel Yorumlar (0)

A
B
F
G
H
İ
K
M
R
S
T
U
A
B
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ş
T
Ü
V
Z